Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10 - Part II


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, 3dclub είπε

Καλημέρα, υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνουμε στα win 10 permanent disable τα updates?

https://wpd.app/

Thank me later.

Επεξ/σία από Balantakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Έχουμε ακούσει από αναγνώστες που έχουν αγοράσει πως αυτά τα κλειδιά μεταπωλούνται τα ίδια σε πολλούς χρήστες, και αργά ή γρήγορα η Microsoft τα μπλοκάρει. Το πρόβλημα είναι πως δεν γίνεται άμεσα, ώστε πχ να ζητήσεις τα λεφτά σου πίσω από το ebay, μπορεί να πάρει και μερικούς μήνες.
 
Διάβασα το παραπάνω σχόλιο σχετικό με την απάντηση του gokuthelegend. Οπότε αν κατάλαβα καλά νόμιμα πρέπει να κάνουν στα 10 ευρώ απ' όσο είδα από μια απάντηση από την evaki80 και από μια διαφήμιση. Δεν πιστεύω να υπάρχουν τίποτα περιορισμοί αν τα πάρω στα 10 ευρώ; Γιατί να τα βλέπω στα 100 ευρώ εδώ; https://www.skroutz.gr/c/114/leitourgika-systhmata.html?keyphrase=windows+10&order_by=pricevat
Επεξ/σία από Krusty
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, Krusty είπε
Έχουμε ακούσει από αναγνώστες που έχουν αγοράσει πως αυτά τα κλειδιά μεταπωλούνται τα ίδια σε πολλούς χρήστες, και αργά ή γρήγορα η Microsoft τα μπλοκάρει. Το πρόβλημα είναι πως δεν γίνεται άμεσα, ώστε πχ να ζητήσεις τα λεφτά σου πίσω από το ebay, μπορεί να πάρει και μερικούς μήνες.
 
Διάβασα το παραπάνω σχόλιο σχετικό με την απάντηση του gokuthelegend. Οπότε αν κατάλαβα καλά νόμιμα πρέπει να κάνουν στα 10 ευρώ απ' όσο είδα από μια απάντηση από την evaki80 και από μια διαφήμιση. Δεν πιστεύω να υπάρχουν τίποτα περιορισμοί αν τα πάρω στα 10 ευρώ; Γιατί να τα βλέπω στα 100 ευρώ εδώ; https://www.skroutz.gr/c/114/leitourgika-systhmata.html?keyphrase=windows+10&order_by=pricevat

Εγώ έχω κλειδί για Windows 10 Pro αγορασμένο ακριβώς 2 χρόνια πριν (1/4/2017), το θυμάμαι γιατί ήταν πρωταπριλιά όταν το είχα αγοράσει, από το ebay με κόστος κάτω των 10 λιρών Αγγλίας. Ενεργοποίηση επι τόπου την ίδια μέρα. Σήμερα, μετά από 2 χρόνια, δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα. Μάλιστα πριν λίγο καιρό έκανα φορμάτ τον υπολογιστή μου, και τα Windows ενεργοποιήθηκαν πάλι κανονικά. Φαντάζομαι ότι ίσως να υπάρχουν και σκάρτα κλειδιά, αλλά για να είσαι σίγουρος ότι δεν θα πέσεις σε κανέναν περίεργο πωλητή, πριν αγοράσεις κοιτάς να έχει πολλές και καλές κριτικές. Εγώ έχω αγοράσει άλλα 3 κλειδιά για διαφορετικούς υπολογιστές, σε διαφορετικές χρονικές περιόδους και προς το παρόν οι χρήστες δεν μου έχουν αναφέρει κάποιο πρόβλημα. Αλλά και πάλι, και να σου τύχει σκάρτο κλειδί, πες πως έχασες 2 καφέδες, δεν είναι δα ότι τα πλήρωσες και 150 ευρώ που είναι το κανονικό κόστος των Windows 10.

Επεξ/σία από gokuthelegend
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, ξέρουμε πότε περίπου θα κυκλοφορήσει η έκδοση 1903; Ισχύει ότι έχει γίνει βελτιστοποίηση για να περιοριστεί η απώλεια επιδόσεων λόγω του Spectre/Meltodown patch;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/4/2019 στις 9:50 ΠΜ, _Theo_ είπε

Καλημέρα, ξέρουμε πότε περίπου θα κυκλοφορήσει η έκδοση 1903?

Επαναφέρω και εγώ μέρος του ερωτήματος.

Τόσο σκ.τά τα κάνανε με του Οκτωβρίου, που ακόμα δεν έχει ακουστεί το παραμικρό?

Επεξ/σία από Πέτρος
Στραβομάρα...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκε το πρώτο CU για την 19h1(18362.30). Η M$ το ονόμασε ''May 2019 update'' άρα πάμε για Μάιο official release και όχι Απρίλιο. Όπως και να 'χει, εγώ την έχω ήδη εγκατεστημένη με τους ForceWare 430.00(WDDM 2.6) και είναι όλα σούπερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Ναι είναι ήδη σε άψογο επίπεδο, δεν έχω κανένα πρόβλημα και είναι αισθητά πιο γρήγορο από την RS5.

Το ιδιο και εγω, κανενα προβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το γνωριζω, ουτε το ειχα προσεξει αν ηταν Active development και ετσι συνεχισα δινοντας μονο τον Microsoft λογαριασμο μου. 

Mετα αφου μπηκα Insider ακολουθησα αυτον τον οδηγο https://pureinfotech.com/download-windows-10-insider-builds-skip-ahead-closed/ για να μπορεσω να το κανω skip ahead και να παω σε επομενο Build (18865.1000).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τοδικό μου σύστημα, παίζει άγριο ξύλο...

Δεν είχα δίκτυο, μέχρι που έκανα αλχημείες (ούτε ether, ούτε wifi).

Κάπως πεσμένες gpu επιδόσεις (αλλά βελτιωμένες σε cpu).

"Σπασμένο" freesync (φανερό στο BFV, το οποίο όμως έβγαλε 1.5 ώρα με max oc...βέβαια πήρε και patch, οπότε όλα απαυτώθηκαν).

Πέρασα ξανά οδηγούς gpu/chipset και για λίγη ώρα όλα έγιναν κατακόκκινα στην οθόνη, σα φίλτρο, και ψιλοαγχώθηκα.

Οκ, πιθανότατα ελλιπής υποστήριξη από οδηγούς, προσωρινά.

Βλέπουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...