Προς το περιεχόμενο

Η Apple επανακυκλοφορεί το iPhone SE στις ΗΠΑ με τιμές που ξεκινούν από τα $249


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, Plapoutas είπε

Δεν είναι δικαιολογία φίλτατε και να είναι έτσι όπως λες, δεν αντιλέγω. Το Android αυτή τη στιγμή είναι πιο Flexible όσον αφορά τις υπηρεσίες και την υποστήριξη όπως και άλλα οικοσυστήματα. Η Apple όχι μόνο μπλοκάρει Developers που θέλουν να φέρουν κάτι το διαφορετικό στο AppStore, εξακολουθεί να έχει τα πάντα κλειστά για να περιστρέφονται όλοι γύρω της και απόδειξη για ακόμη μια φορά ήταν το HomePod που δεν πούλησε όπως περίμενε και μετά αποφάσισε να ανοίξει το Apple Music και σε άλλες πλατφόρμες όπως το Echo. Το ίδιο συμβαίνει και με το Apple TV και το iTunes + Airplay. Ενώ ο ανταγωνισμός ανοίγετε ώστε όλες οι υπηρεσίες να συνεργάζονται μεταξύ τους, η Apple προσπαθεί ακόμα να κρατήσει τα πάντα  κλειστά και όταν αποτυχαίνει, αλλάζει ξαφνικά απόφαση 180 μοιρών. Θες ένα ακόμα παράδειγμα; Η πεθερά μου έχει ένα Macbook 12" εκεί έγραψε ένα σωρό σημειώσεις. Αγόρασε πρόσφατα ένα Galaxy s9 και ήθελε να συγχρονίσει τις σημειώσεις της με το Smartphone. Νομίζεις τα κατάφερε; όχι γιατί πολύ απλά η Apple δεν το υποστηρίζει. Αντίθετα μπορώ να συνδέσω οποιονδήποτε λογαριασμό σημειώσεων και λειτουργεί άψογα. Το ίδιο συμβαίνει με τα προϊόντα Smart home, ενώ ο ανταγωνισμός λειτουργεί κάτω από ένα κοινό πρωτόκολλο, η Apple έχει δικό της "HomeKit" certified με υπερκοστολογημένα  certified και καλά προϊόντα.

Μπαρούφες λες πάλι.

Δεν είναι "flexible" με την δικιά σου λογική, για να μην γεμίζει σαβούρο-apps που δεν τα ελέγχει κανένας στο store της.

Θέλεις να σου πω παραδείγματα στο Google app store γεμάτα στα "περίεργα" permissions για location - μηνύματα-κατάλογο τηλεφώνων ?

Πες στην πεθερά σου να δοκιμάσει OneNote - Evernote etc.  Δεν θα σου πω για το Google Notes και Calendar και εκπλαγείς. Δουλεύουν μια χαρά σε όλες τις πλατφόρμες 

Αν έχω τις σημειώσεις μου στο Mi notepad της Xiaomi, μπορώ αντίστοιχα να τις εισάγω στο MacBook μου ή στο iphone μου ? Βοήθησε με γιατί ακόμα import δεν έχω δει..

Η πλατφόρμα της Apple για HomeKit το τελευταίο ένα χρόνο, δίνει certifications σε συσκευές που δεν φέρουν το security chip που απαιτούσε παλαιότερα η Apple . Και μάντεψε γιατί υποχρέωνε να έχουν έξτρα τσιπάκι ασφαλείας και να είναι certified.

Η μόνη πλατφόρμα που αξιόπιστα παίζουν όλα τα compatible components, με όμορφο γραφικό περιβάλλον και υποτυπώδεις αυτοματισμούς είναι δυστυχώς μόνο της Apple! Όλα τα υπόλοιπα είναι απλά ένα χάος.

Θέλεις να μιλήσουμε για τα Skills της Αlexa και την αντίστοιχη λύση ? Θέλεις να μιλήσουμε για τον Google assistant?

Και μην με προκαλέσεις, γιατί θα σε στείλω στο thread του Smart Home Gadgets που μιλάμε σοβαρά για αυτοματισμούς, και όχι να πετάμε παπαρίτσες για να δημιουργούμε εντυπώσεις.

 

Επεξ/σία από tsakfot
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 415
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Μόλις τώρα, billdanos είπε

Και μετά από αυτά θες να συζητήσουμε και σοβαρά ε? Αρκετά νομίζω... Έχω μια φράση που σιχαίνομαι και θα την πω: Καλή Συνέχεια! 😛 

Όπως θέλεις, δεν έχεις και άδικο, όπως είπα και παραπάνω και πέτρα να είναι με το λογότυπο της εσύ τεχνολογικό επίτευγμα θα το χαρακτηρίσεις, καλή συνέχεια :)

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το SE είναι αξιόλογο ακόμα και το 2019.Αρκετά γρήγορο για απλή χρήση facebook, google maps, mail, χρήση google drive. Το σημαντικότερο, δεν κολλάει ποτέ.

Η μεγαλύτερη διαφορά μεταξύ iphone και android phones είναι η ασφάλεια του πρώτου σε σχέση με τα δεύτερα.

Επίσης είναι και διαφορετικά τα target groups.

Ο μέσος χρήστης android ενθουσιάζεται επειδή έχει υπέρυθρες το κινητό του και μπορεί να αλλάξει κανάλια στην τηλεόραση από μακριά ή να ανάψει και να σβήσει το air condition.

Ο μέσος χρήστης iphone θέλει μία συσκευή να δουλεύει απροβλημάτιστα, χωρίς να χρειάζεται να μπει στις ρυθμίσεις και να αλλάξει τα πάντα για να φέρει το κινητό στα μέτρα του. Να ξέρει πως οι επάφες του αποθηκεύονται στο cloud αυτόματα οπότε δεν πρόκειται να τις χάσει ποτέ. Όταν πάρει καινούργιο iphone βάζοντας το apple id να έχει ακριβώς ό,τι είχε και στο προηγούμενο.

Σίγουρα γίνονται και στα android phones αλλά όχι με την ίδια ευκολία.

Επίσης ένα iphone μπορείς να το έχεις για 5 χρόνια και να δουλεύει όπως την πρώτη μέρα.

Τα android phones πρέπει να τα αλλάζεις κάθε 2 χρόνια αν δεν χαλάσουν πριν.

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κοντομανικο απο apple  των 80's αφορετο και μια αφισα βινυλ με τον Γκαντι "Think Different" αφου πουλησα τις υπολοιπες αφισες σε ρεκορ χρονο εδω στο Insomnia.

Φυσικα καιμια πετρα θα ειχε αξια, αφου την δινουμε εμεις οι ανθρωποι. Ειδικα απο ηταν η τελευταια που ακουμπησε ο jobs. Χιλιαδες ευρω στην γυρα.

Apple ειναι και γυριζει μαγκες. Μην ειστε ρατσιστες με τα χρηματα και απο που προερχονται, το ιδιο χρωμα εχουν!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tsakfot είπε

Μπαρούφες λες πάλι.

Δεν είναι "flexible" με την δικιά σου ορολογία, για να μην γεμίζει σαβούρο-apps που δεν τα ελέγχει κανένας στο store της.

Θέλεις να σου πω παραδείγματα στο Google app store γεμάτα στα "περίεργα" permissions για location - μηνύματα-κατάλογο τηλεφώνων ?

Πες στην πεθερά σου να δοκιμάσει OneNote - Evernote etc. 

Αν έχω τις σημειώσεις μου στο Mi notepad της Xiaomi, μπορώ αντίστοιχα να τις εισάγω στο MacBook μου ή στο iphone μου ? Βοήθησε με γιατί ακόμα import δεν έχω δει..

Η πλατφόρμα της Apple για HomeKit το τελευταίο ένα χρόνο, δίνει certifications σε συσκευές που δεν φέρουν το security chip που απαιτούσε παλαιότερα η Apple . Και μάντεψε γιατί υποχρέωνε να έχουν έξτρα τσιπάκι ασφαλείας και να είναι certified.

Η μόνη πλατφόρμα που αξιόπιστα παίζουν όλα τα compatible components, με όμορφο γραφικό περιβάλλον είναι δυστυχώς μόνο της Apple. Όλα τα υπόλοιπα είναι απλά ένα χάος. Και μην με προκαλέσεις, γιατί θα σε στείλω στο thread του Smart Home Gadgets που μιλάμε σοβαρά για αυτοματισμούς, και όχι να πετάμε παπαρίτσες για να δημιουργούμε εντυπώσεις.

Πόσο εύκολα τρως τα ψέματα της Apple πόσο μάλλον τα λες και παραπέρα. Ξέχασες μου φαίνεται την πληθώρα Malware που είχε κατα καιρούς στο AppStore. Αλλά σοβαρά Apps όπως το SteamLink έφαγαν πόρτα από το AppStore με τον φόβο ότι θα της φάνε το ψωμί από τα Gaming Notebook της εταιρίας. Το Note app στο Macbook συγχρονίζει με Google Notes, απορώ τι πετριά έχεις με την Xiaomi, τεσπα.. το θέμα είναι ότι ναι μπορείς να συγχρονίσεις τις Google Notes σου στο Macbook, το αντίθετο όμως όχι. Βλέπω που προτείνεις εναλλακτικές λύσεις της Microsoft ή του Evernote, τελικά δεν είναι τόσο τέλεια η Apple. Τα Mfi, HomeKit και άλλα κουραφέξαλα Certificates της Apple δεν είναι ασφάλεια αλλά κέρδος για την εταιρία, είναι ποσοστά που βάζουν στην τσέπη τους για κάθε πώληση του Third Party καλωδίου, ακουστικών, λάμπας, πρίζας κλπ  Χάος προφανώς σου έχει προκαλέσει η Apple με τις ανακρίβειες που σου μαθαίνει. Θες να το πάμε με παραδείγματα, εμπρός στείλε μου PM να σου απαριθμήσω άπειρους αυτοματισμούς που κάνω σε δευτερόλεπτα που στο τρομερό οικοσύστημα της Apple θα ήθελες να είχες. Αυτά τα 10 πράγματα που σου προσφέρει η μαμά Apple ξέρεις γιαυτό και πιστεύεις ότι μόνο αυτά λειτουργούν. Αν κοιτάξεις πέρα από την γυάλα της Apple που βρίσκεσαι θα δεις πόσο περισσότερες, εργονομικότερες και οικονομικότερες είναι οι επιλογές.

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα είναι απο τα πιο όμορφα κινητά ακόμα και σήμερα σαν σουλούπι...γουστα είναι αυτα!!!
Κάτοχος iphone 7 και δεν κρύβω οτι το γλυκοκοιτάω ακόμα και σήμερα...
Χρήση που κάνω: τηλέφωνα- email- search -λίγο surf- viber - messenger - whatsapp - ebay - instagram...φωτογραφίες αποφεύγω να βγάζω με το κινητό(εχω μαζί μου σχεδον παντα μια compact)...
Κουράστηκα με τις γκουμούτσες!!!
Απο διάφορα reviews πάντως το κινητο μόνο θετικά σχόλια παίρνει!!!

 

P.S Θεωρώ οτι αν το ιδιο μοντέλο καταφέρει η apple να το κανει χωρις bezel με καλύτερα χαρακτηριστικά θα γίνει ανάρπαστο...
 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Plapoutas είπε

Πόσο εύκολα τρως τα ψέματα της Apple πόσο μάλλον τα λες και παραπέρα. Ξέχασες μου φαίνεται την πληθώρα Malware που είχε κατα καιρούς στο AppStore. Αλλά σοβαρά Apps όπως το SteamLink έφαγαν πόρτα από το AppStore με τον φόβο ότι θα της φάνε το ψωμί από τα Gaming Notebook της εταιρίας. Το Note app στο Macbook συγχρονίζει με Google Notes, απορώ τι πετριά έχεις με την Xiaomi, τεσπα.. το θέμα είναι ότι ναι μπορείς να συγχρονίσεις τις Google Notes σου στο Macbook, το αντίθετο όμως όχι. Βλέπω που προτείνεις εναλλακτικές λύσεις της Microsoft ή του Evernote, τελικά δεν είναι τόσο τέλεια η Apple. Τα Mfi, HomeKit και άλλα κουραφέξαλα Certificates της Apple δεν είναι ασφάλεια αλλά κέρδος για την εταιρία, είναι ποσοστά που βάζουν στην τσέπη τους για κάθε πώληση του Third Party καλωδίου, ακουστικών, λάμπας, πρίζας κλπ  Χάος προφανώς σου έχει προκαλέσει η Apple με τις ανακρίβειες που σου μαθαίνει. Θες να το πάμε με παραδείγματα, εμπρός στείλε μου PM να σου απαριθμήσω άπειρους αυτοματισμούς που κάνω σε δευτερόλεπτα που στο τρομερό οικοσύστημα της Apple θα ήθελες να είχες. Αυτά τα 10 πράγματα που σου προσφέρει η μαμά Apple ξέρεις γιαυτό και πιστεύεις ότι μόνο αυτά λειτουργούν. Αν κοιτάξεις πέρα από την γυάλα της Apple που βρίσκεσαι θα δεις πόσο περισσότερες, εργονομικότερες και οικονομικότερες είναι οι επιλογές.

Μιλάς μωρέ για ασφάλεια και συγκρίνεις την Apple με την Google kai δη τα stores τους?? δλδ. και ο παραλογισμός έχει τα όρια του

Πέρνα απο το thread με τα Smart Home να μας τα δείξεις υπέρτατε τύπε 😂

έχεις και pm γιατί με προκάλεσες ;)

 

Επεξ/σία από tsakfot
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, actionstudiogr είπε

Το SE είναι αξιόλογο ακόμα και το 2019.Αρκετά γρήγορο για απλή χρήση facebook, google maps, mail, χρήση google drive. Το σημαντικότερο, δεν κολλάει ποτέ.

Η μεγαλύτερη διαφορά μεταξύ iphone και android phones είναι η ασφάλεια του πρώτου σε σχέση με τα δεύτερα.

Επίσης είναι και διαφορετικά τα target groups.

Ο μέσος χρήστης android ενθουσιάζεται επειδή έχει υπέρυθρες το κινητό του και μπορεί να αλλάξει κανάλια στην τηλεόραση από μακριά ή να ανάψει και να σβήσει το air condition.

Ο μέσος χρήστης iphone θέλει μία συσκευή να δουλεύει απροβλημάτιστα, χωρίς να χρειάζεται να μπει στις ρυθμίσεις και να αλλάξει τα πάντα για να φέρει το κινητό στα μέτρα του. Να ξέρει πως οι επάφες του αποθηκεύονται στο cloud αυτόματα οπότε δεν πρόκειται να τις χάσει ποτέ. Όταν πάρει καινούργιο iphone βάζοντας το apple id να έχει ακριβώς ό,τι είχε και στο προηγούμενο.

Σίγουρα γίνονται και στα android phones αλλά όχι με την ίδια ευκολία.

Επίσης ένα iphone μπορείς να το έχεις για 5 χρόνια και να δουλεύει όπως την πρώτη μέρα.

Τα android phones πρέπει να τα αλλάζεις κάθε 2 χρόνια αν δεν χαλάσουν πριν.

δε με νοιαζουν τα φανμποι γουορς, αλλα ειναι κριμα καποιος που χει μια ωραια γνωμη να βαζει ανακριβειες..

μια χαρα κρατανε τα κινητα απο κατασκευαστες περα του μηλου και ουτε χρειαζεται να κανεις καποια ρυθμιση.

το μηλο δεν εχει βρει τη μυστικη συνταγη του καβουροπατι, τα μονα θετικα που εχει σε σχεση με ολο τον ανταγωνισμο ειναι οι ενημερωσεις, το οικοσυστημα και το στορ της. απο κει και περα αναλογα τα μοντελα που συγκρινει κανεις καπου χανει αλλου κερδιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

δε με νοιαζουν τα φανμποι γουορς, αλλα ειναι κριμα καποιος που χει μια ωραια γνωμη να βαζει ανακριβειες..

μια χαρα κρατανε τα κινητα απο κατασκευαστες περα του μηλου και ουτε χρειαζεται να κανεις καποια ρυθμιση.

το μηλο δεν εχει βρει τη μυστικη συνταγη του καβουροπατι, τα μονα θετικα που εχει σε σχεση με ολο τον ανταγωνισμο ειναι οι ενημερωσεις, το οικοσυστημα και το στορ της. απο κει και περα αναλογα τα μοντελα που συγκρινει κανεις καπου χανει αλλου κερδιζει

H Μυστική συνταγή της εταιρίας είναι Brainwashing μέσω παραπλανητικού Marketing. Δεν έχουν smartphone έχουν iPhone, δεν έχουν Laptop έχουν Macbook, παλιά δεν είχαν Mp3 Player είχαν iPod και πάει λέγοντας, ο τεχνολογικός αναλφαβητισμός είναι αυτός που φέρνει τα λεφτά στην εταιρία, κάνοντας τον πελάτη σου τυφλό ακόλουθο. Δεν σου λέει τι κάνει καλύτερα το καινούργιο τηλέφωνο, σου λέει είναι γρήγορο έχει καλή κάμερα και "Retina" οθόνη, έχεις "Magic Mouse" "Magic Keyobard" μαρκετίστικα ονόματα υποδεέστερων προϊόντων που στα πουλάνε χρυσά. Επειδή δεν μπορούσαν να ξαναπετάξουν την καραμέλα με την Retina στο XR το έκαναν "Liquid Retina" ενώ είναι η ίδια LCD που φορούσαν τα iPhone τόσα χρόνια, τίποτα το ιδιαίτερο, αλλά ο κλασσικός Fan νιώθει μοναδικός. 

  • Like 3
  • Thanks 4
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Plapoutas είπε

H Μυστική συνταγή της εταιρίας είναι Brainwashing μέσω παραπλανητικού Marketing. Δεν έχουν smartphone έχουν iPhone, δεν έχουν Laptop έχουν Macbook, παλιά δεν είχαν Mp3 Player είχαν iPod και πάει λέγοντας, ο τεχνολογικός αναλφαβητισμός είναι αυτός που φέρνει τα λεφτά στην εταιρία, κάνοντας τον πελάτη σου τυφλό ακόλουθο. Δεν σου λέει τι κάνει καλύτερα το καινούργιο τηλέφωνο, σου λέει είναι γρήγορο έχει καλή κάμερα και "Retina" οθόνη, έχεις "Magic Mouse" "Magic Keyobard" μαρκετίστικα ονόματα υποδεέστερων προϊόντων που στα πουλάνε χρυσά. Επειδή δεν μπορούσαν να ξαναπετάξουν την καραμέλα με την Retina στο XR το έκαναν "Liquid Retina" ενώ είναι η ίδια LCD που φορούσαν τα iPhone τόσα χρόνια, τίποτα το ιδιαίτερο, αλλά ο κλασσικός Fan νιώθει μοναδικός. 

Eίπε αυτός που έχει "INFINITY DISPLAY"!!!

Βρε μπας και είσαι ο Ντάλλας και όχι ο Πλαπούτας???

 

 

 

 

Επεξ/σία από crossmo
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, crossmo είπε

Eίπε αυτός που έχει "INFINITY DISPLAY"!!!

Με την διαφορά ότι άμα ρωτήσεις χρήστη Samsung τι οθόνη έχει θα σου πει καμπυλωτή ή OLED. Δεν θα σου πει Retina. Που άκουσα γκόμενα στο κατάστημα να ρωτάει τον πωλητή αν το Note έχει Retina οθόνη και να το απορρίπτει επειδή δεν έχει Retina και να παίρνει το iPhone με την LCD. Αυτό είναι τεχνολογικός αναλφαβητισμός μέσω Brainwashing.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μεγαλύτερη διαφορά μεταξύ iPhone και Android είναι ότι η Google καταγράφει τα πάντα όσον αφορά την χρήση ενώ η Apple όχι. Επομένως όποιος ενδιαφέρεται για θέματα privacy αγοράζει iPhone. Ανεξάρτητα από το αν είναι καλύτερα κινητά ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

δε με νοιαζουν τα φανμποι γουορς, αλλα ειναι κριμα καποιος που χει μια ωραια γνωμη να βαζει ανακριβειες..

μια χαρα κρατανε τα κινητα απο κατασκευαστες περα του μηλου και ουτε χρειαζεται να κανεις καποια ρυθμιση.

το μηλο δεν εχει βρει τη μυστικη συνταγη του καβουροπατι, τα μονα θετικα που εχει σε σχεση με ολο τον ανταγωνισμο ειναι οι ενημερωσεις, το οικοσυστημα και το στορ της. απο κει και περα αναλογα τα μοντελα που συγκρινει κανεις καπου χανει αλλου κερδιζει

https://www.itsworthmore.com/blog/post/years-a-new-smartphone-last

Δεν ξέρω αν είναι αξιόπιστη πηγή αλλά έχω καταλήξει και εγώ περίπου στα ίδια συμπεράσματα, fanboy δεν είμαι έχω windows pc, ubuntu laptop, iphone ,ipad και android tablet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Plapoutas είπε

Με την διαφορά ότι άμα ρωτήσεις χρήστη Samsung τι οθόνη έχει θα σου πει καμπυλωτή ή OLED. Δεν θα σου πει Retina. Που άκουσα γκόμενα στο κατάστημα να ρωτάει τον πωλητή αν το Note έχει Retina οθόνη και να το απορρίπτει επειδή δεν έχει Retina και να παίρνει το iPhone με την LCD. Αυτό είναι τεχνολογικός αναλφαβητισμός μέσω Brainwashing.

Και το καμπυλωτή δλδ είναι όρος τεχνολογικά αλφάβητιασμένου?

Επίσης για το burn in των amoled οθονών το μάρκετινγκ της Samsung μιλάει? που θα πρέπει να το δουλεύει το κινητό με μαύρα φόντα για παν ενδεχόμενο? στα events αναφέρεται πουθενά?

Ή θες να πούμε για τo event του Note 8 που ο Τσακι Τσαν έκανε πλάκα για τις βόμβες που ανακάλεσε και τα πρόβατα από κάτω χειροκροτούσαν?

Ξέρεις, δεν είναι υποχρεωμένος ο καταναλωτής να κατέχει τα της τεχνολογίας... ο πωλητής όμως είναι και πρέπει ξεκάθαρα να εξηγεί τις διαφορές... αν δεν το κάνει για να πουλήσει τότε δεν φταίει η Apple και η κάθε Apple για τους όρους που χρησιμοποιεί...

 

 

Επεξ/σία από crossmo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Plapoutas είπε

Με την διαφορά ότι άμα ρωτήσεις χρήστη Samsung τι οθόνη έχει θα σου πει καμπυλωτή ή OLED. Δεν θα σου πει Retina. Που άκουσα γκόμενα στο κατάστημα να ρωτάει τον πωλητή αν το Note έχει Retina οθόνη και να το απορρίπτει επειδή δεν έχει Retina και να παίρνει το iPhone με την LCD. Αυτό είναι τεχνολογικός αναλφαβητισμός μέσω Brainwashing.

Πλαπούτας - ο ήρωας που με αυταπάρνηση προτάσει τα στήθη του ενάντια στη διαβολική πολυεθνική εν ονόματι Apple 😂 άσε μας ρε Πλαπούτα με τις ιστορίες σου. Τέτοιες γκόμενες σου βρίσκω δεκάδες, μια βόλτα στα public να κάνεις όταν έχει εκπτώσεις και θα ακούσεις πολλά τέτοια από όλα τα στρατόπεδα. Αν νομίζεις ότι για τον τεχνολογικό αναλφαβητισμό ευθύνεται η Apple ή μάλλον το brainwashing της Apple τότε μάλλον είσαι πιο κολλημένος και από τον πιο κολλημένο οπάδο της Apple. 

 Εσύ και ο κολλητός σου ο Istros λοιπόν καλά θα κάνετε να σταματήσετε να είστε σε οίστρο σε κάθε thread της Apple γιατί μας τα έχετε κάνει πλανήτες! 

  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...