Προς το περιεχόμενο

Από €780 η νέα σειρά Samsung Galaxy S10 με το κορυφαίο Galaxy S10+ να φτάνει τα €1600


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 λεπτά πριν, EmnIT είπε

Δες το από μεριά τους γιατί να δώσουν περισσότερα αφού ο κόσμος αγοράζει και αυτά π βγάζουν! Τα τελευταία μοντέλα δεν είχαν κάποια απίστευτη διαφορά με το παλιό Χ αλλά από θέμα hardware και ειδικά ο Α chip είναι ποιο δυνατός από όλους τους άλλους. Άλλο ένα point είναι το OS που τρέχει είναι μοναδικό υλοποίηση πολύ καλή και ελαφρή. Τώρα όλες οι άλλες εταιρίες τρέχουν Android(google) δλδ δεν πληρώνουν τόσα λεφτά όσα πληρώνει η Apple για research και να κάνει την χρήση ποιο εύκολη. Δεν λέω πως αυτά αρκουνε για 1400£ συσκευή αλλά όπως έγραψα και ποιο πάνω είναι κατηγορία premium δεν αναγκάζεται κανείς να το αγοράσει ούτε είναι υλικό αγαθό να μην μπορούμε να ζήσουμε χωρίς αυτό. Απλά κάποιοι (όπως εγώ) το περνούμε γιατί μας αρέσει και όχι για μόστρα π γράφουνε πολύ αυτό γίνεται στην Ελλάδα. Και όχι μόνο η σαμυ όλες οι εταιρίες σιγά σιγά θα βγάζουν device για την premium κατηγορία βλέπε κινεζικές εταιρίες από 300£ πήγαμε στα 1000+ 

https://venturebeat.com/2017/09/12/iphone-prices-from-the-original-to-iphone-x/

 

Δεν ισχύουν οσα λες. Το ios και στο original iphone που κανε 499$ και στο iphone 4 των 599$ research & development απαιτουσε και μαλιστα πιο εντατικό για να φτιαχτεί ο κορμός του! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 239
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 λεπτά πριν, geo7geg είπε

Apple store trade in σε Xs Max με μειωμένη τιμή και όλα cash. Κάθε χρόνο μπορείς να έχεις το καινούργιο δίνοντας το παλιό πίσω. Ποτέ συμβόλαια μην ξαναμπλέξεις 😋

Δεν ξαναμπλεκω με συμβολαια, για κανενα λογο! iPhone εχω απ τη δουλεια, κανονικα μονο Android 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, fg9000 είπε

μα καλά μια φορά και ένα μοντέλο έκανε μπαμ . Το διορθώσανε και τέλος.

Εδω παίρνεις xiaomara κάνουν updates και την μια δεν δουλεύουν οι κλήσεις, την άλλη το wifi . Ξανακανουν updates

δουλεύουν αυτά που δεν δουλεύαν και χαλάνε τα υπόλοιπα. Δεν τα λέω ούτε τα υποθέτω κάνε ένα searh στο google να τα δεις μόνος σου.

εδώ το σουπερ ντουπερ ποκολοκο F1 έβγαλε ένα σωρό προβλήματα. πχ δεν δουλεύει η οθόνη στις άκρες. (googlare και για αυτό).

Με "τόσες" αγορές που έκανες σκεφτικές να ανοίξεις κατάστημα ξιαομι μπας και γλιτώσεις την σκαλωσιά.

Μια φορά έγινε.... :D https://www.zarpanews.gr/sokaristiko-peristatiko-sta-chania-to-kinito-exerragi-stin-tsepi-toy-photos/

https://www.sdna.gr/politiko-deltio/ellada/article/554488/apozimiosi-kai-syggnomi-ston-mathiti-poy-eskase-samsung-stin

Οι εκρήξεις συνεχίζονται!

Το γνωρίζεις πολύ καλά ότι άλλο αντίκτυπο έχει να σου βγαίνει μάπα κάτι που αγοράζεις ως αξιόπιστο και επώνυμο (αυτομάτως και ακριβό)

και άλλο να σου βγάζουν θέματα budget τηλέφωνα, αλλά αυτό δεν σε απασχολεί ως Brandname Fanboy που προφανώς είσαι.

Γιατί αν δεν ήσουν, ούτε το "τόσες" αγορές που έκανα θα μου τόνιζες, ούτε τις εξυπνάδες περι καταστήματος θα μου έγραφες...

Επεξ/σία από newmail115
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, JcD είπε

Για πες, πως κατάλαβες ότι σου φύτεψαν refurbished? Είχε φθορές πάνω του?

Ειχα αγοράσει απο κατάστημα σκρουτζ και ενω το κινητο ηταν και φαινονταν αθικτο η ζελατινα της οθονης ειχε δακτυλιες που προδιδε προτερη χρηση. Το δειξα κ στη μαμα μου που ήταν παρον γιατί νόμιζα με γελουσαν τα μάτια μου. Το αυτοκόλλητο της συσκευασιας κανονικα απαραβίαστο ! Το εσκισα εγω με μαχαιρι για να το ανοίξω 

Επεξ/σία από pacahontas III milagros
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, newmail115 είπε

Μια φορά έγινε.... :D https://www.zarpanews.gr/sokaristiko-peristatiko-sta-chania-to-kinito-exerragi-stin-tsepi-toy-photos/

https://www.sdna.gr/politiko-deltio/ellada/article/554488/apozimiosi-kai-syggnomi-ston-mathiti-poy-eskase-samsung-stin

Οι εκρήξεις συνεχίζονται!

Το γνωρίζεις πολύ καλά ότι άλλο αντίκτυπο έχει να σου βγαίνει μάπα κάτι που αγοράζεις ως αξιόπιστο και επώνυμο (αυτομάτως και ακριβό)

και άλλο να σου βγάζουν θέματα budget τηλέφωνα, αλλά αυτό δεν σε απασχολεί ως Brandname Fanboy που προφανώς είσαι.

Γιατί αν δεν ήσουν, ούτε το "τόσες" αγορές που έκανα θα μου τόνιζες, ούτε τις εξυπνάδες περι καταστήματος θα μου έγραφες...

Γουάου, στα περίπου 300 εκατομμύρια κινητά που πούλησε η εταιρία το 2018 έσκασε ένα. Να κλείσει η samsung πριν έχουμε εκατόμβη θυμάτων! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, tzioros είπε

Νταξει οι τιμες δεν υπαρχουν απλα για Ελλαδα οταν αρκετα ατομα δουλευουμε για 500€ το μηνα και το S10+ εχει 1600€ και καποτε εκραζαν την Apple οτι βγαζει ακριβα κινητα απλα εχουμε ξεφυγει!!!!! Επισης δεν ξερω που θα χρειαστουν τα 12Gb Ram και το 1Tb αποθηκευτικού χωρου??Μηπως θα το εχει και για σταθερο υπολογιστη οταν θα γυρναει σπιτι 🤣🤣

συγνώμη που θα στο πω αλλά με 500 το μήνα οι προτεραιότητες σου έπρεπε να είναι άλλες και όχι το κινητό των 1600. όπως δεν θα πας να πάρεις (άμα υπάρχει λογική αμάξι κάμπριο ή τηλεόραση με 3.000 με αυτό το μισθό). πολύ απλά τα 1600 προορίζονται για εκεί που τα δίνουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, JcD είπε

Γουάου, στα περίπου 300 εκατομμύρια κινητά που πούλησε η εταιρία το 2018 έσκασε ένα. Να κλείσει η samsung πριν έχουμε εκατόμβη θυμάτων! 

Όταν υπάρχει ήδη το "εκρηκτικό" όνομα, φυσικά και κάθε νέο συμβάν θα αποτελεί είδηση.

Φαντάζομαι πάντως ότι το "Γουάου" ισχύει και για τις υπόλοιπες εταιρίες που πουλάνε εκατομμύρια συσκευές

αλλά βρίσκονται στο στόχαστρο των εκάστοτε fanboy...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, fg9000 είπε

μα καλά μια φορά και ένα μοντέλο έκανε μπαμ . Το διορθώσανε και τέλος.

Εδω παίρνεις xiaomara κάνουν updates και την μια δεν δουλεύουν οι κλήσεις, την άλλη το wifi . Ξανακανουν updates

δουλεύουν αυτά που δεν δουλεύαν και χαλάνε τα υπόλοιπα. Δεν τα λέω ούτε τα υποθέτω κάνε ένα searh στο google να τα δεις μόνος σου.

εδώ το σουπερ ντουπερ ποκολοκο F1 έβγαλε ένα σωρό προβλήματα. πχ δεν δουλεύει η οθόνη στις άκρες. (googlare και για αυτό).

Με "τόσες" αγορές που έκανες σκεφτικές να ανοίξεις κατάστημα ξιαομι μπας και γλιτώσεις την σκαλωσιά.

1) Ξέρεις φίλε το να μην δουλεύει η αφή στις άκρες με το να σου σκάσει στο πρόσωπο έχει μια διαφορά .

2) Δεν διόρθωσαν τίποτα το αποσύρανε 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, Alexandros7474 είπε

1) Ξέρεις φίλε το να μην δουλεύει η αφή στις άκρες με το να σου σκάσει στο πρόσωπο έχει μια διαφορά .

2) Δεν διόρθωσαν τίποτα το αποσύρανε 

Οπως επίσης έχει διαφορά το να τρως στην μάπα σε κάθε κλήση υψηλό sar. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, EmnIT είπε

Είσαι λάθος s9 + 390-420£ Από μαγαζιά με εγγύηση Samsung brand new never opened closed box. Αυτές οι αλυσίδας π αναφέρεις είναι σαν την ο2 ΕΕ three δλδ σαν cosmote Vodafone Ελλάδα άμα κανείς search καλό μέχρι και iPhone XS Max στα 900£ Θα βρεις καινούργια 

Και εγώ "factory sealed brand new never opened" αγόρασα, δύο φορές (μια από eBay και μια από Amazon third party seller), και τις δύο μου στείλανε refurbished με λάθος manual μέσα. 

Χωνέψετε το, αν δεν είναι από σοβαρό μαγαζί ή από Amazon (όχι 3rd party/fullfilled) και η τιμή είναι πολύ καλή, ΔΕΝ είναι new. Δεν είναι δα και τόσο μεγάλες οι διαφορές στην τιμή παγκοσμίως, ούτε υπάρχον φιλάνθρωποι sellers να αγοράζουν ακριβά και να πουλάνε χαμηλά.

Επεξ/σία από kurkosdr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...