Προς το περιεχόμενο

Τρελές ιστορίες από τρελούς πελάτες


Paris777

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άπό όταν δούλευα σε service γνωστής εταιρίας.

-Ναι το κινητό που μου έχετε φέρει για έλεγχο δεν έχει κάποιο πρόβλημα [κινητό σοβαρής γνωστής εταιρείας μοντέλο 5 αν θυμάμαι καλά].

-Μα εγώ το κουνάω και ακούγεται τικ τικ από μέσα.

-Ναι είναι ο μοχλός που κάνει eject την sim κάρτα.

-Εγώ έχω δώσει 700€ για το κινητό και περιμένω να είναι άψογο.

-Ξέρετε αυτό δεν μπορεί να θεωρηθεί πρόβλημα αλλά και από την άλλη αν το αλλάξω θα πάρετε ένα ανακατασκευασμένο από την κατασκευάστρια εταιρεία [έτσι ήταν και δεν το κρύβαμε από τους πελάτες αν και εξωτερικά δεν φαινόταν] ενώ αυτό που έχετε είναι ολοκαίνουριο και το πιο πιθανό να κάνει τον ίδιο θόρυβο όταν το κουνάτε.

-Εγώ θέλω αντικατάσταση.

-Βεβαίως...

 

το πήρε και έκανε παράπονο ότι ακουγόταν χειρότερα το τικ τικ όταν το κουνούσε...

 

 

---------------------------------------

 

Αρκετά παλιότερο.

Επώνυμο φορητό σε εγγύηση αλλά με υγρά.

Ενημέρωσα για κόστος μητρικής ή ότι άλλο είχε χαλάσει και ήρθαν από κοντά να τα πούμε μάνα και γίος.

-Γιατί δεν το καλύπτει η εγγύηση;

-Δεν το καλύπτει γιατί έχει κακή χρήση - έχει πέσει υγρό,

-Μα δεν μας έχει πέσει υγρό.

-Δεν γνωρίζω ποιος το χειρίζεται αλλά έχει μέσα οξείδωση από υγρό.

-Αυτό δεν μπορεί να έχει γίνει μόνο του;

-Οχι έχει πέσει υγρο.

και ο γιος..

-Μα δεν έριξα εγώ coca cola.

-Μα δεν ανέφερα ποτέ ότι έπεσε coca cola....

 

τουλάχιστον έμαθα τι είχε πέσει

 

 

χαχα ελπίζω μην είναι κανενός που το διαβάζει τώρα η περίπτωση και με καταριέται

Επεξ/σία από sil_unique
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, Misokatsu64 είπε

Αλλη περιπτωση ερχετε ενας μικρος παλι σε ηλικια και με ζηταει το Resident Evil 3 Nemesis σε κοπια (εκεινη την περιοδο ειχε πρωτοκυκλοφορησει το παιχνιδι στην Ιαπωνια). Τον λεω οτι ειναι η ιαπωνικη εκδοση και μπορει να εχει προβλημα στους γριφους και στα μενου του παιχνιδιου λογω της γλωσσας. Μου λεει δεν υπαρχει προβλημα, ειμαι εμπειρος στο RE κ.α.

Λεω καλα του την δινω και μετα το απογευμα με παιρνει τηλ να ειναι μες στο αγχος και να μου λεει οτι εχει κολλησει σε εναν γριφο εδω και 4 ωρες. Τον λεω δεν μπορω να σε βοηθησω και να επιμενει σε φαση να με εχει βγαλει εκτος εαυτου και τον απανταω : Το ξερεις το ταδε βιβλιοπωλιο;; Μου λεει ναι! Τον λεω ωραια πηγαινε και ζητα Ιαπωνικα για αρχαριους και μετα απο καμμια βδομαδα ισως περασεις τον γριφο! Η απαντηση που ελαβα ηταν εξης : Θα σε γα**** μαλακ******, θα σε κανω δυσφημηση σε ολη την πολη και αλλα περιεργα. Τον λεω δεν πειραζει γιατι ξερω ποια ειναι η μητερα σου και θα της τα πω ολα οτι μου ειπες! Σε χρονο μηδεν ξεχασε τι ειχε πει και ζητουσε συγνωμη, δεν τα εννοουσε κ.α. 

Την επομενη μερα ηρθε χεσμενος στο μαγαζι (οι φιλοι του παιζανε MK 64 τετραπλο) , δεν εβγαζε τσιμουδια και οτι ηθελε παντα ευγενικος με το κυριε! χαχαχαχαχα

Κλασσική συμπεριφορά πιτσιρικά που παίζει online , μόνο που τότε δεν ήταν διαδομένο στις μικρές ηλικίες 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 27/4/2019 στις 4:44 ΜΜ, theoritikos είπε

Κλασσική συμπεριφορά πιτσιρικά που παίζει online , μόνο που τότε δεν ήταν διαδομένο στις μικρές ηλικίες 🤣

Ναι ρε φιλε χαχαχα! Εκεινη την περιοδο να λεμε την αληθεια, ενα Mario Kart 64 και Golden Eye στο Ν64 κρατουσε μισο μαγαζι την ημερα αλλα το τι βρισιδι επεφτε αναμεταξυ τους σε σημειο να τους κανω συνεχεια παρατηρησεις γιατι ερχοντουσαν κοσμος και περισσοτερο γονεις και στραβωνανε καπως και ηταν απολυτα λογικο. Ειχα μια αλλη καλη περιπτωση  παιδιου που επαιζε ISS ‘98 στο PS που οταν εχανε κατεβαζε κατι μαλ***, παρε την μπαλα ρε αρ*** και τετοια, μετα που τελειωνε ο αγωνας εκανε την προσευχη του και ελεγε Δόξα σοι ο Θεός ημών, αλλά ρύσαι ημάς απο του πονηρού. :)

 

Επεξ/σία από Misokatsu64
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/4/2019 στις 11:56 ΠΜ, Oscar_Mike είπε

εδω ειναι insomnia, το mybike είναι δίπλα! τα φιλιά μου στον klab 😂

Οπα ! Χαχαχαχαχαχαχ φίλε δεν το πήρα καν χαμπάρι!  Χαχαχαχαχαχα! Από συνήθεια λόγο άπειρων ωρών στο mybike μου βγήκε αυθόρμητα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη σε όλους. Μια ιστορία που τα ξεκίνησε όλα αλλά δεν την είπα και είχε καταλυτικό ρόλο όμως στην όλη υπόθεση ήταν η εξής:

Ήμουν με τον αδερφό μου στο μαγαζί και μπαίνει μια κυρία μέσα.

Θα ήθελα μια ανθοδέσμη

Καλησπέρα σας μάλιστα πείτε μου τι θα θέλατε μέσα, υπάρχουν τριαντάφυλ...

Δεν βλέπω κάτι να μου αρέσει...

Μισό λεπτό να σας δείξω. (Ανοίγω το ψυγείο για να βγάλω τα βάζα, γυρνάω να τα ακουμπησω στον πάγκο και η τύπισσα στο μεταξύ έχει έρθει ακριβώς δίπλα μου μέσα από τον πάγκο και βάζει το χέρι της στο ψυγείο και τραβάει ένα βάζο)

Της λέω: μισό λεπτό να σας τα δείξω.

Δεν έχεις τίποτα καλό...

Τι ψάχνουμε παρακαλώ;

Μια ανθοδέσμη αγόρι μου, τί δεν καταλαβαίνεις;

Μέχρι πόσα λεφτά;

8 ευρώ το πολύ, αλλά δεν έχεις τίποτα

Τι ψάχνουμε που δεν έχουμε;

Πεονιες αγόρι μου.

Κυρία μου οι πεονιες κάνουν 5 ευρώ το κεφάλι , με 8 ευρώ δεν γίνεται ανθοδέσμη.

Στην λαϊκή τις παίρνω μισό ευρώ δεν θα με τρελάνεις εσύ κυριακάτικα.

Δεν έχω αυτή την στιγμή. Θα θέλατε και άλλο;

Ότι έχεις εδώ είναι για πέταμα βάλε μου χρυσάνθεμα.

Για τι περίσταση είναι παρακαλώ;

Μα καλά δεν καταλαβαίνεις; Άμα σου λέω χρυσάνθεμα...

Α κατάλαβα (βάζω ασημένιο ντυμα γιατί θέλει για νεκροταφείο)

Το είναι αυτό αγόρι μου θα με τρελάνεις; Για γάμο είναι η ανθοδέσμη, μα καλά ανίδεος είσαι ; Έλα εδώ εσύ ( κοιτάει τον αδερφό μου) αυτός εδώ δεν κάνει για τίποτα Έλα εδώ και φτιάξε μου μια ανθοδέσμη γιατί βιάζομαι.

Εγώ φτιάχνω τις ανθοδέσμες κυρία μου δεν υπάρχει άλλος.

Α καλά, έτσι δεν θα πάτε μπροστά.

Βάζω ένα άλλο ντυμα πιο χαρούμενο.

Τι χρώμα είναι αυτό; καλά δεν βλέπεις;

Διαλέξτε ένα χρώμα κυρία μου από αυτά τα ρολά πίσω μου.

Το πράσινο.

Ωραία πάμε να βάλουμε τα λουλούδια. (Ανοίγω το μάτσο και αρχίζω να την φτιάχνω την ανθοδέσμη)

Να ξέρετε ότι δεν έχετε τίποτα φρέσκο και όμορφο...

...(είχα αρχίσει να ρεταρω)

Θα το κλείσετε το μαγαζί με αυτά που κάνετε...

...(είχα κοκκινίσει)

Κανονικά δεν θα την έπαιρνα αλλά αφού σας την είπα να την φτιάξετε θα το υποστώ, εγώ έχω αρχές...

 

(Αφήνω κάτω τα ψαλίδια, λουλούδια, χαρτιά.) Στρίβω δεξιά την προσπερνώ και βγαίνοντας έξω από το μαγαζί λέω στον αδερφό μου: εξυπηρέτησε την κυρία παρακαλώ έχω μια δουλειά να κάνω)

Πρώτη φορά μου φέρονται έτσι θα απευθυνθώ στην συνήγορο του Πολίτη, έχετε υποχρέωση να με εξυπηρετείτε και όχι να φεύγετε...

Τέλος της ιστορίας.

Πήγα τρεμαμενος από θυμό και οργή στο διπλανό καφενείο και παρήγγειλα ένα καφέ έκατσα και τον κατέβασα όλο επιτόπου. Αργότερα μου είπε ο αδερφός μου ότι με στόλιζε με πολλά επίθετα και χαρακτηρισμούς και μετά αφού της έφτιαξε την ανθοδέσμη έφυγε.

Επεξ/σία από Paris777
  • Like 1
  • Confused 2
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Paris777 είπε

Καλησπέρα και χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη σε όλους. Μια ιστορία που τα ξεκίνησε όλα αλλά δεν την είπα και είχε καταλυτικό ρόλο όμως στην όλη υπόθεση ήταν η εξής:

Ήμουν με τον αδερφό μου στο μαγαζί και μπαίνει μια κυρία μέσα.

Θα ήθελα μια ανθοδέσμη

Καλησπέρα σας μάλιστα πείτε μου τι θα θέλατε μέσα, υπάρχουν τριαντάφυλ...

Δεν βλέπω κάτι να μου αρέσει...

Μισό λεπτό να σας δείξω. (Ανοίγω το ψυγείο για να βγάλω τα βάζα, γυρνάω να τα ακουμπησω στον πάγκο και η τύπισσα στο μεταξύ έχει έρθει ακριβώς δίπλα μου μέσα από τον πάγκο και βάζει το χέρι της στο ψυγείο και τραβάει ένα βάζο)

Της λέω: μισό λεπτό να σας τα δείξω.

Δεν έχεις τίποτα καλό...

Τι ψάχνουμε παρακαλώ;

Μια ανθοδέσμη αγόρι μου, τί δεν καταλαβαίνεις;

Μέχρι πόσα λεφτά;

8 ευρώ το πολύ, αλλά δεν έχεις τίποτα

Τι ψάχνουμε που δεν έχουμε;

Πεονιες αγόρι μου.

Κυρία μου οι πεονιες κάνουν 5 ευρώ το κεφάλι , με 8 ευρώ δεν γίνεται ανθοδέσμη.

Στην λαϊκή τις παίρνω μισό ευρώ δεν θα με τρελάνεις εσύ κυριακάτικα.

Δεν έχω αυτή την στιγμή. Θα θέλατε και άλλο;

Ότι έχεις εδώ είναι για πέταμα βάλε μου χρυσάνθεμα.

Για τι περίσταση είναι παρακαλώ;

Μα καλά δεν καταλαβαίνεις; Άμα σου λέω χρυσάνθεμα...

Α κατάλαβα (βάζω ασημένιο ντυμα γιατί θέλει για νεκροταφείο)

Το είναι αυτό αγόρι μου θα με τρελάνεις; Για γάμο είναι η ανθοδέσμη, μα καλά ανίδεος είσαι ; Έλα εδώ εσύ ( κοιτάει τον αδερφό μου) αυτός εδώ δεν κάνει για τίποτα Έλα εδώ και φτιάξε μου μια ανθοδέσμη γιατί βιάζομαι.

Εγώ φτιάχνω τις ανθοδέσμες κυρία μου δεν υπάρχει άλλος.

Α καλά, έτσι δεν θα πάτε μπροστά.

Βάζω ένα άλλο ντυμα πιο χαρούμενο.

Τι χρώμα είναι αυτό; καλά δεν βλέπεις;

Διαλέξτε ένα χρώμα κυρία μου από αυτά τα ρολά πίσω μου.

Το πράσινο.

Ωραία πάμε να βάλουμε τα λουλούδια. (Ανοίγω το μάτσο και αρχίζω να την φτιάχνω την ανθοδέσμη)

Να ξέρετε ότι δεν έχετε τίποτα φρέσκο και όμορφο...

...(είχα αρχίσει να ρεταρω)

Θα το κλείσετε το μαγαζί με αυτά που κάνετε...

...(είχα κοκκινίσει)

Κανονικά δεν θα την έπαιρνα αλλά αφού σας την είπα να την φτιάξετε θα το υποστώ, εγώ έχω αρχές...

(Αφήνω κάτω τα ψαλίδια, λουλούδια, χαρτιά.) Στρίβω δεξιά την προσπερνώ και βγαίνοντας έξω από το μαγαζί λέω στον αδερφό μου: εξυπηρέτησε την κυρία παρακαλώ έχω μια δουλειά να κάνω)

Πρώτη φορά μου φέρονται έτσι θα απευθυνθώ στην συνήγορο του Πολίτη, έχετε υποχρέωση να με εξυπηρετείτε και όχι να φεύγετε...

Τέλος της ιστορίας.

Πήγα τρεμαμενος από θυμό και οργή στο διπλανό καφενείο και παρήγγειλα ένα καφέ έκατσα και τον κατέβασα όλο επιτόπου. Αργότερα μου είπε ο αδερφός μου ότι με στόλιζε με πολλά επίθετα και χαρακτηρισμούς και μετά αφού της έφτιαξε την ανθοδέσμη έφυγε.

ε λοιπον κατι εχεις και τους τραβας. σκεφτηκες να αλλαξεις αρωμα? :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έτυχε σε χασάπικο η μπροστά μου να είναι μια κυρία 25-30 και ζητάει 1 κιλό κιμά 

Βάζει ο χασάπης το κρέας στη μηχανή και βγάζει το κιμά γεμάτη έκπληξη του λέει 

-τι είναι αυτό ? Εγώ κιμά ζήτησα 

-τι εννοείτε?

-δεν είναι κιμάς πήρες κάτι και το διαλυσες και Μ το δίνεις για κιμά 

Ο χασάπης τα χάσε όπως ολοι

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Confused 3
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, Iliaz είπε

Τώρα άρχισες να ρεταρεις? Εγώ θα είχα αρχίσει από την 4 γραμμη

μεχρι τη 4η θα χα καλεσει αστυνομια... δε κανω για υποδοχη :P

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, Paris777 είπε

Καλησπέρα και χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη σε όλους. Μια ιστορία που τα ξεκίνησε όλα αλλά δεν την είπα και είχε καταλυτικό ρόλο όμως στην όλη υπόθεση ήταν η εξής:

Ήμουν με τον αδερφό μου στο μαγαζί και μπαίνει μια κυρία μέσα.

Θα ήθελα μια ανθοδέσμη

Καλησπέρα σας μάλιστα πείτε μου τι θα θέλατε μέσα, υπάρχουν τριαντάφυλ...

Δεν βλέπω κάτι να μου αρέσει...

Μισό λεπτό να σας δείξω. (Ανοίγω το ψυγείο για να βγάλω τα βάζα, γυρνάω να τα ακουμπησω στον πάγκο και η τύπισσα στο μεταξύ έχει έρθει ακριβώς δίπλα μου μέσα από τον πάγκο και βάζει το χέρι της στο ψυγείο και τραβάει ένα βάζο)

Της λέω: μισό λεπτό να σας τα δείξω.

Δεν έχεις τίποτα καλό...

Τι ψάχνουμε παρακαλώ;

Μια ανθοδέσμη αγόρι μου, τί δεν καταλαβαίνεις;

Μέχρι πόσα λεφτά;

8 ευρώ το πολύ, αλλά δεν έχεις τίποτα

Τι ψάχνουμε που δεν έχουμε;

Πεονιες αγόρι μου.

Κυρία μου οι πεονιες κάνουν 5 ευρώ το κεφάλι , με 8 ευρώ δεν γίνεται ανθοδέσμη.

Στην λαϊκή τις παίρνω μισό ευρώ δεν θα με τρελάνεις εσύ κυριακάτικα.

Δεν έχω αυτή την στιγμή. Θα θέλατε και άλλο;

Ότι έχεις εδώ είναι για πέταμα βάλε μου χρυσάνθεμα.

Για τι περίσταση είναι παρακαλώ;

Μα καλά δεν καταλαβαίνεις; Άμα σου λέω χρυσάνθεμα...

Α κατάλαβα (βάζω ασημένιο ντυμα γιατί θέλει για νεκροταφείο)

Το είναι αυτό αγόρι μου θα με τρελάνεις; Για γάμο είναι η ανθοδέσμη, μα καλά ανίδεος είσαι ; Έλα εδώ εσύ ( κοιτάει τον αδερφό μου) αυτός εδώ δεν κάνει για τίποτα Έλα εδώ και φτιάξε μου μια ανθοδέσμη γιατί βιάζομαι.

Εγώ φτιάχνω τις ανθοδέσμες κυρία μου δεν υπάρχει άλλος.

Α καλά, έτσι δεν θα πάτε μπροστά.

Βάζω ένα άλλο ντυμα πιο χαρούμενο.

Τι χρώμα είναι αυτό; καλά δεν βλέπεις;

Διαλέξτε ένα χρώμα κυρία μου από αυτά τα ρολά πίσω μου.

Το πράσινο.

Ωραία πάμε να βάλουμε τα λουλούδια. (Ανοίγω το μάτσο και αρχίζω να την φτιάχνω την ανθοδέσμη)

Να ξέρετε ότι δεν έχετε τίποτα φρέσκο και όμορφο...

...(είχα αρχίσει να ρεταρω)

Θα το κλείσετε το μαγαζί με αυτά που κάνετε...

...(είχα κοκκινίσει)

Κανονικά δεν θα την έπαιρνα αλλά αφού σας την είπα να την φτιάξετε θα το υποστώ, εγώ έχω αρχές...

(Αφήνω κάτω τα ψαλίδια, λουλούδια, χαρτιά.) Στρίβω δεξιά την προσπερνώ και βγαίνοντας έξω από το μαγαζί λέω στον αδερφό μου: εξυπηρέτησε την κυρία παρακαλώ έχω μια δουλειά να κάνω)

Πρώτη φορά μου φέρονται έτσι θα απευθυνθώ στην συνήγορο του Πολίτη, έχετε υποχρέωση να με εξυπηρετείτε και όχι να φεύγετε...

Τέλος της ιστορίας.

Πήγα τρεμαμενος από θυμό και οργή στο διπλανό καφενείο και παρήγγειλα ένα καφέ έκατσα και τον κατέβασα όλο επιτόπου. Αργότερα μου είπε ο αδερφός μου ότι με στόλιζε με πολλά επίθετα και χαρακτηρισμούς και μετά αφού της έφτιαξε την ανθοδέσμη έφυγε.

Την επόμενη φορά σε τέτοιο άνθρωπο θα του έκοβα τον αέρα από την αρχή.

"Θα μου πείτε τι θέλετε γιατί έχουμε και δουλειές;" Με νεύρα όμως.

ή "καλά δε βλέπετε ότι αυτό που ζητάτε δεν υπάρχει;" κλπ. 

Επεξ/σία από Ather
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Paris777 είπε

Πήγα τρεμαμενος από θυμό και οργή στο διπλανό καφενείο και παρήγγειλα ένα καφέ έκατσα και τον κατέβασα όλο επιτόπου. Αργότερα μου είπε ο αδερφός μου ότι με στόλιζε με πολλά επίθετα και χαρακτηρισμούς και μετά αφού της έφτιαξε την ανθοδέσμη έφυγε.

Εσυ φταις που την ανεχτηκες μετα τη δευτερη μ@λ@κια.

Δε θα κανουμε καλα τον καθε τρελο,αντε στη δουλεια σου κυρα μου,εχουμε και δουλειες.
 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, divo είπε

Ειναι η γιορτη της Πολεμικης αεροπορειας και εχουν ανοιξει τα αεροδρομια για το κοινο. Ειμαι στο Α3 και αξιωματικος Πυλης στο Τατόι.  Εχουμε βαρδια 2 σκοπους, 4 ατομα υποδοχη ΑΜτες κι εγω. Ερχεται μια κυρία με δυο παιδάκια πρωί πρωί και παει στο σκοπο.

Καλημερα φανταρε, (σμηνίτης το παλικαρι αλλα δε βαριεσαι ολοι ...φανταροι)

δεν της απανταει. Επεμβαίνουν οι ΑΜτες.

- Καλημερα κυρια ελατε απο εδω

- Θα ηθελα να πεταξω, που θα παω.

- Απαγορευεται κυρια μου. Μπορειτε μονο να δειτε τα αεροπλανα που υπαρχουν εκει, και υπαρχουν ατομα για να σας ξεναγήσουν  . ( της δειχνει τα τολ που ειναι τα εκθεσιακα)

- Μα εγω θελω να πεταξω. Στην τηλεόραση ειπαν οτι θα μας πεταξουν οι αεροποροι. Εσύ θα μας πετάξεις;

Ακολουθει ενας διαλογος κανα δεκαλεπτο για το αν θα ''πεταξει'' ή οχι. Εχουν αρχισει και μαζεύονται διάφοροι για χαβαλε. οπότε αποφασίζω να επέμβω.

- Σμηνία, Τι συμβαινει; Ποιο ειναι το προβλημα με την κυρια;

- Η κυρια θελει να πεταξει και της εξηγω οτι απαγορευεται.  Επεμβαινει η κυρια. 

- Αυτοί εδώ δε με αφήνουν να πετάξω, κυριε φανταρε (κι εγω φανταρος). Δεν ξερουν τη δουλεια τους, να τους βγαλετε απο εδω. Ειπαν στην τηλεόραση οτι μπορούμε να πετάξουμε.

Παίρνω το σοβαρο μου υφος......

- Σμηνια γιατι δεν αφηνεις τη κυρια να πεταξει; Ελατε απο εδω κυρια μου να σας δώσω οδηγιες. Εχει μεινει κοκκαλο ο ΑΜτης.

- Βλεπετε αυτον το δρομο; Θα πατε ολο ευθεια, οπως παει ο δρομος. ευθεια, δεξια και ολο ευθεια. Ειναι λιγο μακρια αλλα θα τα καταφερεται. Ειναι η αλλη μερια του διαδρομου που βλεπετε διπλα μας. Θα περασετε αυτα τα μεταλικα σπιτια (τολ) και θα δειτε την αρχη του διαδρομου. Εχει κατι ασπρα φωτακια. Απο εκει τροχοδρομουν οι Ντακοτες που μας ερχονται. Δεν θα μπείτε όμως στο ασφαλτινο γιατι το καθαρίσαμε για τη γιορτή, θα μας ερθει και ο αρχηγος..... καταλαβαινεται. θα μπείτε στον 3 (χωμάτινος). Μην σας απασχολει ομως και απο εκει μια χαρα θα απογειωθειτε. Απο οτι βλεπω αντέχεται τις σκληρες απογειωσεις.  Μολις εισαστε ετοιμη μιλατε με τον πυργο ελεγχου και απογειώνεστε.

- Αχ να σε καλα παλικαρι μου, θα κανω οτι μου ειπες. Μη σε νοιαζει πεταω και απο τον αλλο εγω, εχουμε τρακτερ στο χωριο. Γυρναει στους ΑΜτες. Οριστε βρε ζοντοβολα καλα που εχετε τον κυριο φανταρο εδω, αλλιως με εσας κανενας δε θα πεταγε.

Φευγει και...γελανε και οι πετρες..... 

-----------------------------------------------------------------------------------------

Έχουμε πάει για έλεγχο παρανομης προβολης συνδρομητικου καναλιου, στη Κυψελη, βραδυ σε αγωνα. Αλλους τους κανουμε αιτησεις επι τοπου και αλλους τους πιο συγκαταβατικους, τους αφήνουμε  για την επόμενη μέρα. Πεφτουμε σε ενα σουβλατζιδικο και μετα τα γνωστα σε μας .... εχω δεν εχω, δεν ειναι δικο μου, ειναι του γείτονα, του μπατζανακι της πεθερας του που το εφερε μονο για σημερα που ηθελε να δει αγωνα κλπ,  συμφωνουμε να την κανουμε την επομενη μερα την αιτηση.

Παμε την επομενη λοιπον κι ακολουθει ο διαλογος.

-καλα ρε παλικαρια που καταλαβατε οτι εχω το ταδε

- ε καλα τωρα απο εξω φαινοταν. Υπονοωντας οτι βλεπαμε την τηλεωραση. 

-μα που ξερεις οτι ειναι δικη σας; (αυτος εννοουσε τις κεραιες) Παμε να δουμε.

- αντε παμε. βγαινουμε εξω εχει δυο ''πιατα''. Λοιπον κοιτα, αυτη εκει ειναι προσανατολισμενη στο δορυφορο της νοβα και αυτη εκει ειναι προσανατολισμενη στο δορυφορο του οτε.

- ποο δικιο εχεις αλλα που τα ξερεις ολα αυτα σας εκπαιδευουν κατα στη... ταδε εταιρεια. 

- οχι ρε συ ειμαι καλος στο προσανατολισμο. εχω κανει προσκοπος...... 

το ενα πιατο εγραφε νοβα και το αλλο οτε....

δε καταλαβα που στο καλο την εστειλες, αλλα ακομα γελαω με το "κυριο φανταρο" 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, divo είπε

Την εστειλα στη βορεια πυλη τη .....ντακοτα 😁. Κοντα μια ωρα ποδαροδρομο. Εκει ηταν το τελος του διαδρομου.....

Συγχαρητήρια. Προφανως η κυρια ειχε καποια διαταραχή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, xgol είπε

Συγχαρητήρια. Προφανως η κυρια ειχε καποια διαταραχή. 

Ενώ στις άλλες "ιστορίες" είναι normal 🤣

Επεξ/σία από Klausx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...