Προς το περιεχόμενο

Vodafone H300s


bill2015

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Thresh είπε

Όχι, για VoIP είναι το H267A.

Είχα προσπαθήσει να κάνω ακριβως το ίδιο με tg789vac v2 και μετά να δώσω σε pfsense αλλά δε κατάφερα το VoIP να παίξει :( 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, salida said:

Είχα προσπαθήσει να κάνω ακριβως το ίδιο με tg789vac v2 και μετά να δώσω σε pfsense αλλά δε κατάφερα το VoIP να παίξει :( 

To ZTE H267A είναι της Vodafone όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Thresh είπε

To ZTE H267A είναι της Vodafone όμως.

Φτάνει μη χτυπάς αλύπητα βραδιάτικα και πάω στις αγγελίες να ψάξω για μεταχειρα H267A

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, salida said:

Φτάνει μη χτυπάς αλύπητα βραδιάτικα και πάω στις αγγελίες να ψάξω για μεταχειρα H267A

Φροντισε να πάρεις με το οικιακό firmware της Vodafone κι όχι με το OneNet (επαγγελματικό), γιατί αλλιώς δεν θα παίζει το VoIP.

Δυστυχώς και σε αυτή την περίπτωση δεν θυμάμαι ποιο έχει ποια version. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Thresh είπε

Φροντισε να πάρεις με το οικιακό firmware της Vodafone κι όχι με το OneNet (επαγγελματικό), γιατί αλλιώς δεν θα παίζει το VoIP.

Δυστυχώς και σε αυτή την περίπτωση δεν θυμάμαι ποιο έχει ποια version. :(

Ευχαριστώ για την πρόταση/συμβουλή. θα το ψάξω γιατί με ενδιαφέρει και δε ψηνομαι να τα σκάσω για fritz 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/4/2021 στις 9:40 ΜΜ, salida είπε

Ευχαριστώ. Ίσως πρέπει να περιμένω να κατεβάσει αυτόματα τα καινουρια firmware. Ποιο είναι το latest που έχετε ?

v1.0.10.07T3
Σε ένα δανικό H300s που πήρα σήμερα μόνο για να τραβήξω τους κωδικούς VOip, έκανε την αναβάθμιση.
Στην αρχή δεν έκανε τίποτα. Του έκανα reset, αλλά πάλι τίποτα. Μετά, το επανεκκίνησα από το κουμπί και έκανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα, 

Ενεργοποιήθηκα εχθές vodafone 100mbps douple play. Κλειδώνω στα 104/11. Μου έχουν δώσει για router το h300s, αλλά θέλω να το αφήσω στην άκρη και να χρησιμοποιήσω ενα δικό μου router. Το ερώτημα μου ειναι το εξής.

Μπορώ να βάλω το δικό μου router μονο για Internet και για τηλεφωνία να χρησιμοποιήσω το κινητό μου με κάποια android εφαρμογή; Γνωρίζει κανείς αν γίνεται αυτό; Τους κωδικους τηλεφωνίας τους έχω πάρει με το routerpassview.

 

Επεξ/σία από Sam_GR
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, Sam_GR said:

Καλημέρα, 

Ενεργοποιήθηκα εχθές vodafone 100mbps douple play. Κλειδώνω στα 104/11. Μου έχουν δώσει για router το h300s, αλλά θέλω να το αφήσω στην άκρη και να χρησιμοποιήσω ενα δικό μου router. Το ερώτημα μου ειναι το εξής.

Μπορώ να βάλω το δικό μου router μονο για Internet και για τηλεφωνία να χρησιμοποιήσω το κινητό μου με κάποια android εφαρμογή; Γνωρίζει κανείς αν γίνεται αυτό; Τους κωδικους τηλεφωνίας τους έχω πάρει με το routerpassview.

 

Δεν ειναι εφικτο.

Το routerpassview υποστηριζει h300s?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DanielRGr είπε

Δεν ειναι εφικτο.

Το routerpassview υποστηριζει h300s?

Οχι εγω έκανα λάθος όταν έγραψα το ποστ. Χρησιμοποίησα ενα toolάκι που παίζει σε άλλο forum για να πάρω τα στοιχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια ερώτηση και από μένα: το να εξάγεις τους κωδικούς voip από το sercomm για να συνδεσεις αλλο router voip (π.χ fritz) , ειναι λογος να σε μπλοκαρει η vodafone? Mε λίγα λόγια είναι παράνομο και θεωρείται υποκλοπή κωδικών?

Επεξ/σία από bakass
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...