Προς το περιεχόμενο

Μικροσκοπικα εντομα μου χουν φαει την ψυχη (Φωτο)


NiaUu

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 ώρες πριν, tounion είπε

με αλλα ακαρεα είχα προβλημα και καθάρισα αλλά δεν γνωριζω τι ειναι αυτα που εχεις. 

Γνωριζεις την ονομασια των ακαρεων που ειχες? Εχεις φωτο δικη σου ή ονλαην να μου δειξεις πως ηταν? 

Ηταν και αυτα μικροσκοπικα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 162
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

On 16/02/2019 at 18:28, NiaUu said:

Καμια σχεση 

Ειναι λευκα/μπεζ ημιδιαφανα 

Τα bed bugs ειναι γιγαντιαια μπροστα τους. Πατα mold mites και θα δεις παρα πολλα 

dsc02889.jpg.jpeg

μηπως ειναι spidermites?

googlare το να δεις αν μιαζουν, μας πεις!

Καλη τυχη και παλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, alx301 είπε

μηπως ειναι spidermites?

googlare το να δεις αν μιαζουν, μας πεις!

Καλη τυχη και παλι

Σ ευχαριστω πολυ αλλα δεν το βλεπω. Εχω απογοητευτει που ποτισα με το Pankill και φαινεται να μην εκανε τπτα απολυτως.

 

Δεν βρηκα καμια πολυ κοντινη αλλα βλεπω οτι λεει πως βρισκονται στα φυτα κι εμεις δεν εχουμε. Επισης απο τις λιγες που μπορουσα να βρω μοιαζουν με  μικροσκοπικες αραχνιτσες ενω αυτα που εχω ειναι σαν αχλαδι στο σχημα.  

Επεξ/σία από NiaUu
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...

καλησπερα σε ολους. Με αφορμη αυτο το θεμα, μηπως εχει κανεις ιδεα τι εντομο ειναι αυτο που βλεπω στο εξοχικο το τελευταιο καιρο? Ευχομαι να μην ειναι κατσαριδα.

20200229_151509_resized.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, jibe21 είπε

καλησπερα σε ολους. Με αφορμη αυτο το θεμα, μηπως εχει κανεις ιδεα τι εντομο ειναι αυτο που βλεπω στο εξοχικο το τελευταιο καιρο? Ευχομαι να μην ειναι κατσαριδα.

20200229_151509_resized.jpg

 

milkweed assasin

είναι ωφέλιμο για άλλα επιβλαβή ζωύφια που έχεις στο εξοχικό γιατί τα σκοτώνει.

δαγκώνει αν το πάρεις στο χέρι σου και μπορεί να σου κάνει μικρό τραύμα με φαγούρα και μελάνιασμα.

Άστο να κάνει τη δουλίτσα του. Εσένα δε σε ενοχλεί σε κάτι. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/1/2019 στις 5:02 ΠΜ, NiaUu είπε

Παιδια.. Καταρρεω.. 

Υπαρχουν στο κρεβατι στο αλλο δωματιο στο κωμωδινο στις ντουλαπες.. Πρεπει να υπαρχουν παντου! Ειναι ακαρεα σκονης 1000% 

Αν παρετε εναν φακο και δεκτε σε μια οχι ανοιχτοχρωμη επιφανεια με το φως προς τα πλαγια οχι πανω στην επιφανεια και κατσετε και συγκεντρωθειτε σε καθε κοκκο σκονης για λιγα δευτερα.. θα δειτε οτι καποιοι απ αυτους κινουνται! 

Παναγιωτάκη, εσύ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, jibe21 είπε

καλησπερα σε ολους. Με αφορμη αυτο το θεμα, μηπως εχει κανεις ιδεα τι εντομο ειναι αυτο που βλεπω στο εξοχικο το τελευταιο καιρο? Ευχομαι να μην ειναι κατσαριδα.

20200229_151509_resized.jpg

RIP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ευχαριστω πολυ, οντως απο το ιντερνετ βρηκα οτι ειναι αυτο που λετε και συγκεκριμενα ονομαζαται zelus zenardii. Εχω ενα μικρο κηπο μονο με γκαζον χωρις λουλουδια αλλα τι να πω, βρηκε να ερθει σε μενα. Το θεμα ειναι οτι τα βρισκω και σπιτι μερικες φορες και ενα με τσιμπησε στο κρεβατι οπως ημουν μπρουμυτα στην κοιλια. ενα μικρο πρηξιματακι εκανε και λιγο τσουξιμο.

Δεν θελω να φυγουν απο τον κηπο απλα α μην μπαινουν σπιτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, jibe21 είπε

Παιδια ευχαριστω πολυ, οντως απο το ιντερνετ βρηκα οτι ειναι αυτο που λετε και συγκεκριμενα ονομαζαται zelus zenardii. Εχω ενα μικρο κηπο μονο με γκαζον χωρις λουλουδια αλλα τι να πω, βρηκε να ερθει σε μενα. Το θεμα ειναι οτι τα βρισκω και σπιτι μερικες φορες και ενα με τσιμπησε στο κρεβατι οπως ημουν μπρουμυτα στην κοιλια. ενα μικρο πρηξιματακι εκανε και λιγο τσουξιμο.

Δεν θελω να φυγουν απο τον κηπο απλα α μην μπαινουν σπιτι.

Δοκίμασες διάλογο;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NiaUu είπε

Να πω κι εγω που ανοιξα το θεμα πως τα ξεφορτωθηκα παιδια τα εντομα 😪

Επιτέλους..! 14 μήνες σου είχαν φάει την ψυχή 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...