Προς το περιεχόμενο

RTX 20series Turing thread (TU 102, TU 104, TU106)


aorus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Κατσε αυτο ειναι επισημο ή XOC σαν αυτο που βγηκε για το 2080Ti; :o

Πως μπρικαρε ρε φιλε τι εγινε αφου το δειχνει και verified! wtf?

Παλι καλα που εχουμε dual bios οντως μεγαλη βοηθεια για τετοιες περιπτωσεις

Επίσημο είναι αυτό που έχω τώρα πανω bro... Μπρικαρε με της Ftw3 και της aorus extreme..... Εννοείται αν δεν είχα dual bios ούτε καν θα το σκεφτόμουν να πάρω το ρίσκο για το αν θα μπρικαραν αυτά τα δύο  ή όχι. 

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, BabisTs είπε

Επίσημο είναι αυτό που έχω τώρα πανω bro... Μπρικαρε με της Ftw3 και της aorus extreme..... Εννοείται αν δεν είχα dual bios ούτε καν θα το σκεφτόμουν να πάρω το ρίσκο για το αν θα μπρικαραν αυτά τα δύο  ή όχι. 

Μήπως μπορεί να σε βοηθήσει αυτό https://forum.ethereum.org/discussion/9443/bricked-your-rx-480-due-to-bad-flash

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, billeiros είπε

Μήπως μπορεί να σε βοηθήσει αυτό https://forum.ethereum.org/discussion/9443/bricked-your-rx-480-due-to-bad-flash

Thanx για το tip αλλά δεν έπαθε κάτι η κάρτα.... Μέσω του δεύτερου bios που έχει έφτιαχνα αυτό που μπρικαρε.... Οπότε είμαι πανέτοιμος με δύο bios όπως είχε από την αρχή ( primary and secondary)  η κάρτα γραφικών... Δεν μου χάλασε κάτι.... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BabisTs είπε

Thanx για το tip αλλά δεν έπαθε κάτι η κάρτα.... Μέσω του δεύτερου bios που έχει έφτιαχνα αυτό που μπρικαρε.... Οπότε είμαι πανέτοιμος με δύο bios όπως είχε από την αρχή ( primary and secondary)  η κάρτα γραφικών... Δεν μου χάλασε κάτι.... 

Καλημέρα. Ναι κατάλαβα οτι το ένα λειτουργούσε κανονικά. Απλά δεν είχα καταλάβει ότι έφτιαξες ξανά το 2ο.ολα καλά λοιπόν... 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα επιχειρούσα να χαλάσω κάτι αν δεν ήμουν απόλυτα σίγουρος........ωστόσο θέλω να δώ σήμερα αν προλάβω τι έδωσε το καινούργιο bios από asus....Διακόπτης perfomance bios ή new bios..To perfomance το έχω δεί τι φτιάχνει...Από χτές το έχω γυρίσει στο new...Τα πρώτα δείγματα με μπακαλίστικο oc είναι καλύτερα από το perfomance bios που είχα......Δεν έχω ασχοληθεί με curve ακόμα......

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδακια! 

"Η απορία της ημερας"

Για πειτε γνωμη αξιζει να βαλω την 2080 στον 5960Χ (oc στα 4.6 τον εχω και ανάλυση στα παιχνιδια 1440p.)Η θα παιζει μπουκαλάκι? 

Και......

Την 2070 σκέφτομαι να την μετακομίσω στον 9700κ μιας και ο 9700 μετακόμισε στο σαλονι λογο πιο μινιμαλ εμφάνισης του κουτιου.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Δεν νομίζω να έχεις θέμα για 1440P ......τι ραμ κουβαλάει το θεριό 8C?

32gb στα 2800 ειναι και έχω σφίξει τα timmings σε 12-13-13 1t

Επεξ/σία από azazil1190
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Ειναι με 1080Ti βεβαια και 1080p αλλα μια ιδεα την περνεις.. Και εισαι και ψηλοτερα χρονισμενος εσυ.. 

Δυσκολα θα δεις μεγαλες διαφορες σε 1440p με ενα καλο συγχρονο επεξεργαστη ελαχιστα ειναι τα παιχνιδια που θα εχεις ισως λιγοτερα fps με αποκλιση μεγαλυτερη του 10%

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Ειναι με 1080Ti βεβαια αλλα μια ιδεα την περνεις.. Και εισαι και ψηλοτερα χρονισμενος εσυ.. 

Σε 1080p ναι παίζει μπουκαλάκι . Πιστευω και στα 1440p θα παιζει αλλα ελάχιστο λογικα.

Θα κανω το πείραμα και εαν ειναι οντως ελάχιστο την αφηνω.

Αλλιως ξανα τραμπα τις καρτες

Επεξ/σία από azazil1190
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Σε 1080p ναι παίζει μπουκαλάκι . Πιστευω και στα 1440p θα παιζει αλλα ελάχιστο λογικα.

Σε 1080p ειναι λογικο να την ψιλοτρωει στα αυτακια γιατι ειναι αισθητα μεγαλυτερο το IPC και φυσικα οι συγχρονοι κλοκαρονται στα 5GHz οποτε υπαρχει και ενα 400-500MHz gap που ειναι διολου ευκαταφρονητο. 

Σε 1440p ομως τουλαχιστον για τα συγχρονα δεν νομιζω οτι θα δεις πανω απο 10% ευκολα. Θα υπαρξουν τιτλοι που θα εχει και αισθητη διαφορα αλλα μπουκαλι σοβαρο  δεν το λες imho σε 1440p..

Αν επαιζες σε 1080p ή εστω αν ηταν 2080Ti που κανει stretch αισθητα περισσοτερο performance θα σου ελεγα ναι αξιζει γιατι μαζευεται σημαντικη διαφορα λιγο λιγο αλλα με 2080 δεν νομιζω οτι θα το επιχειρουσα αν ηταν αποκλειστικα για gaming και 1440p.. 

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Σε 1080p ειναι λογικο να την ψιλοτρωει στα αυτακια γιατι ειναι αισθητα μεγαλυτερο το IPC και φυσικα οι συγχρονοι κλοκαρονται στα 5GHz οποτε υπαρχει και ενα 400-500MHz gap που ειναι διολου ευκαταφρονητο. 

Σε 1440p ομως τουλαχιστον για τα συγχρονα δεν νομιζω οτι θα δεις πανω απο 10% ευκολα. Θα υπαρξουν τιτλοι που θα εχει και αισθητη διαφορα αλλα μπουκαλι σοβαρο  δεν το λες imho σε 1440p..

Αν επαιζες σε 1080p θα σου ελεγα ναι αξιζει.. 

Οπότε πρώτα ο θεος το Σαββατο ξεκινάω τις τραμπες και σας ποστάρω τα αποτελέσματα. 

Βρηκα σκορακι σε time spy με 5960 στα 4.6 και 2080 (ψιλοχαλαρη σε oc)

https://www.3dmark.com/spy/4479242

***άκυρο εχει sli o τύπος

 

Εδω παίζουμε

https://www.3dmark.com/spy/4452805

 

Επεξ/σία από azazil1190
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...