Προς το περιεχόμενο

Τρελές ιστορίες από τρελούς πελάτες


Paris777

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο οδοντιατρείο :

 

-Πόσα θα μου πάρεις για "μασέλες" πάνω και κάτω ;

-800 ευρώ 

-έχω και 15-20 σάπιες ρίζες πάνω και κάτω , για τις εξαγωγές πόσα θέλεις ;

- εφόσον θα σας φτιάξω τις οδοντοστοιχίες, δεν θα σας χρεώσω τις εξαγωγές ...

-δεν θέλω να τις κάνουμε όλες τις εξαγωγές μαζί ...

-όπως θέλετε ...

 

ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5 ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ ΤΙΣ ΕΞΑΓΩΓΕΣ,  ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΟΥΤΕ 0,01 ευρώ , με στήνει στο 6ο που θα αρχίζαμε τις οδοντοστοιχίες , τον παίρνω τηλέφωνο να ρωτήσω γιατί δεν ήρθε και μου λέει ...

 

ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΟΤΙ ΟΙ ΕΞΑΓΩΓΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΣΑΜΠΑ, ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΑΣΕΛΕΣ ΣΤΟ ΙΚΑ ...

  • Like 4
  • Confused 6
  • Sad 28
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, Dr_73 είπε

Στο οδοντιατρείο :

-Πόσα θα μου πάρεις για "μασέλες" πάνω και κάτω ;

-800 ευρώ 

-έχω και 15-20 σάπιες ρίζες πάνω και κάτω , για τις εξαγωγές πόσα θέλεις ;

- εφόσον θα σας φτιάξω τις οδοντοστοιχίες, δεν θα σας χρεώσω τις εξαγωγές ...

-δεν θέλω να τις κάνουμε όλες τις εξαγωγές μαζί ...

-όπως θέλετε ...

ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5 ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ ΤΙΣ ΕΞΑΓΩΓΕΣ,  ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΟΥΤΕ 0,01 ευρώ , με στήνει στο 6ο που θα αρχίζαμε τις οδοντοστοιχίες , τον παίρνω τηλέφωνο να ρωτήσω γιατί δεν ήρθε και μου λέει ...

ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΟΤΙ ΟΙ ΕΞΑΓΩΓΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΣΑΜΠΑ, ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΑΣΕΛΕΣ ΣΤΟ ΙΚΑ ...

Αν δεν πάθεις πως θα μάθεις φίλε μου... Πονηρός ο κωλόγερος

  • Like 6
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/4/2019 στις 12:26 ΜΜ, Conan2046 είπε

Κλασική περίπτωση πελάτη που θέλει να κάνει ασφάλεια αυτοκινήτου:

Μιας και είπες ασφάλεια. Με τρακάρουν το 2000 από πίσω, ενώ ήμουν σταματημένος, τσουλάει το αμάξι μου 3 μέτρα καιχτυπάει και το μπροστινό .

Ο από πίσω έκανε πλήρη δήλωση , ανέφερε τα πάντα και παραδέχτηκε ότι έφταιγε 100 %. 

Πάω να πληρωθώ στα κεντρικά της ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗΣ, στον κηφισό . 

Η ζημιά μου 1.000.000 δρχ. 

Μου λένε η μπροστινή είναι 400.000 , δεν σας δίνουμε ούτε δραχμή , γιατί είχατε τρακάρει το 1997 (3 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ) και δεν υπάρχουν αποδείξεις.

Όντως δεν υπήρχαν , γιατί έφταιγα εγώ το 1997 και δεν είχα πάρει αποδείξεις , για να γλυτώσω το φπα.

Οπότε μου είπαν ότι ήταν με τρακαρισμένη μούρη 3 χρόνια , για να μη πληρώσουν τη μπροστινή ζημιά. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας αναφέρω και εγώ 2 σκηνικά που μου έχουν τύχει και γελάω και κλαίω ταυτόχρονα.

Διακοπή ρεύματος στη δουλεία και βλέπω τη κυρία Ιωσηφίνα (ας τη πούμε, εξπέρ στη τεχνολογία και όχι μόνο) να έρχεται φουριόζα για το γραφείο της.

Εγω: Καλημέρα κ Ιωσηφίνα δεν έχουμε ρεύμα, έχει διακοπή από τη ΔΕΗ, δεν μπορείτε να δουλέψετε στον υπολογιστή σας.

Ιωσηφίνα: Καθόλου;;;;

Κάθισα κάνα λεπτό αποσβολωμένος και την κοίταγα.

Δεύτερο σκηνικό με τον κ Ιορδάνη ( Μεγάλης αντίληψης και αυτός)

Ιορδάνης: Σε παρακαλώ έλα στο γραφείο μου το φωτοτυπικό μου βγάζει μια κόκκινη γραμμή.

Εγώ: Το φωτοτυπικό; Σας βγάζει κόκκινη γραμμή;;;;

Ιορδάνης: Ναι.

Εγώ: Το φωτοτυπικό; Το ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΟ φωτοτυπικό σας βγάζει κόκκινη γραμμή;;;

Ιορδάνης: Ναι έλα σε παρακαλώ να το δεις.

Μια και δύο κατεβαίνω στο γραφείο του, και τον ρωτάω: Για δείξτε μου τη κόκκινη γραμμή; (Υποθέτωντας οτι κάτι έχει κολλήσει στο τζάμι του αυτόματου τροφοδότη ή στο φούρνο, τύμπανα κτλ, και του βγάζει μια ευθεία γραμμή αλλά όχι και κόκκινη...) Και μου δείχνει το κόκκινο λαμπάκι, που έδειχνε οτι έχει εμπλοκή χαρτιού....

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, poulinos said:

παω για δουλεια σε datacenter και ο security.εσυ που εισαι hacker πως θα δω με ποιον μιλαει η κοπελα μου γιατι υποψιαζομαι οτι μιλαει και με αλλους και εχω ξοδεψει(χρηματα) πολλα για αυτην. 

Εκεί του λες να μην ανησυχεί, έχει διετή εγγύηση και να απευθυνθεί στο κατάστημα που την αγόρασε :P

Μια ιστορία απ'την ανάποδη: πριν χρόνια είμαι σε σουβλατζίδικο για εγκατάσταση συστήματος παρραγελιοληψίας.

Είναι βράδυ και το μαγαζί έχει κόσμο, τραπέζια γεμάτα, 5-6 παρέες περιμένουν να παραγγείλουν και άλλες τόσες περιμένουν τυλιχτά, τηλέφωνα χτυπάνε, ψήστες ψήνουνε, τυλιχτές τυλίγουνε κλπ κλπ. Όλα σε χαρτάκια εννοείται, εξου και η αναβάθμιση.

Εγώ έχω τελειώσει τα περιφερειακά, εκτυπωτές , καλώδια ethernet κλπ, και είμαι χωμένος κάτω από το γραφείο της υποδοχής για να καλωδιώσω το pc. Βάζω το καλώδιο του ρεύματος στη μονάδα, πάω να το βάλω στο πολύπριζο, συναντάω λίγη αντίσταση, το χώνω με δύναμη και το χάος - ακούγεται ένα τσαφ, βλέπω αστραπές και πέφτει το ρεύμα σε όλο το μαγαζί.

Οι μισοί πελάτες γελάνε, άλλοι ξεφυσάνε, η ταμίας τρέχει να βρει φακούς, οι ψήστες και οι τυλιχτές πάνε ψαχουλευτά μη φύγει κανένα τζατζίκι στο πάτωμα και τσακιστούνε, ο υπεύθυνος πάει να βρει που είναι οι ασφάλειες, και εγώ βγάζω το κινητό για φως να δω τι σκατά έχει γίνει.

Κοιτάω το βύσμα και βλέπω το ένα ποδι του schuko να έχει σπάσει, να έχει γυρίσει 90 μοίρες και να ακουμπάει στο διπλανό πόδι. Είχε δηλαδη και στραβό πόδι που αντί να μπει στην τρύπα βρήκε στο πλαστικό, και τόσο κούφιο που με λίγη δύναμη έσπασε και βραχυκύλωσε με το άλλο.

Οπότε κάθομαι λίγο κάτω από το γραφείο κάνοντας ότι δουλεύω, βγαίνω χαλαρός σε στυλ "πω πω τι έγινε, θα έπεσε καμιά ασφάλεια ε?" κρατώντας διακριτικά το καλώδιο, κάνω ένα γρήγορο swap με ένα άλλο που για καλή μου τύχη είχα στην εργαλειοθήκη και αράζω κάνοντας την πάπια. Μετά απο κανένα δεκάλεπτο ανέβασαν ασφάλειες και ευτυχώς δεν είχε καεί τίποτα. 

Είπα να το μοιραστώ μαζί σας, να μην πάρω το μυστικό του μεγάλου blackout του 2009 στον τάφο μου :)

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, james9tito είπε

Υπαλληλος στο Γερμανο 1999 αν θυμαμαι καλα, εποχη που αρχιζαν ολοι να παιρνουν κινητο , καναμε 200 συνδεσεις τη μερα δε σηκωναμε κεφαλι. 

Τοτε ειχε το καταστημα πολλες φωτογραφικες, discman και απο λαπτοπ μονο καταλογο να δεις και να παραγγειλεις αν θες , στην επαρχια τουλαχιστον που ημουν εγω. 

Σκαει ενας πελατης γνωστη φατσα στην πολη , κοστουμαρισμενος , σαν ασφαλιστης εμοιαζε , επαγγελμα σε ανθηση τοτε. Ζηταει απο το αφεντικο λαπτοπ , το αφεντικο ηξερε απο λαπτοπ οσο ηξερα εγω απο αστροφυσικη. Μου τον πασαρει , "μιλα με τον Δημητρη ειναι εξπερ σε αυτα". Τι εξπερ 1999 ηταν , ηξερα απλα τι σημαινουν τα χαρακτηριστικα του , τι ειναι ram , τι ειναι mb , βασικα πραγματα τελος παντων. 

Αρχιζω του δειχνω το φυλλαδιο , μιλαμε για λαπτοπ απο 600 χιλιαδες δραχμες και πανω κατι sony αν θυμαμαι καλα. Α μου λεει με ενδιαφερουν αρκετα απο αυτα και θελω δυο για το γραφειο, το αφεντικο εκανε παρτι απο πισω που ακουγε. Απλα μου λεει επειδη πνιγομαι μπορεις να παρεις τον καταλογο να ερθεις απο το σπιτι το βραδακι μολις σχολασεις να καταληξω καπου? Αρχισα τα μασγα εγω , λεω σιγα μην χασω το βραδυ μου , ναι θα δουμε κλπ. 

Μου δινει διευθυνση , λεει το αφεντικο μην κανεις καμια μαλακια και δεν πας δυο λαπτοπ θελει . Λεω σιγα μην παρει και 3 αλλα οκ θα παω. 

Σημειωτεον επειδη θα νομιζετε οτι ημουν βοδι , ο τυπος ηταν ποντικομαμη , παντρεμενος τοτε με μια γυναικαρα , ψηλη , σικατη , ντυνοταν παντα ωραια , δεν επαιζε δηλαδη να ηταν gay και να μου την επεφτε, ημασταν και μικρη πολη θα ειχε μαθευτει κατι. 

Παω το βραδυ 9.30 σπιτι του , πιτζαματος ο τυπος , χαλαρος , καθομαι στον καναπε , με τον καταλογο εγω ο βλαξ, αραξε μου λεει θα πιεις κατι , αρνουμαι ευγενικα , λεω οχι δουλευα ολη μερα να δουμε τα λαπτοπ γιατί δουλευω παλι το πρωι. 

Βεβαια μου λεει κατσε να κανω ενα ντουσακι και ερχομαι αμεσως. Ε ρε π@@#@ που εμπλεξα λεω. Φευγει , περναει ενα λεπτο ανοιγει μια πορτα βγαινει η γυναικα του που λεγαμε , πιτσιρικας εγω τις εβλεπα ολες γυναικαρες -αν και αυτη παιζει να ηταν- , με σορτσακι ξυπολητη και απο πανω μια ψιλη ρομπα ας την πω μεχρι την μεση. Ωνασουγαμησω λεω μεσα μου καποιος μου κανει πλακα ή θα με σφαξουν και δεν θα με βρουν ποτε. 

Ερχεται καθεται διπλα μου , τι κανεις μου λεει , σε ξερω απο το Γερμανο και μου ειπε ο Γιαννης οτι θα ερχοσουνα , φαινεσαι πολυ καλο παιδι και εξυπνο. Ευχαριστω της λεω , μου βαζει ενα ουισκακι χωρις να ρωτησει , βγαινει ο χλεμπουρας απο το μπανιο(τωρα βρηκες ρε μ@λακα?) , φευγει αυτη λεει πειτε τα θα ξαναρθω σε λιγο. 

Για πες λεει αυτος ποιο λαπτοπ να παρω τελικα ? Του δειχνω εκει 2-3 στην τυχη, μου λεει εισαι φοβερος πωλητης. Ευχαριστω λεω , θες να δουμε μια βιντεοκασετα μου λεει? Τι λεει ο μ@λακας λεω εγω τι θα μου βαλει τιποτα σατανιστικες τελετες ? Λεω ξερετε εχει περασει η ωρα, δεν θα αργησουμε 10 λεπτα μου λεει , αντε βαλτη το φελεκι μου. 

Και τι ηταν ρε σεις? Βιντεο απο μια επιχειριση πυραμιδα -δεν θυμαμαι καν τι πουλουσε- ουτε ηξερα τοτε τι ηταν πυραμιδα. Εδειχνε τυπους με κοστουμια , σκαφη κλπ οτι πηραν το Χ προϊον και το προτειναν και σε 10 φιλους κλπ κλπ και τελικα εγιναν πλουσιοι. 

Μονο και μονο που πηρα χαμπαρι οτι δεν ηθελε τελικα λαπτοπ και με καλεσε γιαυτο, αρχισα να βγαζω καπνους απο τα αυτια. Που να ηξερα και την απατη της πυραμιδας. Σηκωθηκα και εφυγα και προφανως δεν ξαναπατησε στο μαγαζι. 

Εχω και αλλα απο το Γερμανο αλλα αυτο το θυμαμαι ακομα. Δεν υπαρχει πουθενα υπερβολη ισως κανω λαθος μονο στην χρονολογια ολα τα αλλα ειναι σα να τα εζησα χτες τοσο πολυ μου εχει αποτυπωθει στη μνημη.

Μου θύμισες παρόμοια φάση πριν απο πολλά πολλά χρόνια..

Παίρνω κούρσα κάποιον κουστουμαρισμένο και με αρχίζει στο μπλα-μπλα για επιτυχίες..για να αλλάξει την ζωή σου ..αν θες να μάθεις περισσότερα έλα στην τάδε διεύθυνση ταδε ώρα..τότε οι έννοιες πυραμίδες και παρόμοια ήταν άγνωστα..

Με τα πολλά αφού έφαγα το παραμύθι ...πάω και εγώ στην διεύθυνση μπαίνω μέσα και τι να δώ ...σαν αυτές τις Αμερικάνικες ταινίες με ξενώνες θηλέων ...πρέπει να είχε τουλάχιστον 10 κοπέλλες μέσα..+ το κοστουμαρισμένο...λέω κάτι δεν πάει καλά...και δεν προλαβαίνω να μπω..αρχίζουν τα "καλως ήρθατε"...τι να πιείτε..τι να σας κεράσουμε..καθήστε ..εντάξει ήταν εξαιρετικά πρόσχαρο και φιλικό το κλίμα...και ξεκινάει η κασέτα με την πώληση προιόντων σε στυλ πυραμίδας...και στο τέλος υπήρχε και το περίφημο βαλιτσάκι των 50,000 δρχ για να ξεκινήσεις...τους ευχαρίστησα...τους είπα θα το σκεφτώ και εξαφανίστηκα.....

και επειδή σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις οι κασέτες ξεκινάνε με ωραία πλάνα..με σπίτια..βίλλες..ακριβα αμάξια..γιοτ.ιδιωτικά σχολεία για τα παιδιά..μου θύμισε μια ακόμα πιο παλιά ιστορία (άσχετη με το θέμα αλλά...ειλικρινά την είχα ξεχάσει μετά απο τόσα χρόνια) όταν πήγα να δουλέψω πλασιέ στην Samsung.....που τότε δούλευε μέσω παραμάγαζων-πλασιέ....

Αρχές του 90 η Samsung για το ελληνικά δεδομένα ήταν μια παρακατιανή εταιρεία του κ..λου...ούτε η μάνα της δεν την ήξερε...βασικώς το παραμάγαζο που πήγα πουλούσε φαξ/τηλεφωνητές/τηλεφωνικά κεντρα και όπου και να πηγαίναμε μας διώχναν με τις κλωτσιές γιατί τότε το όνομα ήταν η Panasonic (πως αλλάζουν οι καιροί)...τους έλεγες ..τους έκανες..μόλις ακούγαν Samsung...βρε ουστ...

Τεσπα..αυτό που ήταν το αστείο ήταν ότι τα αφεντικά (2) ήταν κοστουμαρισμένοι στην τρίχα...δηλαδή μιλάμε για τρελλό αέρα..τύφλα να έχει το Suits...οπότε ξεκίνησαν την "εισαγωγική εκπαίδευση" με παρόμοιες προβολές ..με ωραία πλάνα..με σπίτια..βίλλες..ακριβα αμάξια..γιοτ....διωτικά σχολεία για τα παιδιά..και να μας λένε ότι θα πετύχετε και πρέπει το ένα και πρέπει το άλλο...και αν πουλήσετε τόσα φαξ ..θα παρετε τόσα και μετά θα οι πελάτες θα σας μάθουν και θα πουλήσετε και τηλεφωνικά κέντρα (μεγάλη μπάζα) ...και υπολογιστές (άλλη μεγάλη μπάζα)..και...και...τρελό παραμύθι..

Οπότε ξεκίνησα και εγώ με τα "κ@λοφαξ" όπως έλεγε το μικρό το αδέρφι που με έβλεπε να φεύγω πρωι - πρωι και γύριζα βραδυ...ώσπου μια μέρα μας σκάει το αντι-παραμύθι..

ξέρεις τι αμάξι οδηγάει το αφεντικό1 ?

Όχι!!!

1 Autobianchi έτοιμο να κλατάρει

και το αφεντικό2

Τι ?

1 fiataki του κ@λου απο αυτά που ούτε για παλιοσίδερα δεν άξιζε...

Κάπου εκεί ξεφούσκωσε το όνειρο - παραμύθι ...έτυχαν και κάποια στραβα ραντεβού ...ήρθε και το Makro και μας έκανες ρόμπα στους πελάτες γιατί πουλούσε τον τηλεφωνητή στην μισή τιμή...και τα βρόντηξα και έφυγα μαζί με κάποιους άλλους.

Επεξ/σία από masteripper
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, mezger είπε

 

Είπα να το μοιραστώ μαζί σας, να μην πάρω το μυστικό του μεγάλου blackout του 2009 στον τάφο μου :)

Φιλε εγω ετρωγα τοτε,σε ειδα που εκανες μαλακια να ξερεις αλλα δεν είπα τίποτα😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dimxyp είπε

3 παραγράφους πριν το τέλος τον έκοβα ότι θα καταλήξει αλλού... ή πρέπει να μειώσω τις τσόντες ή κατάλαβαν ότι δεν θα πηδήξεις και λένε... δεν του πουλάμε τίποτα...!!! 😂😂😂😂😂😂😂

Και εγώ το ίδιο. Τι σκατά? Όλοι την τσόντα έχουμε στο μυαλό μας πρώτο πράμα? χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έρχεται μόλις τώρα παπάς και μου λέει, θέλω αυτά τα λουλουδάκια για τον επιτάφιο. Του λέω μια χαρά είναι 12 ευρώ και μου λέει το επικό...

Κόψε μου μια απόδειξη 300-400 ευρώ όσο πιο πολύ μπορείς, είναι για την εκκλησία μας...

(δεν είναι Παππάς της εκκλησίας μας γιατί τους ξέρω τους πιο πολλούς σαν πελάτες)

Του λέω ότι δεν γίνεται και στραβομουτσουνιασε και έφυγε, του λέω καλό Πάσχα,καλή Ανάσταση και ούτε καν γύρισε να μου πει ευχαριστώ.

  • Like 1
  • Sad 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Paris777 είπε

Έρχεται μόλις τώρα παπάς και μου λέει, θέλω αυτά τα λουλουδάκια για τον επιτάφιο. Του λέω μια χαρά είναι 12 ευρώ και μου λέει το επικό...

Κόψε μου μια απόδειξη 300-400 ευρώ όσο πιο πολύ μπορείς, είναι για την εκκλησία μας...

(δεν είναι Παππάς της εκκλησίας μας γιατί τους ξέρω τους πιο πολλούς σαν πελάτες)

Του λέω ότι δεν γίνεται και στραβομουτσουνιασε και έφυγε, του λέω καλό Πάσχα,καλή Ανάσταση και ούτε καν γύρισε να μου πει ευχαριστώ.

Λογικό αφού ήθελε να τα κόψει στα έξοδα να πάρει την διαφορά να κάνει Πάσχα. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, mourgolukos είπε

Λογικό αφού ήθελε να τα κόψει στα έξοδα να πάρει την διαφορά να κάνει Πάσχα. 

να κανει τετοιο πραμα ο εκπροσωπος του θεου? :P

παντως θυμαμαι εναν παππα που ερχοταν στο ταχυδρομιο οταν ημουν μικρος και ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ελεγε φωναχτα να ακουει ο αστυφυλακας που ταν εκει

- οπου αστυνομος και παππας για τεμπελης για φαγας

ο κακομοιρης ο αστυφυλακας δε μπορουσε να πει τιποτα 😂

....

α ναι, και θυμαμαι τη πρωτη φορα π μ εβαλε η μανα μ να σφραγισω τα γραμματα να χω να ασχολιεμαι. ουσιαστικα αυτο γινεται για να φαινεται η ημερομηνια και να "αχρηστευθουν" τα γραμματοσημα. ε, μικρο ημουν (δημοτικο νομιζω?), χαζο ημουν, δεν ηθελα να χαλασω τα γραμματοσημα οποτε σφραγιζα απλα το φακελο μακρια απ τα γραμματοσημα, να φαινεται και ωραια στρογγυλη η σφραγιδα. στο τελος επρεπε να τα ξανασφραγισουν ολα 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προ ετών στο Μόναχο, σε ένα διάλειμμα από μια συνάντηση, έχω κάτσει για λίγο σε ένα μπιστρό με ελάχιστο κόσμο να πιώ ένα γρήγορο καφέ. Την ώρα που έπινα τον καφέ άκουγα και τον μπάρμαν να μιλάει στο τλφ με την ιαχη «ρε μλκ» να είναι χαρακτηριστική.

Εκείνη την ώρα μπαίνει ένας άλλος συνάδελφος, Έλληνας και πλησιάζει στον μπαρ όπου ακούγοντας τον Μπάρμαν να μιλάει στο τηλέφωνο στα Ελληνικά θεωρεί σωστό να του απευθυνθεί στα Ελληνικά

-Παρακαλώ ένα καπουτσίνο

-(Μπάρμαν στα Γερμανικά) Δε σας καταλαβαίνω κύριε

-Αστειεύεσθε; Πριν λίγο το μλκας πήγαινε και ερχόταν

- (Μπαρμαν)Εξακολουθώ να μη σας καταλαβαίνω

- Οκ καλή συνέχεια

Ο τύπος ξανασηκώνει το κινητό και συνεχίζει προκλητικά πλέον «Έλα ρε μλκ ήρθε πελάτης δε πήρε τίποτα και έφυγε».

(αν ο μπάρμαν ειναι μέλος του insomnia να ενημερώσει παρακαλώ :P )

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν σπούδαζα, κάποια μέρα που ήμουν στα ΚΤΕΛ και περιφερόμουν στο χώρο όπου είχε και ένα μεγάλο ρολόι τοίχου, το οποίο προφανώς και ήταν το πιο χρήσιμο εκεί μέσα μετά τα λεωφορεία, γιατί με βάση αυτό το ρολόι αναχωρούσαν τα λεωφορεία, ήρθε ένας δίπλα μου που φαινόταν φυσιολογικός, αλλά τελικά μάλλον δεν ήταν.

Και κράταγε ένα κομμάτι γυαλί από σπασμένο μπουκάλι.

Μου το δείχνει και μου λέει σοβαρότατα :

-Γεία σας. Συγνώμη, αλλά ξέρετε πως μπορώ να φτιάξω γυαλιά (εννοούσε μυωπίας κλπ) από αυτό το γυαλί;   Γιατί δεν μπορώ να δω το ρολόι (και μου δείχνει το ρολόι τοίχου, το οποίο ήταν ψηλά) και φοβάμαι μη φύγει το λεωφορείο και το χάσω;

Εγώ δεν απάντησα τίποτα, έμεινα άφωνος, είναι οι στιγμές που δεν ξέρεις αν σου κάνουν πλάκα ή μιλάνε σοβαρά.

Μετά που το σκεφτόμουν, μου ήρθε στο μυαλό ότι αυτός "δεν έβλεπε την ώρα να φύγει", και έτσι μου έχει μείνει από τότε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, pontez2 είπε

(αν ο μπάρμαν ειναι μέλος του insomnia να ενημερώσει παρακαλώ :P )

Αν ο εργοδότης του μπάρμαν ξέρει ελληνικά και το διαβάσει ... ο μπαρμαν θα ψάχνει για δουλειά ... (εκτός γερμανίας) ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο ταμειο στα jumbo!

ήταν μία κυρία μπροστά από μένα στο ταμειο  - εχει ψωνίσει δωρακια μαλλον  για τα εγγόνια !

η ταμιας :  150 euro παρακαλω! 

η πελάτισσα :  ποπο..... 150 ευρω ?  καμια καλυτερη τιμη δεν γινεται?

η ταμίας εμεινε με το στόμα ανοιχτό................

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...