Προς το περιεχόμενο

[GPU] Rx 570 4gb 139.90€ @ Plaisio ΤΕΛΟΣ


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, zeroiner είπε

Οκ. Μάλλον έχεις δίκιο. Πάντως κακό δεν θα της κάνω ε;
Επειδή δεν ξέρω ο καψερός από ρεύματα μην κάνω μ@λ@κίτσα και το δω να καίγεται.
Γι' αυτό ρωτάω.

Θα του στείλω δύο ξεχωριστά ρεύματα λοιπόν.

thanks @iakoboss7

Υ.Γ. Οκ θενξ διάβασα και περί σωστών καλωδίων. Thanks again.

Εγώ από το αντίστοιχο 650άρι rm της corsair έβαλα ένα καλώδιο με 2 6+2 πριζάκια επάνω στην κάρτα... Και παίζει για πλάκα... Χωρίς oc τραβάει κάπου 135 watt ρεύμα περίπου... Τι να κλ@σει η κάρτα του τροφοδοτικού μωρέ...

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Παρακαλω . Πες μας αν σου ριξει με  το  Corsair 750 να ξερουμε δηλαδη σε κανα παλιο συστημα με 550  coolmaster τι μπουμ θα κανει 😛

 

3 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Εγώ από το αντίστοιχο 650άρι rm της corsair έβαλα ένα καλώδιο με 2 6+2 πριζάκια επάνω στην κάρτα... Και παίζει για πλάκα... Χωρίς oc τραβάει κάπου 135 watt ρεύμα περίπου... Τι να κλ@σει η κάρτα του τροφοδοτικού μωρέ...

Εδώ παίζει με ένα Corsair cx430 80+ bronze… και με τα δυο καλώδια (8+6πιν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σημαντικο ειναι να συνδεσεις και τις 2 θεσεις και την 8αρα και την 6αρα .Φανταζομαι δε θα postαρει αλλιως . Και σε δευτερο συστημα να αντικαταστησω 7870xt λιγοτερο καιει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Εγώ από το αντίστοιχο 650άρι rm της corsair έβαλα ένα καλώδιο με 2 6+2 πριζάκια επάνω στην κάρτα... Και παίζει για πλάκα... Χωρίς oc τραβάει κάπου 135 watt ρεύμα περίπου... Τι να κλ@σει η κάρτα του τροφοδοτικού μωρέ...

Εγώ με evga supernova g3 650w,έβαλα ένα καλώδιο το οποίο στη μια μεριά συνδέεται με το psu,αλλά από την άλλη που συνδέεται με την κάρτα χωρίζεται σε 2 οχτάπινες  (6+2) διακλαδώσεις. Άρα με 1 καλώδιο σύνδεσα τα πάντα όλα. Άρα το ίδιο έχουμε κάνει,ε;

Βέβαια έχω στην αναμονή (είναι συνδεδεμένο μόνο στο τροφοδοτικό στην θέση vga1) άλλο ένα vga καλώδιο.. δεν έφτανα να το βγάλω,οπότε το άφησα εκεί. Αυτό που συνδέει την κάρτα ξεκινάει από την θέση vga2 του τροφοδοτικού. Προς το παρόν μια χαρά παίζω phantom pain. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Ίων Δραγούμης είπε

Εγώ με evga supernova g3 650w,έβαλα ένα καλώδιο το οποίο στη μια μεριά συνδέεται με το psu,αλλά από την άλλη που συνδέεται με την κάρτα χωρίζεται σε 2 οχτάπινες  (6+2) διακλαδώσεις. Άρα με 1 καλώδιο σύνδεσα τα πάντα όλα. Άρα το ίδιο έχουμε κάνει,ε;

Βέβαια έχω στην αναμονή (είναι συνδεδεμένο μόνο στο τροφοδοτικό στην θέση vga1) άλλο ένα vga καλώδιο.. δεν έφτανα να το βγάλω,οπότε το άφησα εκεί. Αυτό που συνδέει την κάρτα ξεκινάει από την θέση vga2 του τροφοδοτικού. Προς το παρόν μια χαρά παίζω phantom pain. 

Το αυτό έχω και εγώ σαν συνδεσμολογία... Βέβαια δεν έχω καμία ιδέα αν βγάζει 2ο καλώδιο για gpu το δικό μου... Δεν με απασχολεί όμως... Εδώ παίζει με μικρότερα τροφοδοτικά με ένα καλώδιο και oc... Στο internet υπάρχουν τέτοιες περιπτώσεις... Σειρά έχει τώρα λίγο undervolt να γίνει ακόμη πιο ήσυχη και δροσερή (όχι ότι δεν είναι)... Ως τώρα με wattman έχουμε στα 1340mhz 1080mv... Και έχει διαφορά σε θερμοκρασίες σε σχέση με στοκ...max 120watt τραβάει τώρα... :-)

Επεξ/σία από dimoskoutr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια χαρά . Οτι πιο value για να συνδυασεις με κανα παλιο FX 8350 για lan party . Εχει και ενα bios που το περιγραφει σαν 'computing" αυτο καιει λιγοτερο ;

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι και για lan party μωρέ... για κάποιους από εμάς είναι η κάρτα για το main pc μας... :-) το computing bios δεν το συστήνει για gaming η Σαπφώ... Ίσως για mining;;;; Εγώ στο gaming bios το έχω και κατέβασα απλά ρεύματα... Σουπεράκι πάει για να χρήματα που δώσαμε!

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Update σχετικά με games.

Έστειλα μειλ όπως είπα νωρίτερα στο πλαίσιο και με πήρε ένας ευγενέστατος κύριος να με ενημερώσει πως εξαντλήθηκαν προς το παρόν και ότι έχουν ζητήσει εκ νέου από την AMD.
Με το που παραλάβουν μέχρι την ερχόμενη Τρίτη (είπε) θα με καλέσουν ξάνα για να με ενημερώσουν εκ νέου.

Και τώρα σχετικά με τα 6pin και 8pin.  
Εψαξα τα γνωστά AnandTech, tomshardware και λιγο youtube και λιγο reddit και καταλήγω στο να συμφωνήσω με @iakoboss7
Θα τραβληξω δύο ξεχωριστά καλώδια από PSU προς κάρτα και βλέπουμε.

Επεξ/σία από zeroiner
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, zeroiner είπε

Update σχετικά με games.

Έστειλα μειλ όπως είπα νωρίτερα στο πλαίσιο και με πήρε ένας ευγενέστατος κύριος να με ενημερώσει πως εξαντλήθηκαν προς το παρόν και ότι έχουν ζητήσει εκ νέου από την AMD.
Με το που παραλάβουν μέχρι την ερχόμενη Τρίτη (είπε) θα με καλέσουν ξάνα για να με ενημερώσουν εκ νέου.

Και τώρα σχετικά με τα 6pin και 8pin.  
Εψαξα τα γνωστά AnandTech, tomshardware και λιγο youtube και λιγο reddit και καταλήγω στο να συμφωνήσω με @iakoboss7
Θα τραβληξω δύο ξεχωριστά καλώδια από PSU προς κάρτα και βλέπουμε.

Λες να είχε το τροφοδοτικό σου καλώδιο με 2 απολήξεις 6+2  pins αν δεν έκανε δουλειά για μία τέτοια κάρτα; Οι πιο μικρές ούτως ή άλλως έχουν ένα 6αρι pin ανάγκη... Τζάμπα έξτρα καλώδιο στο κουτί.

7 λεπτά πριν, splanis είπε

Καλυτερη είναι η 480 😕

Και εγώ μαζί σε αυτό... Έστω και λίγο η 480 καλύτερη... Τζάμπα τα χρήματα που θα δώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...