Προς το περιεχόμενο

Νέο Huawei Mate 20 Pro με τριπλή κάμερα, οθόνη OLED 6,39" και «Wireless Reverse Charging»


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ ωραίο, δυνατό, έχει τα πάντα,  μπορείς να το μπερδέψεις με iphone:P:P,  η τιμή αναμενόμενη και στο φινάλε γιατί να είναι χαμηλότερη από samsung ?

Το μέγεθος με χαλάει λίγο. Αν  το συνολικό μέγεθος είναι σαν του  P20 Pro ok.  Είναι με αξιώσεις στα υπόψην.  Όχι όμως day one.

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 197
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

43 λεπτά πριν, nfsmw_gr είπε

Επισης 1049€ ζητανε και εχει 6gb ram;

Wow. Δεν εχω σχολια απλα.

Μισο λεπτο να δω ποση μνημη ram δινει η Samsung στα note που κοστιζουν αντιστοιχα.Α ναι και αυτη 6gb ram δινει.....

Η Google στο Pixel 3xl που ζηταει και αυτο τα ιδια χρηματα ποση μνημη ram δινει?Α ναι 4....

Στα της συσκευης τωρα,πλεον εκλεισε η εταιρεια ολα τα κενα που ειχε αφησει ανοιχτα απο το mate 10 pro,διατηρωντας ορισμενα μαλιστα θετικα.

Στα θετικα

+1440p amoled οθονη επιτελους

+ip68 πιστοποιηση πλεον

+ασυρματη φορτιση και αντιστροφη ασυρματη φορτιση(φορτιζει αλλες συσκευες κοινως)

+4200μπαταρια λογω της μεγαλυτερης σε ιντσες και αναλυση οθονης.

+kirin980.

+για αλλη μια φορα κορυφαια φωτογραφικη και φετος πλεον και Wide camera αλα LG.Το τελευταιο προσωπικα το θεωρω ακρως σημαντικο μιας και ηταν λογος προτιμησης LG συσκευων για αρκετο κοσμο.

+finger id κατω απο την οθονη σε εμπορικη συσκευη(σε προλαβαν oneplus sorry)

+Android 9 out of thebox(Ακους samsung και LG με note 9 και v40 αντιστοιχα??)

+ir blaster(απο τα λιγα καλα που κρατησαν)

Στα αρνητικα 

-απουσια θυρας ακουστικων απο το mate 20 pro αλλα το απλο mate 20 εχει

-notch(για αυτους που δεν τους αρεσει)

-προβληματισμος για τα στερεο ηχεια. Φετος με το mate 20 pro ο ηχος απο το κατω μερος της συσκευης θα βγαινει οπως λενε απο την usb θυρα,η οποια φυσικα λειτουργει ηδη για την φορτιση ή για τα ακουστικα,αρα δεν ξερω μηπως δημιουργηθουν προβληματα στο μελλον.

Για την nano sd card,εν μερη και να μην ενδιαφερει καποιον το κινητο ερχεται με 128gb χωρου το φθηνοτερο μοντελο ουτως ή αλλως.

Τελος για την τιμη αν και απαγορευτικη στα 1000ευρω οπως στην περιπτωση του Note 9,το δωρεαν ρολογακι που την ριχνει στα 800ευρω κανει καπως καλυτερα τα πραγματα.

Για πολλα πραγματα και αρκετες συσκευες εχω κραξει την Huawei,αλλα η σειρα Mate συγκεκριμενα ηταν παντα η πιο αξιολογη σειρα της.

  • Like 13
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμενόμενη η τιμή, το είχα πει ότι όσο αυτές οι εταιρίες μεγαλώνουν σε μέγεθος τόσο θα ανεβάζουν και τις τιμές τους. Υπομονή κάντε, θα ακολουθήσει και η xiaomi σε λίγο. Το κινητό πάντως με αυτό το Hardware δείχνει να πηγαίνει σφαίρα και η μπαταρία του όλα τα λεφτά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα θα υπάρχουν αυτοί που πουλάνε για να βγάλουν λεφτά γιατί έγιναν γνωστοί από κάτι άλλο ποιο μπροστά 

και θα υπάρχουν και αυτοί που πουλάνε για να γίνουν γνωστοί 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, akatsim είπε

Μετα τα τσιγαρα, θα εχουμε τωρα τρακαδορους μπαταριας.

"Να σου παρω 10% φιλαρακι, γιατι εκανα τσατ με ενα γκομενακι και εμεινα στη μεση?"

 

μη το γελάς καθόλου, έχω το Asus Ultra και 2-3 φορές μου έχουν ζητήσει να τους δώσω μπαταρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω φάει τόση διαφήμιση για την εν λόγω εταιρεία τελευταία από παντού και σε όποιο site μπαίνω που το μόνο που έχω να σχολιάσω είναι το εξής: οκ καλά όλα αυτά που έβαλε αλλά στα teaser της δεν έλεγε ότι θα αλλάξει το τρόπο που βλέπουμε το κινητό- ή κάπως έτσι δηλαδή.... Η καινοτομία της ποια είναι δηλαδή; Η Κάρτα; Η τριπλή κάμερα; ( Εντάξει για τη macro θα συμφωνήσω αλλά μέχρι εκεί..)

Υ.γ για την τιμή δεν αναφέρω τίποτα , κάπου χάθηκε η μπάλα...

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συσκευή τα σπάει έρωτας απλά.... Και πραγματικά επιτέλους μια τέλεια συσκευή τέλεια μπαταρία τέλεια κάμερα.... έκανε πολύ καλή δουλειά Όχι στα χαρτιά μονάχα....Όπως πολλές...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αντικειμενικά πολύ καλό το κινητό.  Όσο για την τιμη του ακριβό σιγουρα,  το κακο ειναι οτι αργουν ακομα οι συσκευες με τον sd855 οποτε δεν εχει καποιο λογο να την  μειωσει σύντομα.  Από εκεί και πέρα αρκετά τα θετικά στοιχεια: μεγάλη μπαταρια,  πολύ γρήγορη φόρτιση,  οι κάμερες αρκετά υποσχόμενες,  πολυ καλος επεξεργαστης και Αi,  δαχτυλικο κάτω απο την οθόνη κα.   Επίσης κάτι που μου έκανε εντύπωση είναι οτι ενεργοποιώντας μια επιλογή στο κινητό μπορείς να χρησιμοποιησεις το πίσω μέρος του σαν βαση οπου μπορούν να φορτίζουν απο αυτό κινητά που υποστηρίζουν ασύρματη φόρτιση και ενώ σίγουρα δεν θα είναι το ίδιο καλό με την κανονική φορτιση η ύπαρξη και μονο αυτής της δυνατότητας σίγουρα δεν περνάει απαρατήρητη. 

Επεξ/σία από eskimoos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παντα ειναι σχετικά. Τιμη στα 1000 ευρω αλλα δωρο και smartwatch αξιας 250 ευρω. Fast charger στο κουτι, οθοναρα, φωτογραφική που σιγουρα θα ειναι οτι καλύτερο κυκλοφορει, μπαταρια τέρας, ασύρματη φόρτιση, απευθείας συνδεση με εξωτερική οθόνη και αλλα πολλα.Το emui δεν μου αρέσει για να ειμαι ειλικρινής αλα ευτυχώς υπάρχουν κι αλλα  launcher στο android.  Τι παραπάνω προσφέρει η Apple δηλαδή που ζητάει και 500+ ευρω παραπανω για αντίστοιχο μοντέλο?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...