Προς το περιεχόμενο

Επιδότηση ενοικίου 2019


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 643
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

43 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

ΝΑΙ, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΤΟ ΕΝΑ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ!

Και εγώ έτσι πιστεύω απλά διάβασα σήμερα στα site αυτό και με έχει μπερδέψει λιγο

"Στο πρόγραμμα εξαιρούνται τα νοικοκυριά που: - Είναι ενταγμένα σε οποιοδήποτε άλλο πρόγραμμα επιδότησης ή κάλυψης ενοικίου."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, levilevi2323 είπε

Και εγώ έτσι πιστεύω απλά διάβασα σήμερα στα site αυτό και με έχει μπερδέψει λιγο

"Στο πρόγραμμα εξαιρούνται τα νοικοκυριά που: - Είναι ενταγμένα σε οποιοδήποτε άλλο πρόγραμμα επιδότησης ή κάλυψης ενοικίου."

Μάλλον εννοεί για πρόγραμμα επιδότησης ενοικίου και όχι για επιδότηση κεα, ανέργων κλπ.

Η Πέμπτη ή Παρασκευή εκτός απροόπτου ανοίγει η πλατφόρμα για υποβολή αιτήσεων σύμφωνα με τα ειδησεογραφικά δελτία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ https://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/oikonomia/245931/epidoma-enoikiou-2019-pos-tha-kanete-tin-aitisi-ta-10-simeia-pou-prepei-na-proseksete-pinakes
γράφει οτι το όριο καταθέσεων για μονοπρόσωπο νοικοκυριό είναι 7000€.Δηλαδή αν κάποιος έχει στην τράπεζα πάνω από 7.000€ δεν το δικαιούται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ισχύει για επιδότηση στεγαστικού δανείου, πρώτης κατοικίας ;;

Στην αρχή το άκουγα αλλα τώρα τελευταία ακούω μόνο για επιδότηση ενοικίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. 

Σχετικα με το επίδομα που αναμένεται να δοθεί αυτες τις μερες,  το σπιτι που νοικιαζουμε ειναι καταχωρημενο και στους 2. Θα το παρουμε ο καθενας ξεχωριστα;  Δεν ειμαστε παντρεμενοι... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, phanispal είπε

Έχετε κάνει και οι δύο ηλεκτρονικό μισθωτήριο;

Εαν έχουμε κάνει και οι δύο (αυτό που ισχύει στη δική μου περίπτωση) , τι γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι εχουμε κανει.  Υπαρχουν και των 2 τα ονοματα μεσα για το ιδιο ακινητο.  (ενα μισθωτηριο) 

Επεξ/σία από shot00
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω ως ιδιοκτητης.

Μου ζητησε σημερα ο ενοικιαστης μου, εναν λογαριασμο τραπεζας για να μου καταβαλλεται μερος του ενοικιου που θα παρει ως επιδομα εκεινος. 120€ το μηνα μου ειπε πως δικαιουται και πως θα τα βλεπω στον λογαριασμο μου ακομα και 3 μηνες μαζεμενα. Επειδη δεν μου εχει ξανατυχει, αυτο το επιδομα καταβαλλεται στον ιδιοκτητη ή στον ενοικιαστη και με ποιον τροπο τελικα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...