Προς το περιεχόμενο

Επιδότηση ενοικίου 2019


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://www.aade.gr/polites/akineta/misthoteria-akineton θα μπεις με τους κωδικους taxis

Θα εμφανισει καπου μια επιλογη "Προβολη δηλωσεων ανα ετος υποβολης -> Ολες οι δηλωσεις" πατας "Επιλογη"

Θα σου εμφανισει το μισθωτηριο (αν το εχει δηλωσει ο ιδιοκτητης)

Θα εχει διπλα ενα κουμπι "Αποδοχη" ή θα πατησεις διπλα σε μεγεθυντικο φακο ή καποιο εικονιδιο που θα εχει (το καλοκαιρι το εκανα και δεν θυμαμαι τι εδειχνε) και θα μπεις σε πιο πολλες λεπτομερεις του μισθωτηριου οπου θα εχει μια επιλογη "Αποδοχη".

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 643
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ρε παιδιά σήμερα διάβασα ότι έβαλαν όριο στα 17.500 για τετραμελή οικογένεια... Ήταν 21.500 και το κατεβασαν.. Τι γίνεται; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κονδυλι το κατεβασαν στο μισο απο 600 σε 300εκ και βαλανε και επιδοτηση στεγαστικου οποτε μη περιμενετε πολλα προεκλογικο μετρο στην ουσια ειναι...κατα τα αλλα κανε υπομονη να ανακοινωσουν επισημα τα κριτηρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, greengr21 είπε

Το κονδυλι το κατεβασαν στο μισο απο 600 σε 300εκ και βαλανε και επιδοτηση στεγαστικου οποτε μη περιμενετε πολλα προεκλογικο μετρο στην ουσια ειναι...κατα τα αλλα κανε υπομονη να ανακοινωσουν επισημα τα κριτηρια.

Άρα ίσως να μην γίνει και τίποτα; 

Η να γίνει για λίγους...

 

Οπότε από το 2020 δεν θα ισχύει καν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ξέρουν τι κανουνε.. Δεν ειναι χαζοι(σ αυτα τα θέματα!!) Βλεπουνε πως θα κοπεί ο περισσότερος κόσμος κ πραττουν ανάλογα.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, infini είπε

Τι γίνεται σε περίπτωση που δεν έχει υποβληθεί ηλεκτρονικά το μισθωτήριο;

Μίλησα με μεσίτη προχτές... Ψάχνω σπίτι... 

Του το ρώτησα και μου είπε είναι αναγκαστικό πλέον να γίνει... Απλά εσύ θα κάνεις αποδοχή και τέλος. 

Το δικαιούστε το επίδομα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, infini είπε

Ένας κολλητός το δικαιούται αλλά το μισθωτήριο έγινε χειρόγραφα αρκετά χρόνια πριν και μάλλον δεν έχει υποβληθεί ηλεκτρονικά.

Δνε μπορεί...πείτε στον ιδιοκτήτη να το κάνει ηλεκτρονικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση ? -ίσως χαζή-.

Ψάχνω να νοικιάσω σπίτι -τώρα είμαι προστατευόμενο μέλος- , αλλά φυσικά με τις τιμές που παίζουν στα ενοίκια είναι λίγο δύσκολο αυτή την εποχή με μισθό γύρω στα 700€.

Μπορώ να κάνω αίτηση ή θα πρέπει να μένω ήδη μόνη μου για να το δικαιούμαι?

Αν το πάρω θα είναι ένα μεγάλο βοήθημα για μένα ώστε να καταφέρω να νοικιάσω σπίτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Iliemp είπε

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση ? -ίσως χαζή-.

Ψάχνω να νοικιάσω σπίτι -τώρα είμαι προστατευόμενο μέλος- , αλλά φυσικά με τις τιμές που παίζουν στα ενοίκια είναι λίγο δύσκολο αυτή την εποχή με μισθό γύρω στα 700€.

Μπορώ να κάνω αίτηση ή θα πρέπει να μένω ήδη μόνη μου για να το δικαιούμαι?

Αν το πάρω θα είναι ένα μεγάλο βοήθημα για μένα ώστε να καταφέρω να νοικιάσω σπίτι.

Συγνωμη αλλα ειναι λιιιγο χαζη ερωτηση....Πως θα παρεις ΕΠΙΔΟΜΑ ΕΝΟΙΚΙΟΥ οταν δε νοικιαζεις σπιτι και δεν εχεις μισθωτηριο στο ονομα σου;;;;;;;;;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Iliemp είπε

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση ? -ίσως χαζή-.

Ψάχνω να νοικιάσω σπίτι -τώρα είμαι προστατευόμενο μέλος- , αλλά φυσικά με τις τιμές που παίζουν στα ενοίκια είναι λίγο δύσκολο αυτή την εποχή με μισθό γύρω στα 700€.

Μπορώ να κάνω αίτηση ή θα πρέπει να μένω ήδη μόνη μου για να το δικαιούμαι?

Αν το πάρω θα είναι ένα μεγάλο βοήθημα για μένα ώστε να καταφέρω να νοικιάσω σπίτι.

Αν ο μισθος ειναι νομιμος και καθαρα 700€ τον μηνα ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση να παρεις επιδομα ενοικιου, με τις "παλιες" φημες επρεπε να εισαι κατω απο τον κατωτατο μισθο (τον παλιο), με τις καινουριες φημες μιλαμε για αρκετα πιο κατω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, chsam είπε

Συγνωμη αλλα ειναι λιιιγο χαζη ερωτηση....Πως θα παρεις ΕΠΙΔΟΜΑ ΕΝΟΙΚΙΟΥ οταν δε νοικιαζεις σπιτι και δεν εχεις μισθωτηριο στο ονομα σου;;;;;;;;;;;;;

΄Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να νοικιάσω λόγο οικονομικού, οπότε αν έπαιρνα επίδομα τότε θα μπορούσα να νοικιάσω σπίτι και να γίνω ανεξάρτητη. 

Πιο πολύ ρώτησα γιατί δεν ήξερα αν κοιτάνε μισθωτήριο . Αλλά έτσι σίγουρα δεν γίνεται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Iliemp είπε

΄Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να νοικιάσω λόγο οικονομικού, οπότε αν έπαιρνα επίδομα τότε θα μπορούσα να νοικιάσω σπίτι και να γίνω ανεξάρτητη. 

Πιο πολύ ρώτησα γιατί δεν ήξερα αν κοιτάνε μισθωτήριο . Αλλά έτσι σίγουρα δεν γίνεται!

Ετσι κ αλλιως με 700 ευρω (αν ειναι καθαρα) ξεπερνας το οριο των 7000ευρω για μονοπροσωπο νοικοκυριο, αλλα κ να ησουν εντος του οριου θα επαιρνες μονο 70ευρω επιδομα...ολα αυτα αν πρωτα νοικιασεις σπιτι οπως προειπα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...