Προς το περιεχόμενο

Από €780 η νέα σειρά Samsung Galaxy S10 με το κορυφαίο Galaxy S10+ να φτάνει τα €1600


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

43 λεπτά πριν, newmail115 είπε

Το δεύτερο λινκ το έβαλα γιατί αναφέρει κάτι που συνέβη μετέπειτα... Στο πρώτο υπάρχει απλά η είδηση και η αναφορά ότι η εταιρεία δεν δέχονταν οποιαδήποτε εύθύνη και δεν θα αντικαθιστούσε την συσκευή. Στο δεύτερο ως δια μαγείας προφανώς και αναγνωρίστηκε ευθύνη και εγκρίθηκε αντικατάσταση της συσκευής. Οπότε αναρωτήσου... Θα αντικαθιστούσε η Samsung χτυπημένη συσκευή στο σασί;;;

ναι θα αντικαθηστούσε πιστεύω. πιο μεγάλη ταλαιπωρία και κακό στο public image της θα ήταν να πηγαίνανε δικαστικώς ή να συνεχιζόταν η ιστορία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 239
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, fg9000 είπε

μα καλά μια φορά και ένα μοντέλο έκανε μπαμ . Το διορθώσανε και τέλος.

Εδω παίρνεις xiaomara κάνουν updates και την μια δεν δουλεύουν οι κλήσεις, την άλλη το wifi . Ξανακανουν updates

δουλεύουν αυτά που δεν δουλεύαν και χαλάνε τα υπόλοιπα. Δεν τα λέω ούτε τα υποθέτω κάνε ένα searh στο google να τα δεις μόνος σου.

εδώ το σουπερ ντουπερ ποκολοκο F1 έβγαλε ένα σωρό προβλήματα. πχ δεν δουλεύει η οθόνη στις άκρες. (googlare και για αυτό).

Με "τόσες" αγορές που έκανες σκεφτικές να ανοίξεις κατάστημα ξιαομι μπας και γλιτώσεις την σκαλωσιά.

 

1 λεπτό πριν, xagios είπε

 

Γελασα  ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙς να εισαι καλα ... και μιλω για εσενα οχι για το παιδι ..

Επεξ/σία από xagios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν οντως ειναι τα τελικα σχεδια , τιπτα..κραταω το s9 plus μου..και αααμα πεσει η τιμη του στα 5 κατοσταρικα ,τα λεμε..

Οσο για τα 12 gb & το 1 tb ,αδιαφορια πληρης.Μονο η μπαταρια εχει ενδιαφερον..

Και απο τιμη...Τιμαρα!

Να τα δουμε ομως κ live...

Επεξ/σία από xenkato
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, geostratis είπε

Αν ακόμη και η αναφορά της τιμής 1600e για κινητό δεν είναι προσβολή στη νοημοσύνη μας, τότε συγχωρέστε με, κατέβηκα σε λάθος πλανήτη ...

Αγαπητέ αν δεν υπήρχε ζήτηση δεν θα υπήρχαν τραβέλια στην Συγγρού...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 23/1/2019 στις 11:28 ΜΜ, EmnIT είπε

Αν σου στείλανε refurbish για brand new ζητά refund και περνεις 30-40% του ποσού πίσω αν δεν το ανέφερε ο σελλερ. Εγώ π έχω αγοράσει αρκετά ιφον και σαμυ μου έχουν έρθει brand new και τσεκάρεις το ιμει να δεις αν είναι refurbished. 

Τα έστειλα κατευθείαν πίσω για 100% refund, αν και ένα HTC M8 grey που μου είχαν στείλει το κράτησα αν και refurb, γιατί είχα ήδη στείλει πίσω άλλα 3 refurb σε χειρότερη κατάσταση.

Εννοείται το IMEI ήταν ΠΑΝΤΑ καθαρό, το κουτί με σελοφαν και η απόδειξη έγραφε new. Αυτές τις ελαφρές γρατζουνιές να μην είχε και το manual να μην ήταν λάθος και θα ήταν μια χαρά :)

Μη νομίζετε ότι όλα τα IMEI καταγράφονται, αν δεν το έχει κάνει το κατάστημα ή ο πάροχος για τον πελάτη δεν γίνεται καταγραφή του IMEI. Σπάνια ο πελάτης θα μπει στη διαδικασία να το κάνει.

 

Επεξ/σία από kurkosdr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 23/1/2019 στις 1:30 ΜΜ, D.Luffy είπε

Εγώ απορώ από που βγαίνει αυτός ο "κανόνας" της μισής τιμής στο εξάμηνο που διαβάζω συνέχεια... Κλεμμένο? Μεταχειρισμένο? Καινούργιο? Ισχύει μόνο για Ελλάδα?

Εδώ Αγγλία πάντως τα S9/S9+ μετά από τόσο καιρό έχουν πέσει μόλις 100 λίρες. Άντε αν είσαι τυχερός να βρεις καμιά προσφορά μέχρι 150 λίρες κάτω. Και δεν μιλάω για μαγαζί της Samsung αλλά για τις γνωστότερες τοπικές αλυσίδες και Amazon.

500ευρω S9 plus από Γερμανό την εβδομάδα της black Friday. Απλά αλλάζω κινητό κάθε Οκτώβρη-Νοεμβρη .Τα ψυχολογικά του first day τα έχω αποβάλει καιρό. Και έτσι όπως ο χρήστης iPhone έτσι και εγώ κάθε χρόνο έχω κινητό με 150 ευρώ. 12 ευρώ το πακέτο κινητής μου και 150/12( στο περιπου τώρα ε ,μην πιαστουμε από μονολεπτα ), δεν είναι και τόσο άσχημα για την ναυαρχίδα της Samsung κάθε χρόνο.

2 τα αρνητικά 

-το αρχικό κεφάλαιο των 500 ευρώ για να πάρει κάποιος την συσκευή

-Αμα σου σπάσει πας ξανά από την αρχή

Υγ: και μην ξεχνάμε μεσα σε αυτή την τιμή εγγυησαρα ,smartec. 

Υγ2: Δεν αγοράζω με τιμολόγιο,με τιμολόγιο είναι 20% ακόμα κάτω στην αγορά την συσκευης

Επεξ/σία από Panikas1986
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς αν μπορείς να περιμένεις παίρνεις τη συσκευη σε μικρότερη τιμή της αρχικής. Εγώ πχ που περιμένω μήνες για ναυαρχίδα δεν παίζει να κατσω να περιμένω κι αλλο μέχρι πότε θα πέσει η τιμή κι όταν θα έχουν αρχίσει ήδη να μιλάνε για το 11. 

Απλά δεν ξερω αν θα βάλω προ παραγγελία, θα περιμένω να τα δω απο κοντά για να δω το μέγεθος του plus ακριβως μάλλον. 

Κατα τ αλλα κάποιος μπορεί ν αγοράσει το s9 ή να βρει σε προσφορά το note ή και να στραφεί βέβαια σε άλλες λύσεις εκτός Samsung. Όπως εχουμε ξαναγράψει υπάρχουν πολλές συσκευες για ολα τα μπατζετ και όλες τις ανάγκες. Τα πολυ ακριβά ειναι για συγκεκριμένα πορτοφόλια όπως ομως και αυτά των 500-600 που επισης φαίνονται εξωφρενικά για άλλους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, margaritagr είπε

Προφανώς αν μπορείς να περιμένεις παίρνεις τη συσκευη σε μικρότερη τιμή της αρχικής. Εγώ πχ που περιμένω μήνες για ναυαρχίδα δεν παίζει να κατσω να περιμένω κι αλλο μέχρι πότε θα πέσει η τιμή κι όταν θα έχουν αρχίσει ήδη να μιλάνε για το 11. 

Απλά δεν ξερω αν θα βάλω προ παραγγελία, θα περιμένω να τα δω απο κοντά για να δω το μέγεθος του plus ακριβως μάλλον. 

Κατα τ αλλα κάποιος μπορεί ν αγοράσει το s9 ή να βρει σε προσφορά το note ή και να στραφεί βέβαια σε άλλες λύσεις εκτός Samsung. Όπως εχουμε ξαναγράψει υπάρχουν πολλές συσκευες για ολα τα μπατζετ και όλες τις ανάγκες. Τα πολυ ακριβά ειναι για συγκεκριμένα πορτοφόλια όπως ομως και αυτά των 500-600 που επισης φαίνονται εξωφρενικά για άλλους. 

Καλο ειναι να περιμενεις 2-3 εβδομαδες μην βγαλει καποιο προβλημα κυριως με το in fingerprint reader η και κατι αλλο.

Θα μου πεις εχω εγγυηση, αλλα γιατι να το ρισκαρεις να στεναχωρηθεις και να τρεχεις.

Ας τους αλλους να κανουν τους beta testers, μην ανησυχεις θα ειναι πολλοι...

Επεξ/σία από ScorpioX777
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, kurkosdr είπε

Τα έστειλα κατευθείαν πίσω για 100% refund, αν και ένα HTC M8 grey που μου είχαν στείλει το κράτησα αν και refurb, γιατί είχα ήδη στείλει πίσω άλλα 3 refurb σε χειρότερη κατάσταση.

Εννοείται το IMEI ήταν ΠΑΝΤΑ καθαρό, το κουτί με σελοφαν και η απόδειξη έγραφε new. Αυτές τις ελαφρές γρατζουνιές να μην είχε και το manual να μην ήταν λάθος και θα ήταν μια χαρά :)

Μη νομίζετε ότι όλα τα IMEI καταγράφονται, αν δεν το έχει κάνει το κατάστημα ή ο πάροχος για τον πελάτη δεν γίνεται καταγραφή του IMEI. Σπάνια ο πελάτης θα μπει στη διαδικασία να το κάνει.

 

Εκείνο το προγραμματάκι το Phone info έχει και μία επιλογή refurbishment check. Το δοκίμασες να δεις τι βγάζει στα refurbished? Να δούμε αν δουλεύει δλδ όχι τίποτα άλλο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω τη αλήθεια το plus είναι όμορφο το άτιμο, με έχει κεντρίσει το ενδιαφέρον να πω την αλήθεια όμως θα περιμένω την τιμή να πέσει κάτω του 1κ.

@margaritagr χρόνια πολλά για την ονομαστική σου εορτή με υγεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, JcD είπε

Εκείνο το προγραμματάκι το Phone info έχει και μία επιλογή refurbishment check. Το δοκίμασες να δεις τι βγάζει στα refurbished? Να δούμε αν δουλεύει δλδ όχι τίποτα άλλο!

Ποιο προγραμματάκι; Έχω και εγώ περιέργεια να δω αν δουλεύει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...