Προς το περιεχόμενο

[GPU] Rx 570 4gb 139.90€ @ Plaisio ΤΕΛΟΣ


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βάζω συγκριτικό gigabyte gtx960 που φορούσα πριν λίγο vs RX570 σε δυο μονιτορ .Το ενα 1080π και το άλλο οθόνη imac 27@60hz sta 1440p 

To αποτέλεσμα εντυπωσιακό με 57% στα 1080 και 68% στα 1440p

1080p@gtx960.png

1440p@gtx960.jpg

RX570@1080p.png

RX570@1440p@60hz.png

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω μολις..τουμπανακι η καρτα!! για καποιο λογο ομως την αναγνωριζει ως rx 580. Τι να πω πλαισιο ειναι αυτο...
 

τωρα μενει να δουμε πως αποκτουμε τα παιχνιδια..γνωριζει κανεις τη διαδικασια??

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, shot00 είπε

εγω μολις..τουμπανακι η καρτα!! για καποιο λογο ομως την αναγνωριζει ως rx 580. Τι να πω πλαισιο ειναι αυτο...
 

τωρα μενει να δουμε πως αποκτουμε τα παιχνιδια..γνωριζει κανεις τη διαδικασια??

Δεν φταίει το "Πλαίσιο" σε αυτό. Αν έβλεπες τις παραπάνω απαντήσεις στο ποστ θα καταλάβαινες ότι είναι γενικό το θέμα με την κάρτα αυτή και φταίει η AMD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα σήμερα στις 12:30 το μεσημέρι, πήρα τηλέφωνο για τα games, σε μια ώρα είχα το email με τα codes. Ακόμα δεν έχω προλάβει να ανοίξω τις κάρτες, τα κουτιά φαίνονται σφραγισμένα με αυτοκολλητάκια sapphire. Η απόδειξη αναγράφει 3 χρόνια εγγύηση κανονικά. Μέχρι τώρα όλα καλά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω παραλάβει από 19 του μήνα και ενώ τους έχω πάρει 3 τηλ δεν μου έχουν στείλει ακόμα κωδικούς. με ποιον μιλάτε εσείς; Επίσης ενώ παίζω mgs5 phantom pain (αγόρασα κλειδιά από cdkeys και παίζω μέσω steam αφού το κατέβασα) κλείνει το παιχνίδι από μόνο του. Σταματάει και κλείνει αυτόματα χωρίς να αποθηκευτεί τπτ. Brickαρει εντελώς. Λέτε να είναι θέμα της κάρτας; σε 1080p παιζω. 

Τέλος άλλο ένα θέμα είναι ότι ενώ ρυθμίζω (δεξί κλικ στην επιφάνεια εργασίας, παιχνίδι, καθολικές ρυθμίσεις κτλ) να μου δείχνει fps, cpu, watt κατά το παιχνίδι, δεν φαίνεται τπτ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, helicoid είπε

Παρέλαβα σήμερα στις 12:30 το μεσημέρι, πήρα τηλέφωνο για τα games, σε μια ώρα είχα το email με τα codes. Ακόμα δεν έχω προλάβει να ανοίξω τις κάρτες, τα κουτιά φαίνονται σφραγισμένα με αυτοκολλητάκια sapphire. Η απόδειξη αναγράφει 3 χρόνια εγγύηση κανονικά. Μέχρι τώρα όλα καλά.

Οοο.. ρε φιλε εγω και στο καταστημα που αφησα το e-mail μου με εγραψαν κανονικα,  και e-mail εστειλα, και τηλεφωνο πηρα και με ειπανε απο εβδομαδα, τι φαση δηλαδη;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω τι παίζει. Πάντως εγω επειδή είχα παραγγείλει από την προηγούμενη βδομάδα, και μέσα στις 10 μέρες που μεσολάβησαν έχω πάρει/δεχτεί πάνω από 15 τηλέφωνα στο Πλαίσιο για συνεννόηση (παραγγελία, προσωρινή ακύρωση-πρόσθεση δεύτερης κάρτας, επιβεβαίωση παραγγελίας, άλλα 3 τηλ για να μου στείλουν link πληρωμής που λήγει σε 30 λεπτά, επιβεβαίωση πληρωμής, συνεννόηση παράδοσης κτλ) και σε ΟΛΑ τα τηλέφωνα έλεγα για τα games μετά από το εκάστοτε θέμα που συζητούσα.

Οι περισσότεροι μου έλεγαν αρλούμπες σε φάση "τα παιχνίδια θα είναι μαζί με την κάρτα", μόλις τους εξηγούσα οτι δεν παίζει αυτό το σενάριο μου έλεγαν ξεκάθαρα "δεν έχω ιδέα". Προφανώς υπάρχουν πολλές "γραμμές" service, πρέπει να περάσεις την πρώτη (απλοί πωλητές;) και να φτάσεις δεύτερη/τρίτη (συγκεκριμένο τμήμα;). Εκεί το service είναι σοβαρό και αξιοπρεπέστατο. Πάντως στο 210-2895123 παίρνω. Όνομα δεν θέλω να βάλω χύμα εδώ μέσα.

Απ'οτι κατάλαβα από την διαδικασία, τα codes τα παίρνει το Πλαίσιο αφού ολοκληρωθεί η πώληση (δηλαδή με το που παραλαμβάνεις). Τα παίρνουν με email από την AMD το οποίο αναλόγως την ώρα της μέρας μπορεί να έρθει σε μια ώρα, μπορεί σε μια μέρα.

Επεξ/σία από helicoid
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Ίων Δραγούμης είπε

 

Τέλος άλλο ένα θέμα είναι ότι ενώ ρυθμίζω (δεξί κλικ στην επιφάνεια εργασίας, παιχνίδι, καθολικές ρυθμίσεις κτλ) να μου δείχνει fps, cpu, watt κατά το παιχνίδι, δεν φαίνεται τπτ. 

Ναι και εγω το παρατήρησα,εxει λίγο lag μια εμφανίζεται μια όχι (με ctrl+shift+O ).Δε βλέπω αξιοπιστία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως σε μια που μίλησα από το Πλαίσιο στο τηλέφωνό μου είπε ότι οι κωδικοί αποστέλλονται 2 εργάσιμες μέρες αφότου παραλάβουμε την κάρτα. Και της λέω κιόλας "Σίγουρα? Δηλαδή εγώ δεν κάνω κατι άλλο?" Και μου λέει ναι να περιμένω. Την Πέμπτη παρελαβα. Αν το Σάββατο θεωρούταν "εργάσιμη" δεν μου έχει έρθει κάτι, αλλιώς τη Δευτέρα σύμφωνα με τα λεγόμενα της (2 εργάσιμες) θα πρέπει να μου έχει έρθει στο μαιλ. Δεν περιμένω πολλά βέβαια. Θα δειξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου το εμφανίζει με ctrl+shif+o (δοκιμάζω μηδέν ή όμικρον ή o λατινικό; ) όλα τα δοκίμασα.. Τπτ.. 

Το πιο σημαντικό, μου κλείνει το παιχνίδι.. Έχει ξανασυμβεί σε κανένα; φταιει το κλειδαδικο ή η κάρτα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Ίων Δραγούμης είπε

Το πιο σημαντικό, μου κλείνει το παιχνίδι.. Έχει ξανασυμβεί σε κανένα; φταιει το κλειδαδικο ή η κάρτα; 

Εγώ δύο παιχνίδια που πρόλαβα και δοκίμασα (Call of duty black ops 3 και Titanfall 2) τα παίζει σφαίρα, με μέγιστη θερμοκρασία 51 βαθμούς κελσίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...