Προς το περιεχόμενο

Intel Coffee-Lake CPUs (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολυ ''ανταγωνιστικη''η Intel προς οφελος μας βλεπω με τον 9900KS.

Οχι μονο δεν πεσανε οι τιμες γενικα στους 9900,αλλα τωρα εχουμε και μειωμενες εγγυησεις .........

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Binαρισμενους πυρήνες 9900Κ θα πάρει για τον 10900. Σίγουρα θα πιάσει τα 5αρια+ εδώ τα ίδια λέγαμε από εποχές 8700Κ απλά με τι κατανάλωση.

Πραγματική αναβάθμιση για 9900/8700Κ κατόχους η γενιά του 2021 με Pcie 5 + DDR5 είτε AMD είτε Ιντελ

10 λεπτά πριν, Fulgore είπε

μειωμενες εγγυησεις .........

Όντως wtf ήταν αυτό

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 7nisiotis είπε

Να υποθέσω τα δηλωμένα tdp είναι με τον υπολογιστή σβηστό? 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 7nisiotis είπε

Νομίζω Μάρτιο 2020

Q1 2020 λέγαν κάτι slides επίσημα

Κοντά σχετικά, είμαι με i3 6100 ο οποίος είναι σκυλί πολέμου αλλά νομίζω τότε θα είναι καλή αναβάθμιση ένας i3 10100. Το θέμα είναι τι κόστος θα εχουν; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

@Nerazzurri Τι εννοείς είναι σκυλί πολέμου ο 6100; με 2C/4T;;

Ναι είναι αξιοπρεπής και ακόμη και σήμερα τα βγάζει πέρα. Δεν λέω ότι είναι κορυφή αλλά είναι δυνατός. Όσο για τα core threads δεν μου λέει κάτι εφόσον φαίνεται και αποδίδει σαν τετραπυρηνος.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Nerazzurri είπε

Ναι είναι αξιοπρεπής και ακόμη και σήμερα τα βγάζει πέρα. Δεν λέω ότι είναι κορυφή αλλά είναι δυνατός. Όσο για τα core threads δεν μου λέει κάτι εφόσον φαίνεται και αποδίδει σαν τετραπυρηνος.

Τι αξιοπρεπής βρε παιδιά; Ο 2600 με 6C/12T είναι φθηνότερος, lol. Τέλος πάντων, what ever floats your boat..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Τι αξιοπρεπής βρε παιδιά; Ο 2600 με 6C/12T είναι φθηνότερος, lol. Τέλος πάντων, what ever floats your boat..

Για τη χρήση που κάνει είναι ικανοποιημένος, το πρόβλημα σου ποιο είναι; Προφανώς και ο 2600 έχει μεγαλύτερο νόημα αφού θέλει να αλλάξει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Τι αξιοπρεπής βρε παιδιά; Ο 2600 με 6C/12T είναι φθηνότερος, lol. Τέλος πάντων, what ever floats your boat..

Συγκρίνεις τελείως άλλη κατηγορία επεξεργαστών και τελείως άλλη εποχή. Σκυλιά ήταν και οι επεξεργαστές της Sandy bridge ( π.χ. 2500K ) μαζι σου. Επίσης δεν μπορείς να συγκρίνεις τη τιμή ενός επεξεργαστή που δεν είναι καν διαθέσιμος στην αγορά μέσω των καταστημάτων πλέον. Και ο 3220 ήταν καλός αλλά δεν μπορώ να στον βάλω τώρα σε σύγκριση με τον 7100 π.χ. ως τιμή. Το ίδιο και με τους Xeon τους παλιούς που έχει πολύ δυνατούς αλλά τους βρίσκεις μόνο μεταχειρισμένους και ανεπίσημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...