Προς το περιεχόμενο

Με τιμή από €449, το Xiaomi Mi 9 προσγειώνεται στην Ευρώπη


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

30 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Στο παραπανω αστοχο παραδειγμα με τα αυτοκινητα, εδωσα θεωρω μια απολυτως λογικη απαντηση, εξηγησε μου με επιχειρηματα ποιες ακριβως ειναι οι ασυναρτησιες που εγραψα και ποιος ξεκινησε την ασυναρτησιες.

Και οχι σε μια αγορα δεν κοιταω μονο τα χαρακτηριστηκα στα χαρτια , αυτη την πρωτια την εχεις συ με τα νουμερα και με τα χαρακτηριστικα εισαι μετρ.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάθε φορά ανακατεύετε τις Φεράρι με τα κινητά.Το καλύτερο κινητό αυτή τη στιγμή στα spec είναι το S10+.Το mi9 είναι value for money αν θες μια σύγχρονη συσκευή,γρήγορη,με καλή καμερα που να τα συνδυάζει όλα στα λεφτά του.Ο καθένας κάνει τις επιλογές του ανάλογα με τη χρήση που θα κάνει και την οικονομική δυνατότητα που εχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Istros είπε

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάθε φορά ανακατεύετε τις Φεράρι με τα κινητά.Το καλύτερο κινητό αυτή τη στιγμή στα spec είναι το S10+.Το mi9 είναι value for money αν θες μια σύγχρονη συσκευή,γρήγορη,με καλή καμερα που να τα συνδυάζει όλα στα λεφτά του.Ο καθένας κάνει τις επιλογές του ανάλογα με τη χρήση που θα κάνει και την οικονομική δυνατότητα που εχει

Εμενα ρωτας? Αλλος το εφερε το παραδειγμα και εγω απλα του απαντησα.

Η ασυναρτησια που εγραψα πανω σε αυτο δεν απαντησες ομως πια ηταν..

Επεξ/σία από Pwpwpw
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά γελάω με.μερικους.αν κ δεν θέλω να χαρακτηρίσω κανέναν.μονο μια οθόνη είναι τα Samsung  τέλος.τελειωνη εκεί το θέμα.. και για να σας προλάβω είχα s9plus.δεν είναι θέμα χρημάτων.τορα έχω oneplus 6. Δεν υπάρχει το τέλειο τηλέφωνο.καπου κερδίζεις κάπου χάνεις 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Εμενα ρωτας? Αλλος το εφερε το παραδειγμα και εγω απλα του απαντησα.

Η ασυναρτησια που εγραψα πανω σε αυτο δεν απαντησες ομως πια ηταν..

Σε ποιο να σου απαντήσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, panosdmk είπε

Πραγματικά γελάω με.μερικους.αν κ δεν θέλω να χαρακτηρίσω κανέναν.μονο μια οθόνη είναι τα Samsung  τέλος.τελειωνη εκεί το θέμα.. και για να σας προλάβω είχα s9plus.δεν είναι θέμα χρημάτων.τορα έχω oneplus 6. Δεν υπάρχει το τέλειο τηλέφωνο.καπου κερδίζεις κάπου χάνεις 

Καταρχην η οθονη ειναι ισως το σημαντικοτερο κομματι σε μια συσκευη , ειναι αυτο που βλεπεις, αυτο που αποκομιζες απο μια συσκευη, παμε παρακατω.

Επισης μια και τα samsung ειναι μια οθονη και τιποτε αλλο, για πες μου λοιπον, το mi9 που ειναι flagshipkiller του 2019, σε τι ειναι καλυτερο απο την περσινη ναυρχιδα της samsung το s9 plus, περα απ τον νεοτερο snapdargon 855 προφανως.Τα συγκρινω γιατι εχουν ιδια τιμη, τι ειναι αυτο που θα με κανει να επιλεξω hands down το Mi9.

16 λεπτά πριν, Istros είπε

Σε ποιο να σου απαντήσω?

Α καλα, εσεις ξεχνατε και τι γραφετε..

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/2/2019 στις 3:56 ΜΜ, Pwpwpw είπε

Αμα το συγκρινεις ομως με πραγματικο flagship πχ s10 χανει με κατω τα χερια σε πολλα σημεια.

Επισης λογικο ειναι κατι κινεζικο να ειναι φθηνοτερο απο κατι πιο επωνυμο αλλιως αν ηταν κοντα προφανως κανεις δεν θα επαιρνε την κινεζια.

Δν μας κανει την χαρη δηλαδη, αν το εβγαζε στα 700-800 παραδειγμα ουτε οι υπαλληλοι της xiomi δεν θα το αγοραζαν.

ποιος χανει ?? μαλλον δεν εχεις side to side πχ. mi mix 2s με S9+ ...απο ποιοτητα το xiaomi δεν παιζεται σε συγκριση και μονο που η πλατη του εχει κεραμικο γυαλι ειναι ενα απλο σημειο συγκρισης ποιοτητας ....υπαρχουν και τα σχετικα βιντεο youtube που τα εχει εν ωρα λειτουργιας και τα δυο μαζι ....η samsung παλευει να ξεπερασει την apple και την εχουν ξεπερασει την ιδια η huawei και τωρα η xiaomi .....την βλεπω να κατανταει σαν την παλαι ποτε SONY που καποτε ηταν κατι το ιδιαιτερο , και τωρα ειναι στο πουθεν !!

 

Επεξ/σία από georgetsl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, georgetsl είπε

ποιος χανει ?? μαλλον δεν εχεις side to side πχ. mi mix 2s με S9+ ...απο ποιοτητα το xiaomi δεν παιζεται σε συγκριση και μονο που η πλατη του εχει κεραμικο γυαλι ειναι ενα απλο σημειο συγκρισης ποιοτητας ....υπαρχουν και τα σχετικα βιντεο youtube που τα εχει εν ωρα λειτουργιας και τα δυο μαζι ....η samsung παλευει να ξεπερασει την apple και την εχουν ξεπερασει την ιδια η huawei και τωρα η xiaomi !!!

Οριστε αυτα διαβαζω και κλαιω απ τα γελια στο παρον νημα😂

Οριστε ο αλλος ουσιαστικα λεει το Mi9 ειναι καλυτερη συσκευη γενικως απο το s10, μετα ειμαι εγω αυτος που τρολαρω😂😂

xiaomi mi9 η καλυτερη συσκευη του πλανητη και τα μυαλα στο μπλεντερ.

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

 

...........για πες μου λοιπον, το mi9 που ειναι flagshipkiller του 2019, σε τι ειναι καλυτερο απο την περσινη ναυρχιδα της samsung το s9 plus, περα απ τον νεοτερο snapdargon 855 προφανως.Τα συγκρινω γιατι εχουν ιδια τιμη, τι ειναι αυτο που θα με κανει να επιλεξω hands down το Mi9.

δηλαδη θεωρεις τον 855 απο τον 845 μικρη διαφορα ....εαν αυτο δεν ειναι η μεγιστη διαφορα να δω τι θα πεις οταν βαλει η σαμσουνγκ τον 855 σε συσκευη της και θα το πουλαει στην δυομιση φορες ακριβοτερο απο οτι το Mi9 ,τι θα λες τοτε ......προς το παρον ο 855 ειναι η κυριαρχη διαφορα απο το S9 ...εαν γινοταν το αντιθετο ,τωρα θα εκθειαζες τον 855 του σαμσουνγκ εναντι ενος xiaomi με 845 !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Οριστε αυτα διαβαζω και κλαιω απ τα γελια στο παρον νημα😂

Οριστε ο αλλος ουσιαστικα λεει το Mi9 ειναι καλυτερη συσκευη γενικως απο το s10, μετα ειμαι εγω αυτος που τρολαρω😂😂

xiaomi mi9 η καλυτερη συσκευη του πλανητη και τα μυαλα στο μπλεντερ.

Επειδή το έχετε τερματίσει, η ουσία είναι η εξής. Το S10 είναι μια άριστη συσκευή και δεν χωράει αμφισβήτηση. Παρόλα αυτά, θα έχεις μια εφάμιλλη εμπειρία χρήσης και με ένα Mi9 για παράδειγμα. Άρα λέμε οτι οκ αγόρασε το Samsung αν έχεις τα λεφτά και για την γκλαμουριά σου, αλλά και με το Mi9 πάλι ευχαριστημένος θα ήσουν. Για μένα δεν αξίζουν τα 300+ ευρώ παραπάνω για αυτά τα εξτρά που δίνει.

  • Like 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, aeljim είπε

Επειδή το έχετε τερματίσει, η ουσία είναι η εξής. Το S10 είναι μια άριστη συσκευή και δεν χωράει αμφισβήτηση. Παρόλα αυτά, θα έχεις μια εφάμιλλη εμπειρία χρήσης και με ένα Mi9 για παράδειγμα. Άρα λέμε οτι οκ αγόρασε το Samsung αν έχεις τα λεφτά και για την γκλαμουριά σου, αλλά και με το Mi9 πάλι ευχαριστημένος θα ήσουν. Για μένα δεν αξίζουν τα 300+ ευρώ παραπάνω για αυτά τα εξτρά που δίνει.

ακριβως. αυτο που δε καταλαβαινουν τα παιδια εδω ειναι οτι ο επεξεργαστης ειναι το σημαντικοτερο πραγμα σε ενα κινητο. το s9 τελος πλεον ειναι σαπακι μπροστα σε ενα mi9 οπως και να το δεις.

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, JcD είπε

Λάθος συγκρίσεις γίνονται, δεν έχει δουλειά δίπλα στα s10 απλά λόγο επεξεργαστή, σε αυτά τα χρήματα είναι καλύτερη αγορά το s9+

λαθος συγκρισεις τα λενε αυτοι που στεναχωριουνται που εσκασαν 1000+ ευρω για S10 και ο αλλος με ενα 450αρι ευρω τον ξεφτυλιζει εν ριπη οφθαλμου με ενα Mi 9 διοτι καταβαθος ολοι αισθανονται κοροιδα οταν πληρωνουν πολυ παραπανω για κατι που ο αλλος διπλα τους το εχει με τα μισα φραγκα ....τα πολλα λογια ειναι πραγματικα φτωχεια !!!

Επεξ/σία από georgetsl
  • Thanks 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, georgetsl είπε

δηλαδη θεωρεις τον 855 απο τον 845 μικρη διαφορα ....εαν αυτο δεν ειναι η μεγιστη διαφορα να δω τι θα πεις οταν βαλει η σαμσουνγκ τον 855 σε συσκευη της και θα το πουλαει στην δυομιση φορες ακριβοτερο απο οτι το Mi9 ,τι θα λες τοτε ......προς το παρον ο 855 ειναι η κυριαρχη διαφορα απο το S9 ...εαν γινοταν το αντιθετο ,τωρα θα εκθειαζες τον 855 του σαμσουνγκ εναντι ενος xiaomi με 845 !!!

Ναι μικρη διαφορα το θεωρω σε συνδιασμο οτι χανει απο περσινη ναυρχιδα  σε αλλα πραγματα, οπως καλυτερη οθονη, μεγαλυτερη χωρητικοτητα μπαταριας, αδιαβροχοποιηση, στερεο ηχο, sd card, απειρως καλυτερο aftersale support.

Aν σου δωσω μια συσκευη με τον 845 και μια με τον 855 χωρις να σου πω πια συσκευη φοραει ποιον, δεν προκυτε να καταλαβεις και να μου πεις με σιγουρια ποιος βρισκεται σε καθε συσκευη, δεν αλλαζει η εμπειρια χρησης και τα δυο σφαιρα θα δουλεουν στην καθημερινιτητα, αντιθετα τα πιο πανω που λεω μια χαρα θα τα καταλαβεις.

Αλλα ειπαμε το μονο που μετραει στην εμπειρια χρησης μιας συσκευης ειναι να εχει το τελευταιο soc της snapdragon😂

Επεξ/σία από Pwpwpw
  • Thanks 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Ναι μικρη διαφορα το θεωρω σε συνδιασμο οτι χανει απο περσινη ναυρχιδα  σε αλλα πραγματα, οπως καλυτερη οθονη, μεγαλυτερη χωρητικοτητα μπαταριας, αδιαβροχοποιηση, sd card, απειρως καλυτερο aftersale support.

Aν σου δωσω μια συσκευη με τον 845 και μια με τον 855, δεν προκυτε να καταλαβεις και να μου πεις με σιγουρια ποιος βρισκεται σε καθε συσκευη, δεν αλλαζει η εμπειρια χρησης και τα δυο σφαιρα θα δουλεουν στην καθημερινιτητα, αντιθετα τα πιο πανω που λεω μια χαρα θα τα καταλαβεις.

Αλλα ειπαμε το μονο που μετραει στην εμπειρια χρησης μιας συσκευης ειναι να εχει το τελευταιο soc της snapdragon😂

τεραστια και ομως διαφορα  855 απο τον 845 ,μην αρχιζουμε να ποσταρουμε τις δυνατοτητες γιατι θα πεσει κλαμα ,μπες και δες τις διαφορες σε διαφορα site ,ευκολο νομιζω να το κανεις ....επισης και με ενα xiaomi μιλας σε βροχη ανετα χωρις προβληματα μετα , εχω ενα ταπεινο mi mix 2s που του εχω βγαλει την πιστη σε νερα και κακομεταχειριση και δεν εχει το παραμικρο  ,επισης προσωπικα δεν εχω δει καποιον σε πισινα να βαζει για φωτο το s9 ,σε θαλασσα δε το συζηταμε καν διοτι εκει στην αλμυρα δεν αντεχει τιποτα ,ουτε καν η ανοξειδωτη μπιντα του φουσκωτου !!!για sd card μην σε απασχολει ,βγαζει εκδοσεις η χιαομι με εσωτερικη μνημη χωρητικοτητας εως 256gb με μικρη διαφορα χρηματων οποτε και εκει καλυτερη απο το να βαζεις sd card που θα την πλερωσεις εξτρά .....το miui ειναι σαφως καλυτερο ελαφρυτερο και γρηγοροτερο απο της σαμσουγκ με ολα τα "σκουπιδια " που βαζει μεσα !!!!

19 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Ναι μικρη διαφορα το θεωρω σε συνδιασμο οτι χανει απο περσινη ναυρχιδα  σε αλλα πραγματα, οπως καλυτερη οθονη, μεγαλυτερη χωρητικοτητα μπαταριας, αδιαβροχοποιηση, στερεο ηχο, sd card, απειρως καλυτερο aftersale support.

Aν σου δωσω μια συσκευη με τον 845 και μια με τον 855 χωρις να σου πω πια συσκευη φοραει ποιον, δεν προκυτε να καταλαβεις και να μου πεις με σιγουρια ποιος βρισκεται σε καθε συσκευη, δεν αλλαζει η εμπειρια χρησης και τα δυο σφαιρα θα δουλεουν στην καθημερινιτητα, αντιθετα τα πιο πανω που λεω μια χαρα θα τα καταλαβεις.

Αλλα ειπαμε το μονο που μετραει στην εμπειρια χρησης μιας συσκευης ειναι να εχει το τελευταιο soc της snapdragon😂

https://www.smartprix.com/bytes/snapdragon-855-vs-snapdragon-845/   τσιμπα την διαφορα λοιπον εφοσον γελας ,να μαθαινεις σιγα σιγα εαν καταλαβεις βασικα και τιποτα :) , οσοι γνωριζουν δεν θα ελεγαν αμπελοφιλοσοφιες  !!!

Επεξ/σία από georgetsl
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, georgetsl είπε

λαθος συγκρισεις τα λενε αυτοι που στεναχωριουνται που εσκασαν 1000+ ευρω για S10 και ο αλλος με ενα 450αρι ευρω τον ξεφτυλιζει εν ριπη οφθαλμου με ενα Mi 9 διοτι καταβαθος ολοι αισθανονται κοροιδα οταν πληρωνουν πολυ παραπανω για κατι που ο αλλος διπλα τους το εχει με τα μισα φραγκα ....τα πολλα λογια ειναι πραγματικα φτωχεια !!!

Και ποιος σου ειπε οτι αυτος που εχει μια ακριβη συσκευη θα ασχοληθει με το δικο σου μιαου 9 και ποσο το εχεις παρει...το μονο που μπορει να συμβει ειναι το αντιθετο δηλαδη εσυ να λιγουρευεσαι οτιδηποτε ποιο ακριβο απο αυτο που εχεις εσυ.

  • Thanks 5
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...