Προς το περιεχόμενο

[GPU] Rx 570 4gb 139.90€ @ Plaisio ΤΕΛΟΣ


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 730
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρέλαβα ! ενα ευχαριστω στον @radiohead !!

Το gpu-z τη βρισκει 570 με ASIC 73% . οι AMD drivers τικι τακα 580 series . Διχασμενη προσωπικοτητα 😛

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, bromiaris said:

  Η προσφορά ισχύει για αγορές έως 09/02/2019 ή μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων και η ενεργοποίηση των κουπονιών πρέπει να γίνει μέχρι τις 06/04/2019.

Μία από τα ίδια

Μήπως με κάρτες AMD δεν υπάρχει θέμα, αλλά υπάρχει με nVidia;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα κι εγώ σήμερα. Το 8-pin καλώδιο του τροφοδοτικού μου δεν φτάνει μέχρι την κάρτα και πρέπει να πάρω μια προέκταση. Προσωρινά την έχω συνδέσει με δύο 6-pin. Νομίζω όμως ότι τρώει κάποια spikes στα παιχνίδια. Λέτε να φταίει ότι δεν έχω βάλει 8-pin;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, asdafas είπε

Παρέλαβα κι εγώ σήμερα. Το 8-pin καλώδιο του τροφοδοτικού μου δεν φτάνει μέχρι την κάρτα και πρέπει να πάρω μια προέκταση. Προσωρινά την έχω συνδέσει με δύο 6-pin. Νομίζω όμως ότι τρώει κάποια spikes στα παιχνίδια. Λέτε να φταίει ότι δεν έχω βάλει 8-pin;

Η προέκταση είναι κακιά ιδέα και επικίνδυνο αν τα καλώδια της είναι κάτι λεπτά no-name. Πως γίνετε να φτάνουν τα 6-Pin και όχι το 8-pin ; Πιο τροφοδοτικό έχεις και έχει τόσο κοντά καλώδια ;

Επεξ/σία από 50EuroUser
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε Παιδιά είναι φυσιολογικό στο cs go (1024x768 , όλα low πέρα από shadows) να εχω 140-170 fps????

Και έκανα και φορματ !!

Επεξ/σία από nikolas_kriti
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, 50EuroUser είπε

Η προέκταση είναι κακιά ιδέα και επικύνδινα αν τα καλώδια της είναι κάτι λεπτά no-name. Πως γίνετε να φτάνουν τα 6-Pin και όχι το 8-pin ; Πιο τροφοδοτικό έχεις και έχει τόσο κοντά καλώδια ;

Chieftec τροφοδοτικό έχω 550 watt. Το 8-pin τροφοδοτεί και τον επεξεργαστή και δεν φτάνει ταυτόχρονα να το συνδέσω και στην κάρτα. Την έχω αφαιρέσει την κάρτα δεν θέλω να το ρισκάρω άλλο. Οπότε λες να μην βάλω προέκταση 8-pin; Μάλλον πάω για καινούριο τροφοδοτικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, asdafas είπε

Chieftec τροφοδοτικό έχω 550 watt. Το 8-pin τροφοδοτεί και τον επεξεργαστή και δεν φτάνει ταυτόχρονα να το συνδέσω και στην κάρτα. Την έχω αφαιρέσει την κάρτα δεν θέλω να το ρισκάρω άλλο. Οπότε λες να μην βάλω προέκταση 8-pin; Μάλλον πάω για καινούριο τροφοδοτικό. 

Θα μας τρελάνεις;Δεν είναι τα ίδια βύσματα ρε συ αυτά τα δύο...Δεν μπαίνει καν αυτό του επεξεργαστή σε pcie βύσμα και ας είναι 8πινα και τα δύο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, asdafas είπε

Chieftec τροφοδοτικό έχω 550 watt. Το 8-pin τροφοδοτεί και τον επεξεργαστή και δεν φτάνει ταυτόχρονα να το συνδέσω και στην κάρτα. Την έχω αφαιρέσει την κάρτα δεν θέλω να το ρισκάρω άλλο. Οπότε λες να μην βάλω προέκταση 8-pin; Μάλλον πάω για καινούριο τροφοδοτικό. 

Δεν εχει καμία σχέση το 8-Pin του CPU με αυτό που θέλει η VGA ... διαφορετικό Pin-Out το ένα με το άλλο. Άστο με τα 2 6-Pin. Για την ιστορία κάθε κίτρινο +12V απο το PCIE 6-pin δίνει χαλαρά 6A αν είναι AWG 18. Μιλάμε δηλαδή για τουλάχιστον ~200W το κάθε 6αρι για πλάκα εφόσον έχει 3 +12V. Τα 2 έξτρα στο 8-Pin είναι GND.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...