Προς το περιεχόμενο

Halo: The Master Chief Collection [PC][Steam]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, D.Luffy είπε

Μου έκανε εντύπωση που ενώ έψαξες, διάλεξες ίσως από τα χειρότερα screens στο internet.

Για να σου λυθούν όλες οι απορίες με τα γραφικά όλου του πακέτου MCC:

https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2014-what-works-and-what-doesnt-in-halo-the-master-chief-collection

Δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα, ειδικά στο PC που θα έχουμε υψηλές αναλύσεις. Εκτός αν περιμένεις να κοντράρει τα σημερινά shooters.

Τα Halo ποτέ δεν ήταν τεχνικά επιτεύγματα αλλά ξεχωρίζουν για το art style τους. Εγώ πιστεύω ότι θα τα τιμήσει αρκετός κόσμος. 

Να μερικά screens της Xbox One X version:

Halo 4:

110182580_halo4.png.718b70d1132b550147746b730e7b3f53.png

Halo 2:

922205477_Halo2g.jpg.6eb721c030cc9d94435b966086814bf1.jpg

Halo 1:

972803583_halo1.jpg.e6b27db438316981278308f46189118a.jpg

Το θέλω χτες απλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 267
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

27 λεπτά πριν, panagiotis54 είπε

εντομεταξυ παιζω mass effect 1 αυτην την περιοδο...

Εάν παίζεις το Mass Effect 1 αυτή την περίοδο, δεν νομίζω ότι θα έχεις μεγάλο πρόβλημα με τα γραφικά. Μόνο τα πρώτα 2 θα σε ξενίσουν λίγο εαν επιλέξεις να τα παίξεις vanilla (υπάρχει σχετικό setting στο παιχνίδι) και όχι με τα enhancements που κυκλοφόρησαν στην MCC. Τα υπόλοιπα βλέπονται άνετα σήμερα σε υψηλές αναλύσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

872oo4x2p6m21.png

 

Θα συμφωνήσω για το Lore, το ΑΙ. των αντιπάλων και το bad.assιλικη του Chief. Τα 1 και 3 τα είχα λιώσει μικρός, μάλιστα στο 3 είχα σκάσει 120+ ευρώ για τη συλλεκτική με το κράνος ( το έχω ακόμα ). Εποχές που δεν ηξερα καν αγγλικά σε στοιχειώδη επίπεδο γνώσης αλλά μαρεσε το lore σε σημείο που είμαι απ'τους "ρομαντικούς" που περιμένουν να βγει ΚΑΠΟΙΑ στιγμή ταινία ή σειρά. Ειδικότερα το Spartan program backstory κλπ όπως παρουσιάζεται στο Reach ( cinematics ) είναι εντυπωσιακό!

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω παίξει μόνο το Halo το 1 το οποίο και λάτρεψα. Πάει καιρός από τότε και φαντάζομαι τα gameplay mechanics του θα φαντάζουν πολύ απλοϊκά στις μέρες μας, ενώ σίγουρα δεν είναι τόσο "κινηματογραφικό" όσο τα σύγχρονα shooters, αλλά θυμάμαι ότι είχα περάσει υπέροχα με την πάρτη του. Ψήθηκα για ένα δεύτερο playthrough πάντως μετά από τον χαμό με το MCC. Το δεύτερο θυμάμαι το είχαν χρησιμοποιήσει ως κράχτη για τα Vista (ασχέτως που λίγες μέρες μετά την κυκλοφορία του παιχνιδιού το είχαν ήδη "σπάσει" ώστε να παίζει και στα XP). Για κάποιο λόγο όμως δεν το έπαιξα ποτέ. Σίγουρα δεν μας χαλάει η έλευση του franchise στα PC (εκτός φυσικά κι αν μας βάλουν να τα χρυσοπληρώσουμε, οπότε no thanks).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ektelion δεν νομιζω να υπάρχει single player shooter που να έχει πιο βαθύ gameplay απο τα Halo, τουλάχιστον αυτα που δημιουργησε η Bungie. Το παιχνίδι έχει αξεπέραστη ΑΙ για single player shooter.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Anuminas είπε

Ektelion δεν νομιζω να υπάρχει single player shooter που να έχει πιο βαθύ gameplay απο τα Halo, τουλάχιστον αυτα που δημιουργησε η Bungie. Το παιχνίδι έχει αξεπέραστη ΑΙ για single player shooter.

Ναι, τώρα που το λες κι εγώ θυμάμαι κάτι επικές μάχες με τους Covenant. Ανακαλώ XD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Stefxour είπε

Ξέρουμε εαν τα remastered  θα έρθουν με το option  να αλλάζεις σε παλιά και νέα γραφικά?

Αυτό θα έπρεπε να είναι δεδομένο. Παιδιά μιλάμε για το MCC που βγήκε στο Xbox One. Τα ίδια παιχνίδια είναι. Απλώς η PC έκδοση θα σηκώνει υψηλότερες αναλύσεις και θα έχει μερικά έξτρα καλούδια. Δεν θα πάρουμε υποδυέστερη έκδοση από το One, έλεος. Ούτε κάτι εντελώς διαφορετικό.

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως η εκδοση για PC θα ειναι η απολυτη εκδοση απο ολες τις κονσολες. Οτι γινεται σε ολα τα παιχνιδια δηλαδη. Δειτε πχ το crash remake βγηκε και σε ps4/one και ομως στον υπολογιστη ειναι πολυ ανωτερο παντου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...