Προς το περιεχόμενο

Epic Games Store


Despotas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, ADHD είπε

Καλη κινηση δε λεω αλλα να πει καποιος οτι ενδιαφέρεται σοβαρα και οχι απλα να το προσθεσει στο library του ενω το παιχνιδι εχει βγει σε ποσες πλατφορμες, εχει παιξει σε ποσα sales, κυκλοφορει στα κλειδαδικα παμφθηνο και ειναι παιχνιδι του '13 ειναι καπως υποκριτικό imo. Δηλαδη οκ 7 χρονια δεν ειχες την ευκαιρια να το παρεις πουθενα και ηρθε η καλη Epic να στο δωσει τζαμπα..

Προφανως γνωριζουν πως οποιος ενδιαφεροταν πραγματικα το αγορασε. Απο κει και περα,οποιος δεν ψηνοταν να το παρει αλλα θα το δοκιμασει λογω του οτι ειναι τζαμπα,τον εβαλε στην φακα της η Rockstar(ενδεχομενως καποιοι να σκασουν λεφτα σε online currency στο GTA Online). Και η EPIC κανει ενα promo. Και το PS Plus την ιδια τακτικη κανει με τα παιχνιδια,αφου η τεραστια πλειοψηφεια των ενδιαφερομενων το εχει αγορασει,αλλα εκει δεν κραζει κανενας γιατι εβγαλε το Uncharted 4 χρονια μετα την κυκλοφορια του οταν "ολοι" το εχουν αγορασει. Και φανταστειται και στο PS Plus πληρωνεις και συνδρομη,εδω τιποτα δεν χρειαζεται καν να καταχωρησεις στοιχεια credit card  για το τυπικο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κοιτα στο τσαμπα κανείς δεν λεει οχι αλλα κατα την αποψη μου το ιστορικο χαμηλο λεει κατι κ παραλεει γιατι αν ηταν 1 ευρω θα λεγατε τωρα "πω τι παιχνιδαρα εδωσε" ενω το παιχνιδι ειχε παιξει τοσο 1 χρονο πριν?Δεν θα το λεγατε αλλιως είναι να ξερεις οτι το παιχνιδι που σου δινει τσαμπα εχει αξια κ δεν εχει δωθει σε τιμη ξεφτίλα καποια στιγμη στο παρελθον.Αποψη μου παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, p4n0s86 είπε

Premium edition και κουπόνι 10€ για αγορές άνω των 15€. Για πείτε λίγο για ιστορικά χαμηλά να δω κάτι. :P

Εξαιρετικη κινηση ολο και κατι θα αγορασουμε και τωρα με το κουπονι. Και μολις μπει το κουπονι και γινει αγορα δινει ξανα 10αρικο για επομενη αγορα. Καλη φαση.

1 ώρα πριν, p4n0s86 είπε

Εν τω μεταξύ και το επόμενο είναι mystery. Έχουμε δρόμο μπροστά μας!!! :lol: 

Λενε για witcher 3 Wild Hunt εκδοση

1 ώρα πριν, kostasgpa είπε

Εγώ τσίμπησα με το κουπόνι το Subnautica Below Zero γιατί το πρώτο μου άρεσε πολύ. Η τιμή που το πήρα ήταν απίθανη και επειδή είναι early access, θα ανέβει μόλις κυκλοφορήσει. Οπότε ήταν value for money.

Ειχε παιξει στα 6.79 πριν αρκετο καιρο. Τωρα το δινουν 16.79 και παει 6.79 με το κουπονι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tώρα ολοι ζαχαρωσαν απο τις παιχνιδάρες που μοιράζει το Epic Store και δεν εχουν προβλημα να αγοράζουν παιχνιδια και σε αυτο😅

Το επομενο free θα ειναι Witcher 3.

Επεξ/σία από Anuminas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε

Όλα αυτά περί αξίας και ιστορικού χαμηλού βέβαια πήγαν περίπατο όταν ήρθε μαζί και το κουπόνι των 10€.

Αν εχεις σκοπο να αγορασεις απο το store ναι. Οπως βλεπεις ομως απο τον συμφορουμιτη πιο πισω,ακομα και με κουπονια δεν θελει να αγορασει το παραμικρο απο εκει :)

Εγω παντως τα λεγα σε προηγουμενη σελιδα οτι μονο με κουπονια θα κερδισεις πωλησεις και να που σκανανε απο το πουθενα.

Ειπαν να εκμεταλλευτουν τον κοσμο που θα μπει για το GTA και στην ουσια εχουμε παλι εκπτωσεις οπως αυτες των γιορτων,εξου και τα 10ευρα κουπονια.

Τωρα οποιος θελει να περιμενει μηπως δωσουν το Witcher 3,η GOTY με το κουπονι βγαινει 5ευρω.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αν εχεις σκοπο να αγορασεις απο το store ναι. Οπως βλεπεις ομως απο τον συμφορουμιτη πιο πισω,ακομα και με κουπονια δεν θελει να αγορασει το παραμικρο απο εκει :)

Εγω παντως τα λεγα σε προηγουμενη σελιδα οτι μονο με κουπονια θα κερδισεις πωλησεις και να που σκανανε απο το πουθενα.

Ειπαν να εκμεταλλευτουν τον κοσμο που θα μπει για το GTA και στην ουσια εχουμε παλι εκπτωσεις οπως αυτες των γιορτων,εξου και τα 10ευρα κουπονια.

Τωρα οποιος θελει να περιμενει μηπως δωσουν το Witcher 3,η GOTY με το κουπονι βγαινει 5ευρω.

Προσωπικά έχω αγοράσει full price το Metro Exodus, τσίμπησα με 5€ το The Division 2 με το κουπόνι και μπορεί να έχω πάρει και τίποτα άλλο. Όπως έχω αγοράσει δεκάδες games και στο Steam, και στο Uplay και πάει λέγοντας. Γιατί όπως είπα, με ενδιαφέρει αποκλειστικά το εκάστοτε παιχνίδι, όπου κι αν βγει. Τώρα τα υπόλοιπα είναι συζητήσιμα και υποκειμενικά, σαφώς και το EGS έχει ελλείψεις και πολλά στραβά, ποτέ δεν διαφώνησα σε αυτό. Το μόνο σίγουρο πάντως είναι πως αυτοί ξέρουν καλύτερα απ' τον καθένα μας και για να συνεχίζουν αυτή την επιθετική πολιτική, σημαίνει ότι δουλεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Εγω παντως τα λεγα σε προηγουμενη σελιδα οτι μονο με κουπονια θα κερδισεις πωλησεις και να που σκανανε απο το πουθενα.

Ειπαν να εκμεταλλευτουν τον κοσμο που θα μπει για το GTA και στην ουσια εχουμε παλι εκπτωσεις οπως αυτες των γιορτων,εξου και τα 10ευρα κουπονια.

Θέμα 1ον.
Καπιταλισμός α λα καρτ;

  • Μαγαζί Α με τζίρο εκ$ πουλάει τις κάλτσες του με έκπτωση -90% κάθε 20-25 μέρες >> ΓΟΥΑΟΥ ΓΚΑΜΠΕΝ ΠΑΡΕ ΜΟΥ ΤΟ ΠΟΡΤΟΦΟΛΙ
  • Μαγαζί Β με τζίρο εκ$ πουλάει από περιορισμένη λίστα με κουπόνι έκπτωσης. >> ΟΥΥΥ ΟΥΥΥ ΑΘΕΟΙ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΙ ΚΟΥΜΜΟΥΝΙΣΤΕΣ

Χαρείτε ρε σεις την δυνατότητα που έχετε να αγοράζετε (day1; κλειδάδικα). Χαρείτε και για τον ελεύθερο χρόνο να έχετε για να παίξετε παιχνιδάρες. Αφήστε τη μίρλα για το ποια εταιρία σας τα αρπάζει καλύτερα. Μήπως δηλαδή στο steam συρρέουν Ελβετοί καταθέτες και αγοράζουν fullprice? Ολοι το -90% περιμένουν. Για να τελειώνουμε: Δεν είναι δικά σας τα μαγαζιά ούτε θα πάρετε μέρισμα από τις μετοχές τους για να τους κάνετε τους κολαούζους, συγκεντρωθείτε και απολαύστε τη ζωή σας.



----------------------------------- γραμμή που διαχωρίζει την παράθεση από τα αλλα σχολια για να μην έχουμε δράματα----------------------------


Θεμα 2ον.
Ιστορικό χαμηλό, αυτή η μάστιγα. Το ιστορικό χαμηλό είναι μια ένδειξη δεν είναι απόδειξη σε ποινικό δικαστήριο. Τώρα, πως ακριβώς ξέρει ο φιλόσοφος-παυλα-ψαγμένος-παυλα-αγοραστής ΠΟΤΕ ακριβώς θα είναι ιστορικό το χαμηλό ή θα υπάρχει κι άλλο χαμηλότερο; Απάντηση: Δεν ξέρει! Παπάτζες πουλάει και μάλιστα κατόπιν εορτής. Γιατί σήμερα αυτό που κάνει 10, αυριο μπορεί να κάνει 5 ή τίποτε.

Επομένως στην ερώτηση "γιατι δεν αγόρασες στο ιστορικό χαμηλό ε; ε; ε; ε;" Η απάντηση είναι κάτι τέτοια δωρεάν της επικ, του steam, του humble κτλ. Γιατί εχθρός του φτηνού ειναι το φτηνότερο και εχθρός όλων των προηγουμένων είναι το τζάμπα. Ειδικά όταν δεν καίγεσαι να παίξεις κάτι, η λογική του "αγοράζω επειδή είναι φτηνό" είναι η χειρότερη δυνατή για θεμελίωση επιχειρήματος IQ.


Θεμα 3ον.
Οπως έγραψα και τις προάλλες (ως απάντηση στο επιχείρημα-πετσόκομμα "σιγά τις σαβούρες που δίνει το επικ, πφφφφ") το καλό/κακό παιχνίδι ειναι εντελώς υποκειμενική υπόθεση. Προσωπικά το GTAV δεν μου άρεσε καθόλου, το είχα σε theios-version για κανα μήνα και δεν μου έκανε κέφι να το προχωρήσω. Αν και θα το βάλω στον epic client, δεν ειναι κάτι που με ενθουσίασε ως δωρεάν. Αντικειμενικά όμως, το giveaway ειναι δυνατό από πολλές απόψεις όσο και να το ψειρίζουν οι Ελβετοι καταθέτες.


Θεμα 4ον.
Ο epic client είναι για τα πανηγύρια. Καινούργιες λειτουργίες μπαίνουν μια κάθε εξάμηνο στην καλύτερη. Απαράδεκτο για μαγαζί με τέτοιες πωλήσεις και τζίρο που ισχυρίζεται. Επεσε πριν ώρες η σελίδα τους και τώρα δεν ανοίγει ούτε offline. Παιδικές ασθένειες μετά από τόσα χρόνια παρουσίας δεν δικαιολογούνται. Για μένα κάτι τέτοια είναι deal-breaker όχι ότι δίνει δωρεάν το οποιοδήποτε παιχνίδι για προμο.

 

Επεξ/σία από pigeon
Εβαλα γραμμούλα :p
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παντως το γεγονος οτι επεσε το EGS, διαψευδει την δηλωση οτι ¨ολοι οσοι θελανε να το παιξουν, το εχουν παιξει ηδη¨. προφανως για  να εχουν μπει τοσοι πολλοι για να παρουν την προσφορα, δειχνει οτι υπαρχει αρκετος κοσμος που δεν το εχει παιξει ακομη, αλλα ηθελε να το δοκιμασει.

 

@pigeon νομιζω εισαι λιγο αδικος με τον client. εχει βελτιωθει σημαντικα, εστω και με αργους ρυθμους. υποψιν, οτι ξεκινησε ως launcher για το  Unreal Tournament. επισης η αναπτυξη γινεται και για το ιδιο το web store, οχι μονο τον client. και  φυσικα ολα τα νεα features πρεπει να περασουν απο QA πρωτα πριν γινουν live, κατι που παιρνει χρονο.

εδω οι προσφατες προσθηκες, καθως και οι επομενες που ερχονται:

https://trello.com/b/GXLc34hk/epic-games-store-roadmap

γενικα σε σχεση με περυσι, ειναι σε πολυ καλυτερη κατασταση. αλλα θελει πολυ δουλεια ακομη για να φτασει την ποιοτητα του Steam, αυτη ειναι αληθεια. αυτο που δεν βλεπω να προσθετουν ποτε, ειναι το community support. διοτι θα ειναι αναποφευκτα τοξικη λογω της γνωστης κοντρας που υπαρχει, και θα θελουν να το αποφυγουν αυτο.

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η χαρα των hacker που θα αποκτησουν ενα επιπλεον account για το Online(ή ακομα και για οσους παιζουν σε κονσολα που θα το εχουν και σε PC)ειναι οι κυριοτεροι λογοι.

50 λεπτά πριν, pigeon είπε

 

Νομιζω οτι κακως κανεις παραθεση το δικο μου σχολιο μιας και πιο πολυ τοποθετείσαι σε παλιοτερα γραπτα προηγουμενων μηνων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Νομιζω οτι κακως κανεις παραθεση το δικο μου σχολιο μιας και πιο πολυ τοποθετείσαι σε παλιοτερα γραπτα προηγουμενων μηνων.

Αυτο που απαντά στο δικό σου σχόλιο ειναι η παράγραφος "Θεμα 1ον".
Εν συνεχεία τοποθετούμαι σε φρέσκα σχόλια, σημερινά ή χθεσινά. (Θεμα 2ον=ιστορικό χαμηλό, θέμα 3ον="σιγά την προσφορα", θέμα 4ον=epic client.). Περασμένου μήνα; Οχι δα.

Xρειάζεται να κάνω παράθεση το κάθε σχόλιο ξεχωριστά σαν να απευθύνομαι σε πρωτάρηδες; 😲
Αστο εντάξει, έβαλα γραμμή στο αρχικό σχόλιο, να μη κολλήσουν covid οι παράγραφοι. 😜

 

57 λεπτά πριν, KilliK είπε

@pigeon νομιζω εισαι λιγο αδικος με τον client. εχει βελτιωθει σημαντικα, εστω και με αργους ρυθμους. υποψιν, οτι ξεκινησε ως launcher για το  Unreal Tournament. επισης η αναπτυξη γινεται και για το ιδιο το web store, οχι μονο τον client.

Ναι έχεις δίκιο, ομολογώ ότι περίμενα περισσότερα features να έρθουν φέτος, αφενός λόγω μεγάλου budget αφετέρου λόγω υποτιθεμενης κόντρας με το steam. Τουλάχιστον έβαλαν το download throttling εδώ και μερικές εβδομάδες , αυτό ήταν πραγματικά σπαστικό.

Επεξ/σία από pigeon
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μαγκες κακα τα ψεματα,κουπονακι 10€ σε συνδυασμο με τα sales ειναι πολυ καλη δουλεια απτην Epic. Μαπα σαιτ και launcher,αλλα πχ το Metro Exodus με 10€  αγορα η το Witcher 3 GOTY Edition με 5€ ειναι steal νομιζω. Για μενα που με νοιαζει τι γινεται μετα το launch το παιχνιδιου και οχι η χρησιμοτητα της καθε πλατφορμας(αγοραζω οπου βρω πιο φθηνα ),ειναι πολυ καλα deals. Και ας ειναι χορηγια των skins του Fortnite,who cares

PS: Με το που χρησιμοποιειτε το κουπονι των 10€,ξανα ανανεωνεται αυτοματα. Οποτε δηλαδη αν θελετε να παρετε 4 παιχνιδια των 15€,μην τα βαλετε σε ενα order των 60€ για να πληρωσετε τελικη τιμη 50€. Βαλτε τα σε 4 orders των 15€ για να πληρωσετε 20€ (!)

Επεξ/σία από Alastor192
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...