Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με το COSMOTE Home Speed Booster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, mech_eng είπε

Ακριβώς. 

Δοκίμασα με το κινητό μου στη θέση του ρουτερ την ταχύτητα των δεδομένων 

Δεν θα σε βοηθήσει πολύ τότε.Συνήθως το κινητό έχει καλύτερο download από το speedbooster.Αν θες κατέβασε μια εφαρμογή NetMonster για να δεις ακριβώς τι γίνεται με το σήμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Λοιπων λενε 28 ευρο ειναι η κανονικη χρεωση του μηνα για 12μηνο εμεις οτι εχουμε συμφωνησει . Αν λήξει εχει αγριο γδαρσιμο :P

Τι ακριβώς εννοείς φίλε Mhlogiatros ?

Το booster γίνεται να το πάρεις με 12μηνη σύμβαση με 28 ευρώ/μήνα? Νόμιζα ότι γίνεται μόνο με 6.74 ευρώ/μήνα για 24 μηνο συμβόλαιο.Εσύ τι έχεις Mhlogiatros?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, pier88 είπε

Δεν θα σε βοηθήσει πολύ τότε.Συνήθως το κινητό έχει καλύτερο download από το speedbooster.Αν θες κατέβασε μια εφαρμογή NetMonster για να δεις ακριβώς τι γίνεται με το σήμα.

OK κατέβασα την εφαρμογή 

Ποιο είναι το κρίσιμο μέγεθος που θα μου δείξει αν το home booster θα δουλέψει στην περίπτωση μου αν το προσθέσω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, mech_eng είπε

OK κατέβασα την εφαρμογή 

Ποιο είναι το κρίσιμο μέγεθος που θα μου δείξει αν το home booster θα δουλέψει στην περίπτωση μου αν το προσθέσω; 

Η εφαρμογη σου δείχνει αναλυτικά το σήμα της κινητής.Αν μπορείς ανέβασε ενα screenshot.

Όσο πιο χαμηλό RSRP και υψηλό SNR έχεις τόσο καλύτερα είναι

Point Blur_Oct302019_200801~2.jpg

Επεξ/σία από pier88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, pier88 είπε

Ναι,δεν είσαι και τόσο καλά από σήμα.Αν θες ψάξε με την εφαρμογή σε όλους τους χώρους για κάτι καλύτερο.

Να το ψάξω αλλά ποιο μέγεθος κοιτάς; 

Ποιο είναι το min/max ώστε να βγάλω συμπέρασμα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24μηνο .  Για να δικαιολογήσουν το 28 ανα μηνα το ειπαν  σιγα μη πληρωσεις τοσα ..  Ο pier τη πρωτη φορα ειχε 12 μηνο αν θυμαμαι και μετα τους σουταρε οποτε πρεπει να υπαρχει και 12

40 λεπτά πριν, ultrahd είπε

Τι ακριβώς εννοείς φίλε Mhlogiatros ?

Το booster γίνεται να το πάρεις με 12μηνη σύμβαση με 28 ευρώ/μήνα? Νόμιζα ότι γίνεται μόνο με 6.74 ευρώ/μήνα για 24 μηνο συμβόλαιο.Εσύ τι έχεις Mhlogiatros?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, mech_eng είπε

Να το ψάξω αλλά ποιο μέγεθος κοιτάς; 

Ποιο είναι το min/max ώστε να βγάλω συμπέρασμα; 

Σου έγραψα πρίν,RSRP χαμηλό δλδ είσαι στο 115 κοίτα να κατέβει προς το 100 Και το SNR να ανέβει προς το 10+.

1 λεπτό πριν, Mhlogiatros είπε

24μηνο .  Για να δικαιολογήσουν το 28 ανα μηνα το ειπαν  σιγα μη πληρωσεις τοσα ..  Ο pier τη πρωτη φορα ειχε 12 μηνο αν θυμαμαι και μετα τους σουταρε οποτε πρεπει να υπαρχει και 12

28 είναι η τιμή καταλόγου,9.90 το διαφημίζουν ότι είναι προσφορά αλλά αν ξέρεις το παίρνεις με 6.74€.όπου σε πιάσουν κι όπου τους πιάσεις!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, pier88 είπε

Σου έγραψα πρίν,RSRP χαμηλό δλδ είσαι στο 115 κοίτα να κατέβει προς το 100 Και το SNR να ανέβει προς το 10+.

Συγγνώμη δεν πρόσεξα το edit 

OK θα δω τα 2 αυτά μεγέθη. Θεωρητικά θα υπάρχουν 2 ρουτερ συνδεδεμένα ή 1 και θα κάνει τη δουλειά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mech_eng είπε

Συγγνώμη δεν πρόσεξα το edit 

OK θα δω τα 2 αυτά μεγέθη. Θεωρητικά θα υπάρχουν 2 ρουτερ συνδεδεμένα ή 1 και θα κάνει τη δουλειά; 

Ένα ρούτερ,Huawei HA35.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Για να μπορω να βλεπω τη χρηση του cosmote booster απο το mycosmote μου στειλανε εναν κωδικο στη data sim του booster που με καποιο τροπο πρεπει να το γραψω στο mycosmote για να φανει η υπηρεσια στο application. Πως το κανατε εσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, butcher13 είπε

Καλησπερα. Για να μπορω να βλεπω τη χρηση του cosmote booster απο το mycosmote μου στειλανε εναν κωδικο στη data sim του booster που με καποιο τροπο πρεπει να το γραψω στο mycosmote για να φανει η υπηρεσια στο application. Πως το κανατε εσεις?

Αν θυμάμαι καλά είχα βάλει τη sim του booster σε μία 2η συσκευή που έχω κι έτσι πήρα τον κωδικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά μια κρίσιμη ερώτηση :

Όλοι εσείς που έχετε το Booster, η γραμμή σας είναι ευρυζωνικη (VoBB)? 

Δεν υπάρχουν κάποιοι που έχετε booster με απλή (μη ευρυζωνικη) pstn γραμμή ?

Ρωτάω γιατί πήρα τηλ.και κάτι μου λέγανε ότι πλέον το Booster δίνεται μόνο αν έχεις ηδη ευρυζωνικη γραμμή. Κι ότι αν δεν είσαι σε ευρυζωνικη σε μεταφέρουν σε ευρυζωνικη για να πάρεις Booster, αλλιώς δεν άφηνει λέει το σύστημα να περαστεί η αίτηση για το Booster!  Κι ακόμα, ότι αν δεν υποστηρίζεται VoBB στην περιοχή σου,δεν δίνεται καθόλου το Booster! 

Γνωρίζει κανείς αν ισχύει τέτοιο πράγμα ? Γιατί νομίζω πως αρκετοί ακόμα και σε χωριά, εχουν Booster με απλή όχι VoBB γραμμή. 

Αν κάποιος τώρα δεν έχει VoBB γραμμή, τι θα μπορούσε να κάνει, ώστε να κάνει την αίτηση για να πάρει το Booster και να μην του αλλάξουν αμέσως στη συνέχεια τη γραμμή σε VoBB? 

Επεξ/σία από ultrahd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ultrahd είπε

Παιδιά μια κρίσιμη ερώτηση :

Όλοι εσείς που έχετε το Booster, η γραμμή σας είναι ευρυζωνικη (VoBB)? 

Δεν υπάρχουν κάποιοι που έχετε booster με απλή (μη ευρυζωνικη) pstn γραμμή ?

Ρωτάω γιατί πήρα τηλ.και κάτι μου λέγανε ότι πλέον το Booster δίνεται μόνο αν έχεις ηδη ευρυζωνικη γραμμή. Κι ότι αν δεν είσαι σε ευρυζωνικη σε μεταφέρουν σε ευρυζωνικη για να πάρεις Booster, αλλιώς δεν άφηνει λέει το σύστημα να περαστεί η αίτηση για το Booster!  Κι ακόμα, ότι αν δεν υποστηρίζεται VoBB στην περιοχή σου,δεν δίνεται καθόλου το Booster! 

Γνωρίζει κανείς αν ισχύει τέτοιο πράγμα ? Γιατί νομίζω πως αρκετοί ακόμα και σε χωριά, εχουν Booster με απλή όχι VoBB γραμμή. 

Αν κάποιος τώρα δεν έχει VoBB γραμμή, τι θα μπορούσε να κάνει, ώστε να κάνει την αίτηση για να πάρει το Booster και να μην του αλλάξουν αμέσως στη συνέχεια τη γραμμή σε VoBB? 

Από τη στιγμη που θα σου δώσουν νεο εξοπλισμό σε γυρνάνε αυτόματα σε voip.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...