Προς το περιεχόμενο

RTX 20series Turing thread (TU 102, TU 104, TU106)


aorus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, rofl είπε

ρε παιδια θα τρελαθουμε?

τι 30% πανω.

ο αλλος μου ελεγε 35% πανω οι 1070/1660ti απο την 580 ^^

και γενικα οτι ποσοστο βλεπετε απο τον καθε βλακα στον youtube  με οτι μεθοδολογια του κατεβαινει του καθενος στην τυχη ισχυει?

εριχνε ποτε η 1070 στα ντουζενια της στην 1060 6gb 30% εστω? seriously?

κανα 15% μπορει και να ναι πανω απο την 580 η 1660 βαρια βαρια.

και αφηστε το μη μου φερετε source κανα video στο youtube και κλαιω απ τα γελια παλι...

imo κλασικα ειναι ντροπη της nvidia να βγαζει αυτη τη καρτα σε αυτη τη τιμη με την 580/570 και το bundle σε αναλογες η και πολυ καλυτερες τιμες μηνες τωρα...

αλλα ας ειναι καλα τα προβατα που νομιζουν οτι παιρνουν σοβαρες καρτες, αντι να την αφησουν να  πατωσει στο midrange κομματι και να βαλει αυτες τις τιμες εκει που πρεπει. ποσο πιο fail πρεπει να ειναι η τιμολογηση? τους παιρνει μαλλον. x50 επιδοσεις σε x60 τιμη και το τρωτε αμασητο καποιοι και τις βγαζετε και vfm

 σιγα την ντροπη, αν παιξει στα 200-220 ευρω που την παταει αρκετα την 580, (και την 590 που ειναι πιο ακριβη), μια χαρα vfm θα ειναι, οσο για τα παιχνιδια, τα πηρε και ενας φιλος μου και ψαχνει κατι μηνες να τα πουλησει και δεν τα παιρνει κανεις οποτε κλαιν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, rofl είπε

ρε παιδια θα τρελαθουμε?

τι 30% πανω.

ο αλλος μου ελεγε 35% πανω οι 1070/1660ti απο την 580 ^^

και γενικα οτι ποσοστο βλεπετε απο τον καθε βλακα στον youtube  με οτι μεθοδολογια του κατεβαινει του καθενος στην τυχη ισχυει?

εριχνε ποτε η 1070 στα ντουζενια της στην 1060 6gb 30% εστω? seriously?

κανα 15% μπορει και να ναι πανω απο την 580 η 1660 βαρια βαρια.

και αφηστε το μη μου φερετε source κανα video στο youtube και κλαιω απ τα γελια παλι...

imo κλασικα ειναι ντροπη της nvidia να βγαζει αυτη τη καρτα σε αυτη τη τιμη με την 580/570 και το bundle σε αναλογες η και πολυ καλυτερες τιμες μηνες τωρα...

αλλα ας ειναι καλα τα προβατα που νομιζουν οτι παιρνουν σοβαρες καρτες, αντι να την αφησουν να  πατωσει στο midrange κομματι και να βαλει αυτες τις τιμες εκει που πρεπει. ποσο πιο fail πρεπει να ειναι η τιμολογηση? τους παιρνει μαλλον. x50 επιδοσεις σε x60 τιμη και το τρωτε αμασητο καποιοι και τις βγαζετε και vfm

3 χρόνια development για 10 με 15 frames διαφορά και τέτοια και κάνουμε πάρτι. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Ο Aten-ra πόσταρε άλλο γράφημα και λέει ότι ισχύει το αντίθετο με την πτώση των nm, τι να σου πω..Εγώ άλλα βλέπω από τις τιμές των VII και RTX. Επίσης είπες ότι δικαιολογώ τις τιμές των RTX, δεν ισχύει. Εννοείται ότι υπάρχει και απληστία του πέτσινου μέσα, ειδικά στο μεγάλο που έχει ακόμα 1100+ ευρώ.

Εγώ, μαζί σου. Για αυτούς, δεν ξέρω.

Περί δικαιολόγησης, μην το παίρνεις προσωπικά, ότι εσύ το δικαιολογείς. Ας το γράψω "έτσι δικαιολογείται". Καταλαβαίνω γιατί έβαλες το συγκεκριμένο γράφημα, όπως και τα συμπεράσματά σου με βάση αυτό.

Περισσότερα, από κάτω ακριβώς.

7 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Πρώτον δεν μίλησα για τιμές.... Μιας και κανείς δεν ξέρει πως θα εξελιχθεί το θέμα στις gpus..... Όσο αφορά για το X80 Ampere αν δεν είναι τουλάχιστον ένα 50% πάνω από την 2080 θα θεωρείται αποτυχία  λόγω καλύτερων  nm..... Εξου και το σχόλιο μου ότι θα σβήσουν τις τωρινές gpus (2080/Vii) ... Η 2080ti/Titan rtx θα παίξουν μπάλα με το Χ80ti Ampere οπού και εκεί πιστεύω θα υπάρξει ανάλογη αύξηση λόγω nm ( ένα +50% και εκεί)  ...και εκεί θα μιλάμε για τέρας gpu. Τώρα σε τι τιμές αλλά και τι πραγματική απόδοση θα έχουν ο καιρός θα το δείξει.... Πάντως οτιδήποτε λιγότερο σε απόδοση θα είναι αποτυχία αν δεν έρθουν κάπου εκεί κοντά, δηλαδή στο +50% τουλάχιστον... 

Άποψή μου πάντως είναι ότι το Ti από εδώ και πέρα και στις επόμενες γενιές  θα παίζει στο χαλαρό 1000ρικακι +..... 

Βρε, μην απαντάτε προσωπικά.

Πήρα απλά αυτό που έγραψες περί σβησίματος και απλά το πήγα ένα βήμα παραπέρα, με τις τιμές.

Δυστυχώς, οι υπολογισμοί που κάνεις, πάλι δεν επαρκούν.

Δεν πρόλαβαν να βγουν 2080/Ti-VII, και ήδη είναι ξεπερασμένες σε θέμα επιδόσεων, από παιγνίδια που σχεδιάστηκαν πριν 2-3 χρόνια.

Φάνηκε μόλις σήμερα στο Division...4K, θα θέλατε. Οκ, θα πάρει λίγο πάνω του με Patches/drivers, αλλά τερματισμένα όλα, δεν έχει (το αν αξίζει η επιβάρυνση σε σχέση με V.Hi κλπ, άλλη συζήτηση).

Θα βγει κανένα Cyberpunk και θα κλαίμε όλοι μαζί παρέα.

2080Ti+50%, θα είναι ξεπερασμένη τη μέρα που θα βγει, για το "κοινό" που στοχεύει (PCMR4K my a$$). Να βάλουμε μέσα και το σενάριο RT? Να παρακαλάμε, τότε, να μας κορόιδευε ψιλό γαζί ο πέτσινος και να είναι άθλια η υλοποίηση του RTX, ώστε να είναι κάτι πιο "χαλαρό" σαν το Cry-demo που εμφανίστηκε, αλλιώς cry όλοι μαζί.

Με 1Κ+, όπως σωστά υπολογίζεις, δεν θα βγάλουν ούτε τα έξοδά τους για διαφήμιση από τις πωλήσεις.

Για "mainstream" pc gaming σε 12 μήνες από τώρα, θα χρειαζόμαστε 2080x2 σε ισχύ για οτιδήποτε από 1440 και πάνω (για ultra+, μιλάω) ή κάτι σε 2060Ti (ας πούμε) για 1080.

Μην πιάσουμε competitive, FPS-hifps κλπ.

Για 4Κ...άλλη μια φορά, κλάμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

συνοψιζοντας...

Πασχα ελεγα θα αγορασω 2060...Το RTX δεν με ενδιαφερει. Θελω μια καλη καρτα ωστε οταν αγορασω 1440p οθονη να ειμαι καλα. (Καλα σημαινει 40-60fps με υποχωρησεις στα γραφικα η οχι...δεν με πολυνοιαζει) Η 1660ti αξιζει την διαφορα τιμης η χανω πιο πολλα fps απο τι κερδιζω σε χρηματα?Η μηπως παμε για 1660 μενω fhd μεχρι τις νεες καρτες? 

Πως τα κανανε ετσι αυτη την γενια οι κεραταδες... 

Επεξ/σία από Αλεξανδρος A.92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα αγόραζα τις μεγάλες κάρτες της nVidia μέχρι που παράτησα το hobby για περίπου 9 χρόνια και τελικά επέστρεψα πριν από 1 χρόνο. Η αγορά και οι τιμές καθώς και η στάση των εταιριών στο θέμα εξυπηρέτησης πελατών; τραγικά όλα. 

Μόλις άκουσα για την 2080Ti σκεφτόμουν ότι μόλις βγει θα την πάρω ώστε να βάλω την Asus Strix 1080Ti OC + Waterblock (2075 / 12000) σε άλλο PC που φτιάχνω για όλα τα μέλη της οικογένειας..Να την πουλήσω με το waterblock λέω δεν νομίζω να συμφέρει και μετά θα θέλω κι άλλη κάρτα. Ε, μόλις είδα τις τιμές τα πήρα στο κρανίο ακόμα κι αν στα 44 μου μπορώ να την πάρω αν τη χρειαζόμουν πραγματικά (δεν παίζω πολύ - για πλάκα μόνο αλλά μου αρέσει το watercooling & overclocking). Μόλις είδα και τις τιμές για ASUS / EVGA και λοιπές top υλοποιήσεις αποφάσισα ότι δεν πρόκειται να συμβάλλω σε αυτή την παρωδία και θα ψηφίσω με το πορτοφόλι μου..Με ενδιαφέρει μόνο η 2080Ti δε γιατί έχω 4Κ monitor. Το πρόβλημα είναι ότι ακόμα και στα χρήματα που ζητάει δεν είναι τόσο γρήγορη σε 4Κ και όπως αναφέρθηκε παραπάνω σύντομα θα είναι ξεπερασμένη με νέους τίτλους / 3D Engines..Καλά για το RT δεν το συζητάω ότι θέλει 3-4 γενιές για να γίνει mainstream αν πάρει την κάτω βόλτα λόγω ηλιθίων τιμών των RTX καρτών.  

Πραγματικά δεν ξέρω τι σκέφτονται με αυτές τις τιμές για αντικείμενα που σε 12-14 μήνες είναι ήδη ξεπερασμένα.

Αν δεν επιστρέψουν στις παλαιότερες τιμές τό μόνο που θα καταφέρουν είναι να στείλουν ακόμα περισσότερους PC Gamers στις κονσόλες..Εγώ αυτό που βλέπω κι εδώ και σε όλα τα μεγάλα ξένα forums είναι ότι είμαστε λίγοι αυτοί που αγοράζουν τέτοιες κάρτες σε σημείο που μετά από 25 χρόνια που συμμετέχω σε forums του εξωτερικού να έχουν γίνει "χωριά" με γνωστούς. Εντάξει ίσως είμαι υπερβολικός αλλά you get the point. 

 

 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Jargon είπε

Πάντα αγόραζα τις μεγάλες κάρτες της nVidia μέχρι που παράτησα το hobby για περίπου 9 χρόνια και τελικά επέστρεψα πριν από 1 χρόνο. Η αγορά και οι τιμές καθώς και η στάση των εταιριών στο θέμα εξυπηρέτησης πελατών; τραγικά όλα. 

Μόλις άκουσα για την 2080Ti σκεφτόμουν ότι μόλις βγει θα την πάρω ώστε να βάλω την Asus Strix 1080Ti OC + Waterblock (2075 / 12000) σε άλλο PC που φτιάχνω για όλα τα μέλη της οικογένειας..Να την πουλήσω με το waterblock λέω δεν νομίζω να συμφέρει και μετά θα θέλω κι άλλη κάρτα. Ε, μόλις είδα τις τιμές τα πήρα στο κρανίο ακόμα κι αν στα 44 μου μπορώ να την πάρω αν τη χρειαζόμουν πραγματικά (δεν παίζω πολύ - για πλάκα μόνο αλλά μου αρέσει το watercooling & overclocking). Μόλις είδα και τις τιμές για ASUS / EVGA και λοιπές top υλοποιήσεις αποφάσισα ότι δεν πρόκειται να συμβάλλω σε αυτή την παρωδία και θα ψηφίσω με το πορτοφόλι μου..Με ενδιαφέρει μόνο η 2080Ti δε γιατί έχω 4Κ monitor. Το πρόβλημα είναι ότι ακόμα και στα χρήματα που ζητάει δεν είναι τόσο γρήγορη σε 4Κ και όπως αναφέρθηκε παραπάνω σύντομα θα είναι ξεπερασμένη με νέους τίτλους / 3D Engines..Καλά για το RT δεν το συζητάω ότι θέλει 3-4 γενιές για να γίνει mainstream αν πάρει την κάτω βόλτα λόγω ηλιθίων τιμών των RTX καρτών.  

Πραγματικά δεν ξέρω τι σκέφτονται με αυτές τις τιμές για αντικείμενα που σε 12-14 μήνες είναι ήδη ξεπερασμένα.

Αν δεν επιστρέψουν στις παλαιότερες τιμές τό μόνο που θα καταφέρουν είναι να στείλουν ακόμα περισσότερους PC Gamers στις κονσόλες..Εγώ αυτό που βλέπω κι εδώ και σε όλα τα μεγάλα ξένα forums είναι ότι είμαστε λίγοι αυτοί που αγοράζουν τέτοιες κάρτες σε σημείο που μετά από 25 χρόνια που συμμετέχω σε forums του εξωτερικού να έχουν γίνει "χωριά" με γνωστούς. Εντάξει ίσως είμαι υπερβολικός αλλά you get the point. 

Μια ζωή έτσι ήταν αδερφέ από εποχές matrox millenium II και Voodoo 2 sli για μας τους παλιότερους.😎

Όλα τα high end είναι niche products, μη σου πώ και τα "performance" πλέον που έχουν καβαλήσει την 700ρα.

Για τους υπόλοιπους υπάρχουν μια χαρά κάρτες για 1080p60 όπως η 570 στα 130-150 euros.

Και στα cpus μια χαρά είναι ο 2600 σε παρόμοια τιμή. Επιλογές του καθενός είναι, δε χρειάζεται να πάρεις πάντα το latest and greatest. Το ιδανικό είναι να πάρεις αυτό που ταιριάζει στο σύστημά σου χωρίς να χρειαστεί να κλέψεις το ταγάρι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, DsLmAnIaC είπε

3 χρόνια development για 10 με 15 frames διαφορά και τέτοια και κάνουμε πάρτι. 

οχι 10-15 frames ρε που. 15~%. εκει που η μια πιανει 30 η αλλη θα πιανει 35 στο τσακιρ.

vfm λεμε, να ναι καλα η nvidia που τις εβγαλε χωμα τιμη  15% καλυτερη 80 ευρω φθηνοτερα, 3 χρονια μετα απ τη 1060 6. 

και ο βασικος λογος που βγαινει πιο γρηγορη ειναι οτι επιτελους μπορει να παιξει dx 12 :P gg

 

Επεξ/σία από rofl
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eγω εχω παρατησει το gaming λογω καινουργιων hobby αλλα παντα οταν βλεπω αυτες τις καρτες τερατα με πιανει μια νοσταλγια/ριγος.... Θυμαμαι τις εποχες με Crysis benchmarks και quad SLI 8800 Ultra...Ωραιες εποχες....ημουν αρκετα μικρος αλλα θυμαμαι και εποχες Voodoo 2 

Σκεφτομαι για αγορα 1060 3GB μια και με ενδιαφερει μονο το κοματι cuda+NVENC και Pure Video ( h264 και hevc decoding)

H 760 gtx kepler που εχω εχει γερασει αποτομα και καει πολλα watt λογω παλιας αρχιτεκτονικης

Αν δεν βρω 1060 3GB σε τιμη χωμα θα περιμενω λιγο για μεταχειρισμενη σκετη 1660 που εχει νεα engine για encoding/decoding σε βιντεο editing και ειδικα μεταχειρισμενη θα ειναι super value για τις αναγκες μου.

Επεξ/σία από afterhours
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, afterhours είπε

Eγω εχω παρατησει το gaming λογω καινουργιων hobby αλλα παντα οταν βλεπω αυτες τις καρτες τερατα με πιανει μια νοσταλγια/ριγος.... Θυμαμαι τις εποχες με Crysis benchmarks και quad SLI 8800 Ultra...Ωραιες εποχες....ημουν αρκετα μικρος αλλα θυμαμαι και εποχες Voodoo 2 

Σκεφτομαι για αγορα 1060 3GB μια και με ενδιαφερει μονο το κοματι cuda+NVENC και Pure Video ( h264 και hevc decoding)

H 760 gtx kepler που εχω εχει γερασει αποτομα και καει πολλα watt λογω παλιας αρχιτεκτονικης

Αν δεν βρω 1060 3GB σε τιμη χωμα θα περιμενω λιγο για μεταχειρισμενη σκετη 1660 που εχει νεα engine για encoding/decoding σε βιντεο editing και ειδικα μεταχειρισμενη θα ειναι super value για τις αναγκες μου.

επειδη μαλλον εχεις μεινει λιγο πισω (και δε σε κατηγορω γιατι ετσι πιστευα και γω μεχρι προσφατα)

σε hevc decoding και x264 κανενα προβλημα με amd.

παιζω και mpc madvr και mpv εξισου καλα με nvidia.

Αν σε ενδιαφερει μονο playback  και καθολου παιχνιδια τοτε nvidia εχει το cuda αλλα tbh στο 2019 κλαιν. καλυτερο η εφαμιλλο το dxva.

και ο mpv που ειναι το next big thing σε player, δεν νομιζω πως υποστηριζει καν.

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, rofl είπε

επειδη μαλλον εχεις μεινει λιγο πισω (και δε σε κατηγορω γιατι ετσι πιστευα και γω μεχρι προσφατα) σε hevc decoding και x264 κανενα προβλημα με amd.

παιζω και mpc madvr και mpv εξισου καλα με nvidia.

Ευχαριστω για την ενημερωση...οταν ειναι να προβω σε αγορα θα το ψαξω αναλυτικα...επειδη ειχα στο παρελθον και ΑΤΙ και nvidia δεν εχω παρωπιδες...οτι συμφερει την τσεπη μου κοιταζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, splanis είπε

 σιγα την ντροπη, αν παιξει στα 200-220 ευρω που την παταει αρκετα την 580, (και την 590 που ειναι πιο ακριβη), μια χαρα vfm θα ειναι, οσο για τα παιχνιδια, τα πηρε και ενας φιλος μου και ψαχνει κατι μηνες να τα πουλησει και δεν τα παιρνει κανεις οποτε κλαιν

καταλαβαινεις οτι μιλαμε για καρτες 2 χρονια μετα με παραπλησιο fps/$ σε σχεση με 570/580? 

αν πηγαιναμε γενικα με τετοια perf/$ βελτιωση μεσα στα χρονια αστο καλυτερα ..

 

δεν ξερω γιατι αργει να τα πουλησει ο φιλος σου πες του αν ψαχνει κανα 40αρι για το division να ξεκαβαλησει γιατι αγοραζοταν απο το ρωσικο uplay με 25 ευρω και preorder bonuses.

αν βγαλει κανα 30αρι και τα 2 μια χαρα θα τα πουλησει και γρηγορα. (πιθανο να σου χω και αγοραστη αν σε ενδιαφερει)

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ilos είπε

Μια ζωή έτσι ήταν αδερφέ από εποχές matrox millenium II και Voodoo 2 sli για μας τους παλιότερους.😎

Όλα τα high end είναι niche products, μη σου πώ και τα "performance" πλέον που έχουν καβαλήσει την 700ρα.

Για τους υπόλοιπους υπάρχουν μια χαρά κάρτες για 1080p60 όπως η 570 στα 130-150 euros.

Και στα cpus μια χαρά είναι ο 2600 σε παρόμοια τιμή. Επιλογές του καθενός είναι, δε χρειάζεται να πάρεις πάντα το latest and greatest. Το ιδανικό είναι να πάρεις αυτό που ταιριάζει στο σύστημά σου χωρίς να χρειαστεί να κλέψεις το ταγάρι.

Που τις θυμήθηκες αυτές? Αλλά για να δεις πόσο αρχαίος είμαι είχα κάνει pre-order στην Αγγλία την Orchid Righteous 3D (Voodoo 1) και μετά περίμενα το patch του Quake και να βγει το Tomb Raider για να παίξω..

Αλλά πριν από αυτές είχα πάρει και μια κάρτα της nVidia (την πρώτη της) που την έβγαζε η Diamond. Την Edge 3D που ήταν και κάρτα ήχου - μόνο 2-3 παιχνίδια της SEGA μου φαίνεται την υποστήριξαν ποτέ..είχε και gameport..lol

Πάντως σίγουρα υπάρχουν επιλογές αλλά βλέπω πως το high-end ανεβαίνει όλο και πιο ψηλά σε σημείο να έχει νόημα μόνο αν πραγματικά είτε βγάζεις χρήματα από αυτό το hardware ή δεν έχεις τι άλλο ν'αγοράσεις (π.χ. άλλα hobbies) και σε παίρνει. Το πρόβλημα μου είναι ότι χάνουν την αξία τους πολύ γρήγορα σε σχέση με άλλα πράγματα σε άλλα hobbies. 

 

 

6 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Στο 4Κ γίνεται πανωλεθρία στο Μιλάνο και χωρίς RT..Έχουμε πολύ δρόμο ακόμα.

Έχουμε γι'αυτό αποφάσισα να είμαι μια γενιά πίσω στα παιχνίδια ώστε να τα παίζω στο max (4Κ). Π.χ. πριν λίγο έπαιζα το Doom στο σύστημα μου 4Κ όλα max και ήταν καρφωμένο στα 60fps...

Μέχρι να τελειώσω όλους τους τίτλους που έχω χάσει αυτά τα χρόνια θα έχει βγει η 4080Ti αλλά εντάξει στην 3080Ti θα πω ναι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Jargon είπε

 

Έχουμε γι'αυτό αποφάσισα να είμαι μια γενιά πίσω στα παιχνίδια ώστε να τα παίζω στο max (4Κ). Π.χ. πριν λίγο έπαιζα το Doom στο σύστημα μου 4Κ όλα max και ήταν καρφωμένο στα 60fps...

Μέχρι να τελειώσω όλους τους τίτλους που έχω χάσει αυτά τα χρόνια θα έχει βγει η 4080Ti αλλά εντάξει στην 3080Ti θα πω ναι!

αυτο ειναι το καλυτερο για τη τσεπη tbh. παντα θα καλυπτει αριστα μια midrange καρτα ( που πρακτικα ειναι το hi-end, 2-3 χρονια πριν)

το jump απο 10 σε 20 δεν ηταν κακο. κακες ειναι οι τιμες και οτι αυτη τη φορα πηραμε μονο ενα perf jump σε 3 χρονια ( ενω τυπικα ειναι 1,5~ χρονος)

εκει που εχω σκυλιασει ειναι οτι αμα της περασει ετσι θα καθιερωθει απο δω και περα και δε συμφερει κανεναν αυτο.

24 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Στο 4Κ γίνεται πανωλεθρία στο Μιλάνο και χωρίς RT..Έχουμε πολύ δρόμο ακόμα.

 

ετσι ειναι μη δουλευομαστε καμμια nvidia η amd δεν μας αγαπαει. 

μη σου πω ετσι οπως το παει 4κ@60fps ultra rt on τα παντα ολα, παει για μεθεπομενη γενια.

μονο αν σκασουν οι νεες κονσολες θα ριξει η nvidia σοβαρες καρτουλες

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, rofl είπε

εκει που εχω σκυλιασει ειναι οτι αμα της περασει ετσι θα καθιερωθει απο δω και περα και δε συμφερει κανεναν αυτο.

Μα γι'αυτό δεν θ'αγοράσω την 2080Ti διότι αν δεν χάσει πωλήσεις είναι σίγουρο ότι θα παγιώσει αυτές τις τιμές. Με την 1080Τi overclocked που έχω και καμιά 80αρια παιχνίδα τη βγάζω για πολύ καιρό. Ο λόγος που θα πάρω την επόμενη (3080Ti) είναι για να δώσω τη δική μου σε άλλο μέλος της οικογένειας. Αλλά μέχρι τότε θα τη βγάλει με την GTX780 που του έχω δώσει και παίζει ακόμα σε 1080p...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...