Προς το περιεχόμενο

Epic Games Store


Despotas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Οσο για το GTA V οπως εγραψα και στο θεμα των προσφορων, να θυμισω μονο οτι εχει ιστορικα χαμηλο στα 7.5ευρω πριν καμποσους μηνες και πλεον το βρισκεις σε κλειδαδικα με 10-12ευρω.

Και σε τι χρησιμεύει αυτή η πληροφορία; Γιατί ντε και καλά να το πληρώσει κάποιος, αν είναι να το δώσουν δωρεάν; Τα κλειδάδικα γιατί παίρνουν άφεση αμαρτιών μπροστά στο EGS;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, p4n0s86 είπε

Και σε τι χρησιμεύει αυτή η πληροφορία; Γιατί ντε και καλά να το πληρώσει κάποιος, αν είναι να το δώσουν δωρεάν; Τα κλειδάδικα γιατί παίρνουν άφεση αμαρτιών μπροστά στο EGS;

Αυτη η πληροφορια χρησιμευει για να εχουμε ενα μετρο συγκρισης για το ποσο κοστιζει το παιχνιδι αυτο το οποιο δινεται δωρεαν.

Γιατι διαβασα και πιο διπλα στις προσφορες(και ειχε αναφερθει και εδω παλιοτερα για την αξια των δωρεαν παιχνιδιων) να λεει καποιος οτι ειναι το ακριβοτερο παιχνιδι που εχει δωσει δωρεαν το EGS,εξου και το σχολιο μου.

Περαν τουτου δεν καταλαβαινω ακριβως την τοποθετηση σου. Δεν εγραψα πουθενα να παει οποιος δεν εχει ηδη το παιχνιδι,να το αγορασει αντι να το παρει απο EGS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αυτη η πληροφορια χρησιμευει για να εχουμε ενα μετρο συγκρισης για το ποσο κοστιζει το παιχνιδι αυτο το οποιο δινεται δωρεαν.

Γιατι διαβασα και πιο διπλα στις προσφορες(και ειχε αναφερθει και εδω παλιοτερα για την αξια των δωρεαν παιχνιδιων) να λεει καποιος οτι ειναι το ακριβοτερο παιχνιδι που εχει δωσει δωρεαν το EGS,εξου και το σχολιο μου.

Περαν τουτου δεν καταλαβαινω ακριβως την τοποθετηση σου. Δεν εγραψα πουθενα να παει οποιος δεν εχει ηδη το παιχνιδι,να το αγορασει αντι να το παρει απο EGS.

Τοποθέτηση δεν βλέπω πουθενά, ερωτήσεις είναι και οι 3 που έκανα, να ξέρουμε τι λέμε. Το να αναφέρεις πόσο κοστίζει και σε τι ιστορικό χαμηλό έχει παίξει δεν νομίζω ότι ενδιαφέρει κάποιον που θα το πάρει δωρεάν. Ούτε μπορώ να ξέρω τι ειπώθηκε σε διπλανό θέμα, εδώ είδα το σχόλιο σου που δεν ταίριαζε ως απάντηση σε κάτι, εδώ ρώτησα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλη κινηση δε λεω αλλα να πει καποιος οτι ενδιαφέρεται σοβαρα και οχι απλα να το προσθεσει στο library του ενω το παιχνιδι εχει βγει σε ποσες πλατφορμες, εχει παιξει σε ποσα sales, κυκλοφορει στα κλειδαδικα παμφθηνο και ειναι παιχνιδι του '13 ειναι καπως υποκριτικό imo. Δηλαδη οκ 7 χρονια δεν ειχες την ευκαιρια να το παρεις πουθενα και ηρθε η καλη Epic να στο δωσει τζαμπα..

Επεξ/σία από ADHD
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε

Το να αναφέρεις πόσο κοστίζει και σε τι ιστορικό χαμηλό έχει παίξει δεν νομίζω ότι ενδιαφέρει κάποιον που θα το πάρει δωρεάν. 

Γιατι ποιος σου ειπε οτι στο εδω θεμα σχολιαζουν/συμμετεχουν κυριως αυτοι οι οποιοι δεν το εχουν το παιχνιδι.Ειδες εσυ απο τις προηγουμενες σελιδες κατι τετοιο απο τα πιο πισω σχολια?

Επισης εσυ και καποιοι αλλοι σε προηγουμενες σελιδες δεν ειχατε κανει πινακακια να υπολογισετε τις τιμες των δωρεαν παιχνιδιων που εχουν δωθει απο το EGS,τι πραγματικο κοστος εχουν?

Τοτε δηλαδη μας ενδιεφερε το κοστος των παιχνιδιων,ενω τωρα οχι?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Γιατι ποιος σου ειπε οτι στο εδω θεμα σχολιαζουν/συμμετεχουν κυριως αυτοι οι οποιοι δεν το εχουν το παιχνιδι.Ειδες εσυ απο τις προηγουμενες σελιδες κατι τετοιο απο τα πιο πισω σχολια?

Επισης εσυ και καποιοι αλλοι σε προηγουμενες σελιδες δεν ειχατε κανει πινακακια να υπολογισετε τις τιμες των δωρεαν παιχνιδιων που εχουν δωθει απο το EGS,τι πραγματικο κοστος εχουν?

Τοτε δηλαδη μας ενδιεφερε το κοστος των παιχνιδιων,ενω τωρα οχι?

Έκανα εγώ πινακάκια με τις τιμές; Ο Snoob τα είχε κάνει για να υποστηρίξει αυτό που λες εσύ, θα με τρελάνεις; Εγώ το μόνο που έχω αναφέρει σχετικό είναι το Kingdom Come που είχε ιστορικό χαμηλό 10€ και είναι παιχνίδι 2 ετών, κι αυτό ήταν ως "απάντηση" σχετικά με τη συζήτηση που είχε ανοίξει εκείνη την περίοδο ο Snoob. Εγώ συνεχίζω να μην βλέπω νόημα στο να αναφέρετε το κόστος του παιχνιδιού, πέρα από την σκέτη εμπάθεια. Γιατί απλά δεν το προσπερνάτε, τι πειράζει δηλαδή που θα το πάρουν κάποιοι δωρεάν; Μη χειρότερα.

Επεξ/σία από p4n0s86
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, ADHD είπε

Καλη κινηση δε λεω αλλα να πει καποιος οτι ενδιαφέρεται σοβαρα και οχι απλα να το προσθεσει στο library του ενω το παιχνιδι εχει βγει σε ποσες πλατφορμες, εχει παιξει σε ποσα sales, κυκλοφορει στα κλειδαδικα παμφθηνο και ειναι παιχνιδι του '13 ειναι καπως υποκριτικό imo. Δηλαδη οκ 7 χρονια δεν ειχες την ευκαιρια να το παρεις πουθενα και ηρθε η καλη Epic να στο δωσει τζαμπα..

βρε τρελέ μου! Υπάρχει κόσμος που μπορεί να μην ήθελε να πληρώσει, να μην ξέρει τα κλειδάδικα,να μη πρόλαβε κάποια έκπτωση,να είπε νταξ δε με καίει τόσο θα το πάιξω κάποια στιγμή-όπως γίνεται με διάφορα παιχνίδια. Ένα σορό φίλ@ μου δεν το είχαν και τώρα θα το πάρουν να το παίξουν.

(στο pc βγήκε το '15,αλλά νταξ όχι γιάννης γιαννάκης θα μου πεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε

 Γιατί απλά δεν το προσπερνάτε, τι πειράζει δηλαδή που θα το πάρουν κάποιοι δωρεάν; Μη χειρότερα.

Γιατι εγραψα εγω πουθενα οτι κακως το παιχνιδι δινεται δωρεαν ή να μην το παρουν απο EGS και να πανε να το αγορασουν απο αλλου?

Το κατα ποσο ειναι ή δεν ειναι μεγαλη προσφορα εγω σχολιασα, γιατι καποιοι(οχι εσυ) το παρουσιαζουν λες και δινει δωρεαν(σαν αξια)το Red Dead Redemption 2.

ΕΛΕΟΣ

Επισης οι περισσοτεροι ουτως ή αλλως δεν παρακολουθουν το εδω θεμα. Αυτα που ανοιγουν στις προσφορες παρακολουθουν,εξου και η μεγαλυτερη συμμετοχη εκει.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα δεν νομιζω να το αγοραζα οποτε τσαμπε δε με χαλαει.Αλλα το βλεπω να το τρωει η ψηφιακη σκονη κ αυτο μαζι με τα αλλα τσαμπε που εχει δωσει μεχρι τωρα.Κ οχι λογω εμπαθειας του μαγαζιου απλα πρωτα προσπαθω να τελειωσω παιχνίδια που εχω πληρωσει στα αλλα μαγαζια.Ευτυχως εχω δωσει το λογαριασμο μ στον κολλητο κ αυτός έχει ασχοληθει με ορισμενα απο αυτα.

Ps.Χωρις να θελω να παρω θεση στην απο πανω αντιπαραθεση ο fulgore μου γλυτωσε χρονο απο το να παω να το κοιταξω μονος μου.Γιατι ειναι κατι που κανω κ εγω οποτε δίνεται ενα παιχνιδι τσαμπα ανεξαρτητως μαγαζιου.Πειτε το περιέργεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Γιατι εγραψα εγω πουθενα οτι κακως το παιχνιδι δινεται δωρεαν ή να μην το παρουν απο EGS και να πανε να το αγορασουν απο αλλου?

Το κατα ποσο ειναι ή δεν ειναι μεγαλη προσφορα εγω σχολιασα, γιατι καποιοι(οχι εσυ) το παρουσιαζουν λες και δινει δωρεαν(σαν αξια)το Red Dead Redemption 2.

ΕΛΕΟΣ

Επισης οι περισσοτεροι ουτως ή αλλως δεν παρακολουθουν το εδω θεμα. Αυτα που ανοιγουν στις προσφορες παρακολουθουν,εξου και η μεγαλυτερη συμμετοχη εκει.

Δεκτό, πάμε παρακάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, icenex είπε

Ps.Χωρις να θελω να παρω θεση στην απο πανω αντιπαραθεση ο fulgore μου γλυτωσε χρονο απο το να παω να το κοιταξω μονος μου.Γιατι ειναι κατι που κανω κ εγω οποτε δίνεται ενα παιχνιδι τσαμπα ανεξαρτητως μαγαζιου.Πειτε το περιέργεια.

Εγω εκει που παραδεχτηκα την Epic απο δωρεαν παιχνιδι ηταν στο Yooka laylee 2 που οταν το ειχαν δωσει δωρεαν,παιζει να ειχε καινουργιο αλλου 25ευρω(τωρα παιζει στα 19 πχ).

Αυτο ναι ηταν οντως πολυ καλο δωρο και μαλιστα σιγουρα δεν θα το ειχαν οι περισσοτεροι μιας και δεν ειναι και η πιο γνωστη σειρα.

Αλλα οπως και να εχει,κατσε να δουμε αν τελικα θα ειναι το GTA V,μην δωσουν κανενα Watch Dogs 2 που ακουγεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

μπραβο ρε Epic, αυτες ειναι παιχνιδαρες. αντε και κανα Witcher 3 στο μελλον. 

6 ώρες πριν, Fulgore είπε

Red dead redemption 2 :)

Οσο για το GTA V οπως εγραψα και στο θεμα των προσφορων, να θυμισω μονο οτι εχει ιστορικα χαμηλο στα 7.5ευρω πριν καμποσους μηνες και πλεον το βρισκεις σε κλειδαδικα με 10-12ευρω.

για μια στιγμη. γιατι οριζεις την αξια του παινχιδιου με βαση την ελαχιστη τιμη που εχει δοθει στο παρελθον; το παιχνιδι αυτη την στιγμη στο επισημο store της Rockstar κανει 30e. τοσο το κοστολογει ο publisher του. και το ποσο πραγματικα καλη ειναι η καθε προσφορα, βγαινει συγκρινοντας την με την τιμη αυτη. η προσφορα των 7.5e ειναι καλυτερη σε σχεση με την προσφορα των 10ε, αλλα δεν ειναι εντυπωσιακη. αλλα και οι δυο ειναι καλες προσφορες σε σχεση με ...την επισημη τιμη που δινει ο publisher.  ετσι δεν παει;

αυτη την στιγμη δινεις 0ε για ενα παιχνιδι, αλλα για καποιο περιεργο ρολο δεν ειναι αξιολογη προσφορα, διοτι γλυτωνεις μονο 7.5e σε σχεση με την προηγουμενη ελαχιστη προσφορα που υπηρξε στο παρελθον (αγνοωντας οτι δεν ισχυει πλεον).  αλλα η προσφορα των 7.5e που σου γλυτωνει μονο 2.5e σε σχεση με την προηγουμενη ελαχιστη προσφορα των 10ε , ηταν αρκετα σημαντικη για να ενημερωθει ο κοσμος για την υπαρξη της οταν βγηκε, και να χρησιμοποιηθει ως επιχειρημα για να απαξιωσουμε το γεγονονος οτι η Επικ δινει το πιο εμπορικο ΑΑΑ παιχνιδι ολων των εποχων δωρεαν.

μαλιστα.

 

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αξία ενός παιχνιδιού δεν καθορίζεται από το ιστορικό χαμηλό αλλά από το αν έχει δοθεί σε bundles, τις κριτικές του, την δημοτικότητά του, την ηλικία του κλπ! Το ιστορικό χαμηλό έχει ελάχιστη ως μηδαμινή αξία για την τρέχουσα αξία ενός τίτλου!

Δηλαδή έλεος τι άλλο θα ακούσουμε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...