Προς το περιεχόμενο

RTX 20series Turing thread (TU 102, TU 104, TU106)


aorus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν αξίζει γιατί δεν προσφέρει κάτι που δεν μπορεί να δει ο GTX owner. Με custom res 1800P έχουν το ίδιο αποτέλεσμα όλοι και χωρίς να χρειάζονται έξτρα HW.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Δεν αξίζει γιατί δεν προσφέρει κάτι που δεν μπορεί να δει ο GTX owner. Με custom res 1800P έχουν το ίδιο αποτέλεσμα όλοι και χωρίς να χρειάζονται έξτρα HW.

Το 4k 0.7 scale αντιστοιχεί σε 1800p;

Γιατί αν είναι τότε έχω βγάλει και screenshot και η διαφορα είναι αρκετή υπέρ του DLSS. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τo dlss στο metro περναει και ενα φιλτρο sharpening , γιαυτο μπορει να φαινεται πιο ''καθαρο'' . Το ιδιο μπορεις να κανεις με 1800p και sharpening filter. 

Επισης στο metro ειναι το best case σεναριο του dlss , σε παιχνιδια multiplayer και ειδικα με destructive environment οπως το bfv θα ειναι πολυ χειροτερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το κακό είναι το DLSS+HDR είναι broken στο metro exodus οπότε και εκεί τρωει άκυρο. 

Και επίσης γιατί δεν έβαλαν ούτε κια επιλογή για Antialing στο παιχνιδι; 

Επεξ/σία από Acmilangr2
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, IoaZ είπε

μου το λινκαρε ενας φιλος πριν μια ωρα αυτο. γελασα πολυ... παλι καλα που δεν κοντραρει στα ισα 2070 χωρις rtx...

καποιος να του πει οτι και οι 1070 κλοκαρουν ισως? αλλα τι να κανει το παπαγαλακι για διαφημιση?

στη vega 64 δεν το συζητω θα ριχνει το απειρο...

Επεξ/σία από rofl
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες ήρθε η νέα μου MSI 2060 RTX Gaming Z και αντικατέστησε την Gigabyte 960 Gtx 4 GB. Οι εντυπώσεις άκρως θετικές. Διπλάσιες σχεδόν επιδώσεις από πριν. Η κάρα είναι πανέμορφη. Δουλεύει σχεδόν αθόρυβα. Τα fan  αρχίζουν να στροφάρουν όταν η θερμοκρασία πάει 60 βαθμούς αλλά και πάλι δεν τα ακούς. Παίζοντας Far Cry New Down η θερμοκρασία δεν ξεπέρασε τους 44 βαθμούς ( έχω πολύ καλό αερισμό στο κουτί ). Πιστεύω ότι έκανα καλή αγορά και ας πλήρωσα κάτι παραπάνω.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, aplos73 είπε

Πιστεύω ότι έκανα καλή αγορά και ας πλήρωσα κάτι παραπάνω.

Δεν ξερω απο που την πηρες την καρτα και ποσο,αλλα η 960 πιο παλια ηταν καρτα που επαιζε περιπου 50% φθηνοτερα(αναλογα την υλοποιηση παντα)απο τις τωρινες 2060,ειδικα τις ακριβοτερες οπως της Msi ή της Asus.

Με λιγα λογια(απο πλευρας επιδοσεων και θερμοκρασιων)οτι πληρωνεις παιρνεις.Ασε που τα 4gb Vram της 960 ηταν για αχρηστα μιας και η καρτα ηταν αδυναμη για να τα αξιοποιησει.

Καλοδουλευτη η καρτα.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, aplos73 είπε

Χτες ήρθε η νέα μου MSI 2060 RTX Gaming Z και αντικατέστησε την Gigabyte 960 Gtx 4 GB. Οι εντυπώσεις άκρως θετικές. Διπλάσιες σχεδόν επιδώσεις από πριν. Η κάρα είναι πανέμορφη. Δουλεύει σχεδόν αθόρυβα. Τα fan  αρχίζουν να στροφάρουν όταν η θερμοκρασία πάει 60 βαθμούς αλλά και πάλι δεν τα ακούς. Παίζοντας Far Cry New Down η θερμοκρασία δεν ξεπέρασε τους 44 βαθμούς ( έχω πολύ καλό αερισμό στο κουτί ). Πιστεύω ότι έκανα καλή αγορά και ας πλήρωσα κάτι παραπάνω.

Η κορυφαια επιλογη στα 400 ευρω αυτη τη στιγμη. Καλοριζικη να την ευχαριστηθεις πηρες καρταρα. Αν παιξεις κανα metro περιμενουμε μερικες εντυπωσεις μαζι με dlss.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερες υλοποιήσεις σε 2070 και 2080; Από ASUS, MSI και EVGA αν και για την τελευταία λογικά η FTW3. Ωστοσο από ASUS & MSI τι λέει το support τους επίσης;

Και συγκριτικά που βρίσκονται οι παραπάνω σε σχέση με την AORUS Xtreme

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι 44 βαθμοί με κλειδωμένο framerate στα 60 Hz. Τόσο υποστηρίζει το monitor. Σκοπεύω να αγοράσω το Metro και όταν το κάνω θα γράψω εντυπώσεις. Πάντως στο Far Cry New Dawn κόλλα ultra βγάζει στο Benchmark 120 fps max, 65 min ,80 average. Το ξεκίνησα και μπορώ να πω ότι έχει πολύ καλά γραφικά και το ευχαριστιέμαι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...