Προς το περιεχόμενο

Google Stadia: Η υπόσχεση της Google για βιώσιμο cloud gaming


Tilemaxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 157
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, Sir_Teraflop είπε

Πάρτε να γουστάρετε:

Image result for google stadia teraflop

(χωρίς Internet βέβαια τα TF=0).

/reboot

Η ειρωνεία σε αυτό το post είναι ότι το nickname σου είναι λάθος. 

Hint: Το s στο teraflops δεν είναι πληθυντικός. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, elorant είπε

Η Google είναι αναξιόπιστη; Το διαβάσαμε κι αυτό! Η εταιρία που τρέχει την μεγαλύτερη μηχανή αναζήτησης στον κόσμο, την μεγαλύτερη υπηρεσία web mail, την μεγαλύτερη πλατφόρμα video, που έχει ένα από τα καλύτερα clouds με δεκάδες χιλιάδες εφαρμογές, που τρέχει το cloud της Apple, που έχει το πιο διαδεδομένο λειτουργικό για smartphones με περισσότερα από δυο δις χρήστες, που διαχειρίζεται το 80% της online διαφήμισης με τις διαφημίσεις της να τρέχουν σε εκατομμύρια sites (AdSense), αυτή λοιπόν η εταιρία είναι κατά τα λεγόμενα σου αναξιόπιστη.

ΟΚ ευχαριστώ που επιβεβαιώνεις με τα λεγόμενα σου πόσο τελειωμένη είναι αυτή η χώρα.

Έχεις πάρει χαμπάρι πόσα μεγαλόπνοα σχέδια της Google έχουν ναυαγήσει;

Το ότι της έκατσαν κάποια δε μου λέει κάτι

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stereobeatbox είπε

Να χαρώ εγώ cloud gaming, που πληρώνω 24ρι και πιανω (τα) 3 (μου), 5λεπτά από το κέντρο της πόλης...

Κοίτα νταξ θα έχει ένα challenge το 360p gaming. Εγώ σε νιώθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Έχεις πάρει χαμπάρι πόσα μεγαλόπνοα σχέδια της Google έχουν ναυαγήσει;

Το ότι της έκατσαν κάποια δε μου λέει κάτι

Όλες οι επιχειρήσεις έχουν σχέδια που ναυαγούν. Από τις πιο μικρές έως τα μεγαθήρια. Αλλά πως να το ξέρεις αυτό όταν η μόνη σου ασχολία είναι να λες εξυπνάδες στο Internet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Έχεις πάρει χαμπάρι πόσα μεγαλόπνοα σχέδια της Google έχουν ναυαγήσει;

Το ότι της έκατσαν κάποια δε μου λέει κάτι

Όταν έχεις λεφτά κάνεις και άπειρα projects που θα αποτύχουν. Χέστηκε η Google αν δεν της πήγε καλά το Allo ας πούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, bilya είπε

απορώ αν όσοι σχολίασαν κ μίλησαν για απατο κτλπ είδαν την παρουσίαση όπου ο τύπος αλλάζει συσκευές κ συνεχίζει απο κει που το άφησε.

Επίσης η google σιγά μην στοχεύει τύπους όπου μετράνε τα fps κ στήνουν τουμπανα pc. 

Εγώ αναρωτιέμαι όλοι αυτοί που γουστάρουν αυτές τις αηδιες γιατί δεν γράφουν ποτέ στο section των παιχνιδιών

 

Ας σεβαστούν τουλάχιστον την άποψη αυτών που όντως ασχολούνται με το θέμα από το να ειρωνεύονται

 

Το ίδιο βέβαια συμβαίνει παντού, αλλά σε τέτοια θέματα βγάζει μάτι

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, skiabox είπε

 

Θα γελάμε για μέρες με τα post/video

- Is xbox doomed?

- Is Nintendo Doomed?

- Is Sony Doomed?

/lol 

 

 

Image result for doomed gif

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, chris_g92 είπε

Όταν έχεις λεφτά κάνεις και άπειρα projects που θα αποτύχουν. Χέστηκε η Google αν δεν της πήγε καλά το Allo ας πούμε.

Πολύ καλά, εγώ δεν θα επενδύσω λεφτά να έχω καν τα save μου (βασικά μόνο αυτό θα "έχω" πλέον) σε μια τέτοια υπηρεσία

 

Μέχρι android θα φτάσει για μένα η χάρη της που το πετάω κάθε δύο χρόνια

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, logistoulis είπε

Πολύ καλά, εγώ δεν θα επενδύσω λεφτά να έχω καν τα save μου σε μια τέτοια υπηρεσία

Μέχρι android θα φτάσει για μένα η χάρη της που το πετάω κάθε δύο χρόνια

Κατσε να δούμε την υλοποίηση γιατί και η Nvidia έχει αντίστοιχη πλατφόρμα και τα save γίνονται στο client του κάθε παιχνιδιού.  (Νομίζω δλδ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, michael92 είπε

Οι high-end/enthusiast gamers έχουν ήδη αντίστοιχες κάρτες. Οι budget gamers παίρνουν midrange PC/console με πολύ λίγα χρήματα.

Για ποιον λόγο να πληρώσει κάποιος το νταβατζιλίκι της google;

Διότι αν οι απαιτήσεις σε συνδεση για αξιοπρεπές gaming περιλαμβάνουν μια 50αρα VDSL και performance 1080p/60 τότε σε συνδυασμό με μια λογική συνδρομητικη τιμολόγηση δεν θα είσαι ποτέ αναγκασμένος να "κυνηγάς" κάρτες, cpus, οθονες, μνήμες κτλ. Σαν gamer εδώ και 27 χρόνια και έχοντας πληρώσει μια περιουσία σε κονσόλες και PC, μια τέτοια δυνατότητα θα μου επέτρεπε να απoλαμβανω το gaming όταν θέλω χωρίς να ανησυχώ για το hardware. Σίγουρα δεν θα είχα την απόδοση/εμπειρια όπως με ενα high end PC αλλά πλέον κάτι τέτοιο δεν αποτελεί προτεραιότητα στην ζωή μου.

Επεξ/σία από Bluedive
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, chris_g92 είπε

Κατσε να δούμε την υλοποίηση γιατί και η Nvidia έχει αντίστοιχη πλατφόρμα και τα save γίνονται στο client του κάθε παιχνιδιού.  (Νομίζω δλδ)

Η Nvidia δεν ελέγχει το Youtube. 

/beat this.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Λέτε πόσο τρομερή υπηρεσία είναι, πόσο καλή είναι κ ότι είναι το μέλλον κτλ αλλά ξεχάσατε κάτι βασικό... τα games αν δεν έχει games και μάλιστα αποκλειστικά δικά της games θα έχει την τύχη του xbox one... θυμάστε τι έπαθε η Microsoft ειδικά στης αρχές που μας έλεγε για always online, μας έδειχνε gimmick και ότι άλλο θες αλλά απο games τίποτα.... ακόμα και τώρα που το xbox one x είναι μια πολύ καλή κονσόλα αλλά και πάλι χωρίς παιχνίδια και ειδικά αποκλειστικότητες όλοι ps4 πάνε. Γιατί νομίζετε η Microsoft τον τελευταίο χρόνο αγοράζει ότι studio υπάρχει γιατί κατάλαβε ότι χωρίς games δεν πας πουθενά.... αρα τι να την κάνω την super υπηρεσία streaming όταν μου προσφέρει κάποια games που τα έχουν κ οι άλλοι. Σε ένα το πολύ δύο χρόνια που βγαίνουν οι καινούριες κονσόλες με τι games θα τις κοντράρει η Google? 

Επεξ/σία από elessar86
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλεια,

Άντε να βγει, να έχει τεράστια επιτυχία, να ακολουθήσουν και οι υπόλοιποι μεγάλοι παίκτες και στο τέλος να πληρώνουμε κάθε μήνα νταβαντζιλίκι

20 ευρώ στην google, 20 στην microsoft, 20 στην sony, 20 στην ubisoft, 20 στην EA κλπ

Τουλάχιστον θα μπορώ να πηγαίνω στο μπάνιο και να συνεχίζω να παίζω χωρίς παύση στο κινητό μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...