Προς το περιεχόμενο

Star Wars Jedi: Fallen Order [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 537
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έτσι και βγει μούφα και χάσουν πωλήσεις από την ταινία δεν τους βλέπω να κρατάνε για πολύ το license ακόμα...

 

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όπως το περίμενα, το compression του stream ήταν τέρμα άθλιο..Δείχνει πολύ καλύτερο στις εικόνες.

https://www.dsogaming.com/screenshot-news/star-wars-jedi-fallen-order-first-official-screenshots-released/

star-wars-jedi-fallen-order-5.jpeg

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Έτσι και βγει μούφα και χάσουν πωλήσεις από την ταινία δεν τους βλέπω να κρατάνε για πολύ το license ακόμα...

Εγώ μετά την τελευταία παρωδία που λεγόταν TLJ πιστεύω θα έχει πτώση στα έσοδα ούτως η άλλως (όπως είχε και το Solo).

Δεν θεωρώ πως το παιχνίδι μπορεί να επηρεάσει τις πωλήσεις της ταινίας αφού, μπορεί να είναι canon όπως είπαν, είναι μια τελείως ξεχωριστή ιστορία με άλλους χαρακτήρες.

Όσον αφορά το παιχνίδι τώρα, θα συμφωνήσω πως πέρα από τα Fights δεν λέει κάτι το σπουδαίο και μοιάζει με platformer απλά.
Επίσης εννοείται πως έπρεπε να υπήρχαν ακρωτηριασμοί μιας και μιλάμε για lightsaber (ασφαλώς η disney δεν θα το επέτρεπε όπως και στο Battlefront).

Μακάρι να φτιάξουν το gameplay και το AI μέχρι τον Νοέμβριο γιατί μου έχει λείψει ένα hack n slash παιχνιδάκι με lightsaber (είχα αγαπήσει τα force unleashed για το gameplay τους).

Επεξ/σία από JoannisV
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, JoannisV είπε

Δεν θεωρώ πως το παιχνίδι μπορεί να επηρεάσει τις πωλήσεις της ταινίας αφού, μπορεί να είναι canon όπως είπαν, είναι μια τελείως ξεχωριστή ιστορία με άλλους χαρακτήρες. 

Έχει το όνομα Star Wars και η κυκλοφορία του είναι πολύ κοντά στην κυκλοφορία τις ταινίας. Οποτε χαλαρά παίρνει αρνητικό buzz εκείνη την περίοδο άμα δεν είναι καλο που φυσικά θα επηρεάσει την ταινία γιατί και τα δυο έχουν το όνομα Star Wars. Δες το απλά για παράδειγμα, ένας πιτσιρικάς (target group) ξοδεύει θα λεφτά του όλα για να πάρει το game και καταλήγει μούφα, δεν θα μπει στο net να κράξει και επειδή είναι σπασμένος χαλαρά δεν πάει να δει την ταινία? Anyways εγώ το έχω πάρει απόφαση ότι σωστό GOT και SW game δεν θα δούμε σύντομα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

και επειδή είναι σπασμένος χαλαρά δεν πάει να δει την ταινία?

Όπως έγινε με το Solo που ήταν (pre)OriginalTrilogy, αλλά το Sequel Trilogy μας έκανε να πούμε "meh...".

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Έχει το όνομα Star Wars και η κυκλοφορία του είναι πολύ κοντά στην κυκλοφορία τις ταινίας. Οποτε χαλαρά παίρνει αρνητικό buzz εκείνη την περίοδο άμα δεν είναι καλο που φυσικά θα επηρεάσει την ταινία γιατί και τα δυο έχουν το όνομα Star Wars. Δες το απλά για παράδειγμα, ένας πιτσιρικάς (target group) ξοδεύει θα λεφτά του όλα για να πάρει το game και καταλήγει μούφα, δεν θα μπει στο net να κράξει και επειδή είναι σπασμένος χαλαρά δεν πάει να δει την ταινία? Anyways εγώ το έχω πάρει απόφαση ότι σωστό GOT και SW game δεν θα δούμε σύντομα.

Δεν θεωρώ και πάλι πως συνδέονται τόσο πολύ και αυτό γιατί για να πας να δεις το 9ο επεισόδιο, πρέπει να έχεις δει το 8ο (προφανώς θα υπάρχουν και άκυροι). Κάποιος που έχει δει λοιπόν το 8ο το οποίο βγήκε πριν από 2 χρόνια και θέλει να δει πως θα τελειώσει αυτή ιστορία θα πάει να δει και το 9.

Το γεγονός ότι μπορεί ενδιάμεσα να έχει βγει ένα κακό παιχνίδι από μία εντελώς διαφορετική εταιρεία και που αφορά άλλους χαρακτήρες και ιστορίες δεν νομίζω να τον ενδιαφέρει καν, ωστόσο αυτοί που πιθανόν θα επηρεαστούν είναι οι "άκυροι" που λέμε παραπάνω, δηλαδή αυτοί που δεν έχουν ιδέα από SW ή τις προηγούμενες ταινίες και απλά θέλουν να πάνε σινεμά. Αυτοί ναι, μπορεί να ακούσουν κακά λόγια για το παιχνίδι εκείνη την περίοδο και να θεωρήσουν πως πρόκειται για μάπα ταινία (άλλο αν θα είναι όντως :ρ), παρόλα αυτά πιστεύω πως είναι ένα πολύ μικρό ποσοστό γιατί όπως είπα δύσκολο να πει κάποιος πάω να δω το 9ο επεισόδιο αν δεν έχει δει τα προηγούμενα.

Αυτός που θα παίξει το παιχνίδι και θα δει ότι είναι μάπα απλά θα κράξει την EA.

Όμοια με το GOT, αυτό και μόνο το παιχνίδι (το οποίο είναι και officially licensed) και διαφημίζεται σχεδόν παντού μήνες τώρα, θα έπρεπε να τους είχε κλείσει το μαγαζάκι :P

Πάντως ναι (παρόλο που δεν βλέπω GoT) δεν περιμένω να δω σοβαρή ταινία SW σύντομα. Ο μόνος λόγος που βγήκαν οι τελευταίες ταινίες ήταν για άρμεγμα του franchise και τίποτα μα τίποτα άλλο, διαφορετικά οι σεναριογράφοι θα είχαν κάποια επαφή με το όλο concept και την ιστορία του συγκεκριμένου franchise.

Επεξ/σία από JoannisV
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, Athanasios2104 είπε

Αν δεν δω κάτι πολύ εντυπωσιακότερο μέχρι το release, έφυγε για sale των 10€.

Κρίμα.

Δεν χρειαζόταν κάτι εντυπωσιακό tbh αλλα κάτι solid imho. Δηλαδή με μια γρηγορη σκέψη πιο πολύ θα μου καθόταν μια αντιγραφή του Shadow of War δηλαδή semi-open world/planets και με το ίδιο combat/parkour system. Από εκεί και πέρα σωστό rpg έπρεπε να κάνουν. Βλέποντας το Cyberpunk άμα το έπαιρνε η CDPR θα βλέπαμε παπάδες. :D

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Athanasios2104 είπε

Αν δεν δω κάτι πολύ εντυπωσιακότερο μέχρι το release, έφυγε για sale των 10€.

Κρίμα.

Το gameplay και γενικά το pacing της μάχης είναι πολύ παρόμοιο με το force unleashed. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, LongTom είπε

Το gameplay και γενικά το pacing της μάχης είναι πολύ παρόμοιο με το force unleashed. 

Δεν θα με χάλαγε gameplay ανάλογο του F.U ή Tomb Raider, το gameplay όμως όπως φάνηκε ήταν απλό έως γελοίο χωρίς καθόλου challenge απλά προχωρούσες μέχρι τον επόμενο εχθρό (platformer στην καλύτερη).

Το F.U τουλάχιστον είχε πολύ ωραία mechanics hack n slash με άπειρα combos και ας μην ήταν τόσο free roam. Αυτό πέρα από ΟΚ γραφικά δεν φάνηκε να προσφέρει κάτι άλλο.

Μου άρεσε βέβαια η στιγμή που πάγωσε την βολή από το όπλο και έβαλε τον trooper να την φάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...