Προς το περιεχόμενο

Το καλύτερο diesel καύσιμο v2019


pogchamp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, NT1G είπε

Σου πουλάει λιγότερο ρεύμα από ότι σε χρεώνει; 🤔

Σε χρεωνει περισσότερα απ οτι σε πουλάει 🤐

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 108
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ έχω 82 άλογα αυτοκινητο. Λοιπόν οπου και να έχω βάλει το αμάξι δεν τραβάει, άρα συμπεραίνω οτι όλες οι βενζίνες είναι μάπα???🤣🤣 

Πέρα από την πλάκα έχω την εντύπωση ότι πάει λίγο καλύτερα με shell απλή αποτι με Έκο. Αλλά επειδή έχω 5% επιστροφή με Eurobank στην εκο, βάζω εκεί.

Επεξ/σία από barimagas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είχαν μια προσφορά αν πήγαινα την μισθοδοσία μου στην Eurobank. Με visa classic,5% εκο, Σκλαβενίτη με το πρόγραμμα επιστροφή. Με την yes είναι 3%.

Επεξ/σία από barimagas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/12/2019 στις 1:36 ΜΜ, bromiaris είπε

Τελικά είδες που τελικά συμφώνησες μαζί μου ότι  ΔΕΝ αφαίρεσαν την άδεια ούτε σε ένα βενζινάδικο λόγο νοθείας…;;;;

Και όμως έχουν αφαιρέσει άδεια λόγω νοθείας σε ιδιόκτητο πρατήριο...σε εταιρικό οπως σελ απλα θα βρεις πολλα δικαστήρια....οσον αφορά το πετρέλαιο απο το κακό στο χειρότερο πάει...εγω βάζω απλο πετρελαιο και σε καθε γέμισμα βαΖω λιγο power service diesel kleen...αυτο ακολουθώ σε 3 αμάξια πετρέλαιο που εχουμε κΙ ως τωρα κανένα πρόβλημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

έχω ένα grande punto 1,9 diesel το 8βαλβιδο με τα 120 αλογα.Με χαρτογραφιση εγκεφαλου προγραμμα το εφτασα στα 180 και 44 κιλα ροπη.εχω κανει 365.000 χιλιομετρα και βαζω μονημα v power diesel shell.απο το ιδιο παντα πρατηριο αυτα τα 13 χρονια που εχω το αυτοκινητο.σαφως και το συγκεκριμενο καυσιμο δινει τρελο boost στο αυτοκινητο και αν παρεις παραδειγμα απο μενα...μαλλον θα ειναι καλο καυσιμο γιατι δεν εχει παρουσιασει καποιο προβλημμα μεχρι τωρα το αυτοκινητο.

pundo.png

Επεξ/σία από sirgeorge1973
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμμ, όχι και τόσο έξυπνη κίνηση να βγάλεις φωτογραφία ενώ οδηγείς ειδικά σε τέτοιες ταχύτητες. Τέλος πάντων, λίγο πολύ όλοι σχεδόν το έχουμε κάνει. 

 

Λίγες φορές έβαλα shell. 

συνέχεια βάζω eko απλό, πολύ σπάνια avio. Κανένα πρόβλημα στα 2 χρόνια που είμαι στο diesel. 

Φυσικά θα συνεχίσω να βάζω Έκο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά είναι θέμα πρατηρίου. Κι' αλλου shell μπορεί να βάλω και να είναι τέλεια αλλού να είναι μάπα. Έχει τύχει σε ένα shell να βάλω 100αρα σε αμαξάκι και να με πεθάνει στα πυράκια.  Diesel βάζω ελίν λόγω πρατηρίου γιατί βάζουν λεωφορεία και ταξί + απ΄όσο μπόρεσα να μάθω, καθαρίζουν συχνά τις δεξαμενές. Το φίλτρο πετρελαίου βγαίνει κομπλέ οπότε οκ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/3/2020 στις 1:41 ΜΜ, sirgeorge1973 είπε

έχω ένα grande punto 1,9 diesel το 8βαλβιδο με τα 120 αλογα.Με χαρτογραφιση εγκεφαλου προγραμμα το εφτασα στα 180 και 44 κιλα ροπη.εχω κανει 365.000 χιλιομετρα και βαζω μονημα v power diesel shell.απο το ιδιο παντα πρατηριο αυτα τα 13 χρονια που εχω το αυτοκινητο.σαφως και το συγκεκριμενο καυσιμο δινει τρελο boost στο αυτοκινητο και αν παρεις παραδειγμα απο μενα...μαλλον θα ειναι καλο καυσιμο γιατι δεν εχει παρουσιασει καποιο προβλημμα μεχρι τωρα το αυτοκινητο.

pundo.png

Τόσο μεγάλη διαφορά;εγώ έχω δει ελάχιστη έως καθόλου διαφορά σε απόδοση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βαζω μονο BP Ultimate Diesel απο Καλυψώ BP. 

130.000 χλμ και πάει πένα το αμάξι

BMW 116D Ef. Dynamics

Mε 50 λιτρα καυσιμο βγαζω ανετα 1150 χλμ με 70% εκτος πολης και 30% πόλη. 

Η μικτη καταναλωση στο trip μετα απο 130.000 χλμ ειναι στα 4.5 λιτρα. 😁

Επεξ/σία από ROG-X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να βάζεις απλο πετρέλαιο και ενα καλό καθαριστικό σου βγαίνει σε βάθος χρόνου πολύ πιο οικονομικό απο το να βαζεις το ενισχυμένο της καθε εταιρείας που δεν ξέρεις καν αμα υπάρχει μέσα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...