Προς το περιεχόμενο

Από €780 η νέα σειρά Samsung Galaxy S10 με το κορυφαίο Galaxy S10+ να φτάνει τα €1600


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, kurkosdr είπε

Και εγώ "factory sealed brand new never opened" αγόρασα, δύο φορές (μια από eBay και μια από Amazon third party seller), και τις δύο μου στείλανε refurbished με λάθος manual μέσα. 

Χωνέψετε το, αν δεν είναι από σοβαρό μαγαζί ή από Amazon (όχι 3rd party/fullfilled) και η τιμή είναι πολύ καλή, ΔΕΝ είναι new. Δεν είναι δα και τόσο μεγάλες οι διαφορές στην τιμή παγκοσμίως, ούτε υπάρχον φιλάνθρωποι sellers να αγοράζουν ακριβά και να πουλάνε χαμηλά.

Αν σου στείλανε refurbish για brand new ζητά refund και περνεις 30-40% του ποσού πίσω αν δεν το ανέφερε ο σελλερ. Εγώ π έχω αγοράσει αρκετά ιφον και σαμυ μου έχουν έρθει brand new και τσεκάρεις το ιμει να δεις αν είναι refurbished. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, jp77s είπε

Φαντάζομαι τελευταία φορά που πήγες super market- λαϊκή ήτανε προ κρίσης.

Τόσο έχουν και τώρα, 1 € το κιλό....Στο θέμα μας τώρα,δεν αξίζει σε καμία περίπτωση 1600€ και οποίος τα δώσει, μαγκιά του να τα δώσει,αλλά θα είναι για status και όχι -έλα μωρέ για την δουλειά μου το χρειάζομαι, ή το καλύτερο ακόμα: ΜΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ.Ε, εντάξει μετά πάρτο,αλλά μην ακούμε και μ@@ίες....

Επεξ/σία από dhmhtries22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 hours ago, nero62 said:

12 γιγα ραμ και 1ΤΒ αποθήκευση και με τόσα χαρακτηριστικά ίσως να δικαιολογεί τα 1600.  Αυτοι ξεπέρασαν την έννοια τούμπανο. 

Αλλά από την άλλη καραδοκούν xiaomi και λοιποί οπότε τα 1600 είναι θέμα. Γιατί δεν έχει να προσφέρει τίποτε παραπάνω από περισσότερη δύναμη και νέο σχεδιασμό. Είναι και το λογισμικό... Δεν ξέρω...για να δούμε

Προφανώς και μιλάμε για τούμπανο αλλά από τις ναυαρχίδες των 500€ και 600€ έχουμε φτάσει στα 1600€ και φοβάμαι ότι γρήγορα θα ξεπεράσουμε και τα 2000€
Δεν νομίζω να δικαιολογεί αυτό το ποσό καμία ναυαρχίδα!

Επίσης αυτό έχει αντίκτυπο και στις υπόλοιπες κατηγορίες και εταιρείες.
Εταιρείες όπως η OnePlus ήταν flagship killer στα 400€-500€  όταν πρωτο-βγήκε και τώρα έχει φτάσει στα 600€ και φήμες λένε ότι το OnePlus 7 θα είναι λίγο πιο ακριβό..
Εδώ η Honor και η Meizu έχουν κινητά στα 600€! 
(Η πρώτη παρουσίασε καινούργιο μοντέλο το οποίο θα φτάσει τα 700€+) 
Πράγμα αδιανόητο πριν μερικά χρόνια..

Πότε θα μπει ένα φρένο?
Ποτέ όσο υπάρχουν αγοραστές θα μου πεις... 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, XPHSTOS_ είπε

Προφανώς και μιλάμε για τούμπανο αλλά από τις ναυαρχίδες των 500€ και 600€ έχουμε φτάσει στα 1600€ και φοβάμαι ότι γρήγορα θα ξεπεράσουμε και τα 2000€
Δεν νομίζω να δικαιολογεί αυτό το ποσό καμία ναυαρχίδα!

Επίσης αυτό έχει αντίκτυπο και στις υπόλοιπες κατηγορίες και εταιρείες.
Εταιρείες όπως η OnePlus ήταν flagship killer στα 400€-500€  όταν πρωτο-βγήκε και τώρα έχει φτάσει στα 600€ και φήμες λένε ότι το OnePlus 7 θα είναι λίγο πιο ακριβό..
Εδώ η Honor και η Meizu έχουν κινητά στα 600€! 
(Η πρώτη παρουσίασε καινούργιο μοντέλο το οποίο θα φτάσει τα 700€+) 
Πράγμα αδιανόητο πριν μερικά χρόνια..

Πότε θα μπει ένα φρένο?
Ποτέ όσο υπάρχουν αγοραστές θα μου πεις... 

 

Πάμε πάλι αν και χλωμό το βλέπω. 12gb ram 1tb storage. Οι τότε ναυαρχίδες που λες είχαν τέτοια νούμερα? Και δε βλέπω κάποιο λόγο να φοβάται κανείς. Σου φαίνεται ακριβό γιατί δεν κατέχεις το λόγο? Απλά δεν αγοράζεις.

Εκφράσεις τέτοιες φοβάμαι που καταντησαμε και που θα φτάσει η κατάσταση είναι τουλάχιστον γελοίες και ακαταλαβιστικες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, nero62 said:

Πάμε πάλι αν και χλωμό το βλέπω. 12gb ram 1tb storage. Οι τότε ναυαρχίδες που λες είχαν τέτοια νούμερα? Και δε βλέπω κάποιο λόγο να φοβάται κανείς. Σου φαίνεται ακριβό γιατί δεν κατέχεις το λόγο? Απλά δεν αγοράζεις.

Εκφράσεις τέτοιες φοβάμαι που καταντησαμε και που θα φτάσει η κατάσταση είναι τουλάχιστον γελοίες και ακαταλαβιστικες

Είπα εγώ ποτέ ότι τα speccs είναι τα ίδια?
Προφανώς και δεν είναι, απλά για μένα δεν δικαιολογούν αύξηση 300% από τις τότε τιμές.
Την προσωπική μου γνώμη εξέφρασα και προσπάθησα να δικαιολογήσω την σκέψη μου... 

Θέλεις να μου πεις δηλαδή ότι όλα αυτά τα χρήματα έχουν φύγει στο R&D και όχι στις τσέπες τους?
Για εταιρείες μιλάμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθε χρονο τα ιδια λεμε για τις τιμες και καθε χρονο μπαινουμε στο πειρασμο της Samsung σαν μαγεια και αγοραζουμε τις συσκευες της. Εγω προσωπικα εχω ολη την σειρα απο το S6 Edge και μετα S7 S8 S9 Note 8 Note 9 φετος δεν θα τυμησω το 10 το "καλο" επειδη δεν θα δω τιποτα διαφορετικο απ αυτα που εχω ηδη και τις ιδιες φωτογραφιες βγαζουν ολα καθως και την ιδια δουλεια κανουν. Λεω την αποψη μου καθαρα δεν χρειαζεται καθε χρονο να τους τα δινουμε ας μεινουμε με αυτα που εχουμε που τους τα διναμε τοσα χρονια ως τα 1030 που κοστιζε το τελευταιο τους Note 9.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, newmail115 είπε

Μια φορά έγινε.... :D https://www.zarpanews.gr/sokaristiko-peristatiko-sta-chania-to-kinito-exerragi-stin-tsepi-toy-photos/

https://www.sdna.gr/politiko-deltio/ellada/article/554488/apozimiosi-kai-syggnomi-ston-mathiti-poy-eskase-samsung-stin

Οι εκρήξεις συνεχίζονται!

Το γνωρίζεις πολύ καλά ότι άλλο αντίκτυπο έχει να σου βγαίνει μάπα κάτι που αγοράζεις ως αξιόπιστο και επώνυμο (αυτομάτως και ακριβό)

και άλλο να σου βγάζουν θέματα budget τηλέφωνα, αλλά αυτό δεν σε απασχολεί ως Brandname Fanboy που προφανώς είσαι.

Γιατί αν δεν ήσουν, ούτε το "τόσες" αγορές που έκανα θα μου τόνιζες, ούτε τις εξυπνάδες περι καταστήματος θα μου έγραφες...

είναι το ίδιο κινητό και στα 2 links. επίσης φαίνεται χτυπημένο στο σασί, δες youtube τι παθαίνουν οι μπαταρίες άμα χτυπηθούν ή τρυπήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/1/2019 στις 11:58 ΠΜ, JcD είπε

Ψηφισθέν ένεκα sony. Αγαπάμε sony, ούτε τρύπες ούτε νοτσις, μία χαρά τηλέφωνα και με εξαίρετο ήχο συνήθως (σημαντικό για εμένα)

Συν οτι δίνει έγκαιρα τα updates και έχει ελαφρύ UI. 😊

Στις 23/1/2019 στις 12:20 ΜΜ, trelos_ είπε

Με αυτά τα χρήματα  αμάξι παίρνεις και σε λίγο έτσι όπως πάμε θα αγοράζεις γκαρσονιέρα στο Παγκράτι

Με 1000-1600€ μόνο τα ζαντολάστιχα παίρνεις,οχι αμάξι,εκτός αν σου αρέσει να ρισκάρεις μέσα σε αμάξι χρέπι.

Οσο για σπίτι τα 1000-1600€ φτάνουν για τα συμβόλαια και για μηχανικό και αν.Εκτός και αν φτιάξεις κανά αυτοσχέδιο δωμάτιο με γυψοσανίδες.  😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εσένα σου πουλάνε 1600 τα ζαντολαστιχα μάλλον ανήκεις στη κατηγορία που θα το αγοράσουν άντε μεγια σου και καλοδούλευτο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, trelos_ είπε

Αν εσένα σου πουλάνε 1600 τα ζαντολαστιχα μάλλον ανήκεις στη κατηγορία που θα το αγοράσουν άντε μεγια σου και καλοδούλευτο 

Οταν 1 αμάξι κοστίζει 15-20.000€ τα ζαντολάστιχα τόσο κοστίζουν,τουλάχιστον 800-1000€.Ακόμα και για οποιοδήποτε αμάξι με 16άρες ζάντες,ασχέτως αν είναι overpriced πχ σε αμάξι 2.000-3.000€.

Για κινητό τα περισσότερα που έχω δώσει είναι 230€.Ο επόμενος παρακαλώ...

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, fg9000 είπε

Παιρνεις samsung βγαζεις τεσερρα χρονια, παιρνεις xiaomara και σε ενα χρονο βγαινει off.

Τι συμφαιρει να αγορασεις αλλα και για να μην χανεις κλησεις;

Σε τεσσερα χρονια εχεις ακουμπισει χιλιαρικο στην κινεζοεταιρια.

Και παίρνεις και λίγο έξτρα ακτινοβολία για πιο γρήγορο καρκίνο... 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, yokki είπε

είναι το ίδιο κινητό και στα 2 links. επίσης φαίνεται χτυπημένο στο σασί, δες youtube τι παθαίνουν οι μπαταρίες άμα χτυπηθούν ή τρυπήσουν.

Το δεύτερο λινκ το έβαλα γιατί αναφέρει κάτι που συνέβη μετέπειτα... Στο πρώτο υπάρχει απλά η είδηση και η αναφορά ότι η εταιρεία δεν δέχονταν οποιαδήποτε εύθύνη και δεν θα αντικαθιστούσε την συσκευή. Στο δεύτερο ως δια μαγείας προφανώς και αναγνωρίστηκε ευθύνη και εγκρίθηκε αντικατάσταση της συσκευής. Οπότε αναρωτήσου... Θα αντικαθιστούσε η Samsung χτυπημένη συσκευή στο σασί;;;

Επεξ/σία από newmail115
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...