Προς το περιεχόμενο

Star Wars Episode IX


coffeex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν αναφερθηκα στο οτι φταιει, αλλα στην ακεραιοτητα του, που την ξεχασε μολις υπεγραψε τις επιταγες του η Disney.

στην τελικη, αν ειχε πει ενα μεγαλο οχι στην Disney μολις ειδε πως κατακρεουργησαν τον χαρακτηρα του στο σεναριο, ισως και να ηταν καλυτερα τα πραματα σημερα.

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατί απότι διαβάζω είναι ένα ματσο σκηνών κακογραμμένου σεναρίου και αδυνατούν όλοι να κάνουν suspend disbelief σε όλα αυτά που συμβαίνουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 minutes ago, elpaso1 said:

Μπορει να μου εξηγησει καποιος γιατι εχει τοσο χαλια βαθμολογια η ταινια; Μου φανηκε αρκετα καλυτερη απο το Force Awakens προσωπικα.

Δεν ειναι ΠΟΛΥ χάλια, απλά ειναι η προσδοκία που έχεις να δεις κάτι φοβερό ως φινάλε του Saga και δεν το βλέπεις... έχουν κάνει σενάριο ψιλο-αχταρμά... το έσωζε λίγο ο Adam Driver με τις μάχες(καλό του έκανε τελικά που ήταν πεζοναύτης)... το main slogan που δε θα πω μην πετάξω spoiler ήταν φάση "τι είπε τώρα; Το σκέφτηκε πολύ η ομάδα σεναρίου;;;"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, KilliK said:

δεν πηγε πεζοναυτης ο Driver, ηταν να παει αλλα λογω ατυχηματος πηρε απαλλαγη.

Δεν ξέρω, εγώ είδα ότι πήγε εκεί έπαθε το ατύχημα, γύρισε πίσω και ασχολήθηκε με την υποκριτική, αυτά ξέρω να έχει πει σε interview.

Shortly after the September 11 attacks, Driver joined the Marines[15] and was assigned to Weapons Company, 1st Battalion, 1st Marines as an 81mm mortar man.[16] He served for two years and eight months before dislocating his sternum while mountain biking.[17] He was medically discharged with the rank of Lance Corporal. He then attended the University of Indianapolis for a year before auditioning again for Juilliard, this time succeeding. Driver said that his classmates saw him as an intimidating and volatile figure, and he struggled to fit into a lifestyle so different from the Marines.[13] He was a member of the Drama Division's Group 38 (2005–2009), where he met his future wife, Joanne Tucker. He graduated with a BFA degree in 2009.[18]

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικά ο Adam Driver μου άρεσε και στις τρεις ταινίες.

 

Spoiler

Ειδικά όταν γίνεται πάλι Ben Solo στο τέλος του TRoS. Διαφορετικό στυλ και γενικότερα κινήσεις από τον Kylo Ren και εμένα τουλάχιστον μου θύμισε αρκετά Han Solo (το τρέξιμο πυροβολώντας, ο πυροβολισμός πίσω από την πλάτη του χωρίς να βλέπει, η κίνηση που έκανε όταν ήταν να αντιμετωπίσει τους Knights of Ren σε στυλ "άντε ελάτε, τι θα γίνει", κλπ).

 

Κρίμα που δεν τον άφησαν ζωντανό βρε παιδί μου...

 

Επεξ/σία από FCastor
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, elpaso1 είπε

Μπορει να μου εξηγησει καποιος γιατι εχει τοσο χαλια βαθμολογια η ταινια; Μου φανηκε αρκετα καλυτερη απο το Force Awakens προσωπικα.

Γιατί χάλια ερμηνείες ειδικά η τυπισα Τζεντάι δεν έπεισε ποτε κ σίγουρα πολύ λιγότερο έπεισε στο τελευταίο . 
Γιατι ακόμα κ τα εφέ δεν είχαν κάτι το φοβερό που δεν έχουμε ξαναδεί 

αλλα πάνω από όλα γιατί το σενάριο αυτό δε θα το έγραφε ούτε 15χρονος που γράφει στο εφημεριδάκι του σχολείου του . Τώρα που το σκέφτομαι ένας φαν του SW από τα παλιά με λίγο ταλέντο στο γράψιμο κάτι καλύτερο θα έγραφε . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...