Προς το περιεχόμενο

Χιλιάδες Σουηδοί τοποθετούν πλέον μικροτσίπ στα χέρια τους


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 308
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

10 λεπτά πριν, Stamer είπε

Ε

Το μαρκάρισμα με πυρωμένα σίδερο καταστρέφει τον ιστό του δέρματος, σου προκαλεί βλάβη (πλάκα πλάκα ούτε στα βόδια θα έπρεπε να γίνεται, δεν ξέρω αν όντως γίνεται).

Άλλο επιχείρημα, πάμε παρακάτω.

 

Ενταξει, αναδιατυπωνω.

Την ιδια διαφορα που θα ειχε η ταυτοτητα με ενα τατουαζ της ταυτοτητας στα κωλ@μερια (ελυσα και το θεμα της ιδιωτικοτητας , για οποιον ενδιαφερεται 😅)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, bluesattack said:

Ενταξει, αναδιατυπωνω.

Την ιδια διαφορα που θα ειχε η ταυτοτητα με ενα τατουαζ της ταυτοτητας στα κωλ@μερια (ελυσα και το θεμα της ιδιωτικοτητας , για οποιον ενδιαφερεται 😅)

Το τατουάζ θα είναι κάτι που θα φαίνεται δημόσια. Το chip όπως και οι κάρτες που ήδη έχουμε, διαβάζονται μόνο όταν χρειάζεται. 

4 minutes ago, APPLEGEEK said:

ακομα δεν εχετε καταλαβει 

we are sheeps- we are tagged 

θελουν να μαθουν τα παντα για εμας. sim city sim - life ετσι αισθανομαι 

Από τη στιγμή που γεννιέται ένας άνθρωπος ταγκάρεται με έναν κωδικό ώστε να μπορεί να αναγνωριστεί. Το μέσο που κουβαλάει αυτόν τον κωδικό αλλάζει όσο προχωράει και η τεχνολογία. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billdanos είπε

Το τατουάζ θα είναι κάτι που θα φαίνεται δημόσια. Το chip όπως και οι κάρτες που ήδη έχουμε, διαβάζονται μόνο όταν χρειάζεται. 

Από τη στιγμή που γεννιέται ένας άνθρωπος ταγκάρεται με έναν κωδικό ώστε να μπορεί να αναγνωριστεί. Το μέσο που κουβαλάει αυτόν τον κωδικό αλλάζει όσο προχωράει και η τεχνολογία. 

σύμφωνο - εγω πιστεύω οτι ζούμε σε ενα ψεύτικο κόσμο- τιποτα δεν ειναι αληθινό και ολα ειναι πλασματικά γυρω μας. sim life -its a game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, opera είπε

Υποχρεωμένος είμαι αλλά μπορώ αν γουστάρω να την αφήσω στο σπίτι και αν μου γίνει έλεγχος να με πάνε στο τμήμα για εξακρίβωση.

Θέλεις να σε υποχρεωσω να κάνεις τατουάζ ή piercing?

Ααα παιδιαρίσματα... Εγώ πάλι γουστάρω (μαζί με τους άλλους φορολογούμενους) να πληρώνουμε λιγότερα σε κονδύλια που θα πάνε για εκτύπωση ταυτοτήτων και τόσων άλλων εγγράφων, υπηρεσιών κ.λ.π..

4 λεπτά πριν, APPLEGEEK είπε

ακομα δεν εχετε καταλαβει 

we are sheeps- we are tagged 

θελουν να μαθουν τα παντα για εμας. sim city sim - life ετσι αισθανομαι 

Μπορεί να σε κάνουν Sim Rock Star ρε συ!

2 λεπτά πριν, bluesattack είπε

Ενταξει, αναδιατυπωνω.

Την ιδια διαφορα που θα ειχε η ταυτοτητα με ενα τατουαζ της ταυτοτητας στα κωλ@μερια (ελυσα και το θεμα της ιδιωτικοτητας , για οποιον ενδιαφερεται 😅)

Εσύ πάλι έχεις αρχίσει να με ανησυχείς... μία με τα βιο-μαρκούτσι και μία με τα κωλομέρια! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι χάνεται η ελευθερία και το δικαίωμα της επιλογής των παρεμβάσεων στο σώμα μας.

Δε φοράω κοσμήματα έτσι πόσο μάλλον να δεχτώ μια μόνιμη τοποθέτηση ξένου σώματος μέσα μου,μου αρκούν τα σφραγίσματα στα δόντια μου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, APPLEGEEK said:

σύμφωνο - εγω πιστεύω οτι ζούμε σε ενα ψεύτικο κόσμο- τιποτα δεν ειναι αληθινό και ολα ειναι πλασματικά γυρω μας. sim life -its a game

Μπορεί αυτό να οφείλεται στο ότι παίζεις πολλά games και έχεις επηρεαστεί! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Stamer είπε

Ααα παιδιαρίσματα... Εγώ πάλι γουστάρω (μαζί με τους άλλους φορολογούμενους) να πληρώνουμε λιγότερα σε κονδύλια που θα πάνε για εκτύπωση ταυτοτήτων και τόσων άλλων εγγράφων, υπηρεσιών κ.λ.π..

Μπορεί να σε κάνουν Sim Rock Star ρε συ!

Εσύ πάλι έχεις αρχίσει να με ανησυχείς... μία με τα βιο-μαρκούτσι και μία με τα κωλομέρια! :P

Ενοχλώ κάποιον ή παραβιάζω τις ελευθερίες κάποιου;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, opera είπε

Το θέμα είναι ότι χάνεται η ελευθερία και το δικαίωμα της επιλογής των παρεμβάσεων στο σώμα μας.

Δε φοράω κοσμήματα έτσι πόσο μάλλον να δεχτώ μια μόνιμη τοποθέτηση ξένου σώματος μέσα μου,μου αρκούν τα σφραγίσματα στα δόντια μου.

Πάντως προσωπική μου εκτίμηση είναι οτι το να στο κάνουν υποχρεωτικό δεν θα είναι κάτι που θα δούμε σύντομα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισσοτεροι αποδεχεστε χωρις προβλημα να εκπληρωθει ο πιο κρυφος ποθος της καθε εξουσιας οπως και να λεγεται , οτι χρωμα και να εχει , που δεν ειναι αλλος απο τον ανα πασα στιγμη ελεγχο των πολιτων , οργουελικη κοινωνια χωρις καμμια ιδιωτικοτητα

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, Stamer said:

Πάντως προσωπική μου εκτίμηση είναι οτι το να στο κάνουν υποχρεωτικό δεν θα είναι κάτι που θα δούμε σύντομα. 

Προφανώς! Χρησιμοποιώ web banking εδώ και 10 χρόνια +. Την ίδια στιγμή η μάνα μου, περιμένει ακόμη στην ουρά της τράπεζας με το βιβλιάριο και τους λογαριασμούς στο χέρι! :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Stamer είπε

 

Εσύ πάλι έχεις αρχίσει να με ανησυχείς... μία με τα βιο-μαρκούτσι και μία με τα κωλομέρια! :P

Εγω σε ανησυχω ? Εδω μας λετε φορα παρτιδα οτι τα @μερακια βγαινουν σε δημοσια θεα.Βρε παιδια συγκρατηθειτε λιγο , μερικοι ειμαστε και σεμνοτυφοι 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, jimmyl said:

Οι περισσοτεροι αποδεχεστε χωρις προβλημα να εκπληρωθει ο πιο κρυφος ποθος της καθε εξουσιας οπως και να λεγεται , οτι χρωμα και να εχει , που δεν ειναι αλλος απο τον ανα πασα στιγμη ελεγχο των πολιτων , οργουελικη κοινωνια χωρις καμμια ιδιωτικοτητα

Ωραία φράση και πιασάρικη! Μπορείς όμως να μας το εξηγήσεις στην πράξη τι σημαίνει και πως θα γίνεται αυτός ο έλεγχος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τατουαζ στο κ@λομερι με τον πλήρη φάκελο μου με εψησε, να γλυτώσει και φόρους που πάνε σε εκτυπώσεις ο φίλος πιο πριν, όπως γλύτωσε με το taxis πχ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...