Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10 - Part II


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για εμάς(NV) έχει θέμα ο WDDM 2.6 driver με RAM leak στα παιχνίδια, max-άρει η RAM και τρώμε crash. Θα το φτιάξουν στον επόμενο βέβαια, κατά τα άλλα σούπερ.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 ώρες πριν, Πέτρος είπε

Με τοδικό μου σύστημα, παίζει άγριο ξύλο...

Δεν είχα δίκτυο, μέχρι που έκανα αλχημείες (ούτε ether, ούτε wifi).

Κάπως πεσμένες gpu επιδόσεις (αλλά βελτιωμένες σε cpu).

"Σπασμένο" freesync (φανερό στο BFV, το οποίο όμως έβγαλε 1.5 ώρα με max oc...βέβαια πήρε και patch, οπότε όλα απαυτώθηκαν).

Πέρασα ξανά οδηγούς gpu/chipset και για λίγη ώρα όλα έγιναν κατακόκκινα στην οθόνη, σα φίλτρο, και ψιλοαγχώθηκα.

Οκ, πιθανότατα ελλιπής υποστήριξη από οδηγούς, προσωρινά.

Βλέπουμε.

 

 

Ψήθηκα και εγώ και έβαλα την 1903 πρώιμα.

Ερώτηση: Αν αποχωρίσω από το Windows Insider θα συνεχίσω να λαμβάνω ενημερώσεις όταν αυτές είναι διαθέσιμες;;

 

Πέτρο, αυτό με την διακοπή του δικτύου γίνεται σε κάθε νέο major build, ειδικά αν μπαίνεις μέσω WiFi. Η λύση που έχω ανακαλύψει ότι μπορείς να εφαρμόσεις είναι να απεγκαταστήσεις και να εγκαταστήσεις ξανά τους οδηγούς της (ασύρματης) κάρτας δικτύου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

Ψήθηκα και εγώ και έβαλα την 1903 πρώιμα.

Ερώτηση: Αν αποχωρίσω από το Windows Insider θα συνεχίσω να λαμβάνω ενημερώσεις όταν αυτές είναι διαθέσιμες;;

Πέτρο, αυτό με την διακοπή του δικτύου γίνεται σε κάθε νέο major build, ειδικά αν μπαίνεις μέσω WiFi. Η λύση που έχω ανακαλύψει ότι μπορείς να εφαρμόσεις είναι να απεγκαταστήσεις και να εγκαταστήσεις ξανά τους οδηγούς της (ασύρματης) κάρτας δικτύου.

Αμ δε...ενσύρματα ήμουν.

Το γελοί ήταν ότι μέχρι την pin screen είχα δίκτυο, μετά έχανε τα πάντα.

Η μόνηλύση που λειτούργησε είναι να ενεργοποιήσω το wifi από bios, να το αφήσω στο Pin 2-3 λεπτά να ολοκληρώσει ότι ήθελε να κάνει, και μετά τελικά αποφάσισε να λειτουργήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, adi32 είπε

Τι κλεινουμε απο δω γενικοτερα ?

Εγω προσωπικα:

Privacy -> Disable All - Including All Additional Settings

Firewall Rules -> Spy

Apps -> Delete τα παντα εκτος απο αυτα που χρησιμοποιω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ κανένα σχεδον πρόβλημα με την 18865.1000 εκτός του ότι καθε φορα που bootάρει εμφανιζει το "Όλα έτοιμα"  :) 

δοκιμασα 1-2 λυσεις που βρηκα αλλα δεν..

δε το έκανε στην αρχή, νομιζω ξεκινησε απ οταν μπηκα safe mode για να τρέξω DDU και να βγαλω nvidia drivers, ωστε να βαλει τους 430

αλλά τους έβγαλα γιατί έσπαζε η κίνηση σε βιντεακια (!) και ξαναπέρασα τους 419.67 οπού δουλεύουν ρολόι. 

 

 

Untitled.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα φίλοι μου. Ψήνομαι να ενεργοποιήσω το insider preview στο laptop μου, αλλά δεν γνωρίζω ποιές ρυθμίσεις να βάλω, ώστε να παίρνω κάποιες αναβαθμίσεις, αλλά όχι όλες και να έχω κάθε τρεις και λίγο εγκατάσταση καινούργιας έκδοσης.

Αν μπορεί κάποιος να με καθοδηγήσει τι επιλογές να κάνω στο insider preview, τον ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/4/2019 στις 12:16 ΠΜ, Psycho_Warhead είπε

Για εμάς(NV) έχει θέμα ο WDDM 2.6 driver με RAM leak στα παιχνίδια, max-άρει η RAM και τρώμε crash. Θα το φτιάξουν στον επόμενο βέβαια, κατά τα άλλα σούπερ.

Αυτό είναι σε Insider version..?? Σε όλα τα games το κάνει δηλαδή...Αν βάλω το Intelligent standby list cleaner δεν λύνεται το πρόβλημα?? ή να μείνω στην 1809 για να είμαι οκ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Reaper Lords είπε

Αυτό είναι σε Insider version..?? Σε όλα τα games το κάνει δηλαδή...Αν βάλω το Intelligent standby list cleaner δεν λύνεται το πρόβλημα?? ή να μείνω στην 1809 για να είμαι οκ?

Μην βιάζεσαι δεν έχει βγει official θέλει 1.5 μηνα ακόμα. Κάτσε όπως είσαι εκτος και άμα θες να πας σε insider να κανεις beta testing να είσαι beta tester. Αλλα ότι πρόβλημα αποκτά στις beta θα το αποκτάς απευθείας και εσύ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

νεο update για τους insiders !!!:-D

Windows 10 [20H1] Build 18875

 

https://blogs.windows.com/windowsex...uncing-windows-10-insider-preview-build-18875

dsdxfdxdx.JPG

Επεξ/σία από ultraex2003
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@maverick290402
Αυτο ειναι το windows spotlight και κλεινει με τον τροπο που λεει εδω
https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/windows-spotlight-lock-screen-image-disable-text/6596c762-70b3-49e7-ab65-c1f0b5533cb5

---

In other news, φρεσκα iso για αυτο το μηνα, για τις consumer και business εκδοσεις, build 17763.437

9a3d81b645e0ea6041dd84f8bb63edb23629e975    en_windows_10_consumer_edition_version_1809_updated_april_2019_x64_dvd_b6a14039.iso

	be3c722252e4cb04bbe72756751162fdfb72d2e1    en_windows_10_consumer_edition_version_1809_updated_april_2019_x86_dvd_0ef2d981.iso[/CODE]

	Εχει τρελαθει σε λεω η ms με την 1809, καθε μηνα βγαζει και νεο iso!


Επισης, καπου πηρε το ματι μου και ενημερωμενα iso για παλιοτερες εκδοσεις και φαινεται οτι εβγαζε απο την 1703, απλα δεν τα ενημερωνε καθε μηνα.

p.s. Παλι ο rte πηδηξε το ποστ μου και παλι δεν θα το φτιαξω. Ας το φτιαξει καποιος mod που τον συντηρει και εχει υπομονη.

Επεξ/σία από jim_p
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...