Προς το περιεχόμενο

Epic Games Store


Despotas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, p4n0s86 είπε

Rumour: FREE GTA V on Epic Games Store tomorrow!

Θα πέσουν τα ίντερνετς αν κάνει κάνα τέτοιο αστείο! :lol:

Όποιος το ήθελε μετά από τόσα χρόνια που κυκλοφορεί, θα το έχει πάρει σίγουρα.

Δεν δείχνει να αποδίδει πάντως αυτή η τεχνική της Epic με τα δωρεάν παιχνίδια για προσέλκυση πελατών. 

Και μεταξύ μας, τι πελάτες να προσελκύσεις τώρα με αυτό τον τρόπο? Κάποιος που δεν έχει πάρει το GTAV μετά από 5 χρόνια και σε τιμές 10 ευρώ, δεν πρόκειται να αγοράσει τίποτε ούτε στο Epic στο μέλλον.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Brandtobrand είπε

Όποιος το ήθελε μετά από τόσα χρόνια που κυκλοφορεί, θα το έχει πάρει σίγουρα.

Δεν δείχνει να αποδίδει πάντως αυτή η τεχνική της Epic με τα δωρεάν παιχνίδια για προσέλκυση πελατών. 

Και μεταξύ μας, τι πελάτες να προσελκύσεις τώρα με αυτό τον τρόπο? Κάποιος που δεν έχει πάρει το GTAV μετά από 5 χρόνια και σε τιμές 10 ευρώ, δεν πρόκειται να αγοράσει τίποτε ούτε στο Epic στο μέλλον.

προβλημα τους,εγω εχω παιξει μια χαρα ωραια παιχνιδακια τζαμπε,να ναι καλα τα 15χρονα του Fortnite. Και οντως εγω δεν εχω παιξει καθολου GTA V και αν μου δοθει free σιγουρα θα το παιξω

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μονη τακτικη που τραβαγε κοσμο στο store με την κυριολεκτικη εννοια ηταν το 10ρικο των τελευταιων εκπτωσεων τις γιορτες του 2019. Ξεκαθαρα πραγματα.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, αν δεν κάνω λάθος δεν υπάρχει κανένα παιχνίδι της ροκσταρ εδώ. Ενώ τα προηγούμενα που χάριζαν, ήταν ήδη στα ηλεκτρονικά τους ράφια για πώληση. Νομίζω δεν θα είναι το gta.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, Alastor192 είπε

προβλημα τους,εγω εχω παιξει μια χαρα ωραια παιχνιδακια τζαμπε,να ναι καλα τα 15χρονα του Fortnite. Και οντως εγω δεν εχω παιξει καθολου GTA V και αν μου δοθει free σιγουρα θα το παιξω

Το ίδιο ακριβώς λέμε. Έχεις (όχι εσύ προσωπικά, γενικότερα οι περισσότεροι που περιμένουν τις Πέμπτες) παίξει οτιδήποτε τζαμπέ της Epic και δεν έχεις αγοράσει ούτε ένα παιχνίδι. Τι να σε κάνει η Epic, χαμένο πάει και το δώρο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Brandtobrand είπε

Δεν δείχνει να αποδίδει πάντως αυτή η τεχνική της Epic με τα δωρεάν παιχνίδια για προσέλκυση πελατών. 

Και μεταξύ μας, τι πελάτες να προσελκύσεις τώρα με αυτό τον τρόπο? Κάποιος που δεν έχει πάρει το GTAV μετά από 5 χρόνια και σε τιμές 10 ευρώ, δεν πρόκειται να αγοράσει τίποτε ούτε στο Epic στο μέλλον.

Εγώ θα έλεγα ότι έχει καλό αποτέλεσμα σε ό,τι αφορά τη δημοσιότητα του καταστήματος και την προσέλκυση αριθμού χρηστών. Και τα δύο είναι σημαντικά στοιχεία στα οποία αντίστοιχες πλατφόρμες (uPlay, Origin κλπ) είχαν πολύ μικρότερη επιτυχία και σαν καταστήματα φυτοζωούν και στηρίζονται στους τίτλους των μητρικών εταιριών. Αντιλαμβάνομαι και συμφωνώ με το επιχείρημα πως αυτό δε μεταφράζεται σε πωλήσεις, και σίγουρα ο τζαμπατζής θα μείνει στο τζάμπα και πολύ δύσκολα θα βάλει το χέρι στην τσέπη, αλλά είναι σημαντικό ο άλλος να επιστρέφει συστηματικά στην πλατφόρμα. Είναι το σημείο όπου το συμπαθέστατο GOG δεν έχει πετύχει, παρά την εξέλιξη και τις φιλότιμες προσπάθειες: παραμένει κάτι που το επισκέπτεσαι για να αγοράσεις ή να εγκαταστήσεις κάτι (αλλά έχει πετύχει πολύ πιο σημαντικά πράγματα σαν κατάστημα). Η Epic, με την online υποδομή της, θα έπρεπε να έχει πετύχει πολύ περισσότερα - και ακόμα τη θεωρώ κατάπτυστη και αυτή και το μαγαζάκι της - αλλά αναγνωρίζω την επιτυχία της στη διείσδυση της συνήθειας και συνείδησης του κόσμου. Προβληματικό, λανθασμένο, τρέφει το κτήνος, αλλά είναι εκεί.

Παρεπιπτόντως ούτε εγώ εχω αγοράσει το GTA 5 γιατί με άφηνε αδιάφορο, και λίγο που είδα σε ένα φίλο μου φάνηκε hit-and-miss σε κάποια πράγματα οπότε το αγνόησα τελείως. Λογαριασμό στο EGS για να το αποκτήσω πάντως δε θα κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβως πετυχε μεγαλυτερη διεισδυση στην αγορα σε λιγοτερο χρονο, σε συγκριση με τα αλλα stores. αρα η στρατηγικη των δωρεαν παιχνιδιων δουλευει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Brandtobrand είπε

Το ίδιο ακριβώς λέμε. Έχεις (όχι εσύ προσωπικά, γενικότερα οι περισσότεροι που περιμένουν τις Πέμπτες) παίξει οτιδήποτε τζαμπέ της Epic και δεν έχεις αγοράσει ούτε ένα παιχνίδι. Τι να σε κάνει η Epic, χαμένο πάει και το δώρο.

ε ναι εγω δεν διαφωνησα,απλα λεω οτι ας συνεχισουν αυτην την τακτικη για οσο θελουν. Κανενα προβλημα απο μενα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως πρωτη φορα μετα απο καιρο που δεν ανακοινωνει πιο παιχνιδι ειναι. Λογικα θα ειναι κατι καλο... Απο την επικ δεν πρεπει να εχετε παραπονο διοτι τζαμπα καλο πραμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, G.TH. είπε

Πάντως, αν δεν κάνω λάθος δεν υπάρχει κανένα παιχνίδι της ροκσταρ εδώ.

Red dead redemption 2 :)

Οσο για το GTA V οπως εγραψα και στο θεμα των προσφορων, να θυμισω μονο οτι εχει ιστορικα χαμηλο στα 7.5ευρω πριν καμποσους μηνες και πλεον το βρισκεις σε κλειδαδικα με 10-12ευρω.

 

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...