Προς το περιεχόμενο

Νέο Huawei Mate 20 Pro με τριπλή κάμερα, οθόνη OLED 6,39" και «Wireless Reverse Charging»


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 197
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, yokki είπε

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_semiconductor_scale_examples

scale είναι στα αγγλικά ο όρος.

Το scale είναι λάθος πάντως, ή αν θέλεις όχι απόλυτα σωστό. Το σωστό είναι διαδικασία παραγωγής τάδε nm

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορω απο ολους εσας ποσοι και ποσες συσκευες εχετε αλλαξει..Η μηπως εχετε γνωμη απο τα βιντεο που βλεπετε?Δεν θα μπω στην διαδικασια να σχολιασω για τα ποσα δινει το Mate 20 pro,οσοι γωριζουν καταλαβαινουν.Ενα πραγμα ομως θα πω,Το Iphone δινει μια ομαλη εμπηρια χρησης,τιποτα σουρεαλιστικο η πιο μπροστα τεχνολογικα,το πιξελ ειναι το αντιστοιχο iphone των Androids σαν εμπηρια χρησης,η δε 1+ ειναι η χαρα της παραμετροποιησης και το Huawei o νεοτερος ανταγωνιστης που εχει μπει στον χορο των κινητων και σε καθε συσκευη της προσθετει οτι δεν κανουν ολοι οι υπολοιποι μαζι σε ολη την χρονια.Με αποτελεσμα να τρωει πολεμο απο ολους τους υπολοιπους.Χιαομι φαν ειμαι απο εποχη μι3 και περνανε απο τα χερια μου ολες οι συσκευες,αλλα μερικα πραγματα να λεγονται οπως ειναι.!

Καλη σας μερα!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, billdanos είπε

Έχω και είχα android συσκευές που μετά απο 12 μήνες το πολύ έχουν εμφανή σημάδια μείωσης των επιδόσεων ενω λιγο πολυ τρεχουν τα ίδια apps. Καθυστερούν να μπουταρουν και δεν έχουν αυτο το smoothness που είχαν τον πρώτο καιρό. 

Δεν ξέρω τί κάνουν οι φτηνότερες συσκευές, αλλά στο S8 δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο, ειδικά στο boot το οποίο είναι πολύ γρήγορο. Επίσης, το έχω 16 μήνες, χωρίς να έχω κάνει επαναφορά ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, CarbonFibre είπε

Δεν βλέπω κάτι ιδιαίτερα εντυπωσιακό. Νομίζω έχουμε φτάσει σε ένα σημείο όπου βάζουμε χαρακτηριστικά μόνο και μόνο για να βάλουμε κάτι ή κάνουμε οριακές βελτιώσεις. Αναφέρομαι σε όλες τις εταιρείες.

Το smartphone έχει ίσως φτάσει στο όριο εξέλιξής του. 

Αναμένοντας την επανάσταση.

Η επανάσταση ή πού θά' ναι να επιστρέψουμε σε κινητό τύπου έρρικσον τζί εφ 768, τα πρωτα τσατ - ρούμς, την Βόμβαφον  την εκΤελεστέτ, τις κάρτες sim μεγέθους τηλεκάρτας & συνεπώς στo Nintendo 64 😁😁

(Δέν με χαλάει καθολου :-))

Ή που υπάρχει η εκδοχή της εξέλιξης.

Καταργούνται σιγά σιγά οοόλα τα κινητά, και εγκαθιστούν κεραίες μεσα στο κεφάλι μας, θύρες usb κτλ, βιονικες μνήμες, και ο κάθε ένας επικοινωνεί εγκεφαλικά 😀😀

 

33 λεπτά πριν, hammerd είπε

sorry δεν αντεξα :P

MATE20PRO_32.jpg.8cdab94296b0e361cf68adb2dd71b060.jpg

Καινοτόμος! 

Να δείς που πρέπει να πουλήσεις την ιδέα σου "συγχωνευμένες κάμερες".

Και η κάμερα να καταλαμβάνει το μισό πίσω μέρος του κινητού 😂😁

Επεξ/σία από Zanina
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, VChris είπε

Δεν ξέρω τί κάνουν οι φτηνότερες συσκευές, αλλά στο S8 δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο, ειδικά στο boot το οποίο είναι πολύ γρήγορο. Επίσης, το έχω 16 μήνες, χωρίς να έχω κάνει επαναφορά ποτέ.

Το S8 έρχεται με την επιβράδυνση out-of-the-box για να μη χαλάει η εμπειρία χρήσης όσο περνάει ο καιρός 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dancer είπε

εκφραζοσαστε? σε πιους αναφερεσαι αγαπητε? επισης τι σημασια εχει η ηλικια σε ενα τεχνολογικο φορουμ?  οταν εκφερουμε μια γνωμη εχουμε επισης και αντιστοιχα επιχειρηματα δεν πεταμε ενα ξερο τιποτα

επειδη βλεπω αρκετους να αναφερεστε στην huawei τον κινεζο και κινεζιες και διαφορα αλλα παρομοια το μηλαρακι-φασονακι θυμηστε μου που κατασκευαζετε? ημαρτον πια με την ελληνικη σας βλακεια που ολα τα εχετε βαφτισει κατα το δοκουν, και για να μιλησουμε γενικα για το κινεζο ως συνολο ειναι ο καλυτερος κατασκευαστης στο κοσμο οτι του δωσεις θα στο φτιαξει στην ποιοτητα που θα το ζητησεις σε καμια αλλη χωρα στο κοσμο δεν υπηρξε ποτε προηγουμενως αυτο και ουτε προκειτε να υπαρξει, δες εσυ πρωτα σαν ελληνας που παραγεις μηλα πορτοκαλια και ροδακινα και μετα μιλα για τον κινεζο.

βλεπω πως λειτουργει το 4αρι και το 5αρι που σερνονται, ημαρτον δηλαδη με το μηλο οτι δεν πεφτουν οι επιδοσεις του στη παροδο του χρονου. οι απαιτησεις αυξανοντια και γι αυτο φαινονται να πεφτουν σε ολα τα κινητα ειτε ios ειτε android

Έλεος με τον κάθε αντίστοιχο ελληναρα που νομίζει ότι επειδή κατασκευάζεται στην Κίνα είναι κινεζικό. 

Η εταιρία έχει έδρα στην Χ χώρα και το κατασκευάζει στην Ψ; Το κινητό είναι Χ χωρας, εκεί που έχει την έδρα. 

Αλλιώς ότι έχεις στο σπίτι σου είναι κινεζικό. 

37 λεπτά πριν, Plapoutas είπε

Όχι στο SE ή στο 6άρι. Μόνο σε αυτά με 3D Touch, διαφορετικά πρέπει να εγκαταστήσεις το GBoard για να σου κάνει αυτή την δουλειά. 

Για να βάλουμε και τα πράγματα σε μία σειρά, ο άλλος λέει το συνηθίσαμε το Notch ξέρει η Apple. Αν βγείτε μερικοί από την γυάλα σας θα δείτε ότι το Notch είναι δημιούργημα της Essential σε Smartphone, μετά ακολούθησαν οι υπόλοιποι κατασκευαστές. 

Όσο για το Huawei, meh.. υπερκοστολογημένο smartphone που δεν προσφέρει κάτι παραπάνω από τον ανταγωνισμό, ο σχεδιασμός άσχημος, Notch και Chin. 

Γίνεται και χωρίς 3D touch. 

Μη λέτε ότι θέλετε. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο ολοκληρωμένο κινητό για φέτος μέχρι στιγμής. 

Αν κάποιος τα θέλει όλα, αυτό προσφέρει το καλύτερο πακέτο, χωρίς αμφιβολία.

 

Η τιμή φυσικά απογορευτική για οποιοδήποτε κινητό, ότι μάρκα και να είναι.

Το notch δεν μπορώ να καταλάβω γιατί εξαγριώνει τόσο κόσμο από την στιγμή που το απενεργοποιείς και έχεις ένα notch-less κινητό με πολύ μικρά bezels. Δηλαδή σας πειράζει και το γεγονός οτι δίνουν επιλογή σε κάποιους να έχουν notch, τους οποίους ενδέχεται να τους ενδιαφέρει το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό. Ήμαρτον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Heartl3ss said:

Το notch δεν μπορώ να καταλάβω γιατί εξαγριώνει τόσο κόσμο από την στιγμή που το απενεργοποιείς και έχεις ένα notch-less κινητό με πολύ μικρά bezels. Δηλαδή σας πειράζει και το γεγονός οτι δίνουν επιλογή σε κάποιους να έχουν notch, τους οποίους ενδέχεται να τους ενδιαφέρει το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό. Ήμαρτον.

Δεν κατάλαβες. Είναι της μόδας να σιχαίνεσαι το notch. Δείχνει την ανωτερότητά σου απέναντι στους άσχετους designers των εταιρειών.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Dr.Fuzzy είπε

Ορθογραφικό έλεγχο μεγάλε! Μας βίασες τα ματάκια!

Ειδικά αυτό το "'όσο αναφορά" αντί του "όσον αφορά" μου ρχεται να πάρω μια τσιγκελωτή λαβίδα και να βγάλω τον εγκέφαλό μου κομματάκι κομματάκι από το αυτί μου και να τον πετάξω στο δρόμο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ως κάτοχος του mate 10 pro, χαίρομαι που δεν έχει να παρουσιάσει κάτι επαναστατικό στο νέο της μοντέλο η Huawei, διότι έτσι γλιτώνω 1000 ευρώ τα οποία πλεόν μπορώ να επενδύσω κάπου αλλού 😂

Το μόνο που ζηλεύω από τη νέα συσκευή είναι το wireless charging αλλά οκ, μπορώ να ζήσω ένα ακόμα χρόνο χωρίς αυτό.

Με στενοχωρεί που η κινέζικη εταιρία δεν έχει πλέον καμία τιμολογιακή διαφορά με τις υπόλοιπες (κάποτε ήταν το ατού της αυτό, μιλούσαμε για Huawei και το πρώτο πράγμα που λέγαμε ήταν best value for mooney). Ξεκάθαρα σε ωθεί, όσο αντι iphonakias και αν είσαι, να μεταπηδήσεις στην Αμερικάνικη εταιρία, διότι με 1000+ ευρώ παίρνεις τη ναυαρχίδα της apple, μαθαίνεις να λειτουργείς ένα διαφορετικό λογισμικό, απλούστερο και γρηγορότερο και σε βάθος χρόνου έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο ότι η μεταπωλητική του αξία δεν θα πέσει στα τάρταρα, όπως γίνεται με όλες τις android συσκευές. 

*Αγόρασα στα τέλη Φεβρουαρίου το mate 10 pro στα 800 ευρώ και αυτή τη στιγμή, μετά από 8 μήνες, οριακά ξεπερνάει τα 400. TRAGIC!!!

 

Επεξ/σία από vagmaniac
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Plapoutas said:

Όχι στο SE ή στο 6άρι. Μόνο σε αυτά με 3D Touch, διαφορετικά πρέπει να εγκαταστήσεις το GBoard για να σου κάνει αυτή την δουλειά. 

Και στο SE και στο 6. Δεν χρειάζεται 3D για τον κέρσορα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...