Προς το περιεχόμενο

Voip Ρυθμίσεις ΟΤΕ


zoumeros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 minute ago, MrGalaxy said:

Αυτό είναι φοβερή λύση,ευχαριστώ πολύ.

μια ερώτηση μόνο ,επειδή μένει και η μητέρα μου στο ίδιο σπίτι με μένα, αν της κάνω και αυτηνης προωθηση στο κινητό της το οποίο δεν είναι smartphone και δε μπορεί να μπλοκάρει τους αριθμούς αν κάνω στο δικό μου smartphone τηλεφωνο προώθηση ,αν κανω block έναν αριθμό στο smartphone μου ,θα γίνεται reject η κλήση του μπλοκαρισμένου αριθμού (δλδ δεν θα χτυπάει όυτε στης μητεράς μου το παλιο κινητό?

Φίλε δε το ξέρω κανε δοκιμή να δεις 🙂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 101
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Προώθηση κλήσεων μίας τηλεφωνικής σύνδεσης γίνεται προς έναν μόνον αριθμό. Οπότε είτε προς το δικό σου κινητό θα γίνει είτε προς της μητέρας σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, jkoukos είπε

Προώθηση κλήσεων μίας τηλεφωνικής σύνδεσης γίνεται προς έναν μόνον αριθμό. Οπότε είτε προς το δικό σου κινητό θα γίνει είτε προς της μητέρας σου.

Ναι πριν λίγο ρώτησα τεχνικό της cosmote και μου είπε το ίδιο.

Οπότε πάω για νέο ασύρματο σταθερό τηλεφωνο με block αριθμου.Εχετε να προτείνετε καποιο με αντοχή στις πτώσεις και πραγματικό block αριθμων και όχι απλά σίγαση κλήσης του μπλοκαρισμένου αριθμου (τουλαχιστον 15 αριθμων )μεχρι 35-40€?

Επεξ/σία από MrGalaxy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, MrGalaxy said:

Ναι πριν λίγο ρώτησα τεχνικό της cosmote και μου είπε το ίδιο.

Οπότε πάω για νέο ασύρματο σταθερό τηλεφωνο με block αριθμου.Εχετε να προτείνετε καποιο με αντοχή στις πτώσεις και πραγματικό block αριθμων και όχι απλά σίγαση κλήσης του μπλοκαρισμένου αριθμου (τουλαχιστον 15 αριθμων )μεχρι 35-40€?

Ένα panasonic παλιό μοντέλο που έχω λειτουργεί ως εξής: 

Όταν λαμβάνει κλήση από μπλοκαρισμένο αριθμό,   απαντάει στη κλήση και στη συνέχεια ρίχνει  τη γραμμή (κλείνει από μόνο του).

Οπότε ένα κουδούνισμα ακούς μόνο.
Υποθέτω πως όλα τα panasonic έτσι λειτουργούν.
Αν ξέρει κάποιο μέλος περισσότερα ας μα πει....

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλαιότερα το έκανα μέσω ενός Gigaset, όπου απλά ερχόταν η κλήση αλλά δεν κουδούνιζε σε όσες ήταν μπλοκαρισμένες.

Εδώ και χρόνια έχω Fritz που ουσιαστικά είναι ένα πλήρες μικρό τηλεφωνικό κέντρο, όπου η κλήση δεν έρχεται καν με ενημέρωση του καλούντα ότι δεν λειτουργεί ο αριθμός λόγω τεχνικών προβλημάτων.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 12/08/2023 at 18:10, MrGalaxy said:

Το ασύρματο μου είναι παλιο και δεν έχει black list το χω ψάξει.

Από του router απο που θα βρω το black list?

Βρήκα αυτό απο το interface του router αλλά θέλει κωδικό μαζί με το τηλεφωνικό αριθμό

 

h pio ευκολη λυση ενα νεο ασυρματο.μπορεις να παρεις και με διπλη βαση κιολας διοτι αμα κανει σιγαση στο δικο σου και δεν την κανει reject τοτε θα χτυπαει η αλλη συσκευη.αλλα ακομα και αν την κανει Reject μπορει η αλλη συσκευη να χτυπησει εστω μια φορα. δες το manual αν εχει block list. μπορει να μην εχει ή μπορει ο παροχος με το custom firmware να μην σε αφηνει να πειραξεις κατι εκει.

On 13/08/2023 at 21:33, MrGalaxy said:

Ναι πριν λίγο ρώτησα τεχνικό της cosmote και μου είπε το ίδιο.

Οπότε πάω για νέο ασύρματο σταθερό τηλεφωνο με block αριθμου.Εχετε να προτείνετε καποιο με αντοχή στις πτώσεις και πραγματικό block αριθμων και όχι απλά σίγαση κλήσης του μπλοκαρισμένου αριθμου (τουλαχιστον 15 αριθμων )μεχρι 35-40€?

εχω ενα panasonic ασυρματο.αν θες μπορω να το δοκιμασω και να σου πω αν κανει σιγαση ή αν κλεινει την κληση. συνηθως οτι κανει το ενα θα κανει και το αλλο αφου σχεδον τα panasonic στο μενου ειναι ιδια.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, poulinos είπε

 

εχω ενα panasonic ασυρματο.αν θες μπορω να το δοκιμασω και να σου πω αν κανει σιγαση ή αν κλεινει την κληση. συνηθως οτι κανει το ενα θα κανει και το αλλο αφου σχεδον τα panasonic στο μενου ειναι ιδια.

Καλημέρα, ναι αν μπορείς δοκίμασε αν κανει σιγαση ή αν κλεινει την κληση και πες μου,ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, MrGalaxy said:

Καλημέρα, ναι αν μπορείς δοκίμασε αν κανει σιγαση ή αν κλεινει την κληση και πες μου,ευχαριστώ

το γραφω και εδω να υπαρχει.δεν κανει σιγαση αλλα κλεινει την κληση.στελνει σαν busy tone κατα καποιο τροπο. Panasonic dect.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιοδήποτε Fritz κάνει, ακόμη και παλαιότερο μεταχειρισμένο από την σειρά 73xx και πάνω. Μπορούν και παλαιότερα (ανέκαθεν, όλες οι συσκευές της εταιρείας) αλλά με κάποιους περιορισμούς.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
On 17/08/2023 at 22:44, jkoukos said:

Οποιοδήποτε Fritz κάνει, ακόμη και παλαιότερο μεταχειρισμένο από την σειρά 73xx και πάνω. Μπορούν και παλαιότερα (ανέκαθεν, όλες οι συσκευές της εταιρείας) αλλά με κάποιους περιορισμούς.

σε κανα black friday θα βαλουν κανενα 7530 με κανα 100 ευρω και θα ειναι ευκαιρια να αναβαθμισουν πολλοι :P ακομα και αν εχουν την σειρα 74χχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...