Προς το περιεχόμενο

Halo: The Master Chief Collection [PC][Steam]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Δεν έχεις δίκιο για τα γραφικά, ήταν τοπ για τότε και ακόμα και σήμερα κρατάει με αξιοπρέπεια. 

Λες για το 2001 στις κονσόλες ή για το 2004 για pc? 😁 Επίσης μιλάς για το og Halo ή το custom edition που έχουν προσθέσει 1000000 πράματα?

Μόνο σκέψου ότι την συγκεκριμένη χρονιά στα pc είχαμε doom 3,far cry, half life 2, unreal tournament 2004, vampire the masquearade bloodlines, Riddick Escape from Butcher Bay (τρελά underrated game btw), thief deadly shadows, το expansion του COD1, Splinter Cell 1 και άλλες πολλές παιχνιδάρες.

Βασικά και μόνο με το og farcry να το συγκρίνεις its game over.

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 267
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποτέ δεν μπόρεσα να καταλάβω (και τώρα προφανώς) το hype με τα Halo. Μπορεί κάποιος αν δεν βαριέται να μου παραθέσει τα θετικά του στοιχεία για κάποιον που του αρέσουν τα single player fps?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Psycho_Warhead είπε

Μιλάω για το CE το 2004 που γονάτιζε όλες τις GPUs και όταν το είδα σε 1600x1200 έπαθα την πλάκα. 

Οκ τότε, εγώ μίλαγα για την vanilla έκδοση.

Μόλις τώρα, Aruil είπε

Ποτέ δεν μπόρεσα να καταλάβω (και τώρα προφανώς) το hype με τα Halo. Μπορεί κάποιος αν δεν βαριέται να μου παραθέσει τα θετικά του στοιχεία για κάποιον που του αρέσουν τα single player fps?

Είναι πιο όμορφο και μεγαλύτερο σε σχέση με το goldeneye 64. Επίσης από το 2 και μετά έχει πολύ καλό mp και matchmaking αν πληρώσεις xbox live.😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, ilos said:

Οκ τότε, εγώ μίλαγα για την vanilla έκδοση.

Είναι πιο όμορφο και μεγαλύτερο σε σχέση με το goldeneye 64. Επίσης από το 2 και μετά έχει πολύ καλό mp και matchmaking αν πληρώσεις xbox live.😎

Χμμμμ, you are not really selling it :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Aruil είπε

Χμμμμ, you are not really selling it :P

Nope.😁

Πλέον μόνο για τους fans είναι ή κάποιους που είχαν περιέργεια ποιος ήταν ο ντόρος όπως εγώ το μακρινό 2004.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Aruil είπε

Ποτέ δεν μπόρεσα να καταλάβω (και τώρα προφανώς) το hype με τα Halo. Μπορεί κάποιος αν δεν βαριέται να μου παραθέσει τα θετικά του στοιχεία για κάποιον που του αρέσουν τα single player fps?

Ειχε ωραιο συμπαν,βασιζοταν(τα 3 πρωτα τουλαχιστον μετα για τα υπολοιπα δεν ξερω)σε βιβλια,και σαν γραφικα και gameplay στις αρχες των 1 και 2 ηταν παρα πολυ καλο.

Επισης ηταν απο τα παιχνιδια που καταφεραν να κανουν εικονικο τον κεντρικο του χαρακτηρα Master Chief.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, Fulgore said:

Ειχε ωραιο συμπαν,βασιζοταν(τα 3 πρωτα τουλαχιστον μετα για τα υπολοιπα δεν ξερω)σε βιβλια,και σαν γραφικα και gameplay στις αρχες των 1 και 2 ηταν παρα πολυ καλο.

Επισης ηταν απο τα παιχνιδια που καταφεραν να κανουν εικονικο τον κεντρικο του χαρακτηρα Master Chief.

Το ωραίο σύμπαν μου ακούγεται καλό. Μπορείς να πεις περισσότερες λεπτομέρειες για το gameplay? Δηλαδή κυριώς ενδιαφέρομαι για όπλα, εχθρούς και bosses. Θα έλεγα και level design αλλά αυτό είναι πολύ δύσκολη συζήτηση οπότε άστο απ'έξω. Για γραφικά δεν έχει νόημα να μιλήσουμε καν, μπορεί να ήταν γαμάτα για κονσόλα του 2000, αλλά πλέον δεν έχει κάποιο νόημα αυτή η δήλωση εκτός και αν έχει φοβερό art style.

Είμαι διατεθιμένος να δω και κάποιο βίντεο αν ύπαρχει κάποια καλή ανάλυση για αυτά τα πράγματα.

Επεξ/σία από Aruil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Aruil είπε

Το ωραίο σύμπαν μου ακούγεται καλό. Μπορείς να πεις περισσότερες λεπτομέρειες για το gameplay? Δηλαδή κυριώς ενδιαφέρομαι για όπλα, εχθρούς και bosses. Θα έλεγα και level design αλλά αυτό είναι πολύ δύσκολη συζήτηση οπότε άστο απ'έξω. Για γραφικά δεν έχει νόημα να μιλήσουμε καν, μπορεί να ήταν γαμάτα για κονσόλα του 2000, αλλά πλέον δεν έχει κάποιο νόημα αυτή η δήλωση εκτός και αν έχει φοβερό art style.

Είμαι διατεθιμένος να δω και κάποιο βίντεο αν ύπαρχει κάποια καλή ανάλυση για αυτά τα πράγματα.

Το gameplay του παιχνιδιου βασιζεται σε 2 ειδων.

Στα οπλα και οχηματα των ανθρωπων(αυτοματα,πιστολι,grenades,sniper κλπ)και στα αντιστοιχα οπλα των εξωγηινων(ξεχωριζει ενα σπαθι που εχουν καποιοι εχθροι και μπορεις να χρησιμοποιησεις).

Στα οχηματα (ειδικα για εποχες xbox και xbox360) που μπορεις να χρησιμοποιεις,ηταν πολυ ωραιο και σαν co op αν επαιζες με αλλον ενα μαζι το campaign(πχ στο τζιπακι ο ενας οδηγαει το οχημα και ο αλλος πυροβολαει απο πισω).

Οι εχθροι ειναι κυριως εξωγηινοι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, Fulgore said:

Το gameplay του παιχνιδιου βασιζεται σε 2 ειδων.

Στα οπλα και οχηματα των ανθρωπων(αυτοματα,πιστολι,grenades,sniper κλπ)και στα αντιστοιχα οπλα των εξωγηινων(ξεχωριζει ενα σπαθι που εχουν καποιοι εχθροι και μπορεις να χρησιμοποιησεις).

Στα οχηματα (ειδικα για εποχες xbox και xbox360) που μπορεις να χρησιμοποιεις,ηταν πολυ ωραιο και σαν co op αν επαιζες με αλλον ενα μαζι το campaign(πχ στο τζιπακι ο ενας οδηγαει το οχημα και ο αλλος πυροβολαει απο πισω).

Οι εχθροι ειναι κυριως εξωγηινοι.

Thanks, μπορεί να το τσεκάρω αναλόγως την τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Aruil είπε

Ποτέ δεν μπόρεσα να καταλάβω (και τώρα προφανώς) το hype με τα Halo. Μπορεί κάποιος αν δεν βαριέται να μου παραθέσει τα θετικά του στοιχεία για κάποιον που του αρέσουν τα single player fps?

-Εξαιρετικα campaigns με πολυ ωραια combat scenarios και set pieces στην διαρκεια των missions

-Πολυ ωραιο universe με ενδιαφερον lore,ενδιαφεροντα alien races και διαμαχες-politics κλπ .

-Πληθωρα οπλων,απο ανθρωπινα κλασικα rifles /shotguns μεχρι εξωγηινα energy weapons κλπ ,οπως και αρκετα οχηματα

-Ενδιαφεροντες εχθροι να αντιμετωπισεις,ειδικοτερα στις μεγαλυτερες δυσκολιες με πολυ καλο Α.Ι ακομα και για σημερα.

-Πολυ ωραια γραφικα για την εποχη,εμενα μ'αρεσουν ακομα και τωρα(ειδικα μετα τα remaster)

-Πολυ ωραιο soundtrack

-Πολυ καλο online PvP τοτε, που λογικα θα αναγεννηθει στο PC για τα καλα πλεον.

 

Με αλλα λογια ενα απτα καλυτερα shooters ολων των εποχων,μου κανει εντυπωση πως δεν μπορεσες ποτε να καταλαβεις το hype εδω και 2 δεκαετιες

 

 

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, Alastor192 said:

-Εξαιρετικα campaigns με πολυ ωραια combat scenarios και set pieces στην διαρκεια των missions

-Πολυ ωραιο universe με ενδιαφερον lore,ενδιαφεροντα alien races και διαμαχες-politics κλπ .

-Πληθωρα οπλων,απο ανθρωπινα κλασικα rifles /shotguns μεχρι εξωγηινα energy weapons κλπ ,οπως και αρκετα οχηματα

-Ενδιαφεροντες εχθροι να αντιμετωπισεις,ειδικοτερα στις μεγαλυτερες δυσκολιες με πολυ καλο Α.Ι ακομα και για σημερα.

-Πολυ ωραια γραφικα για την εποχη,εμενα μ'αρεσουν ακομα και τωρα(ειδικα μετα τα remaster)

-Πολυ ωραιο soundtrack

-Πολυ καλο online PvP τοτε, που λογικα θα αναγεννηθει στο PC για τα καλα πλεον.

Με αλλα λογια ενα απτα καλυτερα shooters ολων των εποχων,μου κανει εντυπωση πως δεν μπορεσες ποτε να καταλαβεις το hype εδω και 2 δεκαετιες

Δεν είχα ποτέ Xbox. Όταν λέω δεν μπορώ να καταλάβω το hype το εννοώ κυριολεκτικά, αφού δεν έχω παίξει κανένα δεν ξέρω γιατί έχει τόσο φανατικό κοινό και είναι ο κόσμος τόσο ενθουσιασμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ε αφού δεν έχεις παίξει ούτε ένα Halo, λογικό να μην καταλαβαίνεις..Απορώ αυτή η εταιρεία πως έβγαλε την παπάτζα το Destiny..

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα πιο πολυ τα πρωτα Halo τοτε μαρεσαν για την παρεα που επαιζες μαζι,αντε πες και για το γνωστο τραγουδι που επαιζε πολυ τοτε,αλλιως στα δικα μου ματια σαν solo πολυ πιο πολυ μαρεσε το Metroid Prime τοτε του Gamecube.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...