Προς το περιεχόμενο

Google Stadia: Η υπόσχεση της Google για βιώσιμο cloud gaming


Tilemaxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε μπορω να καταλαβω πραγματικα ποιο ειναι το προβλημα μερικων εδω μεσα... Σαν κονσεπτ η ιδεα ειναι φοβερη. Μενει να δουμε στην υλοποιηση πως θα τα παει. Τωρα εσεις κρινετε με τα δεδομενα της ελλαδιτσας και το χαλια ιντερνετ που παρεχουν οι αθλιοι παροχοι. Λες και η γκοολγκλε εχει στο μυαλο της παικτες που θα παιζουν απο hol η connex. 

 

Σε καθε περιπτωση, νεα ιδεα, αρκετα καλη, και προσθετει και μια νεα επιλογη σε ολους. Δεν ειναι κανεις αναγκασμενος να διαλεξει στρατοπεδο. Μπορεις μαζι μεgame boy, tetris και ps να εχεις και αυτο... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 157
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H CPU θα είναι όσο ένας ουρανοξύστης και η gpu όσο η Αθήνα για να καλύψει το κόσμο..

Gaming από τα lidl.

Επεξ/σία από greed
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
14 ώρες πριν, teri23 είπε

Ένα high end PC θα σου κοστίσει κάπου 2000€ οπότε και 50€ το μήνα να βάλει συνδρομή θα χρειαστεί 4 χρόνια και δεν θα χρειαστεί να ξαναδώσεις αλλα τόσα για να αναβαθμίσεις και θα μπορείς να παίξεις από παντού εφόσον έχεις ίντερνετ 

Ενα high end PC ομως μπορεις να το χρησιμοποιεις για οτιδηποτε θες, ταινιες, δουλεια, παιχνιδια, κτλ , και με 2 χιλιαρικα κανεις πολυ καλο PC workstation-gaming ανετα. Και ειναι ΔΙΚΟ ΣΟΥ.

Αν ειναι πανω απο 20 Ευρω τον μηνα θα ειναι για πεταμα η υπηρεσια.

1 ώρα πριν, Volga είπε

Γιατί 10.7 TF έχει η ΚΑΘΕ GPU που βρίσκεται εκει πανω. Αν αυριο πει η Ubisoft στο συγκεκριμένο παιχνίδι θέλω το κάτι παραπάνω μπορεί να χρησιμοποιησει και δευτερη GPU... δηλαδή 21.4TF. Και αν στην τελική ΟΥΤΕ Αυτό φτάνει.. μπορεί να χρησιμοποιήσει και 3η GPU... και να πάμε στα 32.1TF.

Αυτά που υπόσχεται η Google ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ σε ένα κουτάκι κάτω από την τηλεόραση μας... είτε αυτό λέγεται Playstation είτε PC είτε οτι θες πες το. :)

Στην Ελλάδα ετσι κι αλλιώς η υπηρεσία βέβαια δεν θα υπάρχει ακόμη. Τα κράτη ανακοινώθηκαν και βρίσκονται στον επίσημο ιστότοπο της υπηρεσίας. 

Αλλά άλλο κομμάτι αυτό... ετσι κι αλλιώς εμείς είμαστε μια πινέζα στο χάρτη.

Καλά ναμαστε να τα δούμε και στην πράξη και εδώ κάποια στιγμή. Αλλά γενικά θεωρώ οτι έκανε κίνηση ΜΑΤ (αν η υπηρεσία λειτουργεί όπως λέει).

Πρωτα πρωτα, γιατι μπορεις να χρησιμοποιησεις πολλες GPU δεν λεει τιποτα, το Crossfire/SLI εχει πεθανει εδω και καιρο και ειναι εντελως αχρηστο σε πολλα παιχνιδια, οποτε δεν ειναι απλα τα πραγματα οπως "απλα ανοιξε και μια 2η GPU για να εχει 22 TFlops", θελει πολυ δουλεια απο την πλευρα των developers των παιχνιδιων ωστε το SLI να δουευει σωστα και να μην παιρνεις απλα ενα +20% στα FPS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντα ήθελα να φυγω απο το retail. Ακομα και τις εποχες που δεν ειχα ιδεα τι ειναι το stream, φαντασιωνόμουν μια εποχη που δεν θα υπαρχουν. Φυσικά όλα αυτα ειναι θεμα γνωμης και δεν προσπαθω να πω σε κανεναν οτι η γνωμη του ειναι λαθος. Απλά γράφω την δική μου. 

Αν θυμαμαι καλα το 2006 εδωσα 659 Ευρω για το PS3. 659 Ευρω για μια κονσολα που υποτιθεται θα με κραταγε μεχρι το 2011 και το 2008 ηταν ηδη παλιο hardware. Το 2013 εδωσα 400 Ευρω για να παρω το PS4 στο οποιο η Sony μου εταξε 1080p 60fps για να μου πει το 2016 χεστηκα που με στηριξες δωσε αλλα 400 αν θες 60fps. To ιδιο ισχυει και για την Microsoft. Οσο για το PC; Οι τιμές εχουν ξεφτιλιστεί τοσο πολύ που χρειάζεσαι 1400 ευρω μονο για την κάρτα γραφικών αν θες να παιξεις 4Κ.

Πάμε στο software. Ανέκαθεν θεωρούσα ηλιθιο να πληρωνω πραγματα που δεν χρησιμοποιώ. Πάντα ήμουν κατα των retail γι΄αυτο και απο την πρώτη στιγμή εγινα φανατικος του Steam. ΟΚ μπορώ να καταλάβω σε παιχνιδια τύπου FIFA. Παίζεις με παρέες κτλ. Αλλά πχ το Tomb Raider γιατι να δωσω 50 ευρω; Να το τερματησω σε 1 εβδομαδα και μετα να το εχω να σκονιζεται σε ενα ραφι; Οσο για τα μεταχειρησμενα που ανεφεραν καποιοι, συγγνωμη που δεν θελω να δωσω 20 ευρω κατι που πριν ενα μηνα το αγορασα 50.

Αρεσει δεν αρεσει σε καποιους το streaming ειναι το μελλον. Η Google ειναι η εταιρεια με τις περισσοτερες πιθανοτητες να το πετυχει. Εχει την υποδομη (απο καλωδιώσεις μεχρι server), εχει το οικοσυστημα (Cloud για saves και clips, Youtube για αμεσο διαμοιρασμο, Chrome, Assistant κτλ). Δεν μπορώ να πω αν θα τα καταφερει. Πολλά θα εξαρτηθουν απο το ποσο γρηγορα θα εισχωρησει στην καθημερινοτητά μας το 5G. Πάντως η λογική με κανει να εκστασιαζομαι. Και μόνο η σκεψη του να παίζω το Χ παιχνιδι στην 65αρα 4K HDR τηλεόρασή μου και μολις φυγω απο το σπιτι να συνεχισω στο tablet ή στο laptop εμενα μου αρκεί.

 

ΥΓ 1. Για οσους λενε για το latency (που καλα λενε). Υποθετω οτι ολα τα nodes που εδειξε στο χαρτη η Google (7500 παγκοσμιως) υπαρχουν ωστε αυτος που παιζει απο την Αθήνα να μην συνδεεται στην Αμερικη.

ΥΓ 2. Για οσους λενε για τις τιμες του hardware θα σας πω το απλο. Γιατι να παρω PC με 500 Ευρω CPU και 1500 GPU οταν μπορώ να παρω εναν Ryzen 5 με 150 ευρω και μια Radeon 590 με αλλα 180 να κανω ολες τις μη gaming δουλειες μου και το gaming να ειναι stream. 

ΥΓ 3. Για οσους λενε για τα προιοντα που παρατησε η Google. Για κάθε Google Buzz υπάρχει ενα Search. Για καθε Wave, ενας Chrome. Για καθε Οrkut ενα Android. Η Google εχει δεκαδες υπηρεσίες που δεν παράτησε. Ειναι μαλιστα περισσοτερες απο αυτες που παρατησε αλλα δεν βλεπω να σας απασχολει

ΥΓ 4. Είχα γράψει αλλες 2 πραγράφους για οσους μιλανε για απατο για LIDL κτλ. Αλλά σκέφτηκα οτι ηδη εγραψα πολλά και είναι ανουσιο να ασχοληθω με βλάκες που βγάζουν άχρηστο ενα προιον που δεν εχουν δει.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοιτα το πρωτο κακο που εκανες ειναι που εδωσες τα χρηματα σου στη σονυ εξαρχης σαν καλο φανμπογι διχως να εχει games πχ ps3. Ηθελες βεβαια να στηριξεις την εταιρια σου και εσκασες εναν μισθο για να καθεται τα πρωτα 2 χρονια. Σου εβαλε κανεις το μαχαιρι στο λαιμο για να το παρεις; Οχι αλλα εισαι και λιγο σπεκολανγος.. Ετσι θα παιρνεις και το stadia. θες 720p? 20€ το μηνα... θες 1080p? 30€ κλπ.
Παρολα αυτα τωρα θα παιζεις stadia με 720p για καμια 10ετια.. θα πληρωνεις αερα κοπανιστο και θα βλεπεις και διαφημισεις.
Επισης παλι πισω θα εισαι τεχνολογικα οτι και να κανεις... και οταν θα εχεις βλαβη στο σταθερο σου για καμια 20αρια μερες ας πουμε ή θα θες να μετακομισεις bye bye gaming. Εκει τι θα παιζεις ντραμς;

Παρτο αποφαση και παιξε κανενα snes mini μπας και καταλαβεις τι παει να πει gaming γιατι εχεις χασει λιγο τη μπαλα με τα specs και το stadia δεν εχει specs ουτε games.  Για την ακριβεια δεν υπαρχει ακομα η υπηρεσια. Οποτε αν δεν θες retail φυγε και απο το χωρο και παιξε angrybirds στο κινητο σου και αυτο καλο ειναι.

Σορρυ αλλα αυτη ειναι η αποψη μου εναντι στην αποψη και αποψεις σαν τη παραπανω.
Ο πραγματικος gamer δεν κοιταει τα specs αλλα τη τεχνη του να φτιαχνεις ενα παιχνιδι. Να το χεσω το 4k/120hz αν ειναι να παιζω minecraft & god of war απο τα lidl. 
 

Επεξ/σία από greed
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Heatspreader είπε

Δεν ξέρω ρε παιδιά. Εμένα αυτά με στεναχωρούν.
Είμαι ο μόνος που θέλω να έχω την κονσόλα, ή το PC μου, τακτοποιημένα, καθαρά σε ωραία θέση; Τα χειριστήρια με προσοχή και ότι έχω σε Retail να είναι σε όμορφο σημείο να τα βλέπω;

Θυμάμαι όταν ήμουν μικρός και είχα το Playstation 1, πάντα ήθελα να είναι σε συγκεκριμένο σημείο, πάντα με τάξη.
Κάποιοι φίλοι τότε, τα είχαν στο πάτωμα και τα μετέφεραν από τηλεόραση σε τηλεόραση.

Ακόμα και τώρα, τόσο στο Playstation όσο και στο PC, δεν παίζω μόνο για να παίξω το παιχνίδι. Με ευχαριστεί πρώτα απ' όλα το παιχνίδι, αλλά μ' ευχαριστεί να ξέρω ότι όλα είναι εντάξει και τακτοποιημένα και πως δουλεύουν καλά. Μου αρέσει να χρησιμοποιώ τα πράγματα μου.
Το ίδιο και με το αυτοκίνητο, κλπ.

Με φοβίζει αυτή η κατάσταση και με στεναχωρεί. Δηλαδή τόσο Fast Food; Ήδη με τα Battle Royal παιχνίδι και τα moba, κατά τη γνώμη μου το πράγμα έχει γίνει λίγο σαν τα πρωινάδικα. Να παίξουμε κάτι γρήγορο, να τελειώνουμε.
Παίζω και εγώ τέτοια παιχνίδια, αλλά όχι μόνο τέτοια.

Μπορεί να ακούγομαι σε κάποιους οπισθοδρομικός, αλλά δεν θα ήθελα να είναι αυτό το μέλλον του Gaming και γενικότερα του PC. Να έχω μία οθόνη με μία Stream συσκευή.

Τόσο πολύ βιαζόμαστε τέλος πάντων; Έτσι το βλέπω, σαν βιασύνη.

Anyway. Και εκεί να πάει θα είναι επειδή μάλλον ο κόσμος αυτό έχει ανάγκη.

Δες το έτσι: Οτιδήποτε πρωτόγνωρο έχει και τη νοσταλγία του. Αλλά δεν παραμένει για πάντα πρωτόγνωρο. Γιατί τα πράγματα εξελίσσονται. Στη συγκεκριμένη υπηρεσία, που είναι το μέλλον, και όχι μόνο για τα games αλλά γενικά για το computing, σου δίνεται η δυνατότητα να παίξεις κάτι σε 4Κ/120fps στην οθόνη του σαλονιού σου (αργότερα 8Κ κτλ) που κανονικά δεν μπορείς. Γιατί θα θες 5.000€ hardware για αρχή. Η υπηρεσία δεν αντικαθιστά κάτι που υπάρχει σήμερα, προσθέτει κάτι που απλά δεν γίνεται σήμερα ρεαλιστικά. Αργότερα στην εποχή FTTH το latency θα πέσει πολύ χαμηλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
58 λεπτά πριν, greed είπε

Κοιτα το πρωτο κακο που εκανες ειναι που εδωσες τα χρηματα σου στη σονυ εξαρχης σαν καλο φανμπογι διχως να εχει games πχ ps3. Ηθελες βεβαια να στηριξεις την εταιρια σου και εσκασες εναν μισθο για να καθεται τα πρωτα 2 χρονια. Σου εβαλε κανεις το μαχαιρι στο λαιμο για να το παρεις; Οχι αλλα εισαι και λιγο σπεκολανγος.. Ετσι θα παιρνεις και το stadia. θες 720p? 20€ το μηνα... θες 1080p? 30€ κλπ.
Παρολα αυτα τωρα θα παιζεις stadia με 720p για καμια 10ετια.. θα πληρωνεις αερα κοπανιστο και θα βλεπεις και διαφημισεις.
Επισης παλι πισω θα εισαι τεχνολογικα οτι και να κανεις... και οταν θα εχεις βλαβη στο σταθερο σου για καμια 20αρια μερες ας πουμε ή θα θες να μετακομισεις bye bye gaming. Εκει τι θα παιζεις ντραμς;

Παρτο αποφαση και παιξε κανενα snes mini μπας και καταλαβεις τι παει να πει gaming γιατι εχεις χασει λιγο τη μπαλα με τα specs και το stadia δεν εχει specs ουτε games.  Για την ακριβεια δεν υπαρχει ακομα η υπηρεσια. Οποτε αν δεν θες retail φυγε και απο το χωρο και παιξε angrybirds στο κινητο σου και αυτο καλο ειναι.

Σορρυ αλλα αυτη ειναι η αποψη μου εναντι στην αποψη και αποψεις σαν τη παραπανω.
Ο πραγματικος gamer δεν κοιταει τα specs αλλα τη τεχνη του να φτιαχνεις ενα παιχνιδι. Να το χεσω το 4k/120hz αν ειναι να παιζω minecraft & god of war απο τα lidl. 
 

 

Και που ξερεις τι παιχνιδια θα εχει; Σου εδειξε πουθενά Angry Birds; Γιατι εγω είδα Doom Eternal και Assasin's Creed. Και η σιγουριά σου για το 720p για μια δεκαετια απο που; Ξέρεις τα μεσα της Google; Ενημέρωσε και μας τους άσχετους. Οσο και αν το παιζεις υπερανω τα specs μετράνε. Γιατι God of War χωρις δυνατό μηχάνημα δεν θα εβλεπες ποτε. Ναι φυσικά και δεν ειναι το παν. Αλλά αν σε ενδιαφέρει μονο η τεχνη πήγαινε αγορασε ενα SNES. Γιατί πήρες PS4/Xbox; Δεν ειναι τεχνη το Link to the Past; Τι παραπάνω θες; Οσοι προσπαθείτε να μας πείσετε οτι το hardware δεν μετράει είστε, χωρίς παρεξήγηση. παντελώς άσχετοι. Hardware και software ειναι αλληλενδετα. Δεν μπορεις να εχεις καλό software αν δεν υπάρχει το hardware να το στηρίξει. Και δεν μπορεις να εχεις καλό hardware χωρις να εχεις software να το εκμεταλευεται. τΟ 99% του σχολίου σου ειναι ανοησίες που έβγαλες απο το μυαλό σου. Η Google δεν ανακοινωσε τιμες ή πακέτα. Αλλά εσυ εβγαλες ηδη τι θα πληρωνω, τι θα εχω, μεχρι πότε και το οτι θα πληρωνω και θα εχω και διαφημισεις. Δεν ηξερα οτι μιλάω με τον Sundar Pinchai. Πολύ καλα τα Ελληνικά σου.

Οσο για τις βλακείες περι fanboy; Το γεγονός πως απο το 1986 και μετά είχα ολες σχεδον τις κονσόλες (με εξαιρεση κατι 3D0 και κατι Virtual Boy) θα έλεγα οτι με καθιστά οσο αντικειμενικο μπορεί να είναι καποιος. Βεβαια εσυ ξερεις καλυτερα απο μενα αν ξερω για gaming οπότε τι να πω.

ΥΓ. Έγω 2 υπηρεσίες της Google επι πληρωμή. Google Drive, Google Play Music. Δεν εχω δει ποτέ διαφημίσεις. Αν εσυ βλέπεις είναι μάλλον επειδή δεν εχεις το premium πακέτο. Οπότε το επιχειρημα σου για διαφημισεις ειναι μια ανοησία. 

ΥΓ 2. Εγραψες μια ολοκληρη παραγραφο στην οποία: ειρωνευτηκες, εκραξες, εβγαλες ανακρίβιες απο το μυαλό σου. Αυτό που δεν έκανες είναι να απαντήσεις ούτε σε ενα απο οσα ειπα. Δεν ήξερα οτι για να θεωρουμαι σωστος gamer πρεπει να χαιρομαι οταν η Sony με κοροιδευει για το τι δινει η κονσολα. Ούτε οτι αν δεν εχω 10 ραφια με παιχνιδια είμαι αξιος μονο για angry birds. Οσο ζω μαθαίνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, greed είπε

Κοιτα το πρωτο κακο που εκανες ειναι που εδωσες τα χρηματα σου στη σονυ εξαρχης σαν καλο φανμπογι διχως να εχει games πχ ps3. Ηθελες βεβαια να στηριξεις την εταιρια σου και εσκασες εναν μισθο για να καθεται τα πρωτα 2 χρονια. Σου εβαλε κανεις το μαχαιρι στο λαιμο για να το παρεις; Οχι αλλα εισαι και λιγο σπεκολανγος.. Ετσι θα παιρνεις και το stadia. θες 720p? 20€ το μηνα... θες 1080p? 30€ κλπ.
Παρολα αυτα τωρα θα παιζεις stadia με 720p για καμια 10ετια.. θα πληρωνεις αερα κοπανιστο και θα βλεπεις και διαφημισεις.
Επισης παλι πισω θα εισαι τεχνολογικα οτι και να κανεις... και οταν θα εχεις βλαβη στο σταθερο σου για καμια 20αρια μερες ας πουμε ή θα θες να μετακομισεις bye bye gaming. Εκει τι θα παιζεις ντραμς;

Παρτο αποφαση και παιξε κανενα snes mini μπας και καταλαβεις τι παει να πει gaming γιατι εχεις χασει λιγο τη μπαλα με τα specs και το stadia δεν εχει specs ουτε games.  Για την ακριβεια δεν υπαρχει ακομα η υπηρεσια. Οποτε αν δεν θες retail φυγε και απο το χωρο και παιξε angrybirds στο κινητο σου και αυτο καλο ειναι.

Σορρυ αλλα αυτη ειναι η αποψη μου εναντι στην αποψη και αποψεις σαν τη παραπανω.
Ο πραγματικος gamer δεν κοιταει τα specs αλλα τη τεχνη του να φτιαχνεις ενα παιχνιδι. Να το χεσω το 4k/120hz αν ειναι να παιζω minecraft & god of war απο τα lidl. 
 

Φίλε δεν έχεις τα λεφτά να πάιξεις 4Κ/60fps……...απλά στην Ελλάδα της κρίσης δεν έχεις....

Επεξ/σία από jimarass26
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
9 ώρες πριν, ooaris είπε

Τις εταιριες τις ρώτησε αν θέλουν να παρέχουν εναν τίτλο με 100€ DLC στην google για ενα ποσοστο απο τα εσοδα  της συνδρομης της google για το streaming σε εναν τσαμπατζη με turbo-x tablet που θέλει να παιζει στην δουλεια του;
Αν καποιος μπορει απο το σαπακι του να streamarei το game , ποιος ο λογος να το αγορασει;
Δεν θα πεσουν οι πωλησεις στον ευρυτερο κλαδο;
Ενα wild guess ειναι πως θα ειναι super-duper premium και πανακριβη συνδρομη ή και instant p2p for limited duration για σοβαρους τιτλους και θα εχει πάμφθηνα τα games που πηγανε άπατα με το καλημερα και πανε για φουντο, μηπως προλαβουν και αφαιμαξουν κανεναν που πηγε να γλιτωσει.

 

Αυτό δεν το ξερουμε. Μόλις δουμε το πληρες πακέτο θα κρινουμε. Γιατι υπάρχει και το αλλο επιχειρημα. Πόσοι ΔΕΝ δινουν 50 ευρω για εναν τιτλο επειδη "οκ καλο ειναι αλλα οχι για 50". Τώρα θα παρει ποσοστά και απο αυτους. Και υποθετω, 50 ευρω απο 1000 ατομα ειναι λιγότερα απο 1 ευρω απο 10.000.000

 

13 ώρες πριν, Heatspreader είπε

Δεν ξέρω ρε παιδιά. Εμένα αυτά με στεναχωρούν.
Είμαι ο μόνος που θέλω να έχω την κονσόλα, ή το PC μου, τακτοποιημένα, καθαρά σε ωραία θέση; Τα χειριστήρια με προσοχή και ότι έχω σε Retail να είναι σε όμορφο σημείο να τα βλέπω;

Θυμάμαι όταν ήμουν μικρός και είχα το Playstation 1, πάντα ήθελα να είναι σε συγκεκριμένο σημείο, πάντα με τάξη.
Κάποιοι φίλοι τότε, τα είχαν στο πάτωμα και τα μετέφεραν από τηλεόραση σε τηλεόραση.

Ακόμα και τώρα, τόσο στο Playstation όσο και στο PC, δεν παίζω μόνο για να παίξω το παιχνίδι. Με ευχαριστεί πρώτα απ' όλα το παιχνίδι, αλλά μ' ευχαριστεί να ξέρω ότι όλα είναι εντάξει και τακτοποιημένα και πως δουλεύουν καλά. Μου αρέσει να χρησιμοποιώ τα πράγματα μου.
Το ίδιο και με το αυτοκίνητο, κλπ.

Με φοβίζει αυτή η κατάσταση και με στεναχωρεί. Δηλαδή τόσο Fast Food; Ήδη με τα Battle Royal παιχνίδι και τα moba, κατά τη γνώμη μου το πράγμα έχει γίνει λίγο σαν τα πρωινάδικα. Να παίξουμε κάτι γρήγορο, να τελειώνουμε.
Παίζω και εγώ τέτοια παιχνίδια, αλλά όχι μόνο τέτοια.

Μπορεί να ακούγομαι σε κάποιους οπισθοδρομικός, αλλά δεν θα ήθελα να είναι αυτό το μέλλον του Gaming και γενικότερα του PC. Να έχω μία οθόνη με μία Stream συσκευή.

Τόσο πολύ βιαζόμαστε τέλος πάντων; Έτσι το βλέπω, σαν βιασύνη.

Anyway. Και εκεί να πάει θα είναι επειδή μάλλον ο κόσμος αυτό έχει ανάγκη.

Φυσικά και δεν εισαι ο μονος. Αλλά είσαι στην μειοψηφια. Πάντα ησουν. Απλά χωρις το stream δεν ειχαμε αλλη επιλογή. Ο καθένα οτι του αρεσει φιλε. Το οτι εγω θεωρω ανουσιο να εχω 30 παιχνιδια σε ενα ραφι, ειναι universal truth. Ειναι απλώς αποψη. Απλά καποιοι εδω θεωρούν οτι η αποψή τους πρεπει να ειναι παγκοσμια σταθερα και οσοι δεν την ενστερνιζονται ειναι ασχετοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, jimarass26 είπε

Φίλε δεν έχεις τα λεφτά να πάιξεις 4Κ/6fps……...απλά στην Ελλάδα της κρίσης δεν έχεις....

4k/6fps εχει και το μπαγλαντεζ. 
Περα απο τη πλακα συγκινηθηκα αν παιζω σε 4k ή οχι.  Οπως και συγκινηθηκα με το αν το gameboy ειχε ή δεν ειχε χρωματα. 
Απλα οσοι δεν ειναι gamers βαριουνται γρηγορα τα ιδια και τα ιδια στα γραφικα...αλλα στο gameplay δεν εχουν προβλημα εκει pew pew pew απλα με περισσοτερα πολυγωνα. 

 

15 λεπτά πριν, BorrowedTime είπε

Και που ξερεις τι παιχνιδια θα εχει; Σου εδειξε πουθενά Angry Birds; Γιατι εγω είδα Doom Eternal και Assasin's Creed

Πωπω exclusive.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 λεπτά πριν, greed είπε

4k/6fps εχει και το μπαγλαντεζ. 
Περα απο τη πλακα συγκινηθηκα αν παιζω σε 4k ή οχι.  Οπως και συγκινηθηκα με το αν το gameboy ειχε ή δεν ειχε χρωματα. 
Απλα οσοι δεν ειναι gamers βαριουνται γρηγορα τα ιδια και τα ιδια στα γραφικα...αλλα στο gameplay δεν εχουν προβλημα εκει pew pew pew απλα με περισσοτερα πολυγωνα. 

 

Πωπω exclusive.

 

Ε δεν ηξερε ρε αγορίνα να σου δειξει το Super Mario 4.989 ή το Mario Tavli.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, greed είπε

4k/6fps εχει και το μπαγλαντεζ. 
Περα απο τη πλακα συγκινηθηκα αν παιζω σε 4k ή οχι.  Οπως και συγκινηθηκα με το αν το gameboy ειχε ή δεν ειχε χρωματα. 
Απλα οσοι δεν ειναι gamers βαριουνται γρηγορα τα ιδια και τα ιδια στα γραφικα...αλλα στο gameplay δεν εχουν προβλημα εκει pew pew pew απλα με περισσοτερα πολυγωνα. 

 

Καλά και εγώ είμαι περισσότερο fun του gameplay παρά των γραφικών. Αλλά το πρώτο έχει κορεστεί. δύσκολα βγαίνει κάτι νέο καθώς πρόκειται για νέα εμπειρία παιχνιδιού. Και πάλι δεν είναι όλα για όλους. Απλά αυτή η υπηρεσία πιστεύω θα καλύψει αυτόν που θα θέλει να αράξει καναπέ το βραδάκι, ίσως και με μια παρέα, και να παίξει έναν τυχαίο τίτλο και να δει ωραία γραφικά. Η ευκολία πρόσβασης είναι εδώ το κερασάκι. Αν κάποιος θέλει κάτι παραπάνω, ξέρει πως να το βρει.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, jimarass26 είπε

Καλά και εγώ είμαι περισσότερο fun του gameplay παρά των γραφικών. Αλλά το πρώτο έχει κορεστεί. δύσκολα βγαίνει κάτι νέο καθώς πρόκειται για νέα εμπειρία παιχνιδιού. Και πάλι δεν είναι όλα για όλους. Απλά αυτή η υπηρεσία πιστεύω θα καλύψει αυτόν που θα θέλει να αράξει καναπέ το βραδάκι, ίσως και με μια παρέα, και να παίξει έναν τυχαίο τίτλο και να δει ωραία γραφικά. Η ευκολία πρόσβασης είναι εδώ το κερασάκι. Αν κάποιος θέλει κάτι παραπάνω, ξέρει πως να το βρει.....

Για ζαπινκ καλο θα ειναι δεν λεω. Αλλα σιγα μη κατσει στο καναπε του ενας μη gamer με gamers για να παιξουν stadia. Καμια ταινια θα χαζεψουν αντε ή κανενα βιντεακι στο youtube.

5 λεπτά πριν, BorrowedTime είπε

Ε δεν ηξερε ρε αγορίνα να σου δειξει το Super Mario 4.989 ή το Mario Tavli.

Αρα πατος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, greed είπε

Για ζαπινκ καλο θα ειναι δεν λεω. Αλλα σιγα μη κατσει στο καναπε του ενας μη gamer με gamers για να παιξουν stadia. Καμια ταινια θα χαζεψουν αντε ή κανενα βιντεακι στο youtube.

Ο συνδυασμός FTTH, 5G Cloud gaming και μεγάλη οθόνη με καλά ηχεία είναι το μέλλον. Το PC θα πάρει δουλειά γραφείου και παιχνιδιών gameplay mouse/keyboard  τύπου Diablo, StarCraft,  Baldurs gate, κτλ τα οποία είναι αναντικατάστατα και για χρόνια θα βγαίνουν DEs για αυτά. Στην τηλεόραση θα πάει το γραφικό, το Casting, το Youtube και το Netflix. Επίσης θα πάει σύντομα η Nintendo με DE παλαιών της τίτλων. 

Επεξ/σία από jimarass26
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...