Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με το COSMOTE Home Speed Booster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Nikosmile είπε

βγάζει, ISDN έχω από αρχές του 18. Έχεις msn;

γιατί το Ping είναι υβριδικό (ADSL+ 4G).

Δεν μπορούμε ν το μειώσουμε με κάποιον τρόπο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα έπρεπε να έχεις χαμηλότερο ping με το hybrid.

 

Εμένα πχ δε δουλεύει καθόλου το bonding. Παρέλαβα εξοπλισμό από τις 21/10, είναι δηλωμένο σε βλάβη εκ τότε και τεχνικός δεν έχει εμφανιστεί ενώ ήταν να έρθει α) εντός 72 ωρων, β) στις 30, γ) στις 31, δ) στις 1.

 

Φυσικα εχω κανει αιτηση υπαναχώρησης και μου λένε για πέναλτι 40 ευρω και τους λεω ΕΕΤΤ. (Η αίτηση έγινε την 13η ημέρα , όλα εγιναν απομακρυσμένα μεσω τηλεφώνου). 

 

Επεξ/σία από thetiesthatbind
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

Θα έπρεπε να έχεις χαμηλότερο ping με το hybrid.

Εμένα πχ δε δουλεύει καθόλου το bonding. Παρέλαβα εξοπλισμό από τις 21/10, είναι δηλωμένο σε βλάβη εκ τότε και τεχνικός δεν έχει εμφανιστεί ενώ ήταν να έρθει α) εντός 72 ωρων, β) στις 30, γ) στις 31, δ) στις 1.

Φυσικα εχω κανει αιτηση υπαναχώρησης και μου λένε για πέναλτι 40 ευρω και τους λεω ΕΕΤΤ. (Η αίτηση έγινε την 13η ημέρα , όλα εγιναν απομακρυσμένα μεσω τηλεφώνου). 

Καλό θα ήταν φίκε μ να πας σε κάποιο κατάστημα κοσμοτε

εντομεταξυ αν είναι δυνατόν 100 ping τότε τι το βάζουμε για χειρότερο πριν είχα 60 με 40 ping 

Αν ξρς κανένα κολπάκι Για να το μειώσω το πινγκ πες μ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Georgekrav1 είπε

Δεν μπορούμε ν το μειώσουμε με κάποιον τρόπο ;

Στα παιχνίδια έχεις πρόβλημα; Όσο πιο κοντά είσαι κεραία 4G τόσο βελτιώνεται.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και 300 μπορει να εχεις ping  δεν ειναι βλαβη . Εκει που μπορεις να τους χσεις και να φυγεις ειναι οταν δε λειτουργει καθολου στη θεση σου ο bonding server σε αυτο ουτε περιμενεις τεχνικο δε προκειται να κανουν τιποτα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Nikosmile είπε

Εδώ https://www.meter.net/ping-test/  πόσο ping σας βγάζει το 4G (χωρίς την ADSL);

image.png.83f9028bde11e83b80e6f2e4cb1ff88a.png

Ας πούμε τώρα μου έβγαλε 30 μέσο ping τέλειο ,δεν ξέρω τι να πω άλλες φορές τελεία άλλες σκατα 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Και 300 μπορει να εχεις ping  δεν ειναι βλαβη . Εκει που μπορεις να τους χσεις και να φυγεις ειναι οταν δε λειτουργει καθολου στη θεση σου ο bonding server σε αυτο ουτε περιμενεις τεχνικο δε προκειται να κανουν τιποτα .

Αυτό που έχω εγώ κατά πάσα πιθανότητα ;

Αλλά γιατι να μη λειτουργεί ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάντως παρέλαβα σήμερα το HA35 και δουλεύει τέλεια....Κλειδώνω 50-60 Down και 5-6 Up με 11αρα γραμμη στο adsl και φουλ σημα στο 4g...Το ping στους σερβερς σε speedtest κλπ φαινεται να μην εχει διαφορα απο το απλο adsl αλλα θα πρέπει να το δοκιμάσω και σε παιχνίδια για σιγουριά.Η μονη αλλαγή που έκανα ήταν να γυρίσω και τις 2 συνδέσειςσε IPv4 only.Θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κανένας αν μπορώ να βάλω exception να λειτουργεί το bonding μόνο στο 1 απο τα 2 SSID και στο αλλο να λειτουργει μόνο το ADSL για να το δίνω σε όποιον έρχεται.

 

EDIT:62 ms σταθερα στο League of Legends

Επεξ/σία από tonyz21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα. Μπορει καποιος που το εχει πειραξει στις ρυθμισεις να μας στειλει ενα οδηγο που του επαιξε καλυτερα το cosmote home booster;

Να μας βαλει και εμας τους ασχετους στη διαδικασια να καταλαβουμε καποια πραγματα;

Τα παιδια στο 13888 σε αυτην την υπηρεσια ειναι πολυ πισω σε επιπεδο υποστηριξης παρολο που θελουν να σε βοηθησουν, με οσους μιλησα εγω.

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Georgekrav1 είπε

Ξέρει κανείς τι είναι αυτό ;

3981A35B-C9E1-4FCA-AAD7-9FC13175C144.png

Ρυθμίσεις του wi-fi.Αυτό εννοείς;

Επεξ/σία από pier88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...