Προς το περιεχόμενο

Asus prime x470 pro αποριες βοηθεια


Ronnie1985

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, akoinonitos είπε

δοκιμασε πρωτα αυτο που σου ειπα και μετα αν δεν εχει διορθωθει πας στο προηγουμενο

Για το icue εννοουσα που δε βλεπει τις μνημες κ το εχουν παθει πολλοι οσοι καναν bios update με το τελευταιο agesa. Οποιος γυρισε σε προηγουμενο bios τοτε οι ραμ φαινονταν κανονικα στο icue. Απλα το θελω το icue για να χειριζομαι ολους τους φωτισμους απο εκει. (Ποντικι keybord, ram, ανεμιστηρια, κ μελλοντικα μια corsair υδροψυξη) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 605
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Ronnie1985 είπε

Για το icue εννοουσα που δε βλεπει τις μνημες κ το εχουν παθει πολλοι οσοι καναν bios update με το τελευταιο agesa. Οποιος γυρισε σε προηγουμενο bios τοτε οι ραμ φαινονταν κανονικα στο icue. Απλα το θελω το icue για να χειριζομαι ολους τους φωτισμους απο εκει. (Ποντικι keybord, ram, ανεμιστηρια, κ μελλοντικα μια corsair υδροψυξη) .

α ,ε γυρνα στο προηγουμενο και αν βγαλουν κανενα update του Icue περνας το νε μετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα δε ξερω αν ειναι κ τοσο καλο να γυρνας σε παλιο bios γιατι διαβασα καπου (αν ισχυει δηλ) οτι το ενα bios πχ μπορει να αφησει "κατι" στο καινουριο... Τωρα εννοουσαν ρυθμισεις δε ξερω... Τα λεγανε στα αγγλικα κ δεν εβγαλα ακρη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Ronnie1985 είπε

Απλα δε ξερω αν ειναι κ τοσο καλο να γυρνας σε παλιο bios γιατι διαβασα καπου (αν ισχυει δηλ) οτι το ενα bios πχ μπορει να αφησει "κατι" στο καινουριο... Τωρα εννοουσαν ρυθμισεις δε ξερω... Τα λεγανε στα αγγλικα κ δεν εβγαλα ακρη...

χαζαμαρες... πριν καθε bios flash ,κανεις Load optimized defaults και περνας αυτο που θες ,δεν εχεις κανενα θεμα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω εγώ που αύριο θα βάλω στη μητρική τον 2700x χωρίς να έχω κάνει τιποτα στο bios (το ξέχασα) πριν αποχωριστώ των 2600 μου :P     

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, leros2004 είπε

Τι να πω εγώ που αύριο θα βάλω στη μητρική τον 2700x χωρίς να έχω κάνει τιποτα στο bios (το ξέχασα) πριν αποχωριστώ των 2600 μου :P     

Περνα 4204χ modded

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, akoinonitos είπε

οι κατω ειναι απο τη μητρικη οι πανω ειναι απο τον cpu ,εγω το εχω εκει που σου ειπα και δεν εχει κανενα θεμα

Αυτο μπορει να παιξει ρολο κ στο φλασαρισμα οταν κανουμε bios update μεσω usb stikaki? Δηλαδη να το βαζουμε στις κατω θυρες καλυτερα; Η δεν εχει σημασια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Ronnie1985 είπε

Αυτο μπορει να παιξει ρολο κ στο φλασαρισμα οταν κανουμε bios update μεσω usb stikaki? Δηλαδη να το βαζουμε στις κατω θυρες καλυτερα; Η δεν εχει σημασια;

Δεν εχει σημασια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε διαβασα ολες τις σελιδες αν εχεις αλλαξει κουλερ αλλα το στοκ ειναι για τα σκουπιδια.Σε στρες τεστ ειχα 85 βαθμους και με την evo 212 turbo 70c°και κλοκαρισμενο στα 4.0ghz με 1.40ν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 16/12/2018 στις 2:20 ΜΜ, akoinonitos είπε

Περνα 4204χ modded

Απο που το κατεβάζω ?

Ps: Νεο bios με αρίθμηση μικρότερη από το προηγούμενο :P 

Clipboard01.jpg.a311a954433816f5f6534f150c9ff599.jpg

Εντωμεταξύ για το bios 4204 αναφέρει ότι πρέπει να εγκαταστήσουμε πρώτα AMD chipset driver 18.10.20.02, κοιτάζοντας στο site της AMD αναφέρει ως latest τους 18.10.1810 :P

Επεξ/σία από leros2004
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, leros2004 είπε

Απο που το κατεβάζω ?

Ps: Νεο bios με αρίθμηση μικρότερη από το προηγούμενο :P 

Clipboard01.jpg.a311a954433816f5f6534f150c9ff599.jpg

Εντωμεταξύ για το bios 4204 αναφέρει ότι πρέπει να εγκαταστήσουμε πρώτα AMD chipset driver 18.10.20.02, κοιτάζοντας στο site της AMD αναφέρει ως latest τους 18.10.1810 :P

απο εδω

δεν αξιζει να το περασεις το 4027 ειναι για καποια fixes για Intergrated graphics. Nαι εψαχνα και εγω να βρω drivers , μ....ιες .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

καλησπερα σε ολους.

η συνθεση μου ειναι asus 470 pro με amd ryzen 2600 και μνημες corsair Vengeance LPX 2X8GB DDR4-3000MHz.

εχω βγαλει off ολα τα overclock της asus εκτος απο το να ανοιξω το DOT  με ολα auto για να πανε οι μνημες σττα 3000.

εχω ανοιξει το amd precision boost απο το bios αλλα πανω απο 3900 ο amd δεν ανεβαινει.

πρεπει να αλλαξω και κατι αλλο,ή μεχρι εκει παει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, jimmy1973 είπε

καλησπερα σε ολους.

η συνθεση μου ειναι asus 470 pro με amd ryzen 2600 και μνημες corsair Vengeance LPX 2X8GB DDR4-3000MHz.

εχω βγαλει off ολα τα overclock της asus εκτος απο το να ανοιξω το DOT  με ολα auto για να πανε οι μνημες σττα 3000.

εχω ανοιξει το amd precision boost απο το bios αλλα πανω απο 3900 ο amd δεν ανεβαινει.

πρεπει να αλλαξω και κατι αλλο,ή μεχρι εκει παει?

Όταν λες off όλα τα overclock της Asus?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Όταν λες off όλα τα overclock της Asus?

Τι δε καταλαβαίνεις?  26 λεπτών "μέλος" είναι.....

Επεξ/σία από leros2004
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...