Προς το περιεχόμενο

Οριο κατάθεσης μετρητών χωρίς έλεγχο


blackhill66

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 326
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, rus είπε

Hδη δοκισμενο προ πολλου, και πολλες φορες.

Άλλο παλιά, άλλο τώρα...

3 ώρες πριν, rus είπε

Και μετα τα 30' τι θα εκαναν δηλαδη, κατασχεση?

Εδω παρακαλανε να τους πας λεφτα για προθεσμιακη, δινουν μαλιστα εξτρα επιτοκιο αν προκειται για τετοιο χρημα, και τωρα συζηταμε οτι θα σε απειλησουν, δε ξερω με τι, αν πας 800€?

Απαντηση εδωσα σε συγκεκριμενο ερωτημα.

Τα έχεις μπλέξει...δεν θα σε απειλήσει κανείς...

2 ώρες πριν, rus είπε

Αν η τραπεζες καθονταν να εξετασουν τη καταταθεση του καθενος, ωστε να τη χαρακτηρισουν μετα περιεργη ή οχι και να τη στειλουν στην ετε, δε θα ειχαν αλλη δουλεια να κανουν δεδομενου οτι δεχονται χιλιαδες καταθεσεις καθημερινα.

Μα δεν έχουν και άλλη δουλειά να κάνουν, δάνεια δίνουν με το σταγονόμετρο εξάλλου...

Επίσης τα στέλνουν στην ΤΤΕ όχι στην ΕΤΕ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, agnostos13 είπε

Άλλο παλιά, άλλο τώρα...

Τα έχεις μπλέξει...δεν θα σε απειλήσει κανείς...

Μα δεν έχουν και άλλη δουλειά να κάνουν, δάνεια δίνουν με το σταγονόμετρο εξάλλου...

Επίσης τα στέλνουν στην ΤΤΕ όχι στην ΕΤΕ!

Για πόσο παλια λες? Εγω μιλαω για τα τελευταια χρονια.

Τι εχω μπλεξει? αλλος υπονοησε απειλες, εγω προσπαθησα να καταλαβω τι εννοει.

Ναι, ττε. Οπως ειπα, καθημερινα γινονται χιλιαδες μεταφορες/καταθεσεις χρηματων, η τραπεζα ουτε εχει χρονο ουτε ειναι υποχρεωμενη να καθεται να εξεταζει τον καθε πελατη της. Δινει μονο  στοιχεια στις αρχες οταν της ζητηθουν. Δανεια δινει μονο σε βιωσιμες επιχειρησεις και πολυ καλα κανει, το φαγοποτι πρεπει να τελειωνει

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, agnostos13 είπε

 

Μα δεν έχουν και άλλη δουλειά να κάνουν, δάνεια δίνουν με το σταγονόμετρο εξάλλου...

Επίσης τα στέλνουν στην ΤΤΕ όχι στην ΕΤΕ!

Οι ΙΔΙΟΙ που και καλά την πάτησαν με τα δάνεια, παλεύουν τώρα με νύχια και με δόντια για να πάρουν νέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Οι ΙΔΙΟΙ που και καλά την πάτησαν με τα δάνεια, παλεύουν τώρα με νύχια και με δόντια για να πάρουν νέα.

Το κακό είναι οτι αυτοί που "την πάτησαν" στο παρελθόν και έριξαν κανόνι στα παλιά δάνεια θα πάρουν στο τέλος και νέα ενώ άλλοι που είναι διαχρονικά φερέγγυοι όχι!

Αλλά ανοίγουμε μεγάλη κουβέντα που είναι εκτός θέματος και το κλείνω εδώ για να μην ξεφύγει το θέμα...

Επεξ/σία από agnostos13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Για έναν μακροχρόνια άνεργο με 0 δηλωμένο εισόδημα, πόσες καταθέσεις από δωρεά μπορεί να κάνει το χρόνο για να μην ελεγχθεί; ποιο θα είναι το όριο κατάθεσης στην περίπτωση αυτή; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Tikumiku είπε

Για έναν μακροχρόνια άνεργο με 0 δηλωμένο εισόδημα, πόσες καταθέσεις από δωρεά μπορεί να κάνει το χρόνο για να μην ελεγχθεί; ποιο θα είναι το όριο κατάθεσης στην περίπτωση αυτή; 

Πόσα χρόνια άνεργος ?

1-2 χρόνια η περισσότερο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Πόσα χρόνια άνεργος ?

1-2 χρόνια η περισσότερο ?

2 χρόνια άνεργος 

37 λεπτά πριν, rus είπε

το θεμα ειναι τι κεφαλαιο υπαρχει, αν υπαρχει, απο προηγουμενα ετη που δεν εχει αναλωθει.

Χωρίς κεφάλαιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Θα στα δίνουν ΜΑΥΡΑ.

Τα 400 € επίδομα μακροχρόνιας ανεργίας του ΟΑΕΔ που μπήκαν φέτος, μαύρα είναι και αυτά; 

Προσωπικά ένας λογιστής μου έχει πει να μην ξεπεραστούν τα 500 € ετήσια κατάθεση, ισχύει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Tikumiku είπε

Τα 400 € επίδομα μακροχρόνιας ανεργίας του ΟΑΕΔ που μπήκαν φέτος, μαύρα είναι και αυτά; 

Προσωπικά ένας λογιστής μου έχει πει να μην ξεπεραστούν τα 500 € ετήσια κατάθεση, ισχύει; 

Δεν θα ασχοληθεί κανείς για 500€.

Αλλά,  αυτά τα 500€ από τι είναι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Tikumiku είπε

Τα 400 € επίδομα μακροχρόνιας ανεργίας του ΟΑΕΔ που μπήκαν φέτος, μαύρα είναι και αυτά; 

Προσωπικά ένας λογιστής μου έχει πει να μην ξεπεραστούν τα 500 € ετήσια κατάθεση, ισχύει; 

Τα επιδόματα από όσο ξέρω είναι νόμιμα και μη-φορολογήσιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Δεν θα ασχοληθεί κανείς για 500€.

Αλλά,  αυτά τα 500€ από τι είναι ?

Από χαρτζιλίκι συγγενών, πρόκειται για κάποιον νέο απόφοιτο που ψάχνει για εργασία, δεν μιλάμε για μεγάλα ποσά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γίνονται καμιά 6,5 εκατομμύρια φορολογικές δηλώσεις κάθε χρόνο, χωρίς να μετράω εταιρίες κτλ

Και 5000Ε να έχεις καταθέσει συνολικά στον χρόνο κανείς δεν πρόκειται να ασχοληθεί μαζί σου. Υπάρχουν πολύ μεγαλύτερα ψάρια που αυτά τα ποσά τα βγάζουν σε μια βδομάδα

Επεξ/σία από ObeyWario!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...