Προς το περιεχόμενο

Ελαστικα για αυτοκίνητο


greekbusters

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχουν λάστιχα dunlop sport 215/55 r17 98y xl  ;; 

Επειδή δεν τα βλέπω στο site της dunlop αλλά αυτά μου πρότενε ένας λαστιχάς!! Διατηρώ τις επιφυλάξεις μου......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, androu είπε

Υπάρχουν λάστιχα dunlop sport 215/55 r17 98y xl  ;; 

Επειδή δεν τα βλέπω στο site της dunlop αλλά αυτά μου πρότενε ένας λαστιχάς!! Διατηρώ τις επιφυλάξεις μου......

https://www.reifendirekt.com/rshop/Tyres/Dunlop/Sport/215-55-R17-98Y-XL-mit-Felgenschutz--MFS-/R-466667

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, androu είπε

να τα κάνει παραεισαγωγή και να μην υπάρχουν στο επίσημο site ;

Στο επίσημο σάητ γράφει 

Screenshot_20230723_072543_Chrome.jpg.2dcc2659d53b930f0389c52d41ed46d3.jpg

Όποιος φέρνει goodyear συνήθως έχει και dunlop

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, androu είπε

να τα κάνει παραεισαγωγή και να μην υπάρχουν στο επίσημο site ;

Παραεισαγωγή να τα κάνει ο έμπορος αλλά να μην τα φέρνει η αντιπροσωπεία οπότε δεν τα βάζει και στο site της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Γνώμες για τα ελαστικά Hankook Ventus Prime 3 και τα 4? 

H διάσταση μου είναι 205/45/16 και τα michelin/continental είναι πολύ ακριβά.. Σκέφτομαι να δοκιμάσω αυτά αλλά δεν τα ξέρω καθόλου και αν τα βάλω γλιτώνω κανένα 100αρικο σε σύγκριση με τα ακριβά. Είναι μαλακά ή σκληρά? Πατάνε καλά σε βρεγμένο? Τώρα φοράω Kormoran και δεν έχω θέμα κανένα εκτός το ότι σε βρεγμένο και στροφή δεν πατάνε καλά και έχουν σκληρύνει αρκετά μετά από 2 χρόνια. Τα ελαστικά τα κρατάω συνήθως 3-4 χρόνια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, qrstuv είπε

Γνώμες για τα ελαστικά Hankook Ventus Prime 3 και τα 4? 

H διάσταση μου είναι 205/45/16 και τα michelin/continental είναι πολύ ακριβά.. Σκέφτομαι να δοκιμάσω αυτά αλλά δεν τα ξέρω καθόλου και αν τα βάλω γλιτώνω κανένα 100αρικο σε σύγκριση με τα ακριβά. Είναι μαλακά ή σκληρά? Πατάνε καλά σε βρεγμένο? Τώρα φοράω Kormoran και δεν έχω θέμα κανένα εκτός το ότι σε βρεγμένο και στροφή δεν πατάνε καλά και έχουν σκληρύνει αρκετά μετά από 2 χρόνια. Τα ελαστικά τα κρατάω συνήθως 3-4 χρόνια. 

Ως μάρκα είναι καλύτερη απο kormoran.

To prime 4 είναι το καινούργιο μοντέλο ,καλά σχόλια βλέπω στο https://www.tyrereviews.com/Tyre/Hankook/Ventus-Prime-4.htm 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα 

Σε huyndai i30 2009 μοντέλο 

Θέλω μια 4αδα 185χ65χ15 

Είδα για οικονομικό λάστιχο τα kormoran στα 230

Και μετά falken στα 270 ευρώ 

Επειδή είμαι επαρχία τα λάστιχα δεν αντέχουν στους χάλια δρόμους κ χωματόδρομους Οπότε λέω να βάλω οικονομικό λάστιχο γιατι δε θα μου πάνε πάνω από 2 χρόνια. 

Έχετε κάποια πρόταση; 

Επεξ/σία από alan boy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Falken δεν συγκρίνονται με τα Kormoran είναι ανώτερο ελαστικό. Μην σε προβληματίζει η χώρα κατασκευής που λογικά θα είναι Τουρκία. Κοίτα αν πας σε Falken να είναι συνεργάτης γιατί δίνουν ένα χρόνο εγγύηση σε ότι πάθει το ελαστικό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε 175/65/14 έχεις να προτείνει κάποιος τι να δω ; Θα πάω για 4αδα .

Αυτή τη στιγμή έχει τα bridgestone turanza t005 και έχουν κάνει 45000 σε 2 χρόνια . Το αμάξι κινείται το 70% εκτός αστικού κύκλου .

Ο λαστιχας πρότεινε τα falken ή nexen ή uniroyal ως θυγατρικές . Θα τοποθετηθούν σε αμάξι πόλης Opel Corsa.

Ευχαριστημένος ήμουν και από τα bridgestone turanza t005 - έτσι αγοράστηκε .

Kormoran που διαβάζω δε θέλω , είχαν μπει σε προηγούμενο αμάξι , και στις 10,000 αλλάχτηκαν αρκετά θορυβώδες ελαστικό και ειδικά σε βρεγμένο οδόστρωμα ήταν κάκιστα .

Επεξ/σία από meletis_m
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοραω 4 χρονια τα eco contact 6 σε 195/55/R14 φετος σκεφτομαι να παω σε πιο οικονομικο λαστιχο για οδηγηση πολης σε αστικο περιβαλλον - Citroen 3

 

ποια γνωμη εχετε για τα τoyo στα 330 ευρω

DUNLOP στα 350

και μια κινεζικη επιλογη στα 260???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, meletis_m είπε

Σε 175/65/14 έχεις να προτείνει κάποιος τι να δω ; Θα πάω για 4αδα .

Αυτή τη στιγμή έχει τα bridgestone turanza t005 και έχουν κάνει 45000 σε 2 χρόνια . Το αμάξι κινείται το 70% εκτός αστικού κύκλου .

Ο λαστιχας πρότεινε τα falken ή nexen ή uniroyal ως θυγατρικές . Θα τοποθετηθούν σε αμάξι πόλης Opel Corsa.

Ευχαριστημένος ήμουν και από τα bridgestone turanza t005 - έτσι αγοράστηκε .

Kormoran που διαβάζω δε θέλω , είχαν μπει σε προηγούμενο αμάξι , και στις 10,000 αλλάχτηκαν αρκετά θορυβώδες ελαστικό και ειδικά σε βρεγμένο οδόστρωμα ήταν κάκιστα .

Έβαλα τα bridgestone turanza t005 165/65/15 τη περασμένη εβδομάδα σε Renault clio mk3. Εμένα μου έλεγαν για τα falken σαν αντιπρόταση. Εξαρτάται τι θες.. Εγώ κοίταξα τις επιδόσεις τους, τις δοκιμές που έχουν περάσει και έκρινα πως δεν αξίζει για 55€ να μην βάλω τα Bridgestone (375€ τα Bridgestone, 320 τα Falken)

Επεξ/σία από blazar
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα T005 ήταν και είναι εξαιρετικό ελαστικό. Τώρα αν θα δεις διαφορές σε σχέση με τα Falken αν οδηγείς σαν άνθρωπος αυτό είναι άλλη ιστορία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...