Προς το περιεχόμενο

Πένες γραφής


kitharas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, asdf84 είπε

Κοίταξε θα σου πρότεινα να δεις απευθείας στο site της εταιρείας.. https://www.santini-italia.com/ και θα πρότεινα αυτό το χρώμα 

santini-italia-libra-cappuccino-gp-18k-flexy-nib-piston-filler-pen.jpg

Να σαι καλά φίλε. Από Ελλάδα να φανταστώ δεν υπάρχει κάτι; 

Η cappucino δεν είναι αυτή;

Επεξ/σία από Rebelos2018
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους!! Την Παρασκευή παρέλαβα την Wing sung 630!!Μπορω να πω ότι έχω μείνει ενθουσιασμένος 😮. Μια εξαιρετική, πολύ όμορφη και πάνω από όλα ποιοτική πένα, η Montblanc 149 των φτωχών η οποία πραγματικά δεν έχει να ζηλέψει και πολλά από το ακριβότερο αδερφάκι της. 

IMG_20240421_122722_1.jpg

IMG_20240421_124013.jpg

IMG_20240421_123949.jpg

IMG_20240421_123815.jpg

Επεξ/σία από asdf84
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικη! Έχω πάρει την Wingsung 629 αλλά ακόμα δεν έχω γράψει. Ήθελα το παραθυράκι :)

Ρίξε και μια ματιά στην Majohn/Moonman P136. Θα σ' αρέσει πιστεύω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, kitharas είπε

Καλορίζικη! Έχω πάρει την Wingsung 629 αλλά ακόμα δεν έχω γράψει. Ήθελα το παραθυράκι :)

Ρίξε και μια ματιά στην Majohn/Moonman P136. Θα σ' αρέσει πιστεύω

Που τις βρήκες φίλε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Lamy Dialogue 3 για την οποία ρώταγα προ κάποιου καιρού παρέδωσε το πνεύμα της ο μηχανισμός ανοιξε/κλείσε. Αναμενόμενο μιας και έμοιαζε πολύπλοκος. Καταφερα να την αποσυναρμολογήσω και μοιαζει 2 μεταλλικά εξαρτήματα να έχουν σπάσει λίγο. Από το pen-store που προ ημερων πήρα μια Kaweco Steel Sport, μου είπαν οτι μπορώ να τους τη παω και να τη στείλουν δωρεαν Γερμανία! Ισως να το δοκιμάσω αλλά εκνευρίστηκα ιδιαίτερα με τη Lamy που έβγαλε ενα πολύπλοκο αντικείμενο (αν και ωραίο για εμένα), χωρις τη σχετική έρευνα/αναπτυξη για πιο ποιοτική κατασκευή.
Πρώτη φορά αγόρασα από το pen-store και το προσωπικό ήταν εξαιρετικό. Οπως ανέφερα, αγόρασα τη 2η πένα μου,  τη Kaweco Steel Sport. Σε σχέση με τη Dialogue που λογω κλεισίματος έχανε το μελάνι σε μια βδομάδα (εξάτμιση), η Kaweco μια βδομάδα και ακόμα γεμάτο το πιστόνι (εξτρά αγορά αλλά αξίζει). Λιγο άκαμπτη η μύτη (Μ) αλλά συνήθισα. 
Το μόνο κοινό με τη Dialogue το βάρος. Μου αρέσει η πένα να ειναι βαριά. Πολύ βαριά. 

 

Screenshot 2024-04-24 232600.png

Επεξ/σία από a_f_a
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...