Προς το περιεχόμενο

[GPU] Rx 570 4gb 139.90€ @ Plaisio ΤΕΛΟΣ


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, paz87 είπε

Εγώ που την παρελαβα ήδη, γραφει μεσα οτι και με τις 2 τροφοδοσιες εχει την μεγιστη αποδοση. Η κάρτα τα σπαει, έχει πανω της διακοπτη για gaming mode (max επιδοσεις) ή computer mode (normal χρηση).

Θα αργήσω να παραλάβω την κάρτα αλλά ψάχνομαι από τώρα να γνωρίζω τι χρειάζεται , μάλλον ναι χρειάζεται και τα δύο συνδεμένα ναι γιατί , διάβασα κάπου αν χρειαστεί να τραβήξει full power ρεύμα από τις τροφοδοσίες , ώστε να μην κάψει κανένα pci-e.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 730
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και εγω εκανα την παραγγελια εχθες 19:58 και με πηρανε σημερα το πρωι να μου πουνε οτι δεν υπαρχει και θα την στειλουν την αλλη βδομαδα στην ιδια τιμη, στο order status δειχνει ακομα 22/11

Εβαλα σημειωση για τα παιχνιδια αλλα δεν μου ανεφερε κατι, θα τα παρουμε μεχρι τοτε ή θα μας πουν οτι τελειωσαν 😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, tsoubas είπε

ειναι προβλημα με τους driver μετα το 11. εγω εκανα install 10. και παιζει πενα
http://prntscr.com/lkzo9a

και δεν το κανεις update αν θες να συνεχισει να παιζει σωστα

παρέλαβα κι εγώ , μου έστειλαν και τον κωδικό κουπόνι μετά απο τηλέφωνο, ακόμα τέντα μου είναι. κι εμένα τα ίδια με τον driver, πέρασα τον latest και μου την δείχνει 580, kana link για τον σωστό driver? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kajwbtfe είπε

Παιδια επειδή το τροφοδοτικό μου δεν έχει 8πινο για να το κουμπωσω στην κάρτα(θέλει ένα 6πινο και ένα 8πινο)από πού παίρνω ένα και ποιο ακριβώς ζητάω?

Ποιο τορφοδοτικό έχεις; Αν δεν έχει οκτάπινο (υπάρχει λόγος που δεν υπάρρχει), καλό είναι να αγοράσεις ένα νέο τροφοδοτικό γιατί μπορεί να κάψεις όλο το σύστημά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, rsttls είπε

Ποιο τορφοδοτικό έχεις; Αν δεν έχει οκτάπινο (υπάρχει λόγος που δεν υπάρρχει), καλό είναι να αγοράσεις ένα νέο τροφοδοτικό γιατί μπορεί να κάψεις όλο το σύστημά σου.

Είναι οκ τελικά.550 είναι το τροφοδοτικό μου και τελικά έβαλα από ένα καλώδιο του που έχει 2 6πινα και ένα μικρό διπλο(6+2)που δεν το είχα δει..Όλα καλά.Ευχαριστω!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dnikolidak είπε

Cpu ryzen 1600 psu thermaltake berlin 630w με δυο βυσματα ( 6+2) 1 ssd 1 hdd και η nitro.

Είμαστε καλά; 

Πολύ μέτριο τροφοδοτικό... overclock απογορεύεται...

Επεξ/σία από rsttls
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παραγγείλει την κάρτα και είμαι στο περίμενε για την ερχόμενη εβδομάδα.Αυτή τη στιγμή εχω επάνω μία gigabyte gtx960 4gb.Και το ερώτημα είναι θα έχω κάποια βελτίωση ή δεν αξίζει τον κόπο?Βασικά τα παιδιά μου τωρα παίζουν σε 1080p μονιτορ fortnite με περιπου 90-100 fps σε high.Οταν συνδέσω τον υπολογιστή στην οθονη του mac 27'' (1440p )παιζουν με medium και 40fps δλδ ψιλοχάλια.Τι λέτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, vickjim είπε

Εχω παραγγείλει την κάρτα και είμαι στο περίμενε για την ερχόμενη εβδομάδα.Αυτή τη στιγμή εχω επάνω μία gigabyte gtx960 4gb.Και το ερώτημα είναι θα έχω κάποια βελτίωση ή δεν αξίζει τον κόπο?Βασικά τα παιδιά μου τωρα παίζουν σε 1080p μονιτορ fortnite με περιπου 90-100 fps σε high.Οταν συνδέσω τον υπολογιστή στην οθονη του mac 27'' (1440p )παιζουν με medium και 40fps δλδ ψιλοχάλια.Τι λέτε?

Με Ryzen 1600 που είδα ενα bench στο fornite 1440p είχε 70-75 fps (high) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήρα τηλ κλασσικά για τα παιχνίδια και μου είπαν το σάββατο θα έρθει sms στο viber. 

άλλα λένε στον έναν άλλα στον άλλο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, okinakoto είπε

παρέλαβα κι εγώ , μου έστειλαν και τον κωδικό κουπόνι μετά απο τηλέφωνο, ακόμα τέντα μου είναι. κι εμένα τα ίδια με τον driver, πέρασα τον latest και μου την δείχνει 580, kana link για τον σωστό driver? 

Στο τηλ με ποιό τμημα μιλάμε; Γιατι σημερα που επικοινώνησα με σύνδεσαν με πωλήσεις και πέταγε χαρταετό ο τύπος σε στυλ το γνωριζουμε το θέμα  το mail θα έρθει μεχρι παρασκευη και πιασε το αυγο και κούρευτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bromiaris είπε

Δηλαδή το δεύτερο 6πινο είναι προαιρετικό; Έχω το corsair cx 430

image.png.8d4492209e1b1c6dff5bbf5efcb68ce6.png

Με 430w τροφοδοτικό δεν σε βλέπω καλά. Η κάρτα ζητάει 500+ στα χαρακτηριστικα του κατασκευαστή. Το δευτερο 6πινο καλύτερα να το συνδέσεις γιατί η νιτρο είναι overclocked και σε peak 100% μπορεί να τραβήξει 225w. Σύνδεσε και τα δύο γιατί μπορεί να σου κάψει το pci-e η και όλη τη mobo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...