Προς το περιεχόμενο

Laptop για προγραμματισμο


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οτι και να παρεις σε 2-3 χρονια θα το βαρεθεις και θα θέλεις αλλο.
Εγω πλεον θα εκανα το εξης.
Το πρωτο πρωτο που θα κοιταζα θα ηταν να εχω εναν Samsung evo 960 που πιανει τα 3500 mb και δεν εχει σχεση καμια με τους αλλους ssd's 

Αυτη ειναι μια αγορα που ποτε δεν παει χαμενη γιατι μπορεις να το βαλεις σε οποιοδηποτε λαπτοπ στο μελλον.
Τωρα οσον αφορα την μνημη 4 Giga ( για windows 7 ) και 8 Giga για windows 10 ειναι υπερ υπερ αρκετα.
Παλια χρειαζομασταν μνημη οταν δεν υπηρχαν οι ssd τα windows εχουν το Pagefile και οταν δεν βρισκουν αρκετη δεσμευουν απο τον σκληρο.Αφου λοιπον εσυ θα εχεις πολυ γρηγορο σκληρο ουτε θα καταλαβεις διαφορα.

Τωρα αν το θελεις για javascript χρειαζεσαι τα εξης.
α) ενα laptop με 100 ευρω με 2 Giga ram και Duo-core Cpu  ( ή  i3)  2ης,3ης,4ης γενιας κλπ.)
b) εναν Editor της αρεσκειας σου)
c) Μια 24'' οθόνη που θα συνδεσεις στο Λαπτοπν σου για να εχεις αναλυση 1920x1080 που ειναι πανω απο αρκετο για σενα

τι να λεμε τωρα για javascript και ζητας 16 και 32 ram που τα ακουσες αυτα?







 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 152
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, papmel είπε

Τωρα αν το θελεις για javascript χρειαζεσαι τα εξης.
α) ενα laptop με 100 ευρω με 2 Giga ram και Duo-core Cpu  ( ή  i3)  2ης,3ης,4ης γενιας κλπ.)

Ναι και μετα εβδομαδιαια συνδρομη στον ψυχιατρο για να ηρεμουν τα νευρα σου. 
 

Αμα το πας fullstack/mobile στην js τοτε τα 16 ραμ ειναι υποχρεωτικη καθως θα τρεχεις πολλα npm ταυτοχρονα αλλα και IDEs/simulators.

Εγω εχω mac pro 19 8gb και γαμωσταυριζω την ημερα που τσιγουνευτηκα 200ε επιπλεον για τα 16gb.

Με webstorm, ios simulator & chrome σπαει μπαλες, πολυ lag. Οταν δε εχω ανοιχτο XCode, Android Studio συν τα απο πανω ειναι για βουτια απο τον 4ρτο. 
 

 

Στις 24/1/2021 στις 11:26 ΜΜ, pmav99 είπε

@skiabox Και τι ακριβώς προσφέρει η ανάλυση 4K σε ένα tutorial?

Εχει καλυτερο ηχο βρε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, papmel είπε

οτι και να παρεις σε 2-3 χρονια θα το βαρεθεις και θα θέλεις αλλο.
Εγω πλεον θα εκανα το εξης.
Το πρωτο πρωτο που θα κοιταζα θα ηταν να εχω εναν Samsung evo 960 που πιανει τα 3500 mb και δεν εχει σχεση καμια με τους αλλους ssd's 

Αυτη ειναι μια αγορα που ποτε δεν παει χαμενη γιατι μπορεις να το βαλεις σε οποιοδηποτε λαπτοπ στο μελλον.
Τωρα οσον αφορα την μνημη 4 Giga ( για windows 7 ) και 8 Giga για windows 10 ειναι υπερ υπερ αρκετα.
Παλια χρειαζομασταν μνημη οταν δεν υπηρχαν οι ssd τα windows εχουν το Pagefile και οταν δεν βρισκουν αρκετη δεσμευουν απο τον σκληρο.Αφου λοιπον εσυ θα εχεις πολυ γρηγορο σκληρο ουτε θα καταλαβεις διαφορα.

Τωρα αν το θελεις για javascript χρειαζεσαι τα εξης.
α) ενα laptop με 100 ευρω με 2 Giga ram και Duo-core Cpu  ( ή  i3)  2ης,3ης,4ης γενιας κλπ.)
b) εναν Editor της αρεσκειας σου)
c) Μια 24'' οθόνη που θα συνδεσεις στο Λαπτοπν σου για να εχεις αναλυση 1920x1080 που ειναι πανω απο αρκετο για σενα

τι να λεμε τωρα για javascript και ζητας 16 και 32 ram που τα ακουσες αυτα?







 

Ο στόχος μου είναι να πάρω κάτι καλό , επίσης δεν βαριέμαι εύκολα , το έχω ψάξει το θέμα πολύ , απλά ζητάω μια τελευταία συμβουλή , εάν ρίξεις μια ματιά στο διαδίκτυο , όλοι λένε πως γενικά πρέπει να υπάρχει μνήμη για να τραβάει το μηχάνημα , να έχεις άνεση , με αυτά που κάνεις .

Συμφωνώ τα περί οθόνης , απλά δεν ξέρω εάν μπορώ να έχω σταθερό μέρος για την δουλειά μου, μακάρι να μπορέσω και να μη μπλέξω με δίπλα χρήματα που έχει ένα Laptop , αλλά φοβάμαι πως πρέπει να πάρω Laptop , νομίζω πως το σχόλιο του Predatorkill

Ναι και μετα εβδομαδιαια συνδρομη στον ψυχιατρο για να ηρεμουν τα νευρα σου 
 

Αμα το πας fullstack/mobile στην js τοτε τα 16 ραμ ειναι υποχρεωτικη καθως θα τρεχεις πολλα npm ταυτοχρονα αλλα και IDEs/simulators.

Εγω εχω mac pro 19 8gb και γαμωσταυριζω την ημερα που τσιγουνευτηκα 200ε επιπλεον για τα 16gb.

Με webstorm, ios simulator & chrome σπαει μπαλες, πολυ lag. Οταν δε εχω ανοιχτο XCode, Android Studio συν τα απο πανω ειναι για βουτια απο τον 4ρτο. 

με καλύπτει απόλυτα , ευχαριστώ για ην βοήθεια 😎

 

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, ss13 είπε

Ο στόχος μου είναι να πάρω κάτι καλό , επίσης δεν βαριέμαι εύκολα , το έχω ψάξει το θέμα πολύ , απλά ζητάω μια τελευταία συμβουλή , εάν ρίξεις μια ματιά στο διαδίκτυο , όλοι λένε πως γενικά πρέπει να υπάρχει μνήμη για να τραβάει το μηχάνημα , να έχεις άνεση , με αυτά που κάνεις .

Συμφωνώ τα περί οθόνης , απλά δεν ξέρω εάν μπορώ να έχω σταθερό μέρος για την δουλειά μου, μακάρι να μπορέσω και να μη μπλέξω με δίπλα χρήματα που έχει ένα Laptop , αλλά φοβάμαι πως πρέπει να πάρω Laptop , νομίζω πως το σχόλιο του Predatorkill

Ναι και μετα εβδομαδιαια συνδρομη στον ψυχιατρο για να ηρεμουν τα νευρα σου 
 

Αμα το πας fullstack/mobile στην js τοτε τα 16 ραμ ειναι υποχρεωτικη καθως θα τρεχεις πολλα npm ταυτοχρονα αλλα και IDEs/simulators.

Εγω εχω mac pro 19 8gb και γαμωσταυριζω την ημερα που τσιγουνευτηκα 200ε επιπλεον για τα 16gb.

Με webstorm, ios simulator & chrome σπαει μπαλες, πολυ lag. Οταν δε εχω ανοιχτο XCode, Android Studio συν τα απο πανω ειναι για βουτια απο τον 4ρτο. 

με καλύπτει απόλυτα , ευχαριστώ για ην βοήθεια 😎

 

 

 

 

 

 

Να υπολογιζεις και εξωτερικη οθονη, με μια οθονη γινεται δουλεια αλλα με 2η οθονη ειναι πολυ πιο ξεκουραστα. Αν πας σε mac υπολογιζε και τους usb-c σε usb adaptors αλλα και usb-c σε hdmi για την εξωτερικη οθονη.

εγω εχω 2 εξωτερικες, μια 4Κ και μια 1080, εχω 2 adapters, ο ενας βγαζει 3 usb και μια hdmi (τρωει 2 usb-c θυρες) και αλλον εναν σε hdmi, υπολογιζε +70-100€ στο κοστος. Προσεχε αν πας σε 4Κ μονιτορ να βγαζει 60Hz στο hdmi, αν δεν το αναγραφει στα specs ΜΗΝ τον παρεις.
 

Μην παρεις ανταπτορες της πλακας αλλιως θα ζεστενονται πολυ (ειδικα οι αριστερες πορτες) με αποτελεσμα το kerneltask να βαραει 600% cpu προσπαθωντας να «κοψει» τη ζεστη που δινει ο ανταπτορας στις θυρες (ω ναι, ειναι αληθεια).

επισης παντα φορτιση απο τις δεξια θυρες.

Επεξ/σία από Predatorkill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, papmel είπε

Μαλον Εμπλεξα τα posts καποιος ζηταγε laptop και ειπε οτι μαθαινει javascript δεν μιλησε για Node και Ide
 

 

Η javascript δε τελειωνει στον browser, αλλα και παλι, λαπτοπ των 100€ δεν παιρνεις ουτε στο παιδι σου για να μπαινει στο youtube, θα σφιξεις και θα παρεις των 300€ 
 

Σε διαφορα subreddits προγραμματισμου κατα καιρους ρωτανε το ιδιο πραγμα και πολλοι αναφερουν πως εχουν παλια macs και ακομα κανουν τη δουλεια τους απροβληματιστα.

Δε λεω οτι τα mac ειναι καλυτερα απο pc, ωντας χρηστης pc απο εποχες dos, τα τελευταια 3 χρονια εχω γυρισει σε mac και εκτοτε δεν εχω κοιταξει πισω, καμμια φορα καθομαι στο pc της γυναικας μου και μου φαινονται ολα παραξενα. 

Επεξ/σία από Predatorkill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Predatorkill είπε

Να υπολογιζεις και εξωτερικη οθονη, με μια οθονη γινεται δουλεια αλλα με 2η οθονη ειναι πολυ πιο ξεκουραστα. Αν πας σε mac υπολογιζε και τους usb-c σε usb adaptors αλλα και usb-c σε hdmi για την εξωτερικη οθονη.

εγω εχω 2 εξωτερικες, μια 4Κ και μια 1080, εχω 2 adapters, ο ενας βγαζει 3 usb και μια hdmi (τρωει 2 usb-c θυρες) και αλλον εναν σε hdmi, υπολογιζε +70-100€ στο κοστος. Προσεχε αν πας σε 4Κ μονιτορ να βγαζει 60Hz στο hdmi, αν δεν το αναγραφει στα specs ΜΗΝ τον παρεις.
 

Μην παρεις ανταπτορες της πλακας αλλιως θα ζεστενονται πολυ (ειδικα οι αριστερες πορτες) με αποτελεσμα το kerneltask να βαραει 600% cpu προσπαθωντας να «κοψει» τη ζεστη που δινει ο ανταπτορας στις θυρες (ω ναι, ειναι αληθεια).

επισης παντα φορτιση απο τις δεξια θυρες.

Ευχαριστώ για την βοήθεια 😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, papmel είπε

Μαλον Εμπλεξα τα posts καποιος ζηταγε laptop και ειπε οτι μαθαινει javascript δεν μιλησε για Node και Ide
 

Ναι δίκιο έχεις , για όλο το πακέτο θέλω , γενικά θέλω κάτι καλό να πάρω 😎

21 ώρες πριν, Predatorkill είπε

Δε λεω οτι τα mac ειναι καλυτερα απο pc, ωντας χρηστης pc απο εποχες dos, τα τελευταια 3 χρονια εχω γυρισει σε mac και εκτοτε δεν εχω κοιταξει πισω, καμμια φορα καθομαι στο pc της γυναικας μου και μου φαινονται ολα παραξενα. 

Τα Mac είναι κορυφή ΑΛΛΑ , δεν αναβαθμίζονται , εάν χαλάσει κάτι , θες χρήμα για να το επισκευάσεις , η όλη κόντρα ξεκινάει γιατί οι περισσότεροι δεν μπορούν να πληρώσουν για να πάρουν ένα Mac , επίσης ο μέσος όρος μισθού στην Ελλάδα , δε μπορεί να υποστηρίξει ένα Mac . Εάν πληρωνομασταν με μισθούς Ελβετίας , τότε οι απόψεις θα ήταν διαφορετικές . 

Πάντως εάν βάλεις δίπλα δίπλα Dell Precision , Dell Latitude , Lenovo ThinkPad T ή P series και ένα Mac , το Mac είναι κουκλί , ταχύτατο , απίστευτες οθόνες , αλλά με Soldered Ram και αλλαγές σε πληκτρολόγια με 500 ευρώ , ο άλλος λογικά σκεπτόμενος πάει σε No Mac επιλογή .

Πάντως όταν έκατσα στο iMac , το δούλεψα λίγο , δεν ήθελα να φύγω , πολύ μπροστά είναι , ότι και να λέμε 😎

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ss13 είπε

Πάντως εάν βάλεις δίπλα δίπλα Dell Precision , Dell Latitude , Lenovo ThinkPad T ή P series και ένα Mac , το Mac είναι κουκλί , ταχύτατο , απίστευτες οθόνες , αλλά με Soldered Ram και αλλαγές σε πληκτρολόγια με 500 ευρώ , ο άλλος λογικά σκεπτόμενος πάει σε No Mac επιλογή .

Ε δε θα βάλεις τo macbook δίπλα με αυτά της Dell που αναφέρεις, αλλά με το xps, hp spectre, razer book, surface laptop 4. Μέχρι και πριν 5 χρόνια τα macbook ήταν μονόδρομος (για τις απαιτήσεις που γράφεις + πληκτρολόγιο + trackpad). Από το '15 και έπειτα υπάρχουν laptop αντίστοιχης ποιότητας (και σχεδόν ίδιας κατηγορίας τιμής πάντως) και από άλλες εταιρίες και με καλύτερες οθόνες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αναφορά σε κείμενο

η όλη κόντρα ξεκινάει γιατί οι περισσότεροι δεν μπορούν να πληρώσουν για να πάρουν ένα Mac

ενταξει ρε μαγκες αυτοι που εχουν σκασει τοσα λεφτα για mac ενα μικρο ποσοστο το χρειαζεται , και οι υπολοιποι απλα το έχουν για την ποζα και ποσο κουλ ειναι και νομιζουν οτι ζουνε το παραμυθι στην silicon valley.
Υπαρχει ενας δεικτης που ουσιστικα κανεις μια εκτιμηση τι αναγκες έχεις με το τι πρεπει να σκασεις απο λεφτα για να το αγορασεις.
Το να αγορασεις ενα λαπτοπ 1500+ (ασχετα ανα ειναι mac, dell κτλ) για να χρησιμοποιεις powerpoint , word, browsing οπως εχω δει σε πολλες περιπτωσεις  κτλ δεν σε κανει ανωτερο αλλα το αντιθετο... 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 29/01/2021 στις 12:09 ΠΜ, marios28 είπε

με το xps, hp spectre, razer book, surface laptop 4. 

Τα XPS έχουν πολλές αστοχίες , γενικά έχουν προβλήματα για τα χρήματα που δίνεις :

Τα HP Spectre , για να πάρεις 15 ιντσες οθόνη θες 2500 ευρώ .

Στις 29/01/2021 στις 12:09 ΠΜ, marios28 είπε

 

( με την γνωστή κακή υποστήριξη την Hp )

Τα Razer είναι καινούργια μηχανήματα , ακριβά , επίσης τι εγγύηση έχει ; 

Τα Surface είναι καινούργια αλλά όπως βλέπω δεν έχουν δυνατούς επεξεργαστες , μικρές οθόνες για πολύωρη χρήση . 

Όλα τα παραπάνω το μεγάλο αρνητικό που έχουν είναι η εγγύηση , με Dell και Lenovo , δεν συγκρίνεται η τεχνική υποστήριξη . 

Στις 29/01/2021 στις 12:09 ΠΜ, marios28 είπε

Ε δε θα βάλεις τo macbook δίπλα με αυτά της Dell που αναφέρεις, αλλά με το xps

Μάλλον δεν είσαι διαβασμενος καλά , συγκρίνεις τα XPS ( με όλα αυτά τα προβλήματα που έχουν αναφερθεί εδώ και στο Google ) με τα Precision ή τα Latitude ; Ειδικά με τα Precision , μην το πεις παραεξω αυτό , γιατί θα σε κυνηγήσουν .

Δεν σου μιλάω ειρωνικά , απλά ψάξε το λίγο για να δεις 😎

5 ώρες πριν, MitsarasAth είπε

 

ενταξει ρε μαγκες αυτοι που εχουν σκασει τοσα λεφτα για mac ενα μικρο ποσοστο το χρειαζεται , και οι υπολοιποι απλα το έχουν για την ποζα και ποσο κουλ ειναι και νομιζουν οτι ζουνε το παραμυθι στην silicon valley.
Υπαρχει ενας δεικτης που ουσιστικα κανεις μια εκτιμηση τι αναγκες έχεις με το τι πρεπει να σκασεις απο λεφτα για να το αγορασεις.
Το να αγορασεις ενα λαπτοπ 1500+ (ασχετα ανα ειναι mac, dell κτλ) για να χρησιμοποιεις powerpoint , word, browsing οπως εχω δει σε πολλες περιπτωσεις  κτλ δεν σε κανει ανωτερο αλλα το αντιθετο... 😛 

Αν ήταν έτσι όπως τα λες , που κι εγώ το ίδιο σκεπτικό έχω , δεν θα υπήρχε στην Ελλάδα αυτό το κακό , που ο κάθε υπάλληλος έχει iPhone με 12 μηνες δόσεις , και δεν έχει να φάει μετά , μόνο το 10 % έπρεπε να έχει iPhone , αλλά ο κόσμος είναι άμυαλος . 

Ο φίλος μου , που είναι τεχνικός Mac , μου έλεγε αυτό που λες κι εσύ , όλα τα ακριβά μηχανήματα τα έχουν πάρεις στα Βόρεια Προάστια😎

Επεξ/σία από ss13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, ss13 είπε

Τα XPS έχουν πολλές αστοχίες , γενικά έχουν προβλήματα για τα χρήματα που δίνεις :

Δεν κρίνω αστοχίες. Σου έγραψα με ποια πρέπει να τα συγκρίνεις σε σχέση με τις παρακάτω απαιτήσεις που έγραψες:

Στις 28/1/2021 στις 8:31 ΜΜ, ss13 είπε

το Mac είναι κουκλί , ταχύτατο , απίστευτες οθόνες

Όσον αφορά τις αστοχίες, σε οποιοδήποτε, οποιασδήποτε εταιρίας μπορεί να τύχει. Από το '09 έχω αγοράσει 2 macbook. Στο δεύτερο macbook pro ('12) έχω αλλάξει sata καλώδιο και μητρική μετά από 3  και 6 μήνες αντίστοιχα, ενώ το τροφοδοτικό βγήκε off (κάηκε) μετά από 1 χρόνο. Αυτό δε σημαίνει ότι δεν είναι ποιοτικά. Έτυχε. 

31 λεπτά πριν, ss13 είπε

Τα HP Spectre , για να πάρεις 15 ιντσες οθόνη θες 2500 ευρώ .

Στα 1750 βρίσκεις Ελλάδα. Εξωτερικό (π.χ. amazon) φθηνότερα. (γύρω στα 1400 με την μικρότερη ανάλυσης -full hd- οθόνη). Αναφέρομαι στον i7, 16GB, 512ssd.

36 λεπτά πριν, ss13 είπε

Όλα τα παραπάνω το μεγάλο αρνητικό που έχουν είναι η εγγύηση , με Dell και Lenovo , δεν συγκρίνεται η τεχνική υποστήριξη . 

Δεν αντιλέγω. Αν ως πρώτη απαίτηση είναι η εγγύηση, τι συζητάμε. 

42 λεπτά πριν, ss13 είπε

Τα Razer είναι καινούργια μηχανήματα , ακριβά , επίσης τι εγγύηση έχει ; 

Δεν ξέρω τι εγγύηση έχει. Δεν έχω αγοράσει, έχουν καλές κριτικές και αν με ενδιέφερε αγορά τη συγκεκριμένη περίοδο με τα χαρακτηριστικά που αναφέρεις (ποιότητα, καλή οθόνη, ταχύτατο) θα περιλαμβανόταν στα υποψήφια προς αγορά.

50 λεπτά πριν, ss13 είπε

Τα Surface είναι καινούργια αλλά όπως βλέπω δεν έχουν δυνατούς επεξεργαστες , μικρές οθόνες για πολύωρη χρήση 

Τι εννοείς δεν έχουν δυνατούς επεξεργαστές, με μικρή οθόνη. Κυκλοφορεί και με i7 (όπως τα αντίστοιχα άλλων εταιριών) και στις 15 ίντσες (με 3:2 οθόνες), ενώ για περισσότερη «δύναμη» υπάρχει και το surface book από τη MS. Εννοείται ανεβαίνει η τιμή. 

44 λεπτά πριν, ss13 είπε

Μάλλον δεν είσαι διαβασμενος καλά , συγκρίνεις τα XPS ( με όλα αυτά τα προβλήματα που έχουν αναφερθεί εδώ και στο Google ) με τα Precision ή τα Latitude ; Ειδικά με τα Precision , μην το πεις παραεξω αυτό , γιατί θα σε κυνηγήσουν .

Δεν σου μιλάω ειρωνικά , απλά ψάξε το λίγο για να δεις 😎

 

Κανένα θέμα. Σου απάντησα (παραπάνω) ότι πρόσθεσες απαιτήσεις. Εξ' αρχής σου έγραψα ότι για τις αρχικές απαιτήσεις σου μη δώσεις -κατά τη γνώμη μου- πάνω από 1400 ευρώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, είμαι κι εγω στην αναζήτηση λαπτοπ για εργασία και σχολή, αυτά πο έχω βρει και ανταποκρίνονται στις προδιαγραφές που χρειάζομαι  κοστιζουν το λιγότερο  1200 έως και 2000+  ευρώ. Επειδη δεν έχω όλο αυτο το ποσο μονο με δόσεις μπορω να πάρω.Αξίζει σαν επένδυση ή θεωρείται ακριβό? Μου λένε πολλοί να μην ανοιχτώ τόσο και είναι ακριβό κλπ.  Πρωτο υπολογιστή το 2002 τον είχα πάρει 1300 μαζί με τα περιφερειακά (για να παίζω παιχνίδια και μετά να κάνω εργασίες τυπου word της πρώτης σχολής). από το 2009 που τον έδωσα στην αδερφή μου,  ξαναπήρα ανακατασκευασμένο όπως και ένα  ανακατασκευασμένο λαπτοπ το 2012 (φτηνά των 180 ευρώ, δουλεύουν ακόμα και τα δυο ακόμα αλλά τα έχω σε συγκεκριμένες χρήσεις)  ενώ το λαπτοπ που  χρησιμοποιω κυρίως είναι από το 2015, των 300κάτι ευρω με υβριδικό δίσκο 500 GB  και 8 ραμ, καλό για πλοήγηση, ταινίες κλπ αλλά όχι για τα προγράμματα που χρησιμοποιώ   για τη σχολή  και τη δουλειά και φυσικά ουτε για παιχνίδια. 

Εσείς τι λέτε? Είναι όντως ακριβό και προκλητικό να πάρω ενα καλό λαπτοπ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

velociraptoras, στην θεση σου θα επαιρνα το MacBook Air με m1 (το καινουριο). Εχω το Pro m1 16gb κ εχω παθει πλακα. Ασχολουμαι με προγραμματισμο κ δεν εχω ακουσει ποτε το ανεμιστηρακι.. Απιστευτα εργαλεια τα καινουρια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...