Προς το περιεχόμενο

Με τιμή από €449, το Xiaomi Mi 9 προσγειώνεται στην Ευρώπη


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 λεπτά πριν, nero62 είπε

Φιλε έχεις 200.000 μηνύματα μέσα στο φόρουμ και μιλάς για τρολάρισμα...? Κάνεις άραγε τίποτε άλλο στην ζωή σου εκτός από το να γράφει στο ινσόμνια?  Έχεις ιδέα τι πραγματικά σημαίνει αυτός ο όρος?

Δηλαδή θέλεις να πεις αν το πάμε τεχνολογικά ότι το s9 έχει καλύτερα και ποιο σύγχρονα τεχνικά χαρακτηριστικά από το Mix3? Σοβαρά τώρα? Και σε ενοχλεί πόσες σελίδες έχει φτάσει το θέμα? 

Καλά μιλάμε για απίθανες καταστάσεις. Όσο ζούμε μαθαίνουμε σε αυτή τη ζωή. 

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ

Αυτο δικο σου συμπερασμα ειναι κλασσικα,πουθενα δεν εγραψα κατι τετοιο,και μαρεσει που απορεις και για το δικο σου συμπερασμα.

Οτι να ναι πραγματικα.

Κατα τα αλλα δεν νομιζω οτι οφειλει να δωσει καποιος αναφορα σε ποιο forum θα σχολιασει και αν θα ειναι ή οχι ενεργος στο forum.

Δεν φταιω εγω που εισαι στο forum 12χρονια και τωρα τελευταια θυμηθηκες να σχολιασεις περι κινητων και καρτων γραφικων :)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αυτο δικο σου συμπερασμα ειναι κλασσικα,πουθενα δεν εγραψα κατι τετοιο,και μαρεσει που απορεις και για το δικο σου συμπερασμα.

Οτι να ναι πραγματικα.

Κατα τα αλλα δεν νομιζω οτι οφειλει να δωσει καποιος αναφορα σε ποιο forum θα σχολιασει και αν θα ειναι ή οχι ενεργος στο forum.

Δεν φταιω εγω που εισαι στο forum 12χρονια και τωρα τελευταια θυμηθηκες να σχολιασεις περι κινητων και καρτων γραφικων :)

Μάλλον έχει θέμα μόνο με την Samsung γιατί με την Apple τα πάει όμορφα :$

Screenshot_20190226-171933_Chrome_Beta.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 σελίδες και τελικά αυτό που κατάλαβα είναι ότι πρέπει να έχω καυστήρα πετρελαίου γτ είναι καλύτερος που πληρώνω πιο ακριβο το πετρελαιο από  το φυσικο αεριο. Δυστυχώς έχω φυσικό αέριο και όχι πετρελαιο για να ζεστενομαι κρίμα. Κάποια μέρα θα έχω λεφτά για να αλλάξω σε πετρελαίου. 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

Μάλλον έχει θέμα μόνο με την Samsung γιατί με την Apple τα πάει όμορφα :$

Ε λογικο ειναι μια και ολες οι υπολοιπες εταιρειες ολως τυχαιως χρεωνουν αναλογα τις ναυαρχιδες τους 800 και 900+ευρω,και ειπαμε οτι οποιος δεν αγοραζει Xiaomi ειναι κοροιδο γιατι πληρωνει παραπανω χρηματα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ε λογικο ειναι μια και ολες οι υπολοιπες εταιρειες ολως τυχαιως χρεωνουν αναλογα τις ναυαρχιδες τους 800 και 900+ευρω,και ειπαμε οτι οποιος δεν αγοραζει Xiaomi ειναι κοροιδο γιατι πληρωνει παραπανω χρηματα 

Δεν λεω και εγώ για το μι 9 μπορεί να πάω μετά διότι δεν διαθέτω χρήματα για ένα Σ10 κλπ αλλά αν τα είχα και μου περισσεύουν κιόλας γιατί όχι. Αλλά όχι ότι αν το κέρδιζα ή αν μου το παίρναν δώρο θα έλεγα πάρτε το πίσω ήμαρτον 😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Να μην συγκρινουμε το mi mix3 που κυκλοφορησε περυσι με snap845 με το S9+ που επισης κυκλοφορησε περυσι,αλλα να το συγκρινουμε με το S10 και αν.

Οκ καλη συνεχεια απο μενα,ειναι ανουσιο να καθομαι να γραφω απεναντι σε τρολλ.

Οχι τιποτα αλλο αλλα υποτιθεται οτι σχολιαζουμε και σε τεχνολογικο forum και γραφονται τετοια πραγματα οπως τα παραπανω.

Σχολια οπως το παραπανω ειναι ο λογος που φτασαμε τις 26 σελιδες.

δεν μπορω να "ζω" στο ινσομνια να απανταω ολη μερα φιλε ....υπαρχει και το mi mix 3 5G που φοραει 855 ,τσιμπα αρθρο να το διαβασεις να το εμπεδωσεις ,απο οτι φαινεται εισαι πολυ σχετικος με την τεχνολογια που ουτε καν εδω που σχολιαζεις δεν διαβαζεις κανενα αρθρο για να εισαι ενημερωμενος στο ελαχιστο ...τουλαχιστον !!!

 

Επεξ/σία από georgetsl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, georgetsl είπε

δεν μπορω να "ζω" στο ινσομνια να απανταω ολη μερα φιλε ....υπαρχει και το mi mix 3 5G που φοραει 855 ,τσιμπα αρθρο να το διαβασεις να το εμπεδωσεις ,απο οτι φαινεται εισαι πολυ σχετικος με την τεχνολογια που ουτε καν εδω που σχολιαζεις δεν διαβαζεις κανενα αρθρο για να εισαι ενημερωμενος στο ελαχιστο ...τουλαχιστον !!!

Ανεφερες πουθενα παραπανω οτι μιλουσες για το Mi mix 3 5G συγκεκριμενα?

Αν οχι τι μου παραθετεις την ειδηση οτι θα κυκλοφορησει καποια στιγμη και αυτο?

Τωρα το ποιος ειναι σχετικος και ποιος οχι φαινεται απο σχολια του τυπου''το Mi mix 3 συγκρινεται με το S10 και αν''.

 

8 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

Δεν λεω και εγώ για το μι 9 μπορεί να πάω μετά διότι δεν διαθέτω χρήματα για ένα Σ10 κλπ αλλά αν τα είχα και μου περισσεύουν κιόλας γιατί όχι. Αλλά όχι ότι αν το κέρδιζα ή αν μου το παίρναν δώρο θα έλεγα πάρτε το πίσω ήμαρτον 😂😂

Ειπαμε οτι για αυτο τον λογο και εχει φτασει το θεμα αυτο 27 σελιδες και περιμενω τον @billdanos να ριξει το σφυρακι να κλειδωσει γιατι ακρη δεν βγαινει εδω και ποσες σελιδες.

Κανεις δεν ειπε εξ αρχης οτι το Mi9 δεν ειναι πολυ καλο κινητο,ειδικα για τα χρηματα του. Αλλοι ειναι αυτοι που φαγωθηκαν οτι ακριβως επειδη ειναι value for money,οποιος αγοραζει κατι ακριβοτερο ειναι κοροιδο,ειτε αυτο το λενε S10+,ειτε Mate 20pro,ειτε Iphone,ειτε το νεο Sony(που θα κοστιζει αναλογα)ή το νεο LG και παει λεγοντας.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fulgore είπε

Ανεφερες πουθενα παραπανω οτι μιλουσες για το Mi mix 3 5G συγκεκριμενα?

Αν οχι τι μου παραθετεις την ειδηση οτι θα κυκλοφορησει καποια στιγμη και αυτο?

Τωρα το ποιος ειναι σχετικος και ποιος οχι φαινεται απο σχολια του τυπου''το Mi mix 3 συγκρινεται με το S10 και αν''.

τι επαθες ?? σκιαχτηκες ??? μιλουσαμε για 855 νομιζω .....ουτε το s10 εχει κυκλοφορησει καλα καλα ....σε προπαραγγελιες παιζει μονο .....οποτε η τακτικη οτι δεν καταλαβες ,μονο σε αφελεια δεν αποδιδεται !!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, kostasSTi είπε

Ναι, αυτό της Oneplus. Παραλαμβάνει με courier το κινητό από το χώρο σου και αν δεν επισκευάζεται σε 5 μέρες, αντικαθίσταται με καινούριο. 

Και η Smartec έχει τέτοια υπηρεσία την οποία έχω χρησιμοποιήσει και εννοείται πολύ ταχύτερη.

Ενημερωθείτε καλύτερα αν δεν γνωρίζετε, πρίν απαντήσετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, ploumouris είπε

Και η Smartec έχει τέτοια υπηρεσία την οποία έχω χρησιμοποιήσει και εννοείται πολύ ταχύτερη.

Ενημερωθείτε καλύτερα αν δεν γνωρίζετε, πρίν απαντήσετε.

Η smartec σου έδωσε εσένα κινητό σε 5 μέρες; Ούτε με σφαίρες. Είπαμε να υπερβάλλουμε, όχι κι έτσι.

Το πολύ ταχύτερη τι σημαίνει; Σου έφερε κινητο μια βδομάδα πριν χαλάσει το δικό σου;

Επεξ/σία από kostasSTi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, kostasSTi είπε

Η smartec σου έδωσε εσένα κινητό σε 5 μέρες; Ούτε με σφαίρες. Είπαμε να υπερβάλλουμε, όχι κι έτσι.

Το πολύ ταχύτερη τι σημαίνει; Σου έφερε κινητο μια βδομάδα πριν χαλάσει το δικό σου;

Ίσως δεν ήμουν σαφής. 

Η κουβέντα γίνεται καθαρά γιά θέμα service. 

Γιά αντικατάσταση συσκευής (Αν χρειαστώ) βρίσκεται επίσημo σημείο Samsung ένα χιλιόμετρο από το σπίτι μου. 

Δεν θα τρέξω στην Smartec. 

Όπως όλοι γνωρίζουμε ένα από τα δυνατά σημεία της Samsung είναι το δίκτυο της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/2/2019 στις 1:56 ΠΜ, Pwpwpw είπε

Αμα το συγκρινεις ομως με πραγματικο flagship πχ s10 χανει με κατω τα χερια σε πολλα σημεια.

Επισης λογικο ειναι κατι κινεζικο να ειναι φθηνοτερο απο κατι πιο επωνυμο αλλιως αν ηταν κοντα προφανως κανεις δεν θα επαιρνε την κινεζια.

Δν μας κανει την χαρη δηλαδη, αν το εβγαζε στα 700-800 παραδειγμα ουτε οι υπαλληλοι της xiomi δεν θα το αγοραζαν.

Φίλε καμία διαφορά δεν θα έβλεπες πίστεψε με οσο και power user να είσαι! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/2/2019 στις 12:43 ΠΜ, Fulgore είπε

Γιατι στην ουσια το Mi9 ειναι ενα Mi8s ,αντιστοιχο του Mi mix 2s περυσι.

Κοινως εχει νεωτερο επεξεργαστη και καμερα,στο ιδιο καλουπι του mi8.

Σκεψου μονο οτι το Mi9 ανακοινωθηκε και κυκλοφορει περιπου 7-8μηνες απο τοτε που βγηκε το Mi8.

Ναι μπορω να συμφωνησω και με αυτο, οπως μπορω να δω και οτι δεν αλλαζει ριζικα το μοντελο...αλλα πρέπει να παρουσιασουν ενα καινουριο μοντελο...στην φωτογραφικη ,στις λεπτομερειες, δεν αλλαζει...ουτε στην selfie αν θυμαμαι καλα...ειμαι fun του ευρυγωνιου φακου και αυτο περιμενα περισσοτερο...(ειμαι  χρηστης του Lg G6)

Επεξ/σία από KostasKaterini1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/2/2019 στις 4:40 ΜΜ, archer100 είπε

Απο αποψη ακτινοβολιας ειναι καλα τα Xiaomi?

Απο ακτινοβολια συμφωνα με τις τιμες που ανακοινώνει καθε εταιρεια (xiaomi συγκεκριμενα) ειναι λιγο ψηλα, αλλα καλα ειναι σε γενικες γραμμες(αναλογα για ποσο χρηση κανεις)

Πολλες φορες η ακτινοβολια του σωματος ειναι μεγαλη...κυριως οταν δουλευει το 4G ή και το WiFi παραλληλα με το gsm σημα (οταν κανει αναζητηση σηματος gsm ειναι στο μεγιστο) ...αν δεις κυριως στο phonearena.com λεει σε πολλες συσκευες αναλυτικα για το 4G,wifi και gsm χωρια και ταυτοχρονα, το ποσο sar εχει...εκει θα καταλαβεις την πραγματικη αξια της συσκευης σε αυτον τον τομεα...καποιες πολυ ακριβες συσκευες εχουν παντου και ταυτοχρονα χαμηλο sar...αλλες οχι τοσο...θελει μελετη(για μενα είναι ενα απο τα βασικα κρητηρια αυτο)

*Οποτε κρατα το κινητο εκει που εχει καλο σημα, αλλιως αν δεν εχει, καλυτερα να αλλαξεις τον παροχο👍

Επεξ/σία από KostasKaterini1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/2/2019 στις 12:08 ΠΜ, fg9000 είπε

Που είναι καλέ το flagship Killer??

Οθόνη έχει χειρότερη και από κινητά 2 ετών ( έχει λίγα ppi)

Μπαταρία μέτρια

Δεν έχει σταθεροποιητή η κάμερα

Ο φακός είναι αγνώστου πατρός και προελεύσεως

και το κερασάκι στην τούρτα είναι ότι κοστίζει 450Ε όσο κοστίζεί τώρα καινούργιο το note 8 που δεν

έχει τα παραπάνω μειονεκτήματα και είναι flagship

To mi9 το λες απλά low mid range συσκευή, άντε να κοντράρει το A6

Καλημερα...

Το flagship killer αντικειμενικα το λες...

Για εμας τους ψαγμενους, κοιταμε το παραμικρο, τον φακο, το μεγεθος του αισθητήρα του, το focal length, και πολλα πολλα αλλα οπως καταταλαβαινω γνωριζεις 😉👍

Αλλα για το μεγαλυτερο ποσοστο των ανθρωπων, δεν τα γνωρισουν αυτα, και ειναι ικανοποιημένοι με τα βασικα...πχ. Βλεπουν επεξεργαστες (και τα συγκρινουν παντα με τα flagships ακριβοτερων εταιρειων) , βλεπουν οθονη διαυγή (amoled σκετο ή ενα κατωτερου τυπου super amoled) και εκπλήσσονται, τις πολλες καμερες πλεον (τα πολλα ΜΡ και οχι τις λεπτομέρειες) και τέλος το look και το feeling της συσκευης στο χερι...και ολα αυτα βαση της τιμης που σκοτωνει...ας πουμε...

Αντικειμενικά παντα...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...