Προς το περιεχόμενο

The Mandalorian (Disney+ Star Wars Series 2019)


FCastor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Πέτρος είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων
Spoiler

Μου φαίνεται δεν έχετε καθόλου φαντασία ιδού η απάντηση 

 

Αλήθεια, πώς χώρεσαν στο σκάφος? 

 

 

 

Επεξ/σία από zvarthangalos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αναμενόμενο καθώς αυτός ο κύκλος μου δίνει την εντύπωση ότι γίνονται πειραματισμοί ή κάτι τέλος πάντων σε προϊδεάζει ότι "ψήνεται" με το διαφορετικό focusαρισμα σε άλλους χαρακτήρες. Απ'την μια πλευρά δεν μου κακοφαίνεται αλλά πιάνω τον εαυτό μου να μην ενθουσιάζεται να δει το επόμενο επεισόδιο στον ίδιο βαθμό με τις προηγούμενες δύο σεζόν. Όμως μαρεσει που εμβαθύνει στο mandalorian-lore και βλέπουμε σχεδόν σε κάθε επεισόδιο περισσότερα για τον πολιτισμό και οργάνωση τους. Επίσης μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρον ο χαρακτήρας της Bo Katan και θέλω να δω πώς θα την εξελίξουν σε αυτή τη σεζόν καθώς και πώς θα επηρεάσει η εμφάνιση του 

Spoiler

μυθόσαυρου

την ίδια, το Δόγμα και τον Μάντακα από δω και πέρα. 

Ελπίζω όμως να μην επιβεβαιωθούν οι fan theories ότι ουσιαστικά ο τίτλος "The Mandalorian" ανήκει στον Γκρόγκου. Τέλος πάντων κάτι πρέπει να κάνουν με το Παιδί. Ειδικότερα σε αυτό το επεισόδιο έπιασαν ταβάνι οι κινήσεις που μπορεί να εκτελέσει η κούκλα και το σενάριο σε αυτό το κομμάτι ήταν εντελώς για μικρότερες ηλικίες. 

 

 

Screenshot_2023-03-23-05-28-10-437-edit_com.android.chrome.jpg

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

fan fact: Ήταν ο voice actor του Jar Jar Binks 

Ωραίο σαν κλιπ. 

 

https://www.facebook.com/GameSpot/videos/208840445164344/

 

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

 

IMG_20230324_142113.jpg.af029b7960245984bf8ac24a934e7c95.jpg

Spoiler

"Honestly, I had to think about it. I’ve been in the Star Wars world for such a long time and my story is such a rollercoaster ride of emotions. So coming back to Star Wars wasn’t an easy decision for me. It wasn’t something I could have immediately said yes to. I did have to marinate over it for a bit.

 

I mean, I was excited. I don’t think people really understand how much I care about Star Wars. Like, I really care. I really, really care about the storytelling, about the mythology, about the fans. I really want Star Wars to deliver, and if I become an obstacle to that, then I shouldn’t be in it. I don’t want to be bigger than the story. I don’t want to be bigger than the mythology. I want to contribute, I want to add to it. So it took me a minute" 

https://screenrant.com/the-mandalorian-ahmed-best-emotional-return-star-wars/?utm_campaign

Ταπεινός άνθρωπος, φαίνεται όντως ευγνώμων που πραγματοποίησε το συγκεκριμένο cameo όντας και ο ίδιος λάτρης του SW κόσμου, παρότι δεν είχε καλή αντιμετώπιση ο χαρακτήρας που υποδύθηκε στα Prequels ( Jar Jar Binks )

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαμ μπαμ πιου πιου

Μια χαρά ποπκορνοεπεισόδιο ήταν αυτό. Βέβαια να πω την αλήθεια δεν είχα ποπ κορν, οπότε το έριξα στα πατατάκια.

Πάντως το γίδεον μπορεί να υπονοεί και 4η σεζόν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν αποφάσισαν να υπάρξει κάποιο (re)boot του franchise ολάκερου και μας το παρουσιάζουν σιγά-σιγά μέσα από το Mando, να μας το πουν να ξέρουμε ότι θα βλέπουμε λίγα λεπτά με νόημα σε κάθε επεισόδιο και όλο το υπόλοιπο κάποια άσχετη ιστορία από κάπου αλλού, για να "ανοίγει" τα επόμενα.

Επίσης, η σειρά λέγεται "The Mandalorian", όχι "The Mandalorians".

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

The Foundlings!

Δε πολυγκρινιάζω γιατί θα φέρουν κάνα "οραματιστή" Jar Jar Abrams πάλι...

Υ.Γ. Το 14μηνο μου ενθουσιάζεται όταν του δείχνω Grogu moments στο YouTube και θέλει να φοράει το "καπελάκι" Grogu, μάλλον This is the way!

Επεξ/σία από Diinekis21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο πλησιάζει στα γεγονότα της αστείας σικουελ τριλογίας τόσο πέφτει η ποιότητα για να δέσει η φάση.

Το μανταλοριαν έπρεπε να είναι αυτοτελεις  ιστορίες με ένα κουλ ήρωα σε ένα τεράστιο συμπαν, όχι μέρος ενός απλοικού λορ που είναι καταδικασμένο να καταλήξει σε μία αποδεδειγμένα αποτυχημένη ιστορία, και κάνει το συμπαν να μοιαζει με βόλτα από την άρτα μέχρι τα γιάννενα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...