Προς το περιεχόμενο

World of Warcraft Classic


Radiatedsoul
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Radiatedsoul,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Το καραφλο gnom ακι παντως εχει σπασει ρεκορ 4 μπαρες πριν τα 60. Εχει το σχεδον το 1/3 των συνολικων views στο twitch απο ολους τους αλλους μαζι.

60άρησε!

Εντάξει επικό αυτό που γίνεται τώρα στους Alliance... Υποδοχή ήρωα 🤣🤣

ΥΓ. 340k viewers στο twitch τη στιγμή του ding 😋

Επεξ/σία από Boju
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Merdock είπε

Πάει να σβήσει το χαρακτήρα του.

αχχαχαχααχ ναι τρελός!!!!!!!!!!!!!!! Και του στέλνει όλος ο server mail γιατί άμα έχεις αδιάβαστο mail δεν μπορείς να τον σβήσεις!!!!!

ΥΓ. Εντάξει είναι μεγάλο troll ο τύπος και τρολάρει φουλ method asmongold κτλ

Method” is a professional raiding guild in the popular MMORPG “World of Warcraft”. Under the guidance of guild master Scott “Sco” McMillan the guild has come to be revered by many as the most accomplished guild of all time with several noteworthy achievements under its belt such as multiple world firsts, high ranking PvP teams and losing the Classic 60 race to a bald Swedish gnome.

Επεξ/σία από Boju
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 hours ago, Sorath said:

Όπως ειπώθηκε, δεν αξίζει να το κάνεις αυτό. Στα τόσα μικρά level δεν καταλαβαίνεις και πολλά για το κάθε class. 

Διάλεξε αυτό που θεωρείς οτι σου αρέσει περισσότερο και παίξε μόνο με αυτό. Το παιχνίδι θέλει πολύ χρόνο, αν δεν κάνεις focus στην αρχή σε έναν χαρακτήρα, θα κάνεις μήνες για να 60ρίσεις και θα πελαγώσεις καθώς θα "ανοίξεις" πολλές εκρεμμότητες.

Όσο για το druid, ίσα ίσα για εμένα είναι η ιδανική επιλογή, καθώς έχει πολλά πλεονεκτήματα λόγω flexibility.

Ναι αλλα το θεμα ειναι οτι ολοι μου αρεσουν μεχρι τωρα και τα τοπια ειναι πολυ ομορφα. Απλα μετα ξεχναω τελειως τους υπολοιπους χαρακτηρες. Πχ καθε ημερα παιζω και εναν και τον παω 10 λεβελ. Απο τον 1ο χαρακτηρα δεν θυμαμαι και πολλα πχ πλεον.

7 hours ago, Apaleytos80 said:

Διάβασε καν guide γενικά για τα proffesions κτλ σαν νέος παίχτης. Πρέπει να παίζεις ένα χαρακτήρα στο classic,κοινός "main".Ανέβασε τον hunter εύκολο class στο lvling/farming.

Διαλέγεις owl/cat/boar,δες τα pet εδώ https://www.wow-petopia.com/classic/ .Αν είσαι σε pve server καλύτερο είναι owl,σε pvp cat,ίσως και boar,τρώει τα πάντα(μέχρι τα 32 που η γάτα παίρνει dash skill) για low lvl.

Spec https://classicdb.ch/?talent#ca0GdxxRp αυτό μέχρι τα 40. Μέχρι τα 60 έτσι https://classicdb.ch/?talent#ca0GdxxRptVohx Δεν χρειάζεται να μαθαίνεις όλα τα skills,ψαξτο λίγο, googlare το :)

Δες αυτο για αρχη 

  Reveal hidden contents

Αυτός έχει κάποια βιντεακια εισαγωγικά για hunter αλλά και για λίγο πιο προχωρημενους

Παραειναι πολλα για να τα διαβασω, απο την αποψη οτι θα μου χαλασουν ολη τη μαγεια του παιχνιδιου. Λιγα πραγματα διαβαζω μονο, οπως πανω-κατω ποια skills να ανεβασω.

56 minutes ago, Fulgore said:

Το καραφλο gnom ακι παντως εχει σπασει ρεκορ 4 μπαρες πριν τα 60. Εχει το σχεδον το 1/3 των συνολικων views στο twitch απο ολους τους αλλους μαζι.

Το σολαρε μεχρι το τελος; Ποσες ωρες επαιξε συνολικα; Ειναι κατι το δυσκολο αυτο που πετυχε; Εννοω, εαν καποιος κοιμηθει τις ιδιες ωρες με αυτον και γνωριζει το γκειμ, θα μπορουσε να κανει το ιδιο ρεκορ; Τον βοηθησε και clan στο να του δινει οπλα και ρουχα;

 

 

Ειδα οτι ανοιξαν και αλλοι σερβερ και ειναι στο low τετοια ωρα. Μαλιστα στον εναν μπηκα με ενα κλασσικο ονομα, οποτε σημαινει οτι ειναι φρεσκοι. Ειναι σιγουρο οτι θα γινει το merge καποια στιγμη και θα ειναι και δωρεαν; Και με ποια κριτηρια θα γινει;

Επεξ/σία από elpaso1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως δεν περίμενα τέτοια καφρίλα στο twitch , μου αρέσει που λέμε ότι οι περισσότεροι θα είναι 30+ σε ηλικία και είναι λες και το βλέπουν μόνο 14χρονα

οκ 60αρησε ο τύπος ( με abuse στο layering ) αλλά μην το παίζει και ιστορία , και ξαφνικά πάνω από 120000 followers στους method για να τους σπαμαρουν και να τους ειρωνεύονται 

κριμα

Υ.Γ. Δεν έπαιξα καθόλου classic ,ούτε πρόκειται αλλά έχω διαβάσει όλα τα ποστ στο τοπικ εδώ και είδα όλα τα streams από την αρχή του game , όποτε το ευχαριστήθηκα και εγώ 

καλη συνέχεια σε όσους παίζουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tsofras είπε

Πάντως δεν περίμενα τέτοια καφρίλα στο twitch , μου αρέσει που λέμε ότι οι περισσότεροι θα είναι 30+ σε ηλικία και είναι λες και το βλέπουν μόνο 14χρονα

οκ 60αρησε ο τύπος ( με abuse στο layering ) αλλά μην το παίζει και ιστορία , και ξαφνικά πάνω από 120000 followers στους method για να τους σπαμαρουν και να τους ειρωνεύονται 

Είναι η κλασσική ιστορία του Δαυίδ με τον Γολιάθ αναμενόμενο να τον υποστηρίζουν όλοι και να πέφτει δούλεμα στους method. Το underdog που έρχεται από το πουθενά, εναντίον ένός οργανισμού με χορηγούς, διαφήμιση κτλ και στο τέλος να έχει και δεκαπλάσιους viewers 🤣 

Κατά 99% άλλωστε τον έπαιζαν με βάρδιες τον χαρακτήρα...

Οι method πάντως του έδωσαν συγχαρητήρια και για την αφοσίωση και για την τακτική.

https://www.method.gg/raidprogress/classic

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, tsofras είπε

Πάντως δεν περίμενα τέτοια καφρίλα στο twitch , μου αρέσει που λέμε ότι οι περισσότεροι θα είναι 30+ σε ηλικία και είναι λες και το βλέπουν μόνο 14χρονα

οκ 60αρησε ο τύπος ( με abuse στο layering ) αλλά μην το παίζει και ιστορία , και ξαφνικά πάνω από 120000 followers στους method για να τους σπαμαρουν και να τους ειρωνεύονται 

κριμα

Υ.Γ. Δεν έπαιξα καθόλου classic ,ούτε πρόκειται αλλά έχω διαβάσει όλα τα ποστ στο τοπικ εδώ και είδα όλα τα streams από την αρχή του game , όποτε το ευχαριστήθηκα και εγώ 

καλη συνέχεια σε όσους παίζουν 

Twitch είναι αυτό, ξέρω έναν τύπο 60 χρόνων που έπαιζε World of Tanks και είναι τεράστιο τρολ. Τζερτζελε είχε το 60αρισμα και το chat άμα παιρναει καλά εμάς τι μας νοιάζει. Όσο για τους Method,δεν πάθανε και τπτ από λίγο τρολλινγκ .Κάτι άκουσα ότι τον κατηγορουσανε για account sharing και κάτι τέτοια κουλά.

BALD GNOME>PROFFESIONAL TEAM 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, Apaleytos80 είπε

Twitch είναι αυτό, ξέρω έναν τύπο 60 χρόνων που έπαιζε World of Tanks και είναι τεράστιο τρολ. Τζερτζελε είχε το 60αρισμα και το chat άμα παιρναει καλά εμάς τι μας νοιάζει. Όσο για τους Method,δεν πάθανε και τπτ από λίγο τρολλινγκ .Κάτι άκουσα ότι τον κατηγορουσανε για account sharing και κάτι τέτοια κουλά.

BALD GNOME>PROFFESIONAL TEAM 😁

Καλά account sharing παίζει και να έπαιζε χεχε γιατί ούτε συνέχεια μίλαγε ο τύπος ούτε σε κάμερα τον έβλεπες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, tsofras said:

Πάντως δεν περίμενα τέτοια καφρίλα στο twitch , μου αρέσει που λέμε ότι οι περισσότεροι θα είναι 30+ σε ηλικία και είναι λες και το βλέπουν μόνο 14χρονα

οκ 60αρησε ο τύπος ( με abuse στο layering ) αλλά μην το παίζει και ιστορία , και ξαφνικά πάνω από 120000 followers στους method για να τους σπαμαρουν και να τους ειρωνεύονται 

 

Οταν λες abuse στο layering;

 

Ξεκινησα και εναν Dwarf Priest. Ρε γμτ ολα εχουν φαση! Δεν ξερω τι να παιξω! Να παρω herbalist για profession; Μονο πουλαω τα βοτανα ή κανει και κατι αλλο στη συνεχεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

Οταν λες abuse στο layering;

Ξεκινησα και εναν Dwarf Priest. Ρε γμτ ολα εχουν φαση! Δεν ξερω τι να παιξω! Να παρω herbalist για profession; Μονο πουλαω τα βοτανα ή κανει και κατι αλλο στη συνεχεια;

Έχεις ξεκινήσει όλους τους χαρακτήρες,όλα τα proffesion με ότι συνεπάγεται από ερωτήσεις. Παίξε ρε άνθρωπε ένα class και αν δεν θες να διαβάσεις basic guides γιατί βαριέσαι μπες σε ένα guild.Εκεί θα σου λύνονται όλες οι απορίες.

Spoiler

 

 

Επεξ/σία από Apaleytos80
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

Οταν λες abuse στο layering;

Ξεκινησα και εναν Dwarf Priest. Ρε γμτ ολα εχουν φαση! Δεν ξερω τι να παιξω! Να παρω herbalist για profession; Μονο πουλαω τα βοτανα ή κανει και κατι αλλο στη συνεχεια;

Εισαι απιστευτος !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, elpaso1 είπε

Οταν λες abuse στο layering;

Ξεκινησα και εναν Dwarf Priest. Ρε γμτ ολα εχουν φαση! Δεν ξερω τι να παιξω! Να παρω herbalist για profession; Μονο πουλαω τα βοτανα ή κανει και κατι αλλο στη συνεχεια;

Invites από άλλους για να αλλάζει layer στην ίδια περιοχή και να μην περιμένει να κάνουν spawn τα mobs.

Επειδή πέρασα και εγώ την φάση σου και έτσι παίζει να ξενερώσεις και τελικά να παρατήσει το game παίξε με έναν χαρακτήρα και αφού κανείς ότι μπορείς με αυτόν και μάθεις το παιχνίδι πας σε άλλο.

Λοιπόν για να μην ζοριζεσαι φτιάξε έναν μάγο που έχει portals φαγακι νεράκι τσάμπα , ωραίο AOE , πάρε και alchemy , herbalism μαζεύεις τα λουλουδάκια σου και να φτιάχνεις τα φίλτρα σου και είσαι άρχοντας.

Έτσι ξεκίνησα και εγώ , όταν τα κάνεις όλα μετά φτιάχνεις και όλες τις άλλες κλάσεις 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία πράματα... Κάναμε 2 ώρες να μπούμε και στο μισάωρο έχει κολλήσει το game... Logout δεν κάνει πάντως.... Άρα exit game και ξανά από την αρχή....

Καλή φάση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπράβο του, αλλά εγώ νιώθω περισσότερο περήφανος για το ταπεινό μου lvl 34 χωρίς exploits, account sharing και μια ολόκληρη ομάδα στημένη να με βοηθάει. Και πήγαινα και στη δουλειά το πρωί. Προσωπικά θεωρώ εντελώς ανούσια φάση τα "firsts" και οτιδήποτε περιέχει ακραίο nolifing γιατί χάνεται εντελώς η ουσία που είναι να χαίρεσαι το παιχνίδι.

Επεξ/σία από fragma
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...