Προς το περιεχόμενο

Epic Games Store


Despotas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, KilliK είπε

α τους βαφτισαμε ολους που τρεξανε να παρουν την προσφορα, χακερς. ενταξει.

Kαλά δεν έχει και άδικο. Σε όλα τα online games όταν μπαίνει προσφορά γίνεται της μουρλής.

Εδώ στο CSgo που είναι παιχνίδι 20ετιας ξερώ γώ, όποτε το έβαζε προσφορά το steam ΓΕΜΙΖΑΝ τα lobbies με φρέσκα steam accounts με μοναδικό game μέσα το CSGO. Τι λές, υπήρχαν άτομα που δεν είχαν ποτέ steam account και αποφάσισαν να το φτιάξουν πάνω στις προσφορές για να παίξουν....csgo!

Ήταν και κοινό μυστικό, όποτε παίζοταν προσφορές όσοι παίζαμε σοβαρά το game κάναμε διακοπές 2-3 βδομάδες να πέσουν τα bans πρώτα και μετά ξαναπαίζαμε. 

Επεξ/σία από CometRyzen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το πες και μονος σου. οποτε  επαιζε προσφορα. νομιζεις ο cheater κόλλησε στα 10ε που κανει το παιχνιδι στα κλειδαδικα, και περιμενε ολα αυτα τα χρονια την προσφορα της Επικ για να το ξαναπαιξει;

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, KilliK είπε

oχι δεν ειναι με περιορισμενα κλειδια, η προσφορα ισχυει για μια βδομαδα. λογικα θα ειναι ακομη πεσμενο το συστημα.

Ναι τα έχει παίξει, κάνει logout στα καπάκια.

Well σε 2 μέρες θα είναι ok πιστεύω. Έχουν και sales τρομάρα τους.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, KilliK είπε

το πες και μονος σου. οποτε  επαιζε προσφορα. νομιζεις ο cheater κόλλησε στα 10ε που κανει το παιχνιδι στα κλειδαδικα, και περιμενε ολα αυτα τα χρονια την προσφορα της Επικ για να το ξαναπαιξει;

Τι εννοείς περίμενε όλα αυτά τα χρόνια. Υπάρχουν άτομα που έχουν κανονικά account και αγοράζουν διπλα και τριπλά για να δοκιμάσουν αν τα cheats του θα γίνουν detect η όχι. Σου λέω ειναι πάγια τακτική σε όλα τα online

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, icenex είπε

Κοιτα στο τσαμπα κανείς δεν λεει οχι αλλα κατα την αποψη μου το ιστορικο χαμηλο λεει κατι κ παραλεει γιατι αν ηταν 1 ευρω θα λεγατε τωρα "πω τι παιχνιδαρα εδωσε" ενω το παιχνιδι ειχε παιξει τοσο 1 χρονο πριν?Δεν θα το λεγατε αλλιως είναι να ξερεις οτι το παιχνιδι που σου δινει τσαμπα εχει αξια κ δεν εχει δωθει σε τιμη ξεφτίλα καποια στιγμη στο παρελθον.Αποψη μου παντα.

Δε λέει το ιστορικό χαμηλό, αυτό λέμε. 

Η αξία ενός παιχνιδιού καθορίζεται από τη μαύρη αγορά. Το subnautica δόθηκε δωρεάν αλλά αυτή τη στιγμή δεν το βρίσκεις το παιχνίδι να το πάρεις κάτω από 18 ευρώ σε κλειδάδικο. Έχει αξία το παιχνίδι. Αν πάρεις όμως διάφορα παιχνίδια που έχουν δοθεί με το κιλό σε mystery bundles κλπ, τα περισσότερα είναι σκουπίδια, ούτε τζάμπα δεν ανταλλάσσονται στο grey market. Και το ιστορικό χαμηλό τους είναι μεγαλύτερο από του GTA V και του Subnautica. Τα bundles παίζουν τρελό ρόλο στην αξία του game, όχι το ιστορικό χαμηλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, kostasgpa είπε

Δε λέει το ιστορικό χαμηλό, αυτό λέμε. 

Η αξία ενός παιχνιδιού καθορίζεται από τη μαύρη αγορά. Το subnautica δόθηκε δωρεάν αλλά αυτή τη στιγμή δεν το βρίσκεις το παιχνίδι να το πάρεις κάτω από 18 ευρώ σε κλειδάδικο. Έχει αξία το παιχνίδι. Αν πάρεις όμως διάφορα παιχνίδια που έχουν δοθεί με το κιλό σε mystery bundles κλπ, τα περισσότερα είναι σκουπίδια, ούτε τζάμπα δεν ανταλλάσσονται στο grey market. Και το ιστορικό χαμηλό τους είναι μεγαλύτερο από του GTA V και του Subnautica. Τα bundles παίζουν τρελό ρόλο στην αξία του game, όχι το ιστορικό χαμηλό.

Εστω.. το point μου παραμενει το ιδιο αν ενα παιχνιδι που παιζει ιστορικα σχεδόν συνεχεια απο 1-3 ευρω και σε αυτο βαλε και την μαυρη αγορα οπως λες και εχεις απο την αλλη μερια ενα παιχνιδι που δεν εχει πεσει κατω απο 20 ευρω παντού με πιο απο τα 2 θα χαρεις περισσοτερο αν το παρεις τσαμπα;

Το subnautica διατηρει τιμη μιας κ ειναι 2 χρονων παιχνιδι παραυτα εχει παιξει κ λιγοτερο απο 18 στο steam στα 13.5 κ αλλη φορα στα 14 κ παει λεγοντας.Απο την αλλη ηταν απο τα πρωτα παιχνιδια που εδωσε η epic τσαμπα φανταζεσαι με το που εστηνε το μαγαζακι της να σου εδινε τσαμπα ενα παιχνιδι του ενος ευρω;Σωστη η κινηση της να δωσει κατι καινουργιο κ να εχει αξια αλλιως πως θα τραβουσε κοσμο.

Εννοειτε οτι το τσαμπε είναι το καλυτερο και απο το 0.01 λεπτο μιας κ το σχολιασε καποιος πιο πανω.

Προσωπικα εγω κοιταω ποσα παιχνιδια πηρα τσαμπα που με ενδιαφερουν και τι λεφτα γλυτωσα για αυτο κοιταω το ιστορικο χαμηλο κ ας ειναι αυτος ο αριθμός κατα προσεγγιση. 

Και απο οτι θυμαμαι παροτι εχω κανει σχεδον ολα τα παιχνιδια claim και τα σκουπιδοπαιχνιδα (κ αυτο επειδη εχω δανεισει το λογαριασμο σε φιλο κ αυτος παιζει τα παντα ολα) ζητημα ειναι αν με ενδιαφερουν 5-10 παιχνιδια πρεπει να το δω καποια στιγμη ποσα ειναι γιατι τωρα ειμαι απο κινητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, Alastor192 είπε

Οποτε δηλαδη αν θελετε να παρετε 4 παιχνιδια των 15€,μην τα βαλετε σε ενα order των 60€ για να πληρωσετε τελικη τιμη 50€. 

Μα και να θες δεν μπορεις να το κανεις αυτο γιατι το Epic Games Store δεν εχει καλαθι αγορων ακομα. Γιαυτο μολις πατησεις σε καποιο παιχνιδι σε παει κατευθειαν ταμειο.

Εαν ειχε ,τοτε θα μπορουσες να χρησιμοποιησεις το κουπονι ακομα και σε παιχνιδια που εχουν κατω απο 15ευρω,ενω τωρα λογω αυτου δεν μπορεις πχ να εβαζες στο καλαθι ενα παιχνιδι των 10ευρω και ενα των 5 και να τα επαιρνες και τα 2 στα 5ευρω.

18 ώρες πριν, KilliK είπε

μπραβο ρε Epic, αυτες ειναι παιχνιδαρες.

αντε και κανα Witcher 3 στο μελλον. 

Ε μα ναι αντε να μας δωσει η Epic κανενα Witcher 3 στο μελλον, γιατι και τα 4.90 που ζηταει τωρα η GOTY Edition απο το store ειναι παρα πολλα λεφτα.

Τετοιους πελατες σαν και σενα θελουν ολες οι εταιρειες Killik. Να μην δινεις φραγκο,αλλα να κριτικαρεις τα παντα :)

 

 

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Μα και να θες δεν μπορεις να το κανεις αυτο γιατι το Epic Games Store δεν εχει καλαθι αγορων ακομα. Γιαυτο μολις πατησεις σε καποιο παιχνιδι σε παει κατευθειαν ταμειο.

Εαν ειχε ,τοτε θα μπορουσες να χρησιμοποιησεις το κουπονι ακομα και σε παιχνιδια που εχουν κατω απο 15ευρω,ενω τωρα λογω αυτου δεν μπορεις πχ να εβαζες στο καλαθι ενα παιχνιδι των 10ευρω και ενα των 5 και να τα επαιρνες και τα 2 στα 5ευρω.

Ε μα ναι αντε να μας δωσει η Epic κανενα Witcher 3 στο μελλον, γιατι και τα 4.90 που ζηταει τωρα η GOTY Edition απο το store ειναι παρα πολλα λεφτα.

Τετοιους πελατες σαν και σενα θελουν ολες οι εταιρειες Killik. Να μην δινεις φραγκο,αλλα να κριτικαρεις τα παντα :)

 

αντε ρε,δεν εχουν καν καλαθι μετα απο τοσο καιρο? χαχαχα

Οπως καταλαβαινεις δεν εχω αγορασει ποτε απο αυτους,αρα σε οποιοδηποτε παιχνιδι 14.99 και πανω λειτουργει -10 εκπτωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://trello.com/b/GXLc34hk/epic-games-store-roadmap

Ειναι στα future developments το καλαθι των αγορων(shopping cart)μαζι με τα user reviews και τους επιπλεον τροπους πληρωμης,το οποιο μεταφραζεται σαν''μπορει να μπει φετος,μπορει του χρονου''.

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνεχίζετε να μαλώνετε βλέπω και σήμερα..καλά πάει αυτό 😛

Κάποιοι ξεχνάτε ή είστε μάλλον large, ότι κάποιοι ίσως να μην έχουν να δώσουν ΟΥΤΕ αυτά τα 10-12€ που κάνει στα κλειδάδικα, γιαυτό χαλαρώστε λίγο. ή κάποιοι δε γουστάρουν να πληρώσουν καθόλου και να παίζουν ότι είναι free ή μπαίνει δωρεάν, που ναι το κακό;
Ούτε και χάνει κανείς το δικαίωμα να σχολιάσει εαν δεν έχει πρώτα αγοράσει κάτι..
Τώρα κάτι tags που μου έγιναν να επευφημώ την epic games τα βρίσκω πιο ρηχά και από λασπόνερα. Το ότι προτιμώ να έχω σε ένα μέρος τα παιχνίδια μου μαζεμένα δε σημαίνει ότι θα πανηγυρίζω πχ για το steam ή άμα δίνει δωρεάν παιχνίδια η epic.
Τί είμαι να επευφημώ μια εταιρία; Έχει μεγαλύτερα προβλήματα ο κόσμος, ξεπεράστε το και διασκεδάστε όπως μπορείτε.

εντελώς φιλικά και καλοπροαίρετα κάνω το ποστ αυτό.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

συνεχίζετε να μαλώνετε βλέπω και σήμερα..καλά πάει αυτό 😛

Κάποιοι ξεχνάτε ή είστε μάλλον large, ότι κάποιοι ίσως να μην έχουν να δώσουν ΟΥΤΕ αυτά τα 10-12€ που κάνει στα κλειδάδικα, γιαυτό χαλαρώστε λίγο

Αν δεν εχει ο αλλος 10ευρω να δωσει για ενα παιχνιδι γενικα και αοριστα,εχει σημαντικοτερα πραγματα στην ζωη του να τον απασχολουν(οπως το τι θα φαει) απο το να μπει σε ενα forum για να συμφωνει ή διαφωνει με το κατα ποσο κατι ειναι ή δεν ειναι προσφορα. 

Καταλαβαινω εως ενα βαθμο τι θες να πεις βεβαια και προφανως δεν διαφωνω με το γενικο σου point.

 

 

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...