Προς το περιεχόμενο

Vampire the Masquerade: Bloodlines 2


Getta Robo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Syberia 3, Tales of Numenera, Duke Nukem Forever... η λίστα από αποτυχημένες αναβιώσεις ιστορικών τίτλων ειναι τεράστια.

Ειναι δεδομένο πως για κάθε τρομερό reboot που βλέπουμε, θα υπάρχουν και πολλά που θα αστοχήσουν.

Αλλά με 15 λεπτά βίντεο, δε μπορώ να έχω κάποια ιδιαίτερη αποψη, μονο λίγο τον κόσμο είδα. Προσωπικά θέλω να ελπίζω σε κάτι πραγματικά καλό. Το πρώτο το έπαιξα μολις ειχε κυκλοφορήσει κ παρόλα τα bugs του, είχα περάσει ακόμα κ τότε πολύ καλά λόγο γραφής, κόσμου, χαρακτήρων και quest. Αυτα, ούτε σε 3ωρο βίντεο δε τα βλέπεις. Οπότε θα περιμένω να βγει και αν οι πρώτες εντυπώσεις ειναι καλές, θα το πάρω σύντομα. αν βγουν χλιαρές, θα περιμένω σε πτώση τιμής. Αλλωστε δεν ειμαστε φοιτητές πλέον οπότε δεν υπάρχει ούτε ο χρόνος αλλά κ ούτε η θέληση να παίζουμε ότι κυκλοφορεί :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • Απαντ. 251
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι καινούργιο το βίντεο? Γιατί το έχουμε ξαναδεί το mission.

Δεν βλέπω κάποια φανερή διαφορά στο mission με αυτό: 

 

Επεξ/σία από >-Nosakos<-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, >-Nosakos<- said:

Είναι καινούργιο το βίντεο? Γιατί το έχουμε ξαναδεί το mission.

Δεν βλέπω κάποια φανερή διαφορά στο mission με αυτό: 

Τα βιντεακια με το παιχνιδι ειναι της εκδοσης 4.22.1-269832+D+Frasier_Release PRE ALPHA BUILD.

Και αυτα του Ιουνη και το χθεσινο.

Ωστοσο, στις προηγουμενες εκθεσεις δεν μπορουσε να παιξει καποιος το παιχνιδι, υπηρχε αντιπροσωπος της εταιρειας οπου τον καθοδηγουσες για τα βηματα σου.

Το χθεσινο φαινεται πως το επαιζε καποιος απο το IGN, εξου και που δεν ξερει τι κανει :D

32 minutes ago, Speculoos said:

Το σύστημα μάχης/τρέξιμο/περπάτημα μου θυμίζει έντονα Dishonored. Πάλι με δραμαμίνες θα μαι. 🙄🤢

Δεν εχω ασχοληθει με το Dishonored και δεν ξερω τι εννοεις. Ξεχωρα φυσικα πως ειναι pre alpha εκδοση, αυτος που το παιζει δεν το χειριζεται καλα. Δες τα παλαιοτερα βιντεακια που ειναι απο τους ιδιους τους υπευθυνους οπου φαινονται πολυ καλυτερα.

 

Απο εκει και περα, δεν αλλαξε κατι στο βιντεο περαν του οτι βλεπουμε καποιες διαφορετικες ομιλιες και σημεια στις τοποθεσιες. Η εκδοση ειναι φαινομενικα ακριβως η ιδια με τα προηγουμενα βιντεακια, οποτε κανουμε υπομονη για την επομενη εκδοση...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Speculoos είπε

Το σύστημα μάχης/τρέξιμο/περπάτημα μου θυμίζει έντονα Dishonored. Πάλι με δραμαμίνες θα μαι. 🙄🤢

Κλείσε το head bobbing dude και μακάρι να είναι σαν το DH αλλα μου φαίνεται τρομακτικά κατώτερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κλασικο demo με ερωτησεις και απαντησεις καθως και μερικες αναλυσεις για το παιχνιδι, αλλα και για τον ιδιο κοσμο και την ιστορια του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανακοινωθηκε και η πρωτη, απο τις συνολικα πεντε οργανωσεις / παραταξεις (faction) για το παιχνιδι.

Ειναι οι The pioneers.

faction-posters-pioneers-logo-2c47ed.jpg.dd0dcd196fbd2ce89a0464d8aaaeb195.jpg

https://www.bloodlines2.com/en/the-pioneers

 

“We made this city and we will never let anyone forget that.”
Lou Grand, Pioneers' leader

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δευτερη απο τα πεντε fraction, φυσικα η Camarilla.

faction-posters-c-8fjdpg91-4e100f.jpg.4afb5c2f7232ab43e0e3ecb2d544c841.jpg

Sleek, business-minded, the Camarilla led by Prince Cross has ingrained Seattle corporate landscape and ruled over the city for over 20 years. To remain at the top, the faction is doing everything to be one step ahead its rivals... and doesn't tolerate any mistake among its ranks.

On 28/08/2019 at 21:15, _Theo_ said:

Πολύ καλό φαίνεται, για να δούμε όμως και τις απαιτήσεις του για εμάς τους "φτωχούς"...

Δεν εχω δει επισημες αναφορες πανω στις απαιτησεις για το παιχνιδι, ωστοσο, δεδομενου πως τρεχει πανω στη μηχανη γραφικων Unreal Engine 4, λογικα θα ειναι παρομοιες με τις παρακατω.

https://wiki.unrealengine.com/Recommended_Hardware#Desktop

Ευτυχως τωρα ειναι προσιτοι οι νεοι επεξεργαστες, θα χρειαστω και εγω αναβαθμιση.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Και η τριτη παραταξη, ειναι οι Baron.

faction-posters-b-ud52kvp0d-8670de.jpg.2e178e4d0406053e0b9ede2ea336930f.jpg

Quote

No matter who you are, what you did or who you’re running from; the Baron has a job for you. Advancement and power will come quickly when joining his faction... if you can stomach the work.

https://www.bloodlines2.com/en/the-baron

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

71398815_517470075757711_2364794205605199872_o.jpg.ce00a0d45cb0b063f1bc5b7525211625.jpg

The Newcomers' charismatic leader, "professor" Viktor Goga, offers any vampire who would join him safe access to blood and a promise of something greater. After all, it’s said that their clan knows more about the true potential of Kindred blood than any other.

More on the Newcomers faction 👇
http://bit.ly/Bloodlines-The-Newcomers

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...