Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10 - Part II


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε

Εκεί ρυθμίζεις τις ώρες που χρησιμοποιείς το pc για να MHN κάνει restart αυτές τις ώρες, όχι το πότε να κάνει. Μάλλον μπερδεύεσαι. Έχει και π.μ./μ.μ. οπότε πρόσεξε το κι αυτό. Εγώ πχ το έχω βάλει 09.00-03.00 (18 ώρες) και ποτέ δεν έκανε restart μόνο του.

Αναφορά σε κείμενο

 

ααα φιλε μαλλλον το εχω μπερδεψει

το δοκιμαζω κ σου λεω αν τα καταφερα

σε ευχαριστω παρα παρα πολυ

Επεξ/σία από Aims
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, M@dB0x είπε

Ασε που μπορεις να ρυθμισεις να σου βγαζει notification για restart και να μη το κανει μονο του.

σε ευχαριστω φιλε.

το εχω κανει αλλα παντα μονο του μου εκανε χωρις να βγαλει μηνυμα(μονο 1-2 φορες ειχε βγαλει)..

μεχρι στιγμης δεν εχει κανει restart απο τη στιγμη που πειραξα τις ωρες 

μακαρι να διορθωθει ετσι το προβλημα...

Επεξ/σία από Aims
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία μου το έκανε και σε μένα και στον φορητό και στον σταθερό, και έχω βάλει ώρες λειτουργίας από τις 9.00 το πρωί μέχρι τις 1.00 μετά μεσάνυχτα, παρόλα αυτά στην τελευταία ενημέρωση μου τα επανεκκίνησε αυτόματα και ήταν πολύ εκνευριστικό την ώρα που δούλευα στον υπολογιστή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε εδω εχουμε πιο σημαντικα προβληματα :) Το night light μας αφησε χρονους στην 1903 ...απο ο,τι μαθαινω ειναι γνωστο προβλημα...το f.lux δουλευει παντως...αλλα λιγο ακυρο να χρησιμοποιεις "εξωτερικο" προγραμμα για feature που υποτιθεται οτι υπαρχει στα windows...

EDIT : Με την απενεργοποιηση του "fast start" λειτουργει το "night light"...πραγματικα θα ηθελα να βγει καποιος απο την microsoft να μας πει πως σχετιζονται αυτα τα 2...δεν μπορω να κανω την συνδεση μεταξυ τους :)

Επεξ/σία από mphxths
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

νεο update  για τους insiders 

Windows 10 [20H1] Build 18885

xfhcfc.JPG.705a7a706e23a10ce99ec525b3e3f8b9.JPG

https://blogs.windows.com/windowsexperience/2019/04/26/announcing-windows-10-insider-preview-build-18885/

Επεξ/σία από ultraex2003
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/4/2019 στις 1:32 ΠΜ, mphxths είπε

Ρε εδω εχουμε πιο σημαντικα προβληματα :) Το night light μας αφησε χρονους στην 1903 ...απο ο,τι μαθαινω ειναι γνωστο προβλημα...το f.lux δουλευει παντως...αλλα λιγο ακυρο να χρησιμοποιεις "εξωτερικο" προγραμμα για feature που υποτιθεται οτι υπαρχει στα windows...

EDIT : Με την απενεργοποιηση του "fast start" λειτουργει το "night light"...πραγματικα θα ηθελα να βγει καποιος απο την microsoft να μας πει πως σχετιζονται αυτα τα 2...δεν μπορω να κανω την συνδεση μεταξυ τους :)

το ψαχνουν απο οτι λενε bro !!!

Known Issues

We’re investigating reports that on certain devices if fast startup is enabled night light doesn’t turn on until after a restart. (Note: The problem will occur on a “cold” reboot or power off / power on. To work around if night light doesn’t turn on, use Start > Power > Restart.)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ελησε το προβλημα η Μicrosoft για το προβλημα με το anti-cheat battleye αλλα εχουν θεμα η εταιριες τωρα πας να παιξεις και σε πεταει μετα λιγο με προβλημα error battleye π.χ corrupted memory μην φοβαστε δεν ειναι το συστημα σας αλλα προβληματικο στα 1903 θα φτιαξει συντομα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πολύ απλά δεν κάνετε εγκατάσταση τα Updates σε κάποια ώρα που δεν είστε πάνω από το pc και να τελειώσει εκεί το πανηγύρι...πάνω από 15 λεπτά δεν κάνει!
Το μόνο πρόβλημα που δεν είχα ποτέ με τα windows ήταν/είναι τα updates. Κάθε 2η Τρίτη του Μήνα, 20:00 το βράδυ έχει windows update, το κάνω μέσα σε 10 λεπτά και για 1 μήνα δεν βλέπω κανένα installing updates, κανένα restart κτλ. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 28/4/2019 στις 2:52 ΜΜ, panakos_thess είπε

το ελησε το προβλημα η Μicrosoft για το προβλημα με το anti-cheat battleye αλλα εχουν θεμα η εταιριες τωρα πας να παιξεις και σε πεταει μετα λιγο με προβλημα error battleye π.χ corrupted memory μην φοβαστε δεν ειναι το συστημα σας αλλα προβληματικο στα 1903 θα φτιαξει συντομα!

@Psycho_Warhead Μήπως έχει σχέση με το error που σου έβγαζε τη προηγούμενη βδομάδα όταν παίζαμε Siege?

Εχεις ξεψαχνίσει καμια λύση;

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

@Psycho_Warhead Μήπως έχει σχέση με το error που σου έβγαζε τη προηγούμενη βδομάδα όταν παίζαμε Siege?

Εχεις ξεψαχνίσει καμια λύση;

Οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...