Προς το περιεχόμενο

World of Warcraft Classic


Radiatedsoul
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Radiatedsoul,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Bspus είπε

Πιστευω εχεις βρει το Bank στην capital city. Εχεις και εκει χωρο να βαζεις πραγματα και μπορεις να αγορασεις και εξτρα χωρο

Μπα ακόμη δεν πήγα.  Το πάω χαλαρά, δεν βιάζομαι 😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά τις δώδεκα είχε 1700 άτομα και περίμενα πάνω από μισή ώρα, αλλά μόλις μπήκα έπρεπε να φύγω 😂

Τώρα είχε 4000 άτομα και περιμένω ήδη πάνω από μία ώρα.

Μου φαίνεται όσο αυξάνουν την χωρητικότητα, τόσο μπαίνουν άτομα στους ήδη γεμάτους και το queue παροδικά μικραίνει αλλά στο τέλος ξαναμεγαλώνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστηχως  πολυς κόσμος χρησιμοποιεί Remote Control και  macro για να μην βγει afk. Το κάνω και  εγω.

 

σΤΙς 09 30 μπήκα ο  server έλεγε  full  , αλλα μπηκα αμέσως (Gollemag) τον έβαλα σε  inn και ανοιξα  macro που περπαταει καθε λίγο, 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Xorxhs! είπε

Η έκδοση vanilla είναι η τελευταία πατσαρισμενη ή η αρχική διχως τα fixes? 

Vanilla είναι το αρχικό game. Η έκδοση που παίζουμε είναι η 1.12.1 η οποία είναι το τελευταίο patch πριν το tbc

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς καποιος να μου πει τι παίζει με το rest και αν αξίζει να ασχοληθεί κάποιος; Σήμερα ξεκίνησα και τρίτο χαρακτήρα, οι άλλοι δύο τώρα που δεν παίζω παίρνουν exp bonus; Πρέπει όταν έκανα log out να ήταν μέσα στο inn; Και ποσο κρατάει αυτό το bonus; Έχει φάση να παίζεις διαφορετικά races, δεν ήξερα ότι έχουν διαφορετικά quests και περιοχές! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Prospector8 είπε

Προτείνετε κάποιον συγκεκριμένο server για 5 ατομα π θέλουμε να ξεκινήσουμε? 

Οι περισσότεροι εδώ είμαστε Mograine αλλά έχει queue. Αν δεν το αντέχετε πηγαίνετε σε έναν low population server να μπαίνετε αμέσως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

Μπορείς καποιος να μου πει τι παίζει με το rest και αν αξίζει να ασχοληθεί κάποιος; Σήμερα ξεκίνησα και τρίτο χαρακτήρα, οι άλλοι δύο τώρα που δεν παίζω παίρνουν exp bonus; Πρέπει όταν έκανα log out να ήταν μέσα στο inn; Και ποσο κρατάει αυτό το bonus; Έχει φάση να παίζεις διαφορετικά races, δεν ήξερα ότι έχουν διαφορετικά quests και περιοχές! 

Αμα βρισκεσαι σε inn, πολεις κτλ παιρνεις σιγα σιγα μπονους xp, νομιζω εχει οριο 1 lvl. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Prospector8 είπε

Προτείνετε κάποιον συγκεκριμένο server για 5 ατομα π θέλουμε να ξεκινήσουμε? 

Θα ήθελα πολύ να σου προτείνω τον Mograine που έχει πολλούς Έλληνες αλλά είναι σχεδόν unplayable με το queue που έχει, οπότε διαλέξτε έναν medium ή low (αν υπάρχει κανένας low) και μπείτε.

19 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

Μπορείς καποιος να μου πει τι παίζει με το rest και αν αξίζει να ασχοληθεί κάποιος; Σήμερα ξεκίνησα και τρίτο χαρακτήρα, οι άλλοι δύο τώρα που δεν παίζω παίρνουν exp bonus; Πρέπει όταν έκανα log out να ήταν μέσα στο inn; Και ποσο κρατάει αυτό το bonus;

Όταν ο χαρακτήρας σου είναι rested παίρνει διπλά xp όταν σκοτώνεις mobs. Φαίνεται στην xp μπάρα, έχει ένα σημαδάκι μέχρι ποιο σημείο είναι rested.

Αν τον αφήσεις 8 ώρες σε ένα inn παίρνεις νομίζω ένα κομματάκι της μπάρας rested (5%του lvl). Αν τον αφήσεις οπουδήποτε αλλού κάνει πιο αργά rest, οπότε πριν κάνετε logout καλό είναι να τον αφήνετε σε ένα inn τον χαρακτήρα.

3 λεπτά πριν, Sartiv είπε

νομιζω εχει οριο 1 lvl. 

Νομίζω 1.5 lvl άμα τον αφήσεις παρκαρισμένο σε inn 10 μέρες

Επεξ/σία από Boju
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

Μπορείς καποιος να μου πει τι παίζει με το rest και αν αξίζει να ασχοληθεί κάποιος; Σήμερα ξεκίνησα και τρίτο χαρακτήρα, οι άλλοι δύο τώρα που δεν παίζω παίρνουν exp bonus; Πρέπει όταν έκανα log out να ήταν μέσα στο inn; Και ποσο κρατάει αυτό το bonus; Έχει φάση να παίζεις διαφορετικά races, δεν ήξερα ότι έχουν διαφορετικά quests και περιοχές! 

Αν το level bar ειναι μπλε εχεις rest bonus. οσο εχεις rest bonus κερδιζεις xp με διπλασιο ρυθμο. Οταν τελειωσει το level bar γινεται μωβ.

Τα ιδια quests μπορεις να κανεις με ολους, η αρχικη περιοχη αλλαζει και τα αρχικα faction reps. Υπαρχουν καποιοι πχ που θελουν να παιζουν night elf αλλα δεν τους αρεσει η darnassus οποτε απο lvl 1 πανε elwynn forest. Ειτε τους συνοδευει φιλος high level ειτε πεθαινουν στο δρομο και πανε ως ghost με τα ποδια και ζητανε ανασταση στο νεκροταφειο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

2lvl ηταν αν θυμαμαι καλα. (μπορει και 1.5 οπως λεει ο φιλος απο πανω)

rest παιρνεις παντου αλλα σε inn - city πολλαπλασιαζεται

Επεξ/σία από ma3stros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Level 50.5 ο πρωτος αυτη την στιγμη απο Mograine με Gnome μαγο

 

Δεν δείχνει όμως πρόσωπο στο stream, οπότε μάλλον παίζουν πολλοί με βάρδιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...