Προς το περιεχόμενο

Η Apple επανακυκλοφορεί το iPhone SE στις ΗΠΑ με τιμές που ξεκινούν από τα $249


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Plapoutas είπε

Πρώτον αν διάβαζες τα προηγούμενα σχόλια θα έβλεπες ότι έχω Apple προϊόντα σπίτι αλλά προτιμώ να χρησιμοποιώ Android. Επίσης δεν τα βρίσκω για παράδειγμα παντόφλες,  τώρα το ποιος βλέπει την διαφορά ανάμεσα σε HD 720p  και WQHD ή 4K σε οθόνες φαίνεται όταν το 2019 είστε διατεθειμένοι να αγοράσετε το SE ή την "Liquid Retina". btw SE λέγεται το μοντέλο όχι 5SE.

Και το S9 που αναφέρεις πως έχεις εσύ Galaxy S9 λέγεται... το θέμα σου ποιό ακριβώς είναι?

Επίσης... δεν ΕΙΜΑΣΤΕ, δεν εκπροσωπώ καμμία εταιρία και ΑΝ διάβαζες και εσύ τα προηγούμενα σχόλια μου και δεν έμενες μόνο στην λέξη APPLE, που προφανώς είναι κόκκινο πανί για εσένα, θα έβλεπες ότι έχουν περάσει ουκ ολίγα android από τα χέρια μου. Το γεγονός ότι έχω και Samsung και Αpple προφανώς δεν σου λέει τίποτε αφού το κόλλημα σου είναι ξεκάθαρα με την Αpple.

 

 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, crossmo είπε

Και το S9 που αναφέρεις πως έχεις εσύ Galaxy S9 λέγεται... το θέμα σου ποιό ακριβώς είναι?

Επίσης... δεν ΕΙΜΑΣΤΕ, δεν εκπροσωπώ καμμία εταιρία και ΑΝ διάβαζες και εσύ τα προηγούμενα σχόλια μου και δεν έμενες μόνο στην λέξη APPLE, που προφανώς είναι κόκκινο πανί για εσένα, θα έβλεπες ότι έχουν περάσει ουκ ολίγα android από τα χέρια μου. Το γεγονός ότι έχω και Samsung και Αpple προφανώς δεν σου λέει τίποτε αφού το κόλλημα σου είναι ξεκάθαρα με την Αpple.

Samsung είναι η εταιρία, Galaxy το προϊόν και s9 το μοντέλο. Apple είναι η εταιρία, iPhone το προϊόν και SE το μοντέλο, όχι 5SE.

Επεξ/σία από Plapoutas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Istros είπε

Να πέσει και άλλο η τιμή εννοώ. Σήμερα κ τα 30€ λεφτά είναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Plapoutas είπε

Samsung είναι η εταιρία, Galaxy το προϊόν και s9 το μοντέλο. Apple είναι η εταιρία, iPhone το προϊόν και SE το μοντέλο, όχι 5SE.

Ωχ... άλλο μου πούλησαν... το δικό μου γράφει 5 SE πίσω.

Φτού!!!!

Επεξ/σία από crossmo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η apple του jobs πέθανε μαζι του δυστυχως. αδικαιολόγητη κίνηση. βγάζουν πρωτα το iphone xr με οθόνη του 4 μετα επανακυκλοφορούν το se.  πιο πολυ κίνηση πανικού μου φαινεται.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, teri23 είπε

η apple του jobs πέθανε μαζι του δυστυχως. αδικαιολόγητη κίνηση. βγάζουν πρωτα το iphone xr με οθόνη του 4 μετα επανακυκλοφορούν το se.  πιο πολυ κίνηση πανικού μου φαινεται.

Αυτό ακριβώς, όταν ο Jobs ήταν η κεφαλή της εταιρίας, η Apple κυκλοφορούσε προϊόντα που ήταν μοναδικά. Πλέον ακολουθεί τον ανταγωνισμό με μισοφτιαγμένες λύσεις και όπως είδαμε και φέτος τίποτα το μοναδικό. iPhone σε καινούργια χρώματα, νέα Emojis, Animojis και άλλα παιχνιδάκια για εφήβους. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, billdanos είπε

Για εσένα μπορεί και το καταλαβαίνω. Για άλλους όμως δεν ισχύει αυτό. Και είναι πααααααρα πολλοί αυτοί που θα διάλεγαν ακόμη και τώρα το SE σε αυτή την τιμή! 

Θυμίζεις αυτές τις πωλήτριες στις γνωστές αλυσίδες που πάνε οι ηλικιωμένοι για ανανέωση υπολοίπου στο καρτοκινητό και τους λένε "Όχι κύριε, καρτοπρόγραμμα θα κάνετε, καταλαβαίνω τις ανησυχίες σας μα από 02/2019 θα ισχύει χρέωση ανανέωσης 12€, με ένα καρτοπρογραμματάκι στα 15,00 θα έχετε και παραπάνω λεπτά και mb και φυσικά φραγή για να μην ξεφεύγει το υπόλοιπο χωρίς να διευκρινίζουν το βασικότερο όλων απ τα πολλά κακά (βασικά μόνο κακά) της δέσμευσης ενός συμβολαίου. ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ"

Πραγματικά να προσέχουμε λίγο τι λέμε, άκου εκεί σε αυτή την τιμή και άντε η πωλήτρια να πουλήσει θέλει, εσύ εάν δεν έχεις κάποια προμήθεια δεν καταλαβαίνω γιατί λες κάτι τέτοιο και με ΘΑΥΜΑΣΤΙΚΟ μάλιστα.

 

Όχι δεν είναι μια καλή τιμή ρε παιδιά είναι εντελώς απαράδεκτο το ξεστοκάρισμα να κοστίζει τόσο πολλά χρήματα και πόσο μάλλον στο ξεπερασμένο SE. Για όνομα δηλαδή, και μην αρχίσετε τα γνωστά των αναβαθμίσεων διότι άμα είναι η συσκευή μου να πέσει στο 50% της απόδοσης σε ταχύτητα και μπαταρία να τα χέσω και τα updates.

Ήδη πριν 2 χρόνια περίπου στα 360,00€ που το πήραμε ήταν στα οριακά της αγοράς, μικρό μέγεθος, ios τέλος πάντων το πήραμε, που κανείς δεν αμφισβήτησε τόσο το λογισμικό όσο την ίδια την εταιρεία (τουλάχιστον εγώ) άσχετα που εμένα απλά δεν με βολεύει ένα iphone, και ναι, πριν πάρω το s9 σκεφτόμουν και το iphone 8 άλλα ήξερα πως τα το δώσω σε λίγους μήνες. Τώρα με τέτοια αγορά εκεί έξω με τίποτα, ούτε καν να πετάξεις τα χρήματα σου για ένα SE. Ούτε μόστρα δεν παρέχει πλέον σε αυτούς που θέλουν να σκεφτούν να να το αγοράσουν, ένας άνθρωπος που ξέρει τι παίζει εκεί έξω δεν παίζει δεν ασχολείται, σχετικά με όλους τους υπόλοιπους απλά τους αποτρέπουμε όχι επειδή είναι apple, επειδή δεν αξίζει το τηλέφωνο και δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Εγώ προσωπικά δεν μπορώ να πω σε κάποιον να αγοράσει ένα παλιό τηλέφωνο ακριβά, είτε είναι apple, είτε samsung ή οτιδήποτε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
7 minutes ago, Plapoutas said:

Αυτό ακριβώς, όταν ο Jobs ήταν η κεφαλή της εταιρίας, η Apple κυκλοφορούσε προϊόντα που ήταν μοναδικά. Πλέον ακολουθεί τον ανταγωνισμό με μισοφτιαγμένες λύσεις και όπως είδαμε και φέτος τίποτα το μοναδικό. iPhone σε καινούργια χρώματα, νέα Emojis, Animojis και άλλα παιχνιδάκια για εφήβους. 

Ωραία δικαιολογία. Μόνο που και αυτός να ήταν ακόμη στο τιμόνι, τα ίδια θα λέγατε πάλι...

Η επιτυχία του Jobs ήταν άμεσα συνδεδεμένη και με την εποχή εκείνη που δεν υπήρχε καμία σημαντική εξέλιξη στο χώρο της μουσικής και της τηλεφωνίας αργότερα. Έκανε τις σωστές κινήσεις και οδήγησε και στην εξέλιξη του ανταγωνισμού φτάνοντας στο σήμερα που υπάρχει ένας σχετικός κορεσμός.

Το παιχνίδι από δω και πέρα θα το κερδίσει όποιος θα ασχοληθεί περισσότερο με τις υπηρεσίες και όχι τόσο με το hardware. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε ξερω τι εχει ειπωθει στις προηγουμενες σελιδες, ισως ειναι μια κινηση της apple να δει κατα ποσο υπαρχει ζητηση για μοντελο με μικροτερη οθονη και κατα συνεπεια, μηπως παρουσιασει εναν αντικαταστατη του SE..δε θα ηταν κακη κινηση..υπαρχει αγοραστικο κοινο για κινητα με μικροτερες οθονες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, billdanos είπε

Ωραία δικαιολογία. Μόνο που και αυτός να ήταν ακόμη στο τιμόνι, τα ίδια θα λέγατε πάλι...

Η επιτυχία του Jobs ήταν άμεσα συνδεδεμένη και με την εποχή εκείνη που δεν υπήρχε καμία σημαντική εξέλιξη στο χώρο της μουσικής και της τηλεφωνίας αργότερα. Έκανε τις σωστές κινήσεις και οδήγησε και στην εξέλιξη του ανταγωνισμού φτάνοντας στο σήμερα που υπάρχει ένας σχετικός κορεσμός.

Το παιχνίδι από δω και πέρα θα το κερδίσει όποιος θα ασχοληθεί περισσότερο με τις υπηρεσίες και όχι τόσο με το hardware. 

Δεν είναι δικαιολογία φίλτατε και να είναι έτσι όπως λες, δεν αντιλέγω. Το Android αυτή τη στιγμή είναι πιο Flexible όσον αφορά τις υπηρεσίες και την υποστήριξη όπως και άλλα οικοσυστήματα. Η Apple όχι μόνο μπλοκάρει Developers που θέλουν να φέρουν κάτι το διαφορετικό στο AppStore, εξακολουθεί να έχει τα πάντα κλειστά για να περιστρέφονται όλοι γύρω της και απόδειξη για ακόμη μια φορά ήταν το HomePod που δεν πούλησε όπως περίμενε και μετά αποφάσισε να ανοίξει το Apple Music και σε άλλες πλατφόρμες όπως το Echo. Το ίδιο συμβαίνει και με το Apple TV και το iTunes + Airplay. Ενώ ο ανταγωνισμός ανοίγετε ώστε όλες οι υπηρεσίες να συνεργάζονται μεταξύ τους, η Apple προσπαθεί ακόμα να κρατήσει τα πάντα  κλειστά και όταν αποτυχαίνει, αλλάζει ξαφνικά απόφαση 180 μοιρών. Θες ένα ακόμα παράδειγμα; Η πεθερά μου έχει ένα Macbook 12" εκεί έγραψε ένα σωρό σημειώσεις. Αγόρασε πρόσφατα ένα Galaxy s9 και ήθελε να συγχρονίσει τις σημειώσεις της με το Smartphone. Νομίζεις τα κατάφερε; όχι γιατί πολύ απλά η Apple δεν το υποστηρίζει. Αντίθετα μπορώ να συνδέσω οποιονδήποτε λογαριασμό σημειώσεων και λειτουργεί άψογα. Το ίδιο συμβαίνει με τα προϊόντα Smart home, ενώ ο ανταγωνισμός λειτουργεί κάτω από ένα κοινό πρωτόκολλο, η Apple έχει δικό της "HomeKit" certified με υπερκοστολογημένα  certified και καλά προϊόντα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, billdanos είπε

Ωραία δικαιολογία. Μόνο που και αυτός να ήταν ακόμη στο τιμόνι, τα ίδια θα λέγατε πάλι...

Η επιτυχία του Jobs ήταν άμεσα συνδεδεμένη και με την εποχή εκείνη που δεν υπήρχε καμία σημαντική εξέλιξη στο χώρο της μουσικής και της τηλεφωνίας αργότερα. Έκανε τις σωστές κινήσεις και οδήγησε και στην εξέλιξη του ανταγωνισμού φτάνοντας στο σήμερα που υπάρχει ένας σχετικός κορεσμός

Μόνος σου το λες... σε μία "νεκρή" αγορά φάνηκε ξύπνιος και τα κατάφερε. Πέτυχε! Το ίδιο μπορεί να έκανε και τώρα εάν ήταν στο τιμόνι, μπορεί και όχι, δεν το ξέρουμε.

 

16 λεπτά πριν, billdanos είπε

Το παιχνίδι από δω και πέρα θα το κερδίσει όποιος θα ασχοληθεί περισσότερο με τις υπηρεσίες και όχι τόσο με το hardware.

because the beloved Tim said so ε? ;)


Μιας και είναι η εταιρεία σου, καθαρά από περιέργεια, γιατί δεν ξέρω. Αυτά τα se που θέλει να δώσει είναι από ήδη stock ή σκοπεύει να παράξει και νέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 minutes ago, Plapoutas said:

Δεν είναι δικαιολογία φίλτατε και να είναι έτσι όπως λες, δεν αντιλέγω. Το Android αυτή τη στιγμή είναι πιο Flexible όσον αφορά τις υπηρεσίες και την υποστήριξη όπως και άλλα οικοσυστήματα. Η Apple όχι μόνο μπλοκάρει Developers που θέλουν να φέρουν κάτι το διαφορετικό στο AppStore, εξακολουθεί να έχει τα πάντα κλειστά για να περιστρέφονται όλοι γύρω της και απόδειξη για ακόμη μια φορά ήταν το HomePod που δεν πούλησε όπως περίμενε και μετά αποφάσισε να ανοίξει το Apple Music και σε άλλες πλατφόρμες όπως το Echo. Το ίδιο συμβαίνει και με το Apple TV και το iTunes + Airplay. Ενώ ο ανταγωνισμός ανοίγετε ώστε όλες οι υπηρεσίες να συνεργάζονται μεταξύ τους, η Apple προσπαθεί ακόμα να κρατήσει τα πάντα  κλειστά και όταν αποτυχαίνει, αλλάζει ξαφνικά απόφαση 180 μοιρών. Θες ένα ακόμα παράδειγμα; Η πεθερά μου έχει ένα Macbook 12" εκεί έγραψε ένα σωρό σημειώσεις. Αγόρασε πρόσφατα ένα Galaxy s9 και ήθελε να συγχρονίσει τις σημειώσεις της με το Smartphone. Νομίζεις τα κατάφερε; όχι γιατί πολύ απλά η Apple δεν το υποστηρίζει. Αντίθετα μπορώ να συνδέσω οποιονδήποτε λογαριασμό σημειώσεων και λειτουργεί άψογα. Το ίδιο συμβαίνει με τα προϊόντα Smart home, ενώ ο ανταγωνισμός λειτουργεί κάτω από ένα κοινό πρωτόκολλο, η Apple έχει δικό της "HomeKit" certified με υπερκοστολογημένα  certified και καλά προϊόντα.

Πες απλά πως έμαθες να δουλεύεις καλύτερα στο android. Το ίδιο άνετα τις κάνω κι εγώ τις δουλειες μου έχοντας άπειρες συσκευές συμβατές με homekit. Και επειδή ταυτόχρονα παίζω και με google home, θα μου επιτρέψεις να σημειώσω για την ώρα την ανωτερότητα και τη σταθερότητα του home kit. 

Το home pod δεν παίζει στην κατηγορία του echo και άλλων low cost συσκευών με ενσωματωμένο assistant. Μπορείς να το συγκρίνεις με τις πιο ακριβές συσκευές που προσφέρουν αντίστοιχα ποιοτικό ήχο, που εκεί οι πωλήσεις τους μη σου πω πως είναι πιο κάτω από αυτές του home pod! :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Stamer είπε

Μιας και είναι η εταιρεία σου, καθαρά από περιέργεια, γιατί δεν ξέρω. Αυτά τα se που θέλει να δώσει είναι από ήδη stock ή σκοπεύει να παράξει και νέα?

Βασικά το άρθρο λέει οτι δεν είναι ξεκάθαρο τι ακριβώς θα κάνει... οπότε κλάιν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, billdanos είπε

Πες απλά πως έμαθες να δουλεύεις καλύτερα στο android. Το ίδιο άνετα τις κάνω κι εγώ τις δουλειες μου έχοντας άπειρες συσκευές συμβατές με homekit. Και επειδή ταυτόχρονα παίζω και με google home, θα μου επιτρέψεις να σημειώσω για την ώρα την ανωτερότητα και τη σταθερότητα του home kit. 

Το home pod δεν παίζει στην κατηγορία του echo και άλλων low cost συσκευών με ενσωματωμένο assistant. Μπορείς να το συγκρίνεις με τις πιο ακριβές συσκευές που προσφέρουν αντίστοιχα ποιοτικό ήχο, που εκεί οι πωλήσεις τους μη σου πω πως είναι πιο κάτω από αυτές του home pod! :) 

Γιατί λες ανακρίβειες, ποιες Low Cost και ποιοτικό ήχο μας τσαμπουνάς; Το  HomePod είναι όπως όλα τα πρόσφατα Apple προϊόντα overpriced. Το Echo άριστο ήχο βγάζει, δεν είμαστε Apple Keynote εδώ να μας λες ανακρίβειες. Η Siri δεν είναι συμβατή με τίποτα πέρα από τις Apple υπηρεσίες στο HomePod, η συσκευή έχει καλό ήχο αλλά όχι για 399€ και σαν να μην φτάνει αυτό, μαυρίζει και τα έπιπλα. Η σταθερότητα του home kit είναι όσο η σταθερότητα άλλων συσκευών. Βασιζόμενη σε Server, μέχρι στιγμής πρόβλημα δεν αντιμετώπισα με τις δικές μου λάμπες και πρίζες. Απλά εσύ έχεις αυτή την ψευδαίσθηση του μοναδικού και μία πέτρα να σου πουλήσει η Apple εσύ θα την αγοράσεις και θα την ονομάσεις ξεχωριστή. Υπάρχουν πιο ευέλικτα και εργονομικά συστήματα από αυτά της Apple και το ξέρεις. 

Επεξ/σία από Plapoutas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
16 minutes ago, Plapoutas said:

Γιατί λες ανακρίβειες, ποιες Low Cost και ποιοτικό ήχο μας τσαμπουνάς; Το  HomePod είναι όπως όλα τα πρόσφατα Apple προϊόντα overpriced. Το Echo άριστο ήχο βγάζει, δεν είμαστε Apple Keynote εδώ να μας λες ανακρίβειες. Η Siri δεν είναι συμβατή με τίποτα πέρα από τις Apple υπηρεσίες στο HomePod, η συσκευή έχει καλό ήχο αλλά όχι για 399€ και σαν να μην φτάνει αυτό, μαυρίζει και τα έπιπλα. Η σταθερότητα του home kit είναι όσο η σταθερότητα άλλων συσκευών. Βασιζόμενη σε Server, μέχρι στιγμής πρόβλημα δεν αντιμετώπισα με τις δικές μου λάμπες και πρίζες. Απλά εσύ έχεις αυτή την ψευδαίσθηση του μοναδικού και μία πέτρα να σου πουλήσει η Apple εσύ θα την αγοράσεις και θα την ονομάσεις ξεχωριστή. Υπάρχουν πιο ευέλικτα και εργονομικά συστήματα από αυτά της Apple και το ξέρεις. 

Και μετά από αυτά θες να συζητήσουμε και σοβαρά ε? Αρκετά νομίζω... Έχω μια φράση που σιχαίνομαι και θα την πω: Καλή Συνέχεια! 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...